» »

Intu je žepni IBM Watson

Intu je žepni IBM Watson

IBM - IBM je sporočil, da bo njihov sistem za umetno inteligenco Watson na voljo razvijalcem ostalih naprav prek projekta Intu. Watson, ki je zmagal v kvizu Jeopardy, zdravil bolne, izdelal napovednik za film, delal kot prodajalec in še kaj, je bil doslej ujet na IBM-ovo strojno opremo. Projekt Intu, ki je za zdaj še v eksperimentalni fazi, kani to spremeniti.

Gre za platformo, ki bo razvijalec omogočila integracijo Watsonovih funkcij v ostale naprave. Tak primer so prepoznavanje govora, prepoznavanje fotografij in umetni vid, analiza besedila, pogovarjanje itd. Razvijalci bodo tako dosti laže pripravili naprave, ki bodo sposobne normalne, človeške interakcije z uporabnikom. Obetajo se torej precej pametni roboti, avatarji in druge naprave IoT. Intu bo tekel na večini sistemov, tako na Windows ali Mac OS X, kakor tudi na Linuxu in Raspberry Pi. Najdemo ga na Githubu.

9 komentarjev

m0LN4r ::

In tu se zacne skynet ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gregor P ::

delal kot prodajalec
... ali je delal kot prodajalec prodajalec, ali zgolj kot prodajalec8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sirotka ::

m0LN4r je izjavil:

In tu se zacne skynet ;)


Prva stvar, ki mi je prišla na misel :)

tikitoki ::

sirotka je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

In tu se zacne skynet ;)


Prva stvar, ki mi je prišla na misel :)


Kr neki.

Hmm, baza podatkov je zmagala na kvizu. Res neverjeten dosezek. Ce bi si jst lahko skopiral v glavo nekaj enciklopedij, bi brez dvoma tudi raztural v takih opravilih.
Mene zanima kdaj bom lahko to cudo uporabil in kako se bo obnesel v primerjavi z obicajnimi zdravniki, ki nimajo glhi najboljsega track recorda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

M.B. ::

Baza podatkov ni problem, problem je izluščit stvari iz baze podatkov za stroj seveda.

In ja Watson je lahko boljši od zdravnikov pri diagnozah. Saj so redki zdravniki sposobni prebrat miljone zdravstvenih člankov. Kar se še posebej pozna pri redkih boleznih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Gregor P ::

V glavnem so (družbeno načrtno) splošni zdravniki natrenirani, da poskušajo na podlagi različnih simptomov (najpomembnejše so se naučili na pamet) zadeti pravo bolezen (najpomembnejše so se naučili na pamet) in ne-/zdravljenje zanjo (kar se tudi naučili na pamet + seznam najpomembnejših zdravil) na čim večjem številu prebivalcev; s tem sam vzrok bolezni seveda (običajno) ni odpravljen ... in to logično zna tudi Watson. Vse kar je nad tem, pa zahteva malo več "znanja".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

noraguta ::

tikitoki je izjavil:

sirotka je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

In tu se zacne skynet ;)


Prva stvar, ki mi je prišla na misel :)


Kr neki.

Hmm, baza podatkov je zmagala na kvizu. Res neverjeten dosezek. Ce bi si jst lahko skopiral v glavo nekaj enciklopedij, bi brez dvoma tudi raztural v takih opravilih.
Mene zanima kdaj bom lahko to cudo uporabil in kako se bo obnesel v primerjavi z obicajnimi zdravniki, ki nimajo glhi najboljsega track recorda.

Bazo podatkiv se prekopira v nekaj minutah kretena se vzgaja nekaj desetletij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Hair ::

Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Markoff ::

noraguta je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Hmm, baza podatkov je zmagala na kvizu. Res neverjeten dosezek. Ce bi si jst lahko skopiral v glavo nekaj enciklopedij, bi brez dvoma tudi raztural v takih opravilih.
Mene zanima kdaj bom lahko to cudo uporabil in kako se bo obnesel v primerjavi z obicajnimi zdravniki, ki nimajo glhi najboljsega track recorda.

Bazo podatkiv se prekopira v nekaj minutah kretena se vzgaja nekaj desetletij.

Če si s politično nekorektnim izrazom mislil tikitokija...ti politično korektno ne nameravam ugovarjati. :))
Nekateri si bodo vedno lastili pravico do definicije inteligence. Običajno takšni sami svoje prav veliko nimajo.

m0LN4r je izjavil:

In tu se zacne skynet ;)

Ja, ampak to so ugotovili šele v 3. delu. Namreč da Skynet ni kišta_HW+SW, ampak vse_kište_HW_na_internetu+SW. Torej imamo še čas, da pogruntamo, da smo zaj. :O
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Človek 1, IBM Debater 1

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175629 (4017) DOOM_er
»

IBM-ov Watson študira medicino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9928688 (16092) Kenpachi
»

Googlova umetna inteligenca na lov za očesnimi bolezni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
67220 (6028) Jst
»

Googlova konferenca I/O bi bila lahko kar Android konferenca

Oddelek: Novice / Android
217118 (6149) matejdro

Več podobnih tem