» »

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :)

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :)

«
1
2

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Osebno težavo sistematično rešujem že skoraj eno leto, zato za dodatno motivacijo razpisujem simbolično nagrado. Recimo plato piva :)

Telefon/operater:
- Sony Xperia M4 Aqua / Mobitel

Težave (vse testirano na več lokacijah, spodnji podatki veljajo za Ljubljano):
- preslab signal po indikatorju črtic - z izjemo omrežja GSM, kjer deluje brezhibno (WCDMA: 1-3 črtice, LTE: 0-1 črtica)
- telefon (najverjetneje zaradi omenjenih črtic) med pogovori večkrat prekinja za delček sekunde (razen ko imam vklopljeno nastavitev "Samo GSM")
- prenos podatkov postane izjemno počasen ali nedelujoč tako v omrežju WCDMA kot LTE (tudi po več ur)

Že testirano:
- prvi telefon (Sony Z3 Compact) 4× na servisu - vedno zavrnjen v smislu, da deluje brezhibno
- menjan operater iz boba na Mobitel
- tako na bobu kot na Mobitelu že večkrat odprt "ticket" glede napake - rešili niso nič (najpogostejši odgovor: to se dogaja samo meni, zato naj pošljem telefon na servis)
- trenutni M4 Aqua 4× na servisu, naredili so vse mogoče teste - telefon naj bi bil brezhiben
- SIM kartica menjana dvakrat - težava ostaja identična

Pozor!
- telefon testiran na sposojeni SIM kartici, ki obratuje na omrežju Simobil - brez kakršnih koli težav, omrežje LTE konstantno 4 črtice, prenos podatkov vrhunski
- moja SIM kartica testirana na telefonu od osebe, ki mi je posodila SIM kartico - enake težave se pojavijo na tistem telefonu
- primerjava signala z uporabnikom Mobitela v Ljubljani - na vseh treh nastavitvah identične črtice na njegovem Samsung Galaxy S4

Moji zaključki:
- telefon gotovo ni problem
- SIM kartica gotovo ni problem
- kolega na Mobitelu ima v Ljubljani enake težave na svojem Samsungu, torej se morda težava skriva v samem Mobitelovem omrežju
- morda je nekaj "narobe" z mojo telefonsko številko (tega še nisem menjal 8-O)
- morda nekateri telefoni niso "kompatibilni" s slovensko mobilno infrastrukturo?! :|

To, da naj grem na Simobil ni ravno rešitev (odplačati moram še nekje 80% aneksa na Mobitelu), saj zaenkrat še ne vemo v čem je dejansko problem. To potezo bom namreč tudi primoran narediti, če res ne bomo skupaj našli neke pametne rešitve.

Resnično bom vesel vsakega nasveta, ki bi dejansko lahko vodil proti rešitvi, saj na Mobitelu vseskozi s prstom kažejo na servis in vedno dobim odgovore v stilu: "To je vse kar lahko naredimo za vas..."

P.S.: Ne pozabite na nagrado! Dostava možna v Ljubljani in okolici Celja (opcijsko tudi Maribor).

Hvala! :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
  • spremenilo: joker16_7 ()

m0LN4r ::

To se ti dogaja samo v Ljubljani?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

joker16_7 ::

Težave (vse testirano na več lokacijah, spodnji podatki veljajo za Ljubljano)


Testirano na naslednjih lokacijah:
- Slovenske Konjice
- Celje
- vožnja Slov. Konjice - Ljubljana
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

janezvalva ::

preveč megle v ljubljani.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

joker16_7 ::

V Slovenskih Konjicah mamo večji del samo sonce :P
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

konspirator ::

Testiraj delovanje v TK omrežju še s čim drugim kot Sony telefoni (z3 in m4); s svojo sim kartico.


btw, bob je simobil omrežje, ne more delati ok na simobilu in slabo na bobu.


app za info o omrežju/baznih postajh
https://play.google.com/store/apps/deta...
--

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

konspirator:
moja SIM kartica testirana na telefonu od osebe, ki mi je posodila SIM kartico - enake težave se pojavijo na tistem telefonu

Šlo je za Samsung A3. Moja SIM kartica je naredila telefon enako neuporaben. Nekaj je torej vezano na moj SIM/omrežje/naročnino...

btw, bob je simobil omrežje, ne more delati ok na simobilu in slabo na bobu.

Verjamem, ampak ravno to se je zgodilo.

Kakšen test svetuješ z uporabo te aplikacije?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

konspirator ::

Šlo je za Samsung A3. Moja SIM kartica je naredila telefon enako neuporaben

Lahko da je bazna, na katero si povezan, preveč zasedena.

Oseba s Samsung A3 je tudi na TK ? Kako se obnese njegova simka v tvojem telefonu ?
--

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Kako preverim na katero bazno se povezujem? Dvomim sicer da lahko več mesecev vseskozi ostaja prezasedena bazna.

Vidim, da nisem dovolj nazorno pojasnil tega testa. Torej:
- jaz sem oseba A
- oseba A ima Mobitel, oseba B ima Simobil (na Samsungu A3)
- z osebo B zamenjava SIM
- moj Sony prične delovati odlično, medtem ko Samsung A3 "prevzame" vse moje težave
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

m0LN4r ::

- moj Sony prične delovati odlično, medtem ko Samsung A3 "prevzame" vse moje težave

Ja torej ? Kaj ni jasno? Pejt na telekom pa jim povej tocno to.
Zahtevaj dobropis ali nekaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

joker16_7 ::

Sem šel, želel vrniti telefon, ampak oni baje ne vračajo denarja. Ponudili so mi tri opcije:
1) da pošljem telefon na servis (done!)
2) da mi menjajo SIM (to najraje naredijo - done!)
3) da pokličem njihov tehnični center, da mi rešijo težavo (ki je baje ni?!)

Naj grem z odvetnikom nad Telekom? :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

d4vid ::

Bazno postajo preveriš s aplikacijo Si info (glej da tista od svet idej in ne od simobila!).

Kar se tiče signala, sem tudi jaz imel takšne težave, občasno nedosegljiv, včasih signal kar padel iz neznanega razloga, ponudnik telemach. Telefon Sony Xperia E3. Menjal sim kartico (da sem lahko uporabljal LTE), nič bolje, menjal telefon s neumnim, ki se povezuje samo na GSM, signal OK, ni padal... Menjal neumni telefon s Lumio 532, signal OK, manjkrat nedosegljiv kot s Sonyjem. Menjal ponudnika - Simobil. Od takrat težav nimam, je pa res da sem na simobilu komaj 1 mesec. No, ker imam bazno postajo slabe 2 km stran, sem menjal telefon za Note 4, da mam lahko še LTE.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

m0LN4r ::

Naj grem z odvetnikom nad Telekom?

V bistvu ja. Ti placujes za nekaj, kar ne deluje in njihove standardne procedure niso resile tezave.

Predstavli si, da kupis nov avto pa zadnja prestava vcasih dela, vcasih ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

joker16_7 ::

d4vid:
Naredim test in javim ugotovitve. Še to... Jaz sem se toliko opiral na Ljubljano, ker sem vedno dobil na supportu neke izgovore od kje sem in da tam verjetno ni dobre pokritosti, zato sem potem naprej testiral samo še Celje in Ljubljano. Nisem statična oseba in rabim telefon povsod po Sloveniji (razumem za kakšno selo, da ne bi delalo ampak Celje in Ljubljana - wtf?!).

m0LN4r:
Sem že reševal nekaj tudi v tej smeri. Najcenejša pot je preko zveze potrošnikov, vendar njihovi odvetniki se vključijo samo če imaš osebno pri njih kupljeno letno članarino. To bom verjetno naredil, vendar šele kot zadnji korak, saj članarina ni poceni.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

d4vid ::

http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Tukaj imaš še bazne postaje in približno pokritost s signalom. Pa simobilu manjka 14 baznih postaj, zadnjič sem dobil SMS da jih imajo že 1000.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

joker16_7 ::

Ok, tnx! Javim popoldne kaj bom nagruntal.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

grizl ::

Podobne težave. Imam Sony m5, pri vseh prejšnjih aparatih (Galaxy Xcover2 in Lenovo P70) je bil signal na istih mestih v hiši BP. S tem telefonom je sam hudič. Po googlanju sem našel začasno rešitev, ki zaenkrat deluje, je pa moteče. In sicer v nastavitvah "prednostna vrsta omrežja" nastaviš "samo GSM". Za klicanje je OK, vse ostalo pa počasno.....

m0LN4r ::

Heh, zanimivo. Jz bi probal zadevo se v Avstriji xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Imam občasno podobne težave, Omrežje Telekoma (IZI mobil), prenos podatkov v 2G omrežju je praktično nemogoč ne prebere niti mejla. Pa je bilo na dveh zadnjih telefonih čist enako

joker16_7 ::

grizl:
Morda je Sonya nekako "nekompatibilen" z našo mobilno infrastrukturo. Sliši se čudno, ampak...

Pravkar sem prispel v Ljubljano in opravil sledeče "meritve".

 Samo GSM

Samo GSM



 WCDMA (3G)

WCDMA (3G)



 LTE

LTE



Kaj pravite? Prihaja vesoljni potop? :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bluejack ::

Mogoče bi bilo vseeno smiselno preveriti vse skupaj pri Telekomu...
Ali 0801000 ali tehnicna.pomoc@telekom.si

konspirator ::

-109 oz 113 dBm je zelo zelo na meji signala (3/4g).

Da ne bom klikal celo LJ http://www.mobilna-telefonija.com/mobil... , kje sta obe bazni (poscrolaj do konca dol na telefonu) ?
--

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

m0LN4r je izjavil:

- moj Sony prične delovati odlično, medtem ko Samsung A3 "prevzame" vse moje težave

Ja torej ? Kaj ni jasno? Pejt na telekom pa jim povej tocno to.
Zahtevaj dobropis ali nekaj.


Iz tega lahko potegneš da je nekaj z sim/tk.. saj se je težava prenesla z sim..

Modri dirkač ::

Telekom (3G, LTE) omrežje je žal za en k...
SImobil in Telemach meni tako na lte modemu kot na tel. vlečeta neprimerno bolje oz. je signal močnejši, sploh zunaj Lj.
Everybody lies!

crniangeo ::

mogoče pa ti policija prisluskuje :P
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

crniangeo je izjavil:

mogoče pa ti policija prisluskuje :P

Oni to delajo na centrali, bučman... A misliš da ti signal lovijo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joker16_7 ::

bluejack:
Nima smisla. Kaj dosti ne bom več dosegel.

konspirator:
Naredim test takoj ko utegnem in javim, če so še katere druge bazne v bližini.

mihec87:
Če si zgoraj prebral lahko vidiš, da je ta "diagnoza" že ugotovljena. Le da s SIM gotovo ni težava, saj je bil menjan kar dvakrat, torej uporabljam namreč že tretjo SIM-ko.

Modri dirkač:
Res je. Deluje smiselno, ampak ali nima Mobitel najmočnejšo infrastrukturo oddajnikov v SLO? Kako je potem to sploh mogoče.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Mare2 ::

Joker. Lahko testno dobiš SIM od Telemacha za en teden. Jaz sem v LJ in mi v eni sobi, kjer prej Telekom ni lovil, dela.

;)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Drugega kot telemach sploh ne probavi. Ce ti na mobitelu nagaja in ti je nagajalo na bobu, lahko preveris le se telemach. Bob gostuje na simobilu, ostali pa na mobitelu. Tako da mislim da nima smisla ostalih probavat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

ncc2000 ::

Ali so problemi enaki, če imaš jakost signala za 0-1 črtico ali signala 3,4,5 črtic?
Potrebno je razumeti, da gre za dvosmerno komunikacijo, telefon je tudi oddajnik, in tiste črtice na ekrančku nič ne povedo o oddajniku.. če oboje ne klapa, so težave..

(pejt vprašat na bazno, kakšen je kaj tvoj signal tam :D:D:D ... hec )

joker16_7 ::

konspirator:
Ne vem kje lahko preverim na katero bazno postajo sem priklopljen, ampak po tvojem linku sem preveril in na vseh lokacijah, kjer se ponavadi gibljem je najbližji "oddajnik" nekaj 100m stran, gotovo pa manj kot kilometer.

d4vid:
Zakaj ravno Telemach? Sprobal sem namreč Simobil in deluje vrhunsko. Kako potem komentiraš to ugotovitev? Btw. kje gostuje Telemach?

ncc2000:
Ne, pri večjem signalu je zadeva drastično boljša, vendar pri 3 črticah še vedno včasih prekinjajo klici in malo šteka prenos podatkov.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

jl ::

@joker16_7; si preveril APN nastavitve v primeru Boba ter Telekoma. Namreč na LTE omrežju se ti ob prijavi v omrežje avtomatsko vzpostavi default bearer. Operaterji načeloma uporabljajo override APN za svoje uporabnike (2G/3G) kar pomeni, da se ti podatkovna seja vzpostavi tudi v primeru napačnih nastavitev APN. Na 4G se seja vzpostavi preko drugih elementov in možno je, da te opcije tam nimajo vklopljene oz ni na voljo. Po tem takem bi te ves čas prestavljalo med 4G ter 3G oz 2G.
1. preveri nastavitve APN (internet v primeru telekomove sim kartice ter internet.bob.si v primeru Bob sim kartice)
2. v kolikor ti terminal omogoča, poskusi z ročno izbiro 3G omrežnega načina (praviš da na 2G ni težav, probaj 3G only, če je mogoče)...vseeno pa preveri nastavitve...
Na Bobu bi ti definitivno moralo delati enako dobro kot s simobilovo sim kartivo, ker Bob ni nič drugega kot mvno in komuniciraš preko iste komunikacijske opreme.

p.s: sem zdaj malo bolj podrobno prebral, pa vidim, da imaš problem med klicem, kar potem nekako izključuje zgoraj napisano, edino če klic vzpostavljaš preko podatkovnega omrežja (kak skype)
Btw, v kolikor imaš na voljo vse tri sim kartice (Telekom, Bob, Simobil), daj poglej, če gre za isti "tip" kartice oz da izgledajo enako, npr da so kontakti (velikost, oblika itd) enaka na vseh treh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

N0t0ri0us ::

pojdi do operaterja in mu ponovno opiši situacijo.. Prosi jih, da ti menjajo številko na obstoječem naročniškem razmerju. Mislim da te bo stalo 20€ Imel boš novo sim in novo številko.

joker16_7 ::

jl:
1. APN nastavitve smo že na začetku na bobu ogromno menjevali, da so sploh začeli delovati MMS-i. Od takrat dalje se pojavljajo vse zgoraj opisane težave. Sedaj na Mobitelu sem pred kratkim ponovno spustil skozi postopek "Nastavitve prenosa za internet in sporočila MMS". Naenkrat je postala situacija kar za nekaj 10% boljša, čeprav še vedno zelo slaba.
2. Imam opcijo nastavitve na "Samo WCDMA" kar je sicer ena od vrst 3G-ja. Kot že rečeno - niha nekje med 1-3 črtice signala.
3. Kar se moje SIM-ke in sposojene Simobilove SIM-ke tiče sta bili vsaj na oko po obliki in velikosti enako veliki (nano SIM). Si imel kaj druga v mislih?

N0t0ri0us:
Če v kratkem ne pridemo še na kakšno pametno idejo grem na Mobitel, da jim najprej dokažem nonsense Simobil vs. Mobitel, potem pa ali ponudijo rešitev ali pa mi na njihove stroške menjajo številko.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Malajlo ::

Če druge SIM delajo bp, tvoja pa ne, hmmm, le kaj bi lahko bilo narobe...
Mater, pejt v TK center, pa naj sami na svoje oči preverijo, da je problem v SIM, bemu. SIMke tudi crknejo. Meni sta že dve. No biggie.

joker16_7 ::

Malajlo:
SIM-ka menjana že dvakrat :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bluejack ::

Tisti podatek dBm iz slik zaslona je res mejne vrednosti, to bi bil lahko vzrok problemov... Verjetno takšne vrednosti niso povsod..?? Na SIM kartici skoraj zagotovo ni problem... operater lahko načeloma preveri dosti stvari, katera tehnologija je bila uporabljena v nekem trenutku, na katerem omrežju je bil telefon v času težav, če je preklapljal med omrežji, kar je na tiste vrednosti zelo verjetno... me pa čudi, da ni bilo pravega pojasnila, ko je bil podan odgovor na prijavo težave...

imagodei ::

konspirator je izjavil:

Testiraj delovanje v TK omrežju še s čim drugim kot Sony telefoni (z3 in m4); s svojo sim kartico.


btw, bob je simobil omrežje, ne more delati ok na simobilu in slabo na bobu.


app za info o omrežju/baznih postajh
https://play.google.com/store/apps/deta...

I can confirm that behavior. S partnerko sva bila oba na Simobilu. Signal v hiši ni bil idealen, je pa telefon lovil povsod; izven hiše je bil signal HSDPA na max ali je kvečjemu manjkala ena črtica.

Tik pred novim letom 2015 sem šel na boba najprej samo jaz. Takoj po menjavi sem začel opažat, da mi telefon lovi samo še na posameznih delih hiše, po večjem delu sem bil popolnoma brez signala. To sem pripisoval naključju in dejstvu, da je bil telefon že nekoliko dotrajan (nekajkratno srečanje s tlemi, počen zaslon ipd). Telefon sem kasneje zamenjal, izboljšanja ni bilo. Večinoma povsod v civilizaciji telefon deluje BP, opažam pa težave v zaprtih prostorih na območjih, kjer je signal nižji od cca 80%.

Pred kake pol leta je na bob šla tudi moja partnerka, ki je bila ves ta čas na simobilu in omenjenih težav doma ni imela. Takoj po prehodu na bob so se ji začele enake težave kot pri meni.

Razmišljal sem, v čem bi bila fora - mogoče Simobil za naročnike Simobila zagotavlja višjo QoS kot za naročnike Boba?
- Hoc est qui sumus -

Modri dirkač ::

imagodei je izjavil:

konspirator je izjavil:

Testiraj delovanje v TK omrežju še s čim drugim kot Sony telefoni (z3 in m4); s svojo sim kartico.


btw, bob je simobil omrežje, ne more delati ok na simobilu in slabo na bobu.


app za info o omrežju/baznih postajh
https://play.google.com/store/apps/deta...

I can confirm that behavior. S partnerko sva bila oba na Simobilu. Signal v hiši ni bil idealen, je pa telefon lovil povsod; izven hiše je bil signal HSDPA na max ali je kvečjemu manjkala ena črtica.

Tik pred novim letom 2015 sem šel na boba najprej samo jaz. Takoj po menjavi sem začel opažat, da mi telefon lovi samo še na posameznih delih hiše, po večjem delu sem bil popolnoma brez signala. To sem pripisoval naključju in dejstvu, da je bil telefon že nekoliko dotrajan (nekajkratno srečanje s tlemi, počen zaslon ipd). Telefon sem kasneje zamenjal, izboljšanja ni bilo. Večinoma povsod v civilizaciji telefon deluje BP, opažam pa težave v zaprtih prostorih na območjih, kjer je signal nižji od cca 80%.

Pred kake pol leta je na bob šla tudi moja partnerka, ki je bila ves ta čas na simobilu in omenjenih težav doma ni imela. Takoj po prehodu na bob so se ji začele enake težave kot pri meni.

Razmišljal sem, v čem bi bila fora - mogoče Simobil za naročnike Simobila zagotavlja višjo QoS kot za naročnike Boba?

Verjetno, enako je pri meni na telekomu(roaming), sicer sem T-2 uporabnik.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Seveda ga.

Storitve na Bobu so slabše od Simobila, ker preprosto plačujete manj.

Pač diverzifikacija produktov.

ne moreš plačevati manj in imeti enako storitve kot tisti, ki plačujejo več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

In enako bi rekel da počne to Telekom. Če sedaj pomislim teh težav, ki jih imam sedaj, ni bilo na telekomu (vmes pa menjal par telefonov in vedno krivil telefon..)

Je pa to potem goljufija, nikjer ne piše da bo omrežje delovalo slabše. Zgolj da določenih funkcij ne bomo imeli.

Bom nabavil eno prepaid mobitelovo za "znanost".

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Seveda ga.

Storitve na Bobu so slabše od Simobila, ker preprosto plačujete manj.

Pač diverzifikacija produktov.

ne moreš plačevati manj in imeti enako storitve kot tisti, ki plačujejo več...

Saj je nimam. Svojih težav že v osnovi ne morem potožit na brezplačno številko, al kako je že s tem. :)
- Hoc est qui sumus -

joker16_7 ::

Se popolnoma strinjam z vašim razmišljanjem. Čeprav je danes marsikaj logično pa še vedno v praksi ne deluje :)

Kakorkoli, to naredi zadevo še bolj čudno, saj bi potemtakem kot Mobitelov naročnik mogel imeti "perfektno" omrežje?! :|
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

konspirator ::

Nabavi si predplačniško TK mobi kartico, kako dela tam ?
Če ok, potem imaš zanič simko.Jakosti signala preveri v aplikaciji si info, tiste črte na telefonu so nenatančne.

Sony Xperia M4 Aqua si kupil na TK ali v prosti prodaji ?
Si že resetiral apnje in ugasnil telefon ?
https://support.t-mobile.com/docs/DOC-1... Itak ti jih mora potem pobrati samodejno iz kartice/fwja.
--

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

konspirator:
Zadnji test, ki ga nameravam narediti je preizkus delovanja na sposojeni Mobitelovi SIM-ki. Dvomim, da bo delovalo, saj imam v aparatu že svojo tretjo SIM-ko, ampak to je še zadnji neopravljen test pred obiskom na Mobitelu. Potem pa verjetno ne bo druge kot menjava številke, čeprav bi res rad prišel zadevi do dna kaj je dejansko vzrok.
APN-ji pravkar resetirani in izveden ponovni zagon aparata. Nove meritve prilagam nižje.

 WCDMA

WCDMA



Jaz mislim, da ni razlike, ali pač?

P.S.: Kot že rečeno, telefon je kupljen na aneks pri Mobitelu spomladi letos.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

konspirator ::

Ni razlike ;(.
Ne vem, kako misliš da bi menjava številke pomagala.

tole je issue za operaterja, se moraš prebiti skozi prve linije obrambe na helpdesku malo višje, kjer ne pišejo samo copy/paste odgovorov.
Ali se jim oglasi v poslovalnici in se ne daj odpraviti.Naj vidijo da dela vse skupaj zanič s tvojo kombinacijo.
--

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Ti je A056 bližje kot A169?

joker16_7 ::

Današnji obisk Telekoma v BTC City Ljubljana...

1) Najprej opravim na manjši "poslovalnici" (nisem vedel da je noter tudi večji Telekom) test z aktivno Mobitelovo SIM. Delovalo je brezhibno, signal na polno, le da je prenos podatkov, kljub vklopljenemu LTE vseskozi uporabljal H+ (prenos sicer odličen). Takoj ko smo poskusili vstaviti nazaj mojo SIM-ko je signal padel na 2 črtici pri nastavitvi LTE (prednostno), kar je za moje izkušnje še vedno odlično. Uslužbenec me je poslal na večji Telekom, da spišemo sestavek za večjo tehnično napako, saj on naj ne bi imel pristojnosti.

2) V večji poslovalnici me uslužbenec najprej prepričuje, da je v Cityu slab signal in da ima tudi on tako na 3G kot na 4G samo eno črtico. WTF?! Z njegovo SIM testirava LTE pred vhodom v City - deluje brez težav (3 črtice + soliden prenos). Zamenjava nazaj na moj SIM in greva opravit test na identični lokaciji še z mojo SIM-ko in ne vem od kod - ampak prenos je delal brez težav. Signal na H+ 4 črtice, Ookla test je pokazal tudi odličen prenos. Sva pa opazila, da mi za delčke sekund zmanjkuje signal (tako za delček na 0 in potem spet 3-4).
Vse kar sem iz njega izvlekel je to, da me je prepričeval, da v omrežju je praktično nemogoče odkriti napako in da najbolje, da delam teste na Ookla ter beležim lokacije in ure zato da bodo lahko na TopTime na servisu še podrobneje pogledali telefon.

Ponovni test pred nekaj minutami opravljen na lokaciji Ljubljana Vič.

 Nastavitev LTE (prednostno)

Nastavitev LTE (prednostno)



 Nastavitev WCDMA

Nastavitev WCDMA



Kaj pravite? :(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

OvCa77 ::

joker16_7 je izjavil:

Današnji obisk Telekoma v BTC City Ljubljana...

1) Najprej opravim na manjši "poslovalnici" (nisem vedel da je noter tudi večji Telekom) test z aktivno Mobitelovo SIM. Delovalo je brezhibno, signal na polno, le da je prenos podatkov, kljub vklopljenemu LTE vseskozi uporabljal H+ (prenos sicer odličen). Takoj ko smo poskusili vstaviti nazaj mojo SIM-ko je signal padel na 2 črtici pri nastavitvi LTE (prednostno), kar je za moje izkušnje še vedno odlično. Uslužbenec me je poslal na večji Telekom, da spišemo sestavek za večjo tehnično napako, saj on naj ne bi imel pristojnosti.

2) V večji poslovalnici me uslužbenec najprej prepričuje, da je v Cityu slab signal in da ima tudi on tako na 3G kot na 4G samo eno črtico. WTF?! Z njegovo SIM testirava LTE pred vhodom v City - deluje brez težav (3 črtice + soliden prenos). Zamenjava nazaj na moj SIM in greva opravit test na identični lokaciji še z mojo SIM-ko in ne vem od kod - ampak prenos je delal brez težav. Signal na H+ 4 črtice, Ookla test je pokazal tudi odličen prenos. Sva pa opazila, da mi za delčke sekund zmanjkuje signal (tako za delček na 0 in potem spet 3-4).
Vse kar sem iz njega izvlekel je to, da me je prepričeval, da v omrežju je praktično nemogoče odkriti napako in da najbolje, da delam teste na Ookla ter beležim lokacije in ure zato da bodo lahko na TopTime na servisu še podrobneje pogledali telefon.

Ponovni test pred nekaj minutami opravljen na lokaciji Ljubljana Vič.

 Nastavitev LTE (prednostno)

Nastavitev LTE (prednostno)



 Nastavitev WCDMA

Nastavitev WCDMA



Kaj pravite? :(

Nekaj ne gre skupaj. LTE bi moral praviloma delati hitreje
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

joker16_7 ::

Seveda. To niti ni LTE, ampak zgolj H+. Čeprav je bilo enkrat nastavljeno na LTE pa še lokacija je Ljubljana in ne XY selo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691281893 (3112) PINki
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21346364 (18906) cekr
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327710 (13140) Jerry000
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640852 (23899) MrStein

Več podobnih tem