» »

Je tole mogoče scam ?

Je tole mogoče scam ?

#000000 ::

Se nagibam da pa morebit bi celo človek investriral nekaj denarja v tole, vem približno kaj kriptovalute dejansko so (bolj ali manj megla razen bitcoin-a) ampak ajde kaj vi porečete, glede na to da kot vidim je projekt kr dobro pokrit, z njihove strani.

AJA pa prosim brez omenjanja podjetja, da se lahko sami pomenimo (brez outside influences) ker google dela na polno, pa že tko znamo imet temo polno krtov :)

LINK https://goo.gl/q6W25M

anketar ::

ko jim bo ratal, da bodo uskladil, da vsi, ki hočjo kotirat na tej borzi morjo poročat po IFRS-jih ali ameriških gapih pol naj se oglasjo, nimajo big4 đabe na svetu monopola

A. Smith ::

Ni scam, ni pa bogve kva.
Je v temi "debata o bitcoinu" kar v detajle predebatirano.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

janezvalva ::

itak v iconomi ico ne moreš več sodelovat ker se je zbiranje zaključilo

DeeJay ::

janezvalva je izjavil:

itak v iconomi ico ne moreš več sodelovat ker se je zbiranje zaključilo


v ICO več ne, lahko pa kupiš tokne ("delnice") na Kraken menjalnici.
Trenutna cena celo malce nižja, kot med ICO.

Drugač pa zadeva ni SCAM.
Fantje majo že nekaj let čez cashila.com.
Trenutno se dela na platformi, napredek lahko spremljaš tuki:
https://www.reddit.com/r/ICONOMI/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

111111111111 ::

Za začetek:
Iconomi podjetje v Sloveniji ne obstaja.

Potem najdemo članek v wordpressu: http://www.media-marketing.com/en/inter...
Pa Timčka na golden drumu niti ni bilo vsaj med nastopajočimi.

Ravno tako ne najdete relevantnega vira o tem kje so zbrali 10m donacij.

Tako da je tole čisti nateg. Ničesar legalnega ni zadaj.

DeeJay ::

111111111111 je izjavil:

Za začetek:
Iconomi podjetje v Sloveniji ne obstaja.

Potem najdemo članek v wordpressu: http://www.media-marketing.com/en/inter...
Pa Timčka na golden drumu niti ni bilo vsaj med nastopajočimi.

Ravno tako ne najdete relevantnega vira o tem kje so zbrali 10m donacij.

Tako da je tole čisti nateg. Ničesar legalnega ni zadaj.


LOL. Sej vem da si trol, sam vseen:
https://twitter.com/Golden_Drummer/stat...
https://twitter.com/MMtvit/status/78909...

Pa še par drugih zadev:
http://www.hackathon.si/
https://medium.com/iconominet/iconomi-a...

Podjetje res ni ICONOMI ampak je:
Cashila OOD s.r.o.
Jaselska 10,
602 00 Brno

A bo zadeva uspela al ne, se bo vidl drugo leto. Če se bojiš vložit v to, pol pač ne vlagaj, ni pa treba širit laži.
V vsakem primeru pa se v rizične zadeve vlaga tolk, kokr si pripravljen izgubit.

edit: pa niso donacije ampak investicije. Mal si preber preden pišeš neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

111111111111 ::

Lahko prosim spisek podjetij, ki so investirala? Cashilla je opredeljena kot s.r.o. in kot taka mora biti neprofitna. 10 miljonov investicij? Vir iz wikipedije pravi da so 11. po vrsti? Tudi v zgoraj navedenem članku navaja da je ICONOMI podjetje, pa ga ni nikjer. Nikjer se ne omenja cashila.

Golden drum sem spregledal, da je že bil 2016, sodeloval sem na 2015. Za pomoto se opravičujem.

Skratka preveč vprašanj, premalo odgovorov in premalo relevantnih virov, vsaj po mojem mnenju. Vsak naj pa tvega kolikor hoče. Morda se obrestuje. Razni chaini in coini so bolj kratke sape in trenutno bolj platforma za natege kot karkoli drugega.

DeeJay ::

111111111111 je izjavil:

Lahko prosim spisek podjetij, ki so investirala? Cashilla je opredeljena kot s.r.o. in kot taka mora biti neprofitna. 10 miljonov investicij? Vir iz wikipedije pravi da so 11. po vrsti? Tudi v zgoraj navedenem članku navaja da je ICONOMI podjetje, pa ga ni nikjer. Nikjer se ne omenja cashila.

Golden drum sem spregledal, da je že bil 2016, sodeloval sem na 2015. Za pomoto se opravičujem.

Skratka preveč vprašanj, premalo odgovorov in premalo relevantnih virov, vsaj po mojem mnenju. Vsak naj pa tvega kolikor hoče. Morda se obrestuje. Razni chaini in coini so bolj kratke sape in trenutno bolj platforma za natege kot karkoli drugega.


Spet lažeš.
s.r.o. neprofitna? s.r.o. na češkem je isto kot d.o.o. pri nam (s.r.o. = Spolecnost S Rucenim Omezenim)
A so potemtakem pri nam d.o.o. tud neprofitni?

Ja zbrali so 10 miljonov investicij od več kot 3000 posameznikov in podjetij. Seznama ni in ga nikoli ne bo. To je pač kriptosvet. Veš mogoče seznam ljudi ki je vložilo v Bitcoin? Ethereum?
So 11. po vrsti po zbranih investicijah na "Kickstarter" način:
List of highest funded crowdfunding projects @ Wikipedia

Če maš kakršnakoli vprašanja jih napiši na reddit (https://www.reddit.com/r/ICONOMI/), na chat (https://iconomi.rocket.chat) ali pa njim direktno na email. Verjamem, da boš dobil odgovore.

Seveda obstaja dosti "kovancev", ki pridejo ven z namenon ljudi nategnit, zato pa moraš bit tu zelo previden, si stvari prebrat in na splošno bit v tem poslu že nekaj časa, da lahko ločiš dobre investicije od slabih. Predvsem pa vlagat z glavo in tolk kokr si lahko privoščiš.

Prosim da ne posplošuješ in lažeš, ker zgleda, da si se enkrat nekje nategnu, in zdej je zate vse nateg, pa ni.

MadMen ::

DeeJay, lahko razkriješ kakšno funkcijo imaš v tem podjetju? Pač da se higiensko loči kaj je propaganda in kaj ni, ker zadne čase se pojavlja kar precej umazanega in prikritega marketinga, kar se pa pač nebi smelo it.

Je pa zanimivo, da eden od "soustanoviteljev" komentira druge projekte na redditu, ki podobno zbirajo denar kot oni in razlaga kako so prevaranti. :))

DeeJay ::

MadMen je izjavil:

DeeJay, lahko razkriješ kakšno funkcijo imaš v tem podjetju? Pač da se higiensko loči kaj je propaganda in kaj ni, ker zadne čase se pojavlja kar precej umazanega in prikritega marketinga, kar se pa pač nebi smelo it.

Je pa zanimivo, da eden od "soustanoviteljev" komentira druge projekte na redditu, ki podobno zbirajo denar kot oni in razlaga kako so prevaranti. :))


Nimam nobene povezave ne funkcije s tem podjetjem, kot tudi osebno ne poznam nobenega od ekipe.
Nikoli nisem trdil, da mora kdorkoli vložit v karkoli, to naj vsak posameznik preštudira in presodi sam.
Osebno sem samo manjši investitor in nič drugega.

V pogovor sem se vpletel samo zato, ker mi grejo na k... ljudje, ki takoj širijo laži o stvareh, ki jih sploh ne poznajo in niso prebrali dlje od članka na žurnalu.
Vsak, ki vsaj malo razmišlja o investiciji, naj si najprej prebere whitepaper in vseh 685 strani foruma na bitcointalk, da si ustvari sliko kaj je sploh to, kako poteka, kaj lahko pričakuje in na koncu kam sploh vlaga.

Kot sem pa že prej omenil, je v kriptosvetu veliko prevarantov, ki izkoriščajo naivnost ljudi. Ekipa ICONOMI pa verjetno veliko bolje ve, kdo bi lahko bili potencialni prevaranti, saj so na sceni že veliko dlje kot večina ljudi tukaj.

Če bi bil ta projekt od neke novonastale nepoznane ekipe, nebi nikol videli mojega denarja, tako pa ker so na sceni že dolgo in so pokazali že kar nekaj uspešnih projektov (cashila.com, iconomi.net) so si pridobili moje zaupanje. Upam, da jim uspe, če pa ne, pa ne bom lačen in tud streho bom mel še nad glavo :) Nebo ne prva ne zadnja zgrešena investicija... na koncu je pa itak važno, da si v plusu.

111111111111 ::

111111111111 je izjavil:

Za začetek:
Iconomi podjetje v Sloveniji ne obstaja.


Citat iz članka: Tim Mitja Žagar, prvi mož podjetja Iconomi.

POdjetje Iconomi ne obstaja!!!! Kako lahko ima 13% nečesa kar ne obstaja? Če tukaj ne vidiš megle ti ne morem pomagati. Sklenjena družbeniška pogodoba? Kako s čim, kje. Kje je kapital podjetja kje so lastniki?

Spet ena stvar rekla kazala. POdatki o zbranih sredstvih na wikipediji? WTF?

Za češki s.r.o. nisem vedel, v sloveniji je to nekaj drugega.

Mi lahko daš nek relevanten vir? Tale tvoj iconomi se pojavlja na redditu, straneh iz wordpressa (znana platforma za nabijanje SEO) in na nekih spletnih straneh. Podjetje z 10 miljoni kapitala, pač ne more biti kar v zraku ali pač?

Ne vem pa zakaj taka agresija? Ne širim laži. Izražam pač dvome. Sem pa vajen tudi iz tujih forumov, da tisti ki v nek cripto produkt vlagajo, tudi najbolj vpijejo kako je transparentno. Pa NI!!!! Kripto produkti so daleč od transparentnosti. Sposobna ekipa lahko ustvari famo, da vse dela super (Mcoin: članki, forumi, debate)

V kriptovaluti me še niso nategnili, zaenkrat sem z bitcoini v plusu. Tudi če bitcoin jutri propade mi bo streha nad glavo ostala. Skratka nasvet, če ne veste v kaj se podajate ne vlagajte. Ne vlagate visoko rizično ampak neumno, ker nimate dovolj informacij in zaupate na rekla kazala.

DeeJay ::

Še enkrat:
Za vsa vprašanja in dvome jim napiši na reddit ali na chat, kjer so najbolj aktivni ali pa direktno na email.
Lahko jim pa tudi pišeš, da ti odgovorijo tuki.
Over & Out.

#000000 ::

Okay sem prebral kr nekaj na reddit-u, tukaj in na zburnal dva štir. Vidim da ima ta ekipa kr nekaj dela z sledenjem in odgovarjanjem po vseh forumih in portalih kjer se pojavijo, a noben ne pove ključnih podatkov. Sem se odločil da ne vložim niti centa v nobeno kriptovaluto, ker ugotavljam da jim gre tolk dobro da mojega oz. našega realnega denarja ne potrebujejo, sej jim gre zelo dobro tudi z virtualnimi evri in dolarji.

Opažam pa da pri nas pa ne samo pri nas, pri nas se samo prej opazi ker nas je malo, vsak ki ima 5 minut, obleko in kravato ter smarphone z vsaj 8mgpiksli kamero, zažene neko kampanijo kako prodat naivnežem meglo največkrat povezano s ponzi shemo.


DeeJay: so aktivni tudi tukaj nč bat, če ne deirektno pa preko vernikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

111111111111 ::

DeeJay je izjavil:

Še enkrat:
Za vsa vprašanja in dvome jim napiši na reddit ali na chat, kjer so najbolj aktivni ali pa direktno na email.
Lahko jim pa tudi pišeš, da ti odgovorijo tuki.
Over & Out.

Hvala za info, ampak kot sem rekel, sama aktivnost še ne da legitimnosti. Upam da ti rata. Jaz sem po prebranem v dvomih.

LordNacho ::

A mi lahko nekdo pove če jaz to prav razumem?

1. Ethereum je omrežje/platforma s pomočjo katerega lahko ti "upravljaš" z organizacijo/projektom?
2. Ethereum platforma ti lahko pomaga pri "upravljanju" tako, da ti nudi programsko opremo za karkoli pač hočeš počet - zbirat sredstva, upravljat z organizacijsko strukturo, imet varovanje uporabnikov etc.?
3. To deluje tako, da ti izdelaš/kupiš token na platformi Ethereum, ki ga sprogramiraš, da ti opravlja to kar pač žeiš(glej zgoraj primere)?
4. Sami ti token-i pa temeljijo na podobnem principu kot Bitcoin in zato s podobnimi prednostmi - se pravi je kul če maš na Ethereumu token za zbiranje sredstev, ker je potem vse anonimno vendar hkrati izsledljivo tako iz tvoje strani kot iz strani potencialnih investitorjev?

5. Iconomi pa je borza za projekte, ki bodo delovali s pomočjo platforme ethereum? Se pravi boš lahko prek Iconomija investiral v aplikacije razvite na platformi Ethereum?

Pomojem nekje pri 3., 4.točki nekaj narobe razumem. Se je že kdo bolj poglobil pa bi podebatiral/mi razložil?

Tole se mi sicer zlo kul sliši. Se mi tud zdi resnično, ko malo preglejujem spletno stran (predvsem to govorim o ethereum). O ljudeh, ki delajo na Iconomiju pa sem tudi že slišal (dobre stvari)....

Marat ::

LordNacho je izjavil:

A mi lahko nekdo pove če jaz to prav razumem?

1. Ethereum je omrežje/platforma s pomočjo katerega lahko ti "upravljaš" z organizacijo/projektom?
2. Ethereum platforma ti lahko pomaga pri "upravljanju" tako, da ti nudi programsko opremo za karkoli pač hočeš počet - zbirat sredstva, upravljat z organizacijsko strukturo, imet varovanje uporabnikov etc.?
3. To deluje tako, da ti izdelaš/kupiš token na platformi Ethereum, ki ga sprogramiraš, da ti opravlja to kar pač žeiš(glej zgoraj primere)?
4. Sami ti token-i pa temeljijo na podobnem principu kot Bitcoin in zato s podobnimi prednostmi - se pravi je kul če maš na Ethereumu token za zbiranje sredstev, ker je potem vse anonimno vendar hkrati izsledljivo tako iz tvoje strani kot iz strani potencialnih investitorjev?

5. Iconomi pa je borza za projekte, ki bodo delovali s pomočjo platforme ethereum? Se pravi boš lahko prek Iconomija investiral v aplikacije razvite na platformi Ethereum?

Pomojem nekje pri 3., 4.točki nekaj narobe razumem. Se je že kdo bolj poglobil pa bi podebatiral/mi razložil?

Tole se mi sicer zlo kul sliši. Se mi tud zdi resnično, ko malo preglejujem spletno stran (predvsem to govorim o ethereum). O ljudeh, ki delajo na Iconomiju pa sem tudi že slišal (dobre stvari)....


Si dost blizu :) Da še s svojimi besedami opišem zadevo:

Vsi poznamo Bitcoin ter Blockchain, ki stoji za njim (distribuirana podatkovna baza). Zdej pa, če bi si želel narediti svojo kriptovaluto, bi te čakalo kar veliko programerskega dela + moral bi nabrat dovolj ljudi, ki bi tvoje omrežje varovalo in podpiralo z miningom. Ni ravno mala malica.

Da se stvari malo olajšajo, je nastal Ethereum. Ethereum omogoča neke vrste shared Blockchain (in ostalo infrastrukturo), ki ga lahko uporabiš kot bazo za svoj kripto projekt. Tako ti ni treba skrbet za pridobit dovolj minerjev, ampak se le osredotočiš na programiranje tvojega projekta, kar pa je tudi zelo poenostavljeno, saj so Ethereumovci naredili svoj programski jezik in IDE.

In zato zadnje čase nastaja ogromno projektov na Ethereumu, med njimi je tudi ICONOMI.

ICONOMI pa želi biti platforma za vzajemne sklade. Torej, če želiš imeti svoj vzajemni sklad, ga boš lahko naredil na ICONOMI platformi. Ta sklad sicer ne bo mogel vlagati v običajne delnice (ker ne bo imel licence za to), bo pa lahko vlagal v druge kriptovalute (kar pomeni vlaganje v druge projekte).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cofound.it / ICONOMI (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
619139318 (17135) Tody
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528282 (10430) Mato989
»

Slovenski blockchain projekt za trgovanje&energijo

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197242 (4375) neverlucky
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531595 (25363) sniff

Debata o Ethereumu

Oddelek: Loža
4611316 (8994) Tilen

Več podobnih tem