» »

incom d.o.o.

incom d.o.o.

«
1
2

miha98 ::

Prispevek na 24ur o incom podjetju z Ajdovščine? Ga ni več kar izginil? Kaj se je rešilo s to problematiko v tem podjetju? Inšpetorji, zakonodaja? itd.?? Ima kdo kakšne informacije??

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Motion ::

Je kar res. Tuki v dolini vsak ve za to. Pa ni sam to tudi nobena firma noče delat za njih ker ne plačujejo. Če bi ti vedu v kašnem ti delavci stanujejo medtem ko delajajo tuki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

stalker ::

Sem delal 4 mesece za njih kot vodja linije, potem sem dal odpoved. Kršili so zakonodajo na veliko in sem jih opozarjal na to. Njihov odgovor je bil vedno ta, da tako se od vedno dela pri njih, drugače ne gre.
Urnik je za en dan naprej, delati po 12 ur in več je stalnica, po osmih urah počitka naj bi prišel nazaj, domov sem hodil zjeban in samo spat.
Na srečo je bila vsaj plača solidna i n zmeraj točna.

OldSkul ::

Znana zadeva. Isto se dogaja v pekarstvu. Pekarne ki delajo za javni sektor in za diskonte sicer dosegajo maso in velik promet, ne zmorejo pa plačevati dobaviteljev oz. zamujajo in obenem neprestano iščejo možnosti kompenzacij. KATASTROFA. To se dogaja, ko proizvajalci začnejo delati za diskonte. Samo zniževanje cen, nakoncu ne veš kaj boš dal v usta. Pri surovinah se tudi ne da kar zniževati cen oz. lahko ja, samo potem dobiš B ali C ware, kakor se reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

shadeX ::

deleted ::

Meni to bolj deluje kot da so se na hitro spravli na tipa, ker je prišel na Managerjevo lestvico ... :8)

solatko ::

Saj brez sužnjev, na pošten način, nebi prišel.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Na meneđerja bolj težko. Bi pa na pošten način (tako kot je začel), brez problema lahko zelo odlično živel :)

deleted ::

In nazadnje je šlo spet za senzacionalizem medijev:

http://www.lokalne-ajdovscina.si/articl...

Spodaj je tudi peticija s strani zaposlenih.
In vse točno tako, kot sem predvideval. To metanje polen pod noge uspešnim podjetjem ali posameznikom je res že nacionalni šport.
Kolko ene škode in zgubljanja energije naredi to eni firmi ...

shadeX ::

Je tukaj par dejstev na katere ne smemo pozabiti:

1. Tujci še vedno delajo 350 ur/mesec, brez prostega dneva
2. Slabo plačilo za opravljeno delo
3. Če bi bilo vse črno na belem kriminalisti ne bi preiskovali prostorov zaradi suma ponarjenanja listin in drugih kaznivih dejanj s tujci.

4. Tisti podpisi so pljunek v morje. 70% tujcev se ni podpisalo.

deleted ::

Ma ja, jaz sem tudi delal prek študenta včasih za 3eur/h. Noben ni rekel, da kaj ni fer, da bi moral dobit več. Pa sem ful delal.

Če se Bolgaru ne bi splačalo pa se tudi ne bi vozil v Ajdovščino a ...

Podpisani so tudi tuji državljani, sem prav pogledal, in ni jih malo.

broken/link ::

ker "podpiši, ali pa si odpuščen" ni možen v tem primeru, ane?

Besna Glista ::

Govoril z parimi zaspolenimi v incomu. Sicer je res da delajo prekomerno ampak je vsaka ura plačana. To govorimo o domačih delavcih, zdaj kako je s tujci ne vem. Verjetno gre po sistemu da se agenciji plača ceno kot jo dobi naš delavec, agencija pa pobere 80%. Tako dela zelo veliko proizvodnih podjetij v sloveniji..

MadMen ::

deleted je izjavil:

Ma ja, jaz sem tudi delal prek študenta včasih za 3eur/h. Noben ni rekel, da kaj ni fer, da bi moral dobit več. Pa sem ful delal.

Če se Bolgaru ne bi splačalo pa se tudi ne bi vozil v Ajdovščino a ...

Podpisani so tudi tuji državljani, sem prav pogledal, in ni jih malo.

In kaj ma veze po kok si ti delal preko študenta?
Podjetje jasno krši in izigrava delovno zakonodajo, in ti kriviš medije. Če bi bilo podjetje res tako uspešno, ne bi rabili uveljavljati nelegalnih praks

shadeX ::

balluf ::

"Kjer je dim, tam je tudi ogenj"

deleted ::

balluf je izjavil:

"Kjer je dim, tam je tudi ogenj"


Aha, gostilniška logika.

Danes sem govoril z bivšim sošolcem, čigar brat dela na Incomu in je rekel, da v sezoni res dela na polno, sam da ma ok plačano. Je pa tudi potrdil mojo domnevo, da gre za tipičen slovenski odziv na uspešneže: objavili afero po objavi lestvice. Sam da se nagaja ugl.

balluf ::

Če bi bilo vse tako o.k. zakaj zaposluje cenejše tujce, ker za firme z dobro službo-plačilom,pogoji dela se slovenci tepejo.
Kolikor vem v Wajduwsni ni ravno veliko delodajalcev in kar velika brezposelnost, zakaj niso zaposlili domačinov.

shadeX ::

Kolikor vem v Wajduwsni ni ravno veliko delodajalcev in kar velika brezposelnost, zakaj niso zaposlili domačinov.


Slovenci nočemo delat 12ur na dan, 7dni v tednu, 31dni v mesecu. Pa to ni moje prepričanje, ampak direktno iz Incom-ovega vodstva. :)

bambam20 ::

deleted je izjavil:

In nazadnje je šlo spet za senzacionalizem medijev:

http://www.lokalne-ajdovscina.si/articl...

Spodaj je tudi peticija s strani zaposlenih.
In vse točno tako, kot sem predvideval. To metanje polen pod noge uspešnim podjetjem ali posameznikom je res že nacionalni šport.
Kolko ene škode in zgubljanja energije naredi to eni firmi ...



Seveda. Kjer izkoriščajo in delavci garajo 12 ur vsak dan . Res, uspešno podjetje. Od njih sladoleda ne kupim več.

MadMen ::

deleted je izjavil:


Danes sem govoril z bivšim sošolcem, čigar brat dela na Incomu in je rekel, da v sezoni res dela na polno, sam da ma ok plačano. Je pa tudi potrdil mojo domnevo, da gre za tipičen slovenski odziv na uspešneže: objavili afero po objavi lestvice. Sam da se nagaja ugl.

Glede na to, da nisi pokazal nobenih posebnih dokazov, da podjetje ne krši delovne zakonodaje, lahko te tvoje objave smatramo samo za marketing podjetja. Bi moral že v uvodu navesti da gre za reklamno sporočilo.

OvCa77 ::

bambam20 je izjavil:

deleted je izjavil:

In nazadnje je šlo spet za senzacionalizem medijev:

http://www.lokalne-ajdovscina.si/articl...

Spodaj je tudi peticija s strani zaposlenih.
In vse točno tako, kot sem predvideval. To metanje polen pod noge uspešnim podjetjem ali posameznikom je res že nacionalni šport.
Kolko ene škode in zgubljanja energije naredi to eni firmi ...



Seveda. Kjer izkoriščajo in delavci garajo 12 ur vsak dan . Res, uspešno podjetje. Od njih sladoleda ne kupim več.

Bo pa nam več ostalo. Za moje pojme imajo odličen sladoled in me kot kupca ne briga kdo to dela. Kot so napisali gre res za blatenje normalne firme s strani medijev, ki prodajajo meglo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MadMen ::

OvCa77 je izjavil:


Bo pa nam več ostalo. Za moje pojme imajo odličen sladoled in me kot kupca ne briga kdo to dela.

Dokazuješ samo svojo ignoranco,

OvCa77 ::

MadMen je izjavil:

OvCa77 je izjavil:


Bo pa nam več ostalo. Za moje pojme imajo odličen sladoled in me kot kupca ne briga kdo to dela.

Dokazuješ samo svojo ignoranco,

Ne, temu se reče, da ne nasedam slovenskim medijem več.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MadMen ::

OvCa77 je izjavil:

MadMen je izjavil:

OvCa77 je izjavil:


Bo pa nam več ostalo. Za moje pojme imajo odličen sladoled in me kot kupca ne briga kdo to dela.

Dokazuješ samo svojo ignoranco,

Ne, temu se reče, da ne nasedam slovenskim medijem več.

Z vsakim stavkom izjaviš večjo neumnost. Zato, ker ne nasedaš več našim medijem, te ne briga kdo dela ta sladoled, samo pač dobr ti je. Make sense.

solatko ::

Poglejte si zakon o delovnih razmerjih in mednarodne konvencije dela. Delovnik je predpisan na 40h/teden, dovoljeno je ob izrednih prilikah predpisati delovno obveznost 20h/teden, predpisan je tudi obvezni počitek za delavca in vse to v Inkom d.o.o. kršijo. Ravno tako je obvezno izdajanje plačilnih list, ki jih delavci (vsaj tako je bilo predstavljeno) ne dobijo.
V agencijah pa tako ali tako kršijo zakonodajo z kroženjem pogodb za določen čas, po 3-eh letih bi morali dobiti pogodbe za nedoločen čas pa jih pošljejo domov, v drugo agencijo, samo pogodbe za nedoločen čas ne. Ko pa taki delavci zbolijo, nihče več ne skrbi za njih in se njihova zgaranost, lepo pomete pod preprogo.

Toliko o poštenih delodajalcih in njihovi skrbi za človeka.
Delo krepa človeka

shadeX ::

izdajanje plačilnih list, ki jih delavci (vsaj tako je bilo predstavljeno) ne dobijo.


Incom izdaja plačilne liste za svoje zaposlene, prav tako Incom ne plačuje nobenega svojega delavca na črno oz. roko kot je bilo napisano v medijih. To vem 100%.

Ampak ker tuji delavci delajo prek tretje firme, je pa verjetno ne njej, da jim potem izda plačilne liste. Incom z njimi nima nič, ker njih direktno ne plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Thuban ::

ma ja. Incom torej ve da so ti ljudje v dreku, ves da jih ne placajo in jih ne zaposli direktno?

pizda glavno da je lastnik leoneta edn najbogatejsih slovencev.
Komot bi tem ljudem ponudili pogodbe in jih zaposlili. Ampak lazje je zaposliti tujce namesto domacinov in se izgovarjati na tretjo firmo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

shadeX ::

Ampak lazje je zaposliti tujce namesto domacinov


Kakor sem zgoraj povedal. Incom ne zaposluje slovencev, ker noben noče delati več kot 8ur na dan. V sezoni je 12-15ur stalnica. Sploh za vzdrževalce, skladiščnike, proizvodnjo.

Komot bi tem ljudem ponudili pogodbe in jih zaposlili.


Preko tretje firme je cenej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

deleted ::

@bjoork, ha, te moram razočarat, nikoli delal za Incom, niti noben od žlahte al karkoli podobnega. Edino Leone sladoled jem. Sem pa že imel izkušnje z barabami, ki so bolane na metanje polen pod noge. Mogoče se zaradi tega lažje vživim v njihovo situacijo, vem, kaj pomenijo za firmo take reči.

Firma najame agencijo, ne more se sama ukvarjat z iskanjem, ne vem, 200 sezonskih delavcev. Sladoled gre v prodajo poleti, kaj hočmo. Pozimi delno nabrž delajo druge zamrznjene izdelke, ampak da bi pa držali vse zaposlene čez celo leto - kako si nekateri to predstavljate? Naj tudi vinogradniki zaposlijo trgače za nedoločen čas?

To je malo bolj kavbojski način dela, ni doživljenjska renta, kot v ju / državnem podjetju, ampak dandanes je večina služb takih. Ne bom rekel, da sem sam navdušen nad tem dejstvom. Poznam pa tipa, ki na primer v sezoni dela, pozimi pa potuje.

Motion ::

Vseeno, direktor je ena p**** od človeka. Poznam en par privatnikov in firm ki so opravile dela za njega (foter dela za eno) in se je prej skoraj pojavila mati božja preden je plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

shadeX ::

Motion je izjavil:

ki so opravile dela za njega (foter dela za eno) in se je prej skoraj pojavila mati božja preden je plačal.


Resnica :)

Incom zelo težko da denar od sebe. Je pa sicer to samo del resnice. Tudi Incomu zelo slabo plačujejo. Sploh slovenski kupci vedno zamujajo s plačili. Mercator je najbolj katastrofalen. Nekje pol leta preden dobijo denar. Tako da kar gre poleti ven, začnejo šele pozimi dobivat denar noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

deleted - verjetno pa nimaš nobenih izkušenj z delavci ali delom pod takimi pogoji. Veš nismo več v 19. stoletju, zato po svetu veljajo neka pravila, kako se ravna z zaposlenimi, suženjstvo se je pa ukinilo, že kar nekaj desetletij nazaj.
Včasih so govorili v vojni, ljubezni in sexu je dovoljeno vse, danes pa delodajalci pravijo, za dobiček je dovoljeno čisto vse.
Delo krepa človeka

balluf ::

shadeX je izjavil:

Ampak lazje je zaposliti tujce namesto domacinov


Kakor sem zgoraj povedal. Incom ne zaposluje slovencev, ker noben noče delati več kot 8ur na dan. V sezoni je 12-15ur stalnica. Sploh za vzdrževalce, skladiščnike, proizvodnjo.

Komot bi tem ljudem ponudili pogodbe in jih zaposlili.


Preko tretje firme je cenej :)


Če ti to ni znano pri nas v industriji se dela tudi popoldan in ponoči( 3 izmensko delo po 8 ur) ,obstajajo tudi 4 izmane, torej firma proizvaja 24ur na dan / 7dni v tednu.
To ni izgovor, zaposliš pač več ljudi, ki delajo 8 ur na dan.

shadeX je izjavil:

Motion je izjavil:

ki so opravile dela za njega (foter dela za eno) in se je prej skoraj pojavila mati božja preden je plačal.


Resnica :)

Incom zelo težko da denar od sebe. Je pa sicer to samo del resnice. Tudi Incomu zelo slabo plačujejo. Sploh slovenski kupci vedno zamujajo s plačili. Mercator je najbolj katastrofalen. Nekje pol leta preden dobijo denar. Tako da kar gre poleti ven, začnejo šele pozimi dobivat denar noter.


Mercator ni Slovenski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

Besna Glista ::

Važno da se gradijo gradovi nad ajdovščino ... 8-)

rambo013 ::

Samo par mojih...
Tisti podpisi niso bili nič izsiljeni, podpisal je lahko tisti kateri je želel.
Tujce je plačevala oz jih plačuje druga firma, Incom pač plača njim kolikor je dogovorjeno.
Tujci želijo delat po 12 ur, se strinjam da tisto da nekateri niso bili kakšnega dne vmes prosti, ampak konec koncev urnik zanje določajo drugi in ne lastnik osebno.
Vsi vidijo zgolj to, da si lastnik zida hišo, koliko je vložil v tovarno katera se je širila in se bo še širila, ter posledično potrebovala novo delovno silo, tega ne vidi nihče.

OldSkul ::

Kaj pa dobavitelji? Se mi zdijo pomemben del te zgodbe, novinarji so prehitro popustili na zgodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

fikus_ ::

Da še jaz pristavim svoj piskrček.
Firma je najela delovno silo preko zunanjega ponudnika. To je vse OK. Ampak sami vedo, koliko ur dela določen delavec. Izgovor, da delavci sami želijo delat 12 ur, ne stoji na mestu. Z izgovorom, da so delavci samo najeti, si skušajo umiti roke, čeprav so sami odgovorni za stanje! Naj pa najamejo več delavcev in bolje plačajo posredniku in obenem zahtevajo, da ta da delavcem višje plače.

balluf ::

fikus_ je izjavil:

Da še jaz pristavim svoj piskrček.
Firma je najela delovno silo preko zunanjega ponudnika. To je vse OK. Ampak sami vedo, koliko ur dela določen delavec. Izgovor, da delavci sami želijo delat 12 ur, ne stoji na mestu. Z izgovorom, da so delavci samo najeti, si skušajo umiti roke, čeprav so sami odgovorni za stanje! Naj pa najamejo več delavcev in bolje plačajo posredniku in obenem zahtevajo, da ta da delavcem višje plače.


Točno tako !

111111111111 ::

balluf je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Da še jaz pristavim svoj piskrček.
Firma je najela delovno silo preko zunanjega ponudnika. To je vse OK. Ampak sami vedo, koliko ur dela določen delavec. Izgovor, da delavci sami želijo delat 12 ur, ne stoji na mestu. Z izgovorom, da so delavci samo najeti, si skušajo umiti roke, čeprav so sami odgovorni za stanje! Naj pa najamejo več delavcev in bolje plačajo posredniku in obenem zahtevajo, da ta da delavcem višje plače.


Točno tako !

Po kateri župi sta pa vidva priplavala. Ni naloga podjetja, da odpravlja socialne krivice. To je naloga DRŽAVE. Država bi morala poskrbeti da se zapre luknje v zakonu, za razne zaposlovalnce agencije, firma MORA najti zakonsko najcenejšo možnost in ustvariti dobiček za lastnika, tak je namen d.o.o., če se tega nočeš it, odpreš socialno podjetje in se odpoveš dobičku.

MadMen ::

Cilj podjetja niso nizke plače, temveč čim večji dobiček. Korelacija med obema ni nujna, v danem primeru pa drži, ker njihov poslovni model očitno temelji na izigravanju delavcev. Se pa strinjam, da bi morala država bolje regulirati taka podjetja in jih precej hujše kaznovati, ker 12k(kazen katero so dobili) ni nič proti njihovem dobičku, 10% prometa bi pa že doseglo svoj namen. V ZDA imajo za kaznovanje slabih poslovnih prask t.i. "punitive damages" ravno zato, da se prisili podjetja v končanje slabih in kaznivih poslovnih praks.

Bud_Bundy ::

^Dam kar prav Čapuaju... prakično iz enega razloga: če se podjetje potrudi bolj kot se mora, da obdrži delavce(na dolgi rok govorim), jim bo sicer mogoče malo zvišala ceno(in samozavest) pri pogajanjih z naslednjim delodajalcem, ampak, postavlja se v podrejen položaj napram ostalim podjetjem. Prvi korak mora storiti delavstvo in država, podjetje mora preprosto preživeti, da se je sploh s kom pogajat.
Čeprav fikus je mogoče preprosto mislil da je podjetje (ne)posredno odgovorno, ter se dela neumne v takih primerih.

fikus_ ::

Narava dela podjetja je zelo sezonska in verjetno je edini način, da del zaposlenih zaposli za določen čas ali najame preko posrednika. Do tod je vse OK. In mislim da dokaj dobro vedo, koliko zaslužijo najeti delavci. Moti me to, da se sprenevedajo in valijo krivdo na posrednika najetih delavcev.
Res je tudi, da mora država postaviti zdrave temelje za podjetja in zaposlene. To je pa tudi vse, v kar se lahko vtikajo.

rambo013 ::

Koliko zaslužijo ti tudi sam lahko povem. Sicer verjetno so prispevki zanje (bili) precej nizki, vsaj dokler je šlo preko firme registrirane v Bolgariji, ampak na uro so dobili več kot jaz.
Moj point je bil, da marsikateri so se "pogajali" da bi delali po 12 ur, to je (bila) praksa več ali manj vseh tujih delavcev, tudi 10 let nazaj v eni drugi firmi kjer sem delal.
Mislim da se nihče ne spreneveda, vedo, da zaradi pomanjkanja del. sile se dela tako kot se in ne valijo krivde na druge. Rekel bi da so se teli novinarji malce "zagnali", in prenekatere zadeve so objavili, katere ne "držijo vode". Nisem pa nikjer zasledil, da bi objavili izjavo vodstva.

fikus_ ::

Tudi možno, nisem dobro spremljal zadeve. Res pa je, da so novinarji zelo glasni.

shadeX ::

In mislim da dokaj dobro vedo, koliko zaslužijo najeti delavci. Moti me to, da se sprenevedajo in valijo krivdo na posrednika najetih delavcev.


Ne vejo. Oni plačajo agenciji med 7-9EUR/uro na osebo. Če agencija vzame 50% imajo 3.5EUR na uro.


Sicer pa sem danes slučajno govoril z enim zaposlenim v incomu (makedonec). Pravi, da so to "afero" sprožili bolgari oz eden od njih. 2 meseca nazaj da so jokali koliko delajo preveč, ta mesec ko ni dela, pa se hodijo v vodstvo pritoežvati zakaj imajo toliko ur. Ta makedonec sicer pravi da je zadovoljen v samem podjetju in tudi drugi pravijo, da to sploh nebi bilo potrebno, kar je iz tega sedaj nastalo.

Besna Glista ::

cekr ::

Problem je samo v naši državi,
ker z raznoraznimi spodbudami brezposelne vabi na sončno upravo.

Sem prepričan, da se da v okolici nabrati dovolj domačinov. Kaj pa je to 300 ljudi.
Samo je tako fajn, ko se lahko dobi vsemogoče podpore in doklade.

Potem je pa še bedasta zaposlitvena zakonodaja, ki ne omogoča, da bi nekoga npr. zaposlil samo za pol leta.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mat xxl ::

Točno tako, ni nobene prožnosti pri zaposlovanju in delavci imajo 1000 in eno pravico, pa malo dolžnosti in potem je edina rešitev agencija.

In ta firma najema delavce od agencije, plačajo jih na uro, torej je problem delodajalca agencije, če ti delavci delajo preveč in ne najemnika teh delavcev.

sam tudi verjamem, da če so že tukaj, da želijo delati 12 ur in ne 4 ure zabušavati, saj želijo ja zaslužiti v tujini in se vrniti domov.

Žal je najlažje komentirati in biti pameten, tako podjetje voditi pa ni enostavni in dokler niso naši delavci prikrajšani je prav, da inšpektorji ne vidijo čisto vsega, ker konec koncev se tako podjetje lahko tudi preseli celo v Bolgarijo ali celo na Kitajsko, pa tam potem delajo delavci za pest riža ta posel.

Žal je tako, to je kapitalizem in njegova kruta pravila in nekvalificiran delavec bo vedno tisti, ki bo .... naj ....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18919190 (15063) PrihajaNodi
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237646 (27711) Tilen
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812319 (9332) solatko
»

Referendum za dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12120000 (16763) donfilipo

Več podobnih tem