» »

160GB HDD, do137GB DMA /nad 137GB PIO mode?

160GB HDD, do137GB DMA /nad 137GB PIO mode?

TheosGifted ::

Pozdravljeni,

Kupil sem novi trdi disk 160gb in ga vgradil v nx9010. Zaznana je celotna kapaciteta. Problem nastane za mejo 137gb, ko disk dela zelo počasi. Slika vse pove.
Matična ne podpira 48-bitnega LBA, 2 particiji (62gb+86gb). Any clue ?

 HDD hitrost

HDD hitrost

hojnikb ::

Kaj pa če cel disk sformatiraš na 128GiB ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

minime ::

Nisi napisal katera matična.
Ponavadi pomaga bios posodobit.

TheosGifted ::

hojnikb je izjavil:

Kaj pa če cel disk sformatiraš na 128GiB ?


To bom naredil kot zadnjo možnost, če mi nič drugega ne ostane. Podatkovno (2.) particijo bom skrajšal, tako da zadnjih 23GB ne bo določenih. V tej sliki sta že 2 particiji.

Zgodovina sprememb…

TheosGifted ::

minime je izjavil:

Nisi napisal katera matična.
Ponavadi pomaga bios posodobit.


Osnovna plošča:
Tip procesorja Intel Pentium 4, 2666 MHz (20 x 133)
Ime osnovne plošče Hewlett-Packard HP nx9010 (DT827P)
Čipset osnovne plošče ATI Radeon IGP-345M
Tip BIOSa Phoenix (10/26/04)
BIOS Version KF_KH.F.24

Obstaja novejša verzija, ki pa nima posodobitev za trde diske oz. IDE krmilnik:

Version: KH.F.25 (3 May 2005)
Fixes
- Fixes issue where the HP Battery Optimizer does not work on some batteries.

hojnikb ::

Mogoče mal neumno vprašanje ampak vseen.Maš posodobljene Windows, da podpirajo 48bit LBA ?
#brezpodpisa

Duhec ::

Govorim po spominu.... vem da je obstajal včasih Ez-Drive (Disk Manager), SW rešitev za manjkajočo podporo v biosu.
Pobrskaj po netu.

TheosGifted ::

hojnikb je izjavil:

Mogoče mal neumno vprašanje ampak vseen.Maš posodobljene Windows, da podpirajo 48bit LBA ?


Ni neumno :D Prva XP verzija ni imela podpore 48-bit LBA.
V mojem primeru imam SP3, morda pa kakšni updati še pridejo, ker sem windowse naložil v komaj v torek.

Za vsak predlog se vam zahvaljujem.

TheosGifted ::

Duhec je izjavil:

Govorim po spominu.... vem da je obstajal včasih Ez-Drive (Disk Manager), SW rešitev za manjkajočo podporo v biosu.
Pobrskaj po netu.


Hvala za hint.
Na hitro pobrskal:

Če je tako kot tu piše, potem je del Life Guard Utilities od WD. Ampak ta prispevek je zastarel. Brskam naprej v tej ideji.

Isti problem, ki pa ga je "rešil" tako, da je omejil kapaciteto vseh particij skup na 137GB:

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Vem, da je imel Hirens Boot cd orodje z imenom "Data LifeGuard Tools".
Sem malo pobrskal in našel na WD strani tole:
As of 9/30/09, we no longer provide download support for Data LifeGuard Tools. We are now making Acronis WD Edition software available as the replacement for Data Lifeguard Tools.
http://download.wdc.com/atiwd/tih_s_e_1...

Poizkusi s tem. Še prej naredi backup, itak.
Če pa nočeš te SW rešitve pa raje žrtvuj razliko od 137 do 160GB.

OZZY ::

A nadgradnje biosa za ploščo, ki bi podpirala 137GB+ pa ni?
Go with the flow.

hojnikb ::

Sodeč po temu bi mogl delat tud če bios ne podpira;


First the bad news: We can't patch/update Bios for native support of HDD over 128/137GB.

But the good news: If your Bios won't provide 48 Bit LBA support for drives above 128/137GB then you have additional options:

W2K SP4, WinXP SP1, Linux
You won't need native Bios support if you have Windows2000 SP4, Windows XP SP1 or Linux with a somewhat recent kernel (2.4.18 upwards). Install your OS into a partition within Bios limits and allocate space above Bios limits within the OS.
#brezpodpisa

TheosGifted ::

hojnikb je izjavil:

Sodeč po temu bi mogl delat tud če bios ne podpira;


First the bad news: We can't patch/update Bios for native support of HDD over 128/137GB.

But the good news: If your Bios won't provide 48 Bit LBA support for drives above 128/137GB then you have additional options:

W2K SP4, WinXP SP1, Linux
You won't need native Bios support if you have Windows2000 SP4, Windows XP SP1 or Linux with a somewhat recent kernel (2.4.18 upwards). Install your OS into a partition within Bios limits and allocate space above Bios limits within the OS.


Yes :D se strinjam.
Ko sem vgradil novi trdi disk, nisem razmišljal kak velika mora biti particija. Imel pa sem srečo in določil particiji v "obsegu" biosa-sistematska particija je 62.5GB (...že piše nekje med zgornjimi objavami)in nisem rabil ponovno particijo določat (in vse ostale zadeve, ki pridejo na vrsto po formatiranju).

Po zdravi kmečki pameti bi moralo vse laufat, ker imam naložen in posodobljen XP.

Bom še sam raziskal kar bi lahko pa še nisem, ko mi bo zmanjkalo prostora na trdem disku, al pa če se kdo najde z istim problemom.

Hvala za jasno idejo.

TheosGifted ::

Nisem našel nobene druge rešitve kot le to, da particiji omejim. Prva particija 62.5GB, druga 63GB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 problem z utripajočo črtico

Oddelek: Operacijski sistemi
7695 (618) anzel26
»

Kako usposobim 500GB Disk na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
111562 (1337) boset
»

250Gb ATA na stari plati

Oddelek: Strojna oprema
71234 (1136) _Sajmon_
»

Windows xp in samo 127 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
141691 (1507) Cranchi
»

Vgradnja diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
102092 (1923) harvey

Več podobnih tem