» »

incom d.o.o.

incom d.o.o.

1
2
»

...:TOMI:... ::

V bistvu je vse povsem logično. Maksimalni profit z najnižjimi stroški. Če je treba iti zato čez trupla, se gre čez trupla. Ko jih je treba pokopati, se pa na vsakega potrese malo zemlje, pol lopate. In karavana gre dalje.

Kako urediti stvar? Sistemsko.
Tomi

111111111111 ::

Koliko si star TOMI? Kupuješ Kitajsko robo? Majice, ki so izdelane na kitajskem? Ali kupuješ brisače pri Svilanitu ali pri prvem najcenejšem (špar, mercator, lidl), kjer so brisače prišle iz Kitajske po dumpinški ceni?

Važno da trupla niso pred hišo?

bambam20 ::

111111111111 je izjavil:

Koliko si star TOMI? Kupuješ Kitajsko robo? Majice, ki so izdelane na kitajskem? Ali kupuješ brisače pri Svilanitu ali pri prvem najcenejšem (špar, mercator, lidl), kjer so brisače prišle iz Kitajske po dumpinški ceni?

Važno da trupla niso pred hišo?



V ZDa se na polno streljajo po ulicah in ponoči imaš v večini mest šanso, da te oropao, umorijo ... Veš kaj ti želim povedat, da če je to na Kitajskem, naj bo. V sloveniji pa ni nobene potrebe in ne sme biti tako.

mat xxl ::

Ja super, dokler nas je še nekaj ki plačujemo davke super, ko bo pa vsa industrija šla ven in tudi vsa tehnološka podjetja ( večina jih je že zunaj) pa ne vem kdo bo še plačeval in posledično ne bo za socialne pomoči, za dotacije ...., ja in potem bodo kmalu tudi ropi pri nas in trupla po cestah ......

bambam20 ::

mat xxl je izjavil:

Ja super, dokler nas je še nekaj ki plačujemo davke super, ko bo pa vsa industrija šla ven in tudi vsa tehnološka podjetja ( večina jih je že zunaj) pa ne vem kdo bo še plačeval in posledično ne bo za socialne pomoči, za dotacije ...., ja in potem bodo kmalu tudi ropi pri nas in trupla po cestah ......


važno, da ima direktor BMW-ja X5 . Za delavce je pa vseeno kako živijo, A ne @mat xxl :))

cekr ::

Kregate se za nekaj, glavnega problema pa sploh ne opazite.

A se v eni usrani Vipavski dolini res ne da nabrati 200-300 natur delavcev?

V tej firmi je res težaško delo. Prekladanje škatlic in zlaganje.
Je naše šolstvo res toliko v riti, da ne zna izobraziti ljudi za sestavljanje Lego kock?
Ali pa se ima narod za večvrednega?
Če bi bilo toliko delavcev res na trgu, sem prepričan, da bi jih takoj zaposlili.
Vsa nadomestila za brezposelnost vzeti in lepo na delo.

Najlažja dela so pred nosom pa jih noben ne mara.
Država naj se pa pobriga, da se bo dalo domače ljudi zaposliti vsaj v sezoni.
Ne, raje tako zakomplicirajo vse zadeve, da še tisti, ki bi rad delal vsaj pol leta, tega ne more, ker mu takoj po preteku zagrenijo življenje na zavodu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

...:TOMI:... ::

Chuapoiz, kaj tebi ni jasno?
Tomi

111111111111 ::

@rupsi123: Missing the point.

@...:TOMI:...: Poglej. Bentiš da je treba zadevo sistemsko uredit, delavcem dvignit plače, grde kapitaliste pa spravit ob dobiček. Dejansko pa ljudje ne kupujejo slovenskih izdelkov, ampak tuje cenejše izdelke. Če firma ne bo konkurenčna s ceno, bo zaprla vrata. Jaz kot direktor pa tudi ne mislim cele firme furat, se dogovarjat za posle, plačo pa imeti isto kot nabiralec sadja brez izobrazbe. Direktorji so dostikrat v firmo vpeti 12 ur na dan in več.

Kar hočem povedati je da ni vse črnobelo. Če lahko dobim 200 pridnih delavcev za 5€ na uro, valda ne bom da pritožujočem slovencu 10€ na uro, ki bo ob denar zapravil za kitajske izdeleke, ker so moji itak predragi. Ni tako pri vsakem in povsod, v splošnem pa zelo drži.

mat xxl ::

bambam20 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

......


važno, da ima direktor BMW-ja X5 . Za delavce je pa vseeno kako živijo, A ne @mat xxl :))



Če ciljaš na mene, me kontaktiraj zasebno, pa te povabim, da se sam prepričaš, kako živijo !!!

Nobeden , ki je pri nas v službi nima avta pod 20 T EUR, če te ravno zanima !

Sicer pa prej spoznaš, da je socializem mimo, bolje za tebe, je pa tudi dejstvo, da nekdo brez šol danes težko kaj preveč odpira usta .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Besna Glista ::

Mat xxl, ti pa ravno ne zapsluješ delavcev za tekočim trakom, ali?

...:TOMI:... ::

Chuapoiz, meni je čisto vseeno, če ljudje kopujejo ali pa ne kupujejo slovenske robe. Slej ko prej se bo pa ugotovilo, da edina prava hrana prihaja iz bližine, ne pa iz oddaljenih krajev.

Glej, mi je čisto vseeno, če ima model nevem koliko mio eur na računu. Privoščim mu. Samo ne na račun dobaviteljev, delavcev in ostalih. Pošteno plačaj vse v verigi, pa delaj dobro in to je to. Sigurno mu bo ostalo veliko denarja, če je sposoben. Saj ni treba vsakega na suho nategovat, potem pa biti frajer, ker imaš veliko denarja, ne upa pa pogledat enemu makedoncu v oči.

Komot bi v Makdoniji odprl tovarno sladoledov. Ali pa v Švici, sploh nima veze. Povsod se je treba držat zgoraj naštetega.
Tomi

111111111111 ::

mat xxl je izjavil:


... je pa tudi dejstvo, da nekdo brez šol danes težko kaj preveč odpira usta .


Dejstvo v katerem svetu?

@...:TOMI:...: Gospodič, si imel kdaj firmo? Saj veš da to ni dobrodelna ustanova? Kam gre Pipistrel iz Ajdovščine? Drugam v Sloveniji? Folk bo sam spoznal kaj? Prav nič. Nezaposlenih je kolikor hočeš samo nobeden noče delati. Ravno danes me je klical brezposelen kolega in me vprašal za nasvet, kaj dodatno narediti, da bi bil lažje zaposljiv. Predlagal sem mu CNC tečaj in izpit. JE znorel in rekel da CNC operater dobi 600-700 neto in da on za take male pare ne bo delal. Sem rekel da naj odpre s.p. s tisočakom, ki ga ima za izobraževanje lahko kamot odpreš in začneš delat. Mi je zabrusil da to se pa itak ne splača, ker noben ne plačuje računov. Sem rekel da naj kupi računalnik in igra igrice. :)

Skratka fantje nimate pojma. Firmo včasih držiš nad vodo, ko pa laufa, se pa najdejo pametnjakoviči, kak si ti bogat in da si zmanjšaj dobiček. Pa saj niste normalni. Delavec 10 v mesecu dobi plačo in mu dol visi ali bo firma delala ali ne. POpoldan gre na pir, svinjski kapitalist pa ureajt papirje in iskat nove posle. Seveda ne vsi, eni boljši ali slabši na splošno pa slika kar drži.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18918851 (14724) PrihajaNodi
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237199 (27264) Tilen
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812207 (9220) solatko
»

Referendum za dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12119778 (16541) donfilipo

Več podobnih tem