» »

Yahoo za vdor vedel že pred dvema letoma

Yahoo za vdor vedel že pred dvema letoma

Slo-Tech - Hekerski vdor v Yahoo izpred dveh let, ki so ga v podjetju odkrili letos in zaradi katerega grozi, da bo Verizonov prevzem padel v vodo, vendarle ni presenetil čisto vseh zaposlenih. Za napad, v katerem so hekerji odnesli osebne podatke vsaj 500 milijonov uporabnikov, so nekateri zaposleni vedeli že kmalu po vdoru leta 2014, je Yahoo razkril v poročilu za SEC (ameriško agencijo za trg vrednostnih papirjev). To je v nasprotju s septembrskimi trditvami, da so vdor odkrili šele pri nedavnem pregledu.

V poročilu so namreč zapisali, da so ustanovili posebno neodvisno skupino, ki bo preiskala vdor in obseg védenja o vdoru v podjetju leta 2014. Znanih je tudi nekaj več podrobnosti o vdoru, za katerega zdaj spet obtožujejo državne hekerje iz neimenovane države. Napad naj bi bili izvedli s tehniko cookie forgery, odtekli pa so naslednji podatki: imena, elektronski naslovi, telefonske številke, rojstni datumi, zgoščena gesla (bcrypt) in ponekod varnostna vprašanja z odgovori.

Podatki o škodi, ki jih je vdor povzročil, so še daleč od gotovih. V minulem četrtletju jih je vdor stal milijon dolarjev, bo pa ta smešno nizka številka verjetno v prihodnosti še narasla. Trenutno je proti podjetju vloženih 23 skupinskih tožb zaradi tega incidenta. Razkritje, da so za vdor vedeli že pred dvema letoma, a ga niso razkrili, pa bo imelo resne posledice tako na razplet omenjenih tožb kakor tudi na Verizonov prevzem. V predpogodbi je namreč standardna klavzula, da je podjetje razkrilo vse okoliščine, ki lahko vplivajo na vrednost podjetja. Zamolčan vdor je precej huda kršitev tega določila. Seveda pa je povsem možno, da bo uradna razlaga, da so za vdor vedeli nekateri nižji inženirji, ki niso primerno obvestili nadrejenih. Ali je to tudi res, bomo težko izvedeli.

2 komentarja

mtosev ::

Yahoo ni resno podjetje očitno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SandiX ::

In to Yahoo wather aplikacijo, ki jo imam nameščeno na telefonu, sem zdaj v dvomu da bi jo še uporabljal...,
To je edina stvarca kar sem zaupal...,
AsusG73Sw-IntelCore i7 2630QM-8GB RAM-NVIDIA GeForce GTX 460M-500GB HDD...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v Yahoo prizadel tri milijarde uporabnikov

Oddelek: Novice / Varnost
246659 (5670) Arctander
»

Vdorom v Yahoo ni konca, Verizon zbil ceno

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
94819 (3629) konspirator
»

Za osebne podatke milijarde le 300.000 dolarjev

Oddelek: Novice / Varnost
64657 (2862) MIHAc27
»

Nov hekerski vdor prizadel milijardo uporabnikov

Oddelek: Novice / Varnost
198714 (6484) zee
»

Hekerski vdor v Yahoo prizadel 500 milijonov uporabnikov

Oddelek: Novice / Varnost
2213215 (11451) Saul Goodman

Več podobnih tem