» »

Francoska policija zaprla What.cd

Francoska policija zaprla What.cd

TorrentFreak - Včeraj je nehala delovati največja stran s torrenti glasbenih albumov What.cd, ki je zrasla na pogorišču, ki ga je za seboj pustil propad strani OiNK (2004-2007) leta 2007. V devetih letih se je What.cd razvil v največje internetno skladišče glasbe, kar je zelo motilo upravljavce avtorskih pravic. Na What.cd je bilo mogoče najti vse, od najnovejših albumov, največjih hitov do najbolj obskurnih skladb. Včeraj je What.cd postal nedostopen in na svojih spletnih straneh objavil skrivnostno sporočilo, da so pobrisali vse uporabniške podatke in da se vse v dogledni prihodnosti ne bodo vrnili. To je tako podžgalo ugibanja, da gre za posledico policijske racije, kar so danes v Franciji tudi potrdili.

SACEM (francoski SAZAS) je danes uradno potrdil, da je bila racija rezultat dvoletne preiskave, s katero so razbili stran, ki je povzročila vsaj 41 milijonov evrov škode ustvarjalcem glasbe. To je glede na siceršnje ocene obsega piratstva zelo nizka ocena in bi glede na devetletno delovanje strani utegnila celo držati. Kakorkoli, SACEM dodaja, da se bo boj zoper kršitelje avtorskih pravic nadaljeval. What.cd poudarja, da so uporabniški podatki varni pred organi pregona, kar očitno pomeni, da so bili shranjeni drugje oziroma pravočasno izbrisani. Francoska policija naj bi zasegla 12 strežnikov, ki so poganjali What.cd.

To pa ni edina tovrstna stran, ki je ta teden doživela žalosten konec. Skoraj istočasno sta umrli tudi stran s torrenti za igre Gazelle Games in zasebni tracker Del.ish. Ni še jasno, ali je konec njunega delovanja povezan z isto operacijo.

90 komentarjev

«
1
2

Golaz ::

Piratebay pa veselo obratuje že 13 let :-D Škoda, da več strani ne prevzamejo njihovega načina dela.

Glugy ::

Lov na čarovnice se nadaljuje. Toliko enih ur policijskega dela zapravljenega za nekaj virtualnega namest da bi se s stvarmi višje na lestvici ukvarjal..recimo teroristi; goljufi; koruptivnimi osebki; davčnmi izigravanji, kriminalci; trgovci z ljudmi itd itd...

tyk ::

Kmalu bodo začeli propadati proizvajalci diskov / folk ne bo imel kaj imet gor. :)

darkolord ::

Glugy je izjavil:

Lov na čarovnice se nadaljuje. Toliko enih ur policijskega dela zapravljenega za nekaj virtualnega namest da bi se s stvarmi višje na lestvici ukvarjal..recimo teroristi; goljufi; koruptivnimi osebki; davčnmi izigravanji, kriminalci; trgovci z ljudmi itd itd...
Kje pa ti živiš, za Karpati? Ne bereš/poslušaš novic?

P4ajo ::

Spletno piratstvo ima po mojem bežnem, a preciznem opažanju, v zadnjem času precejšnje težave.
Veliki Pirate bay je daleč od stare slave, KAT je aktualno sicer bogatejši, a že v osnovi bolj betežen. Tudi številni starejši private trackerji so precej ohlajeni. Pri igrah pa je problem tudi nova zaščita ali enostavno pomanjkanje interesa pri sposobnem kadru. Številne igre z "novo" zaščito Denuvo niso bile zlomljene, tiste ki pa so bile, pa so običajno imele precejšnjo zamudo.
Mogoče moje bežno opažanje ne zajema kakšnih novih oblik in me je povozil čas, mogoče pa se je to isto zgodilo s spletnim piratstvom, ki se počasi izpeva.
Sem (premalo) pameten, resno.

PaX_MaN ::

Glugy je izjavil:

Lov na čarovnice se nadaljuje. Toliko enih ur policijskega dela zapravljenega za nekaj virtualnega namest da bi se s stvarmi višje na lestvici ukvarjal..

Škoda nekaj trilijonov dolarjev/leto bo seveda zmerom visoko na lestvici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Dr_M ::

Heh, lepa cifra, iz riti potegnjena.
Kapitalizem pravi, da je neka stvar toliko vredna, kot je nekdo pripravljen placat. Folk ni pripravljen placat, torej ni skode.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PaX_MaN ::

Stvar je vredna tolk kokr je v štacuni gor označeno.

mgermo ::

PaX_MaN je izjavil:

Stvar je vredna tolk kokr je v štacuni gor označeno.


Te cene so ballpark ocene vrednosti proizvajalca+trgovca. Pravilno je to.

Dr_M je izjavil:


Kapitalizem pravi, da je neka stvar toliko vredna, kot je nekdo pripravljen placat. Folk ni pripravljen placat, torej ni skode.

PaX_MaN ::

mgermo je izjavil:

Te cene so ballpark ocene vrednosti proizvajalca+trgovca.

Seveda, saj nismo več v komunizmu da bi ljudstvo ekspropriiralo kar mu paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

darkolord ::

PaX_MaN je izjavil:

Stvar je vredna tolk kokr je v štacuni gor označeno.
Ni res, to je cena, ne vrednost.

PaX_MaN ::

Jah pol pa nehite mešat to, ane.

PrimozR ::

What. The. Fuck?!?!

Klasično naredim Chrome quicksearch na Whatu za enega izvajlaca in fašem to, kar je na sliki... What. The. Fuck?!?!

Kaj zdaj? Tole je odličen povzetek, What je bil več, kot le tracker. http://qz.com/840661/what-cd-is-gone-a-...

bambam20 ::

PaX_MaN je izjavil:

Stvar je vredna tolk kokr je v štacuni gor označeno.



Stvar je vredna toliko,kot smo uporabniki pripravljeni plačat za njo.

cesnja ::

bambam20 je izjavil:

Stvar je vredna toliko,kot smo uporabniki pripravljeni plačat za njo.

Pozabil si omeniti dejstvo, da se mora to splačati tudi ponudniku stvari. What je imel ogromno glasbe, ki je preko drugih kanalov preprosto nisi mogel dobiti.

OK.d ::

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)
LPOK.d

prenasalec ::

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)

http://adios-hola.org/

smrko ::

Spletno piratstvo ima po mojem bežnem, a preciznem opažanju...


Brez komentarja

antonija ::

Pa what ni edini tale teden, se ene 5 drugih je slo dol. Pa ukrajina je sprejela zakon da bo naredila vse kar US rece glede avtorskih pravic, itd. Zelo zelo slab teden za pirate, pa katastrofa za svobodo interneta v ukrajini.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Floralys ::

cesnja je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Stvar je vredna toliko,kot smo uporabniki pripravljeni plačat za njo.

Pozabil si omeniti dejstvo, da se mora to splačati tudi ponudniku stvari. What je imel ogromno glasbe, ki je preko drugih kanalov preprosto nisi mogel dobiti.


Če porabim milijon € za to, da postavim pekarno in spečem 1000 štruc kruha, koliko je vredna 1 štruca?

Machete ::

Za what.cd mi je kar žal. Sicer ga nisem uporabljal, ampak posredno vem, da se je našlo mariskaj zanimivega in redkega, ker so ga gor držali uporabniki, ki imajo radi glasbo. Ne čisto navadni lump pirati..
Pa tudi urejenost vsebine je bila ena od odlik.
Poznam še par trackerjev, kjer pa je še bolj žanrska glasba in tudi tam je poudarek na skupnosti. Pa tudi izjemno redke live video in bootleg zadeve, ni šans, da dobiš drugače, kot s specializiranimi trackerji.

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)


Za generalno - že tako dostopno glasbo, ja.
Za malce bolja alternativne zadeve se je treba že znajti.
Za legalen dostop do indie in alter zadev je hvala bogu tu vsaj Bandcamp, kjer se najde marsikaj a daleč od vsega..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bambam20 ::

antonija je izjavil:

Pa what ni edini tale teden, se ene 5 drugih je slo dol. Pa ukrajina je sprejela zakon da bo naredila vse kar US rece glede avtorskih pravic, itd. Zelo zelo slab teden za pirate, pa katastrofa za svobodo interneta v ukrajini.


Ne vem zakaj imam občutek, da bo Trump precej trd zalogaj in bi dejansko USA lahko močno pritisnile na ostale države, da morajo sprejeti zakon, ki bi torrent strani onemogočili?

Sem nekaj dni nazaj opazil, da ima tudi že extra torrent probleme.

hojnikb ::

torrentproject še kr dela :)
#brezpodpisa

bambam20 ::

P4ajo je izjavil:

KAT je aktualno sicer bogatejši, a že v osnovi bolj betežen.


KAT-a ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

OK.d ::

prenasalec je izjavil:

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)

http://adios-hola.org/

In predlagaš kaj boljšega?
LPOK.d

PrimozR ::

Floralys je izjavil:

cesnja je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Stvar je vredna toliko,kot smo uporabniki pripravljeni plačat za njo.

Pozabil si omeniti dejstvo, da se mora to splačati tudi ponudniku stvari. What je imel ogromno glasbe, ki je preko drugih kanalov preprosto nisi mogel dobiti.


Če porabim milijon € za to, da postavim pekarno in spečem 1000 štruc kruha, koliko je vredna 1 štruca?

Na trgu evro, dva, zate pa 1000 eur. Ampak za 1000 eur ne boš prodal ničesar.

pegasus ::

Machete je izjavil:

Za what.cd mi je kar žal. Sicer ga nisem uporabljal, ampak posredno vem, da se je našlo mariskaj zanimivega in redkega
In še vedno je več kot pol cdjev iz moje kolekcije obstajalo samo v fizičnem svetu. Ne vem, al sem jaz čuden al folk res posluša samo pop ...

konspirator ::

Glugy je izjavil:

Lov na čarovnice se nadaljuje. Toliko enih ur policijskega dela zapravljenega za nekaj virtualnega namest da bi se s stvarmi višje na lestvici ukvarjal..recimo teroristi; goljufi; koruptivnimi osebki; davčnmi izigravanji, kriminalci; trgovci z ljudmi itd itd...

To ni nič
http://mariborinfo.com/novica/lokalno/g...

Machete ::

pegasus je izjavil:

Machete je izjavil:

Za what.cd mi je kar žal. Sicer ga nisem uporabljal, ampak posredno vem, da se je našlo mariskaj zanimivega in redkega
In še vedno je več kot pol cdjev iz moje kolekcije obstajalo samo v fizičnem svetu. Ne vem, al sem jaz čuden al folk res posluša samo pop ...


Saj poslušanje popa ni slabo, v žanre se ne bi spuščal, dokler to ni po(o)p. Vsak ima svoje veselje. Je pa to posledica instant konzumacije, ni kaj. Click na youtube, pa še tam preskakovnaje in kliknaje next.
Pač ni volje in časa za kvalitetno konzumacijo. Veš da dobre plate terjajo poslušanje v kosu, pa še to večkrat, ker vsakič slišiš kaj novega.

In še vedno je več kot pol cdjev iz moje kolekcije obstajalo samo v fizičnem svetu.
eee, ja to je pa tudi tvoja krivda in hkrati 'dolžnost' Jaz sem jih veliko večino spravil na net ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

globoko grlo ::

ta AmWay nas bo vse uničil

pol se mi ne splača kupt novga compa, če novi špili ne bojo skrekani, ah, kam smo prišli
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

PrimozR ::

pegasus je izjavil:

Machete je izjavil:

Za what.cd mi je kar žal. Sicer ga nisem uporabljal, ampak posredno vem, da se je našlo mariskaj zanimivega in redkega
In še vedno je več kot pol cdjev iz moje kolekcije obstajalo samo v fizičnem svetu. Ne vem, al sem jaz čuden al folk res posluša samo pop ...

Zakaj pa jih nisi dal v digitalno obliko?

bambam20 ::

PrimozR je izjavil:

Floralys je izjavil:

cesnja je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Stvar je vredna toliko,kot smo uporabniki pripravljeni plačat za njo.

Pozabil si omeniti dejstvo, da se mora to splačati tudi ponudniku stvari. What je imel ogromno glasbe, ki je preko drugih kanalov preprosto nisi mogel dobiti.


Če porabim milijon € za to, da postavim pekarno in spečem 1000 štruc kruha, koliko je vredna 1 štruca?

Na trgu evro, dva, zate pa 1000 eur. Ampak za 1000 eur ne boš prodal ničesar.



Štruca ni enako kg. 60 centov po štruci.

PrimozR ::

Lahko je ekstra super duper fensi in je 2 do 3-krat dražja. Potem pa je evro do dva :P

Ampak ni to point.

69charger ::

SACEM (francoski SAZAS)

Hah, ste jih pa konkretno užalili Franzoce :))
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

aerie ::

Je že kakšna alternativa?

MadMen ::

Dr_M je izjavil:

Heh, lepa cifra, iz riti potegnjena.
Kapitalizem pravi, da je neka stvar toliko vredna, kot je nekdo pripravljen placat. Folk ni pripravljen placat, torej ni skode.

Jaz za enega Audija nisem pripravljen nič plačat, kjer ga torej lahko prevzemem zastonj?

kixs ::

Audijev simbol si lahko z neta zastonj potegnes...

darkolord ::

MadMen je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Heh, lepa cifra, iz riti potegnjena.
Kapitalizem pravi, da je neka stvar toliko vredna, kot je nekdo pripravljen placat. Folk ni pripravljen placat, torej ni skode.

Jaz za enega Audija nisem pripravljen nič plačat, kjer ga torej lahko prevzemem zastonj?
Zate je potem vreden nič.

Zastonj si lahko narediš svojega v garaži. Potem ti bo sicer Audi poslal račun za nov avto. Ups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Glugy ::

Policisti pač morajo delat če želijo imeti službo. In zakaj se ne bi poskušali na vsak način najprej lotit malih prekrškarjev (teh je itak tako rekoč neskončno če iščeš mišjo dlako vsepovsod) . Zakaj bi tvegali svojo glavo pred dolgo roko vplivnežev, kriminalcev, nasilnežev in morilcev če pa se lahko namest tega gredo lotevat malih in pa virtualnih kurjih tatov? Veilko večja možnost da domov prideš cel in zdrav. Virtualni prekrškar verjetno na aretacijo ; preiskavo ; plačilnim nalogom ne bo kaj hujšega naredil; ne bo odgovoril z nasiljem ipd.

Recimo da ste policist...kaj mislte da se vam bolj splača izpostavt kot glavni problem..? Nevarno mafijo / lobiste ki te lahko stane življenja direktno (ali indirektno) ali pa spletne pirate ki so lahek plen ?

Problem je ker policistov ni in ne bo nikoli dovolj da bi se lotil vseh problemov..še posebej ne malih kurjih. In zapravljat policijske zmogljivosti za mini prekrške je skorajda enak nenehnemu klicanju na 112/113 po nepotrebnem ( kar je sicer resen prekršek ).
Zakaj? Zato ker se pozornost...delo ki bi se sicre namenilo resnim problemov nameni mini problemom in se potem to prikazuje v poročilih kot zadostna aktivnost. In če bo tega vse več v prihodnosti se imamo za bat za družbo.

Rek: " Too big to fail " še kako drži pri velikih kršiteljih zakona. Vsi bi se če bi se le lahko najprej loteval lahkega "plena" malih prekrškov.

black ice ::

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)

Vsekakor, če ti vrhunec glasbenega doživetja predstavljajo kvazi superhiti tega in prejšnjih dveh desetletij.

flbroker ::

Me zanima kdaj bodo zaprli Youtube. :)

konspirator ::

Problem je ker policistov ni in ne bo nikoli dovolj da bi se lotil vseh problemov..še posebej ne malih kurjih. In zapravljat policijske zmogljivosti za mini prekrške je skorajda enak nenehnemu klicanju na 112/113 po nepotrebnem ( kar je sicer resen prekršek ).

Prioritete in tako dalje.
Največ je kurjih tatov in 25 letnikov z enim jointom, ki jih seveda policaji obožujejo, tako da zmanjka časa za velike ribe - tudi če vsake toliko kakšno po nekem čudežu ujamejo se prej ali slej izmuzne na sodišču.

V državah, kjer so male količine thcja dovoljene/legalizirane (NL, CZ, PT, ESP, DE) se policaji z njimi sploh ne ukvarjajo, za razliko od Slo, kjer 70% vseh primerov predstavljajo thc jointi.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

black ice je izjavil:

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)

Vsekakor, če ti vrhunec glasbenega doživetja predstavljajo kvazi superhiti tega in prejšnjih dveh desetletij.

Če ga še nisi probal ne govori napamet, sem našel 30+ let staro muzko in ne poslušam kvazi hitov;)
LPOK.d

matjash ::

Žalostna novica.

Uporabljal sem bivši oink in po njegovem zaprtju, tako kot večina članov tudi what.cd. Po oinku sem se malo težko pobral saj sem že tja spravil svojo zbirko in mi ni ostalo za what.cd kaj dosti novega. Posledično sem mel tudi slabši ratio zato sem res samo še kake bisere spravil dol. Na oinku pa sem dobil ogromno priporočil kaj naj poslušam in spoznaval neznane avtorje. Bila pa je več kot torrent stran imeli so naprimer od vsakega avtorja drevo ustvarjanja in povezav z drugimi skupinami. Dostikrat sem sledil komu iz benda do benda ter opazoval njegovo spremembo.
... bolje pozno kot nikoli.

nikolahodin ::

OK.d ju priporočam tole branje. https://www.yahoo.com/news/spotify-quie...

next3steps ::

P4ajo je izjavil:

Spletno piratstvo ima po mojem bežnem, a preciznem opažanju, v zadnjem času precejšnje težave.
Veliki Pirate bay je daleč od stare slave, KAT je aktualno sicer bogatejši, a že v osnovi bolj betežen. Tudi številni starejši private trackerji so precej ohlajeni. Pri igrah pa je problem tudi nova zaščita ali enostavno pomanjkanje interesa pri sposobnem kadru. Številne igre z "novo" zaščito Denuvo niso bile zlomljene, tiste ki pa so bile, pa so običajno imele precejšnjo zamudo.
Mogoče moje bežno opažanje ne zajema kakšnih novih oblik in me je povozil čas, mogoče pa se je to isto zgodilo s spletnim piratstvom, ki se počasi izpeva.

No ja. Če si se pripravljen naučiti nekaj trikov in en ali dva tuja v Evropi negovoreča jezika, si vseeno lahko prišel do večine tega materiala.

OK.d ::

nikolahodin je izjavil:

OK.d ju priporočam tole branje. https://www.yahoo.com/news/spotify-quie...

Itak da poznam to, sicer uporabljam bolj na telefonu in android tv-ju, tako da nič novega;)
Na compu, pa preko browserja.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

mtosev ::

zanimivo. za tole stran nisem nikoli slišal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

OK.d je izjavil:

black ice je izjavil:

OK.d je izjavil:

vpn hola + spotify je dobitna kombinacija;)

Vsekakor, če ti vrhunec glasbenega doživetja predstavljajo kvazi superhiti tega in prejšnjih dveh desetletij.

Če ga še nisi probal ne govori napamet, sem našel 30+ let staro muzko in ne poslušam kvazi hitov;)

Aja? Si odkril Milesa Davisa? Čestitke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kickass šu po gobe.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8920421 (12987) PrimozR
»

Francoska policija zaprla What.cd (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9023031 (18692) [D]emon
»

Torrentz.eu umolknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6017741 (11816) BorutK-73
»

Kopiranje zbirke Avdio cd-jev

Oddelek: Programska oprema
101248 (1147) dottor
»

Skrbnik Oinka oproščen

Oddelek: Novice / Zasebnost
333867 (2429) MrStein

Več podobnih tem