» »

Nakup nalivnega peresa

Nakup nalivnega peresa

«
1
2

McAjvar ::

Zadnje čase me prijemlje, da bi si omislil kakšen soliden nalivnik. Kje pri nas bi se dalo (razen v Konzorciju) videti in, če je možno, preizkusiti različna nalivna peresa? Za začetek recimo nekje v rangu do 150 - 200 EUR. Se splača pogledat tudi čez mejo? Ebay? Ima kdo izkušnje s kakim nalivnikom, katerega posebej priporoča ali odsvetuje?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Sergio4 ::

Priporočam ti nalivno pero za 2€ iz špara :p dvomim da je 200x slabše od tega tvojega, kolikor je razlika v ceni..malo šale. Pomoje se več kot 50€ ne splača dat za nalivnik.

BlackMaX ::

Zakaj bi oštel več kot 20eur za nalivno pero? Zakaj?

MIlton ::

Sam uporabljam nalivnik znamke Waterman. Tece gladko in do sedaj se nisem imel problemov z njim. Pisem pa z njim vsakodnevno zadnja 4 leta. Edino, kar me moti, je, da je rahlo popokala pozlata na sponki na pokrovcku. So pa v rangu nekje od 50 do 300€. Sicer pa so kvalitetni tudi razni high-end modeli od parkerja in pelikana. Cisti vrh pa je seveda montblanc. Amapak se cene zacnejo pri 400€.

zee ::

Uporabljam Parkerje iz razlicnih cenovnih razredov ze zadnjih 10 let in razlika je obcutna. Za 100 EUR se da dobiti ze kaj spodobnega. Druga zgodba so nalivniki znamke Sheaffer.

Razlika je v kvaliteti materiala (plastika vs. kovina), v kvaliteti konice (pri poceni nalivnikih slednja zacne hitro "skripati").
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlackMaX ::

To je res preseravanje s kešom, da daš toliko keša za nalivnik :D

zee ::

Ti odgovorim namesto OP-ja: Kako nekdo porablja svoj denar, se te ne tice niti malo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

harvey ::

Marsikdo ne ve, da imamo v Sloveniji inovativnega proizvajalca nalivnih peres - Vivapen.


To je res preseravanje s kešom, da daš toliko keša za nalivnik :D


Ko boš poskusil npr. kak Mont Blanc, ti bo jasno zakaj je taka cena ter občutek pisanja. V tem svetu itak vse postaja instant...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

imagodei ::

> "Ko boš poskusil npr. kak Mont Blanc, ti bo jasno zakaj je taka cena ter občutek pisanja. V tem svetu itak vse postaja instant... "
Strinjam se, da naj vsak porablja denar kot mu paše in da se v to nima nihče vtikat.

Vsekakor pa moram izrazit nestrinjanje s tem, da je katero koli pisalo zaradi same funkcije, ki jo opravlja, vredno 200 ali 400 EUR. S takšnim pisalom ne pišeš romanov ali govorov za javne nastope, zato je govorit o neki ergonomski funkciji, udobju pisanja in varovanju zapestja naravnost obsceno. S takšnim pisalom šminkiraš - se podpišeš na pogodbo, ali pa napišeš 2 vrstici besedila. Na teden. Ali pa na mesec.

Za ta denar bi moralo pero znat pisat po nareku in kuhat kavo. Je pa to seveda samo moje mnenje, ki ga ne vsiljujem nikomur. Nekdo kupi grafično kartico za 400 EUR, drug pa pero. Koliko je smiselno eno ali drugo, ve pa sam "investitor".
- Hoc est qui sumus -

BlueKnight ::

Pero bolje drži ceno :)

Drugače pa so watermani zakon, sicer imam samo par zelo starih vendar so res odlični.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

johanblond ::

zee je izjavil:

Druga zgodba so nalivniki znamke Sheaffer.

ker ...... ? ? ?

Blinder ::

ja ker so drazje :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gogyto ::

Tule imaš ogromno izbiro

http://www.goldspot.com/clearance.html

McAjvar ::

@zee
Kar sem uporabljal od Parkerjev, so bili samo low-end nalivniki. Sicer mi je razmeroma všeč tale iz serije Urban, morda poznaš? V Konzorciju jih imajo po slabih 60 EUR, v roki pa je kar dober občutek. Edini problem je, ker so tale model imeli samo s konico F, meni pa M bolj sede.
Razmeroma všeč mi je tudi Pelikanov Souverän, ampak bo še nekaj časa počakal :)

@k4harvey
Hvala, bom pobrskal po njihovi ponudbi. Imaš kako njihovo pisalo? Občutki pri pisanju? Mnenje?

@MIlton, BlueKnight
Je kje pri nas štacuna, ker se jih da videti? Se mi sicer zdi, da sem videl tudi to znamko v Konzorciju, vendar imajo tam zelo malo različnih modelov.

@imagodei
Hja. Kot si rekel, nekateri vlagajo svoj denar v najnovejše grafične kartice, drugi si kupujejo nakit ali pa nove avtomobile in jih razkazujejo naokrog... Všeč mi je uporabljati pisalo, ki te "prisili" pisati malo lepše, bolj čitljivo. In pa hkrati še lepo izgleda.

Enkrat, ko bo pa bogatija pri hiši, pa morda kak Grayson Tighe. :D
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

driver_x ::

S kakšno tinto pa potem hraniš ta boljša peresa?

zee ::

S crnilom v steklenicki. Naceloma je pa tudi obicajna "bombica" povsem OK.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Super Sonic ::

Ko sem bil lani v Frankfurtu na sejmu, me je kolega prosil podobno; da mal pogledam za nalivnike. Tam sem med drugim naletel na stojnico Laban.

Mal smeha, mogoče avtomatskega pocenjevanja zaradi imena, se je spremenilo ob vstopu v stojnico. Zadeva na vrhunskem nivoju, pisala so bila izvrstna (lahko rečem da med najboljšimi kar sem jih kdaj poiskusil - in verjemite mi, poiskusil sem jih nekaj), cene pa podobne Parker ali Pelikan; od 50 dolarjev naprej pa vse do tisočakov. Imeli so celo neko leseno nalivno pero z gravirano obliko zmaja gor.. just wtf!

http://www.laban.com/

Nimaš pa to kje probat pri nas; se mi zdi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

b4d ::

Sam sem pred kratkim vzel tole:
PARKER PREMIUM IM.METAL

Zadovoljen, iskal sem nekaj v tem cenovnem rangu, seveda bi rad enega MB za 1000€, ampak realnost je drugacna :). Pa priporocam tudi trgovino, odlicen odnos.
b4d.sablun.org

MIlton ::

McAjvar je izjavil:


@MIlton, BlueKnight
Je kje pri nas štacuna, ker se jih da videti? Se mi sicer zdi, da sem videl tudi to znamko v Konzorciju, vendar imajo tam zelo malo različnih modelov.
Enkrat, ko bo pa bogatija pri hiši, pa morda kak Grayson Tighe. :D

Po pravici povedano ne vem. Jaz sem svojega dobil kot darilo :D
Tole pa se mi zdi ze kicasto. Prevec vseh mogocih barv in navlake gor.

McAjvar ::

@Super Sonic
Zanimivo. Sicer mi večina njihovih peres ni preveč všeč, imajo pa vseeno nekaj luštnih.

@MIlton
Se strinjam, nekateri so zelo kičasti. Vseeno pa so konkretna pisala unikati in ročno delo. Morda bolj za okras, kot kaj drugega. Za uporabo mi je pa tale najbolj všeč.

@b4d
Hvala, bom pobaral trgovino, če lahko dobijo tudi kak drug model od Parkerja.

@Gogyto
Dosti ponudbe. Vseeno grem raje v trgovino, kjer imajo izdelke lepo razstavljene, ker se lahko marsikateri detajl bolje vidi. Poleg tega veliko vlogo igra tudi občutek peresa, ko ga držiš v roki. Je pa fina paša za oči.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

49106 ::

Parker Urban ponuja precej glede na ceno. Cenejši watermani pa se mi zdijo precej povpreči. Po drugi strani so Carene, Edson in Serenite vrhunski nalivniki. Okoli 150-200eu bi jaz osebno izbral Pelikan souveran.

harvey ::

Hvala, bom pobrskal po njihovi ponudbi. Imaš kako njihovo pisalo? Občutki pri pisanju? Mnenje?

Žal ne, sem na Pelikanu, Parkerju in Mont Blancu :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

boogie_xlr ::

Jaz imam kovinskega parkerja že cca 10 let. Del osnovke, cela sredna in še faks. Okrog 16eur.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

McAjvar je izjavil:

Zadnje čase me prijemlje, da bi si omislil kakšen soliden nalivnik. Kje pri nas bi se dalo (razen v Konzorciju) videti in, če je možno, preizkusiti različna nalivna peresa? Za začetek recimo nekje v rangu do 150 - 200 EUR. Se splača pogledat tudi čez mejo? Ebay? Ima kdo izkušnje s kakim nalivnikom, katerega posebej priporoča ali odsvetuje?



Za 200€ ti more že sam pisat

BlackMaX ::

zee je izjavil:

Ti odgovorim namesto OP-ja: Kako nekdo porablja svoj denar, se te ne tice niti malo.


Zaradi mene lahko porabi 1000 eur za pero, jaz sem zgol postavil vprašanje s tem namenom, da izvem kaj več, mogoče sem kaj spregledal?

Nisi na to pomislu?

:)

McAjvar ::

BlackMaX je izjavil:

zee je izjavil:

Ti odgovorim namesto OP-ja: Kako nekdo porablja svoj denar, se te ne tice niti malo.


Zaradi mene lahko porabi 1000 eur za pero, jaz sem zgol postavil vprašanje s tem namenom, da izvem kaj več, mogoče sem kaj spregledal?

Nisi na to pomislu?

:)

No, mi ni izgledalo ravno kot vprašanje. Ampak naj ti bo. Zakaj nalivnik? Zato, ker se z nalivnikom s kvalitetno konico čudovito piše. Če je lepo obtežen in pravšnje debeline, lahko pišeš in pišeš, roka pa kar ne začne boleti (kar me recimo, če je pisalo prelahko ali pretanko). Pa če kracaš zgolj po post-it listkih ali popišeš pole papirja vsak dan. Poleg tega še lepo izgledajo. In pa, kot je bilo tudi že rečeno, nekateri "mečejo" denar za avtomobile, lita platišča, nakit, pohištvo, računalniške komponente in tako dalje, ... eni pa pač za nalivna peresa. Vsakemu svoje.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

BlackMaX ::

McAjvar je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

zee je izjavil:

Ti odgovorim namesto OP-ja: Kako nekdo porablja svoj denar, se te ne tice niti malo.


Zaradi mene lahko porabi 1000 eur za pero, jaz sem zgol postavil vprašanje s tem namenom, da izvem kaj več, mogoče sem kaj spregledal?

Nisi na to pomislu?

:)

No, mi ni izgledalo ravno kot vprašanje. Ampak naj ti bo. Zakaj nalivnik? Zato, ker se z nalivnikom s kvalitetno konico čudovito piše. Če je lepo obtežen in pravšnje debeline, lahko pišeš in pišeš, roka pa kar ne začne boleti (kar me recimo, če je pisalo prelahko ali pretanko). Pa če kracaš zgolj po post-it listkih ali popišeš pole papirja vsak dan. Poleg tega še lepo izgledajo. In pa, kot je bilo tudi že rečeno, nekateri "mečejo" denar za avtomobile, lita platišča, nakit, pohištvo, računalniške komponente in tako dalje, ... eni pa pač za nalivna peresa. Vsakemu svoje.


Hvala za odgovor. Ne rabiš pa razlagat, to je definitivno tvoja stvar :)

Yossarian ::

Kje v Sloveniji se da kupiti nalivno pero Montblanc?

Prav tako me zanima, ali imajo posebne bombice ali se uporablja kaj, kar pri nas dobiš v vsaki papirnici?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

49106 ::

Tomislav Loboda

Ziga Dolhar ::

Yossarian, kljub temu, da iščeš prodajalca v Sloveniji, resno preveri še cene v tujini.
https://dolhar.si/

Bojan xxxx ::

Pišem z nalivnikom. Zakaj. Lažje se piše kot s kulijem. Jasno, hudo subjektivna ocena.

Preden kupiš preveri še cene tukaj:
http://www.thewritingdesk.co.uk
http://www.pelikanpens.co.uk

Od obojih sem že kupoval in je bilo vse OK.

Sicer pa, odvisno za kaj potrebuješ nalivnik: za pisat ali za šminkirat.
Če za pisat, premisli o najbolj navadnem Pelikanu iz Mullerja, za par evrov. Imajo super gladko konico. Po občutku pisanja skoraj tako kot Pelikanovi Soureväni za > 200€. Lamy-ji so tudi zelo OK (mislim, da se tudi dobijo v Mullerju, za ene 20€).

Ko sem si kupoval nalivnike, sem prebral recenzije tukaj:
Fountain Pen Network - Reviews

Yossarian ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Yossarian, kljub temu, da iščeš prodajalca v Sloveniji, resno preveri še cene v tujini.


Saj sem preveril na njihovi strani. Imam pa možnost dobiti eno njihovo osnovno pero malce ceneje z drugega kontinenta, pa sem se sedaj malo napalil. Zanima me predvsem glede bombic oz. črnila.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

GabrieLeo ::

Parker kuli in ne nalivnik mi je služil od 8 razreda do 4 letnika skozi vse teste in vse zapiske ter vse seminarske. Samo 4 krat zamenjal bombicp in to je to. pol je pa dobil noge in konec

Bye ::

Katero budget pero mi priporočate? Nekaj časa sem imel gel pisala od Pilota, pa se vedno znova vrnem k peresu. Zdaj imam neko levo nemško pero (ONLINE), črnilo pa Pelikan 4001, ki je zanič - drugi dan je popolnoma bledo. Prosim tudi nasvet za črnilo, ki naj bo obstojno ter čimbolj kontrastno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

McAjvar ::

Za budget pero sam uporabljam Parker Vector. Staro je že vsaj 15 let in še vedno piše odlično. Edina moteča (zame) lastnost tega pisala je to, da je razmeroma tanko, raje imam malce bolj zajetna pisala.

Ali lahko prilepiš sliko - primer, kako ti zbledi črnilo? Tudi sam imam namreč takšno stekleničko črnila, pa ne bi mogel reči, da zbledi. Poskusi sicer morda s kako črno tinto?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Bye ::

Parker Vector sem že imel, a so me pri pisanju vedno začeli boleti prsti zaradi stiskanja, ker mi je pero pretanko, kot si tudi že sam ugotovil.
Ne vem, koliko je razvidno na sliki, ampak črnilo precej zbledi. Na začetku je dokaj lepo vidno, čez nekaj minut pa se že vidi očitno bledenje. Drugi dan je razlika še večja. Če ga primerjam z obstojnostjo in jasnostjo ballpointa ali gel pisala, je razmik ogromen. Tudi v modri barvi ter ne glede na vrsto papirja.

Domy =) ::

Mene tudi moti to, da črnilo zbledi pri uporbi navadnih bombic. Imam pa tudi Parket Vektor.

Jerry000 ::

Kuli, pa rešiš problem:)

n3zn4n ::

Če že tema govori o dražjih nalivnih peresih in podobno, bi prosil nekoga, da malce razloži, kje je point nalivnikov, ki so cenovno višjega ranga. Točno kako se bodisi uporabnost bodisi estetskost, morda zbirateljska vrednost doživlja v očeh nekoga, ki to kupuje in ima izkušnje s tem?

Sam namreč nimam najboljše predstave kaj je razlika med denimo peresom v cenovnem rangu okoli 2-3€ in nekim, ki je 20, 100, 400+ € ?

Morda "oprijem", ali kaj ?

Vprašanje je delno satirično vendar ga prosim vzemite resno.

LP.

Gladi ::

Zakaj je Bugatti dražji od Twingota? Ker v končni fazi oba pripeljeta iz točke a do točke b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

lonewolf_ ::

Kvaliteta in unikatnost. Ročna izdelava, masovna izdelava itd... Pravi les-več vrst zlepljenih, masovna proizvodnja plastičnih. Zato je cena kot je. Nekateri pač nič ne dajo na to :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

msjr ::

n3zn4n je izjavil:

Sam namreč nimam najboljše predstave kaj je razlika med denimo peresom v cenovnem rangu okoli 2-3EUR in nekim, ki je 20, 100, 400+ EUR ?


Najprej, ne vem kje je satira v tvojem vprašanju, si mislil cinizem, ironijo, morda celo sarkazem? Ok, brez heca, razlika je:

Prvo in najboljše, prestiž, pa skoraj vsi dragi nalivniki res dobro izgledajo, so lepi na pogled in ne nekakšna kvaziergonomska skropucala. Izdelava in materiali so odlični, tukaj smo približno tam kot pri dobrih zapestnih urah - in že smo nazaj pri prestižu. Pa nekako se spodobi podpisat pomemben dokument z dobrim nalivnikom, lepo paše zraven, tako kot slovesno oblačilo in pa seveda ne pozabit še konjaka in cigarce potem :D

Sem lastnik odličnega parkerja, s katerim celo nisem vsega popacal (levičar pa to), na tale tema me je spomnila, da ga povlečem iz arhiva. Je pa malo problem, ker še ni na bombice in ga je umetnost lepo napolnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

n3zn4n ::

msjr je izjavil:

n3zn4n je izjavil:

Sam namreč nimam najboljše predstave kaj je razlika med denimo peresom v cenovnem rangu okoli 2-3EUR in nekim, ki je 20, 100, 400+ EUR ?


Najprej, ne vem kje je satira v tvojem vprašanju, si mislil cinizem, ironijo, morda celo sarkazem? Ok, brez heca, razlika je:

Prvo in najboljše, prestiž, pa skoraj vsi dragi nalivniki res dobro izgledajo, so lepi na pogled in ne nekakšna kvaziergonomska skropucala. Izdelava in materiali so odlični, tukaj smo približno tam kot pri dobrih zapestnih urah - in že smo nazaj pri prestižu. Pa nekako se spodobi podpisat pomemben dokument z dobrim nalivnikom, lepo paše zraven, tako kot slovesno oblačilo in pa seveda ne pozabit še konjaka in cigarce potem :D

Sem lastnik odličnega parkerja, s katerim celo nisem vsega popacal (levičar pa to), na tale tema me je spomnila, da ga povlečem iz arhiva. Je pa malo problem, ker še ni na bombice in ga je umetnost lepo napolnit.



Torej v osnovi je vrednost povsem subjektivna ali se odraža v sami uporabi ? - Omenil si ergonomičnost; opiši bolje prosim.

Sicer pa glede na drugo kar je bilo zapisano razbiram, da je torej vrednost med drugim subjektivna - prestiž, 'lepo paše zraven' ...

Mislim, da uvidevam, kaj bi lahko bil razlog interesa kupcev za tovrstna pisala. Hvala za obrazlago.

Mimogrede, prilagam koristne linke:
SARKAZEM
CINIZEM
SATIRA

Tukaj boš videl, da nobeden od teh izrazov ni najidealnejši. Četudi si se hecal, bom kar zagovarjal svojo izbiro besed. Cinizem namreč po definiciji pomeni preziranje splošno veljavnih vrednot... ne vem, od kod bi v mojem pisanju izražal bodisi prezir, bodisi splošno veljavne vrednote. Torej, ker nobeden od teh izrazov ni najidealnejši, mislim da lahko sklepaš, da sem mislil napisati točno to, kar sem tudi zapisal. Čeravno moje pisanje ni satirično, ker ni literarno delo. Sicer poznam Slovenščino do neke mere, tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

Redorange ::

Ergonomičnost že samo po sebi pove, kako ti sede v roko, teža recimo se pozna potem pri pisanju
Cena se pozna tudi zaradi konice kako piše, imaš tudi trde, mehke konice... Odvisno za katero vrsto pisave...

n3zn4n ::

Hm... po nekaj researcha sem ugotovil, da gre v resnici za drage kovine ipd .... očitno KC style.

malat ::

Moji priljubljeni so Diplomat (Traveller), Pilot (Metropolitan), Ohto (F-Lapa) in Platinum. Lamy je tudi dober, le da mi pise predebelo. Parker mi ne sede, ker mi je pretrd (tudi IM ni nic posebnega)

Bye ::

Jerry000 je izjavil:

Kuli, pa rešiš problem:)

Hočem dober, stabilen motor.
-Avto, pa rešiš problem.

:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Vrocipes ::

Od 150-200 eur je mogoče dobra izbira Parker Sonnet (ampak glej verzijo z 18k gold nib, ker se baje piše veliko bolje kot s stainless steel, seveda je tudi dražja, ampak glih zadane tvoj budget). Je pa res, da se na nemškem amazonu za to ceno dobi že Pelikan Souveran (m400,m600).

Bye ::

Potem pa Souveran. :D

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Ziga Dolhar ::

Vrocipes je izjavil:

Od 150-200 eur je mogoče dobra izbira Parker Sonnet (ampak glej verzijo z 18k gold nib, ker se baje piše veliko bolje kot s stainless steel, seveda je tudi dražja, ampak glih zadane tvoj budget). Je pa res, da se na nemškem amazonu za to ceno dobi že Pelikan Souveran (m400,m600).


Parker Sonnet je odlična izbira - sem ga kupil v 1. letniku faksa, in z njim odpisal vse zapiske in izpite (med faksom in tiste po njem :)). Sem pa vzel takega z le pozlačeno konico, ampak fine. S časom se (le) malenkost odpre in je zame ravno sweet spot.
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako postati levičar

Oddelek: Loža
364796 (3003) SeMiNeSanja
»

Nakup nalivnega peresa

Oddelek: Kaj kupiti
192464 (2022) [D]emon
»

S čim pišete?

Oddelek: Loža
437305 (5887) borisk
»

Levičar(ne politično)

Oddelek: Loža
232210 (1521) JanK
»

Dobro pisalo

Oddelek: Loža
214095 (3494) pingec

Več podobnih tem