» »

Asus G752VW in Sandisk M.2 SSD 256GB AHCI problem

Asus G752VW in Sandisk M.2 SSD 256GB AHCI problem

promixer ::

Pozdravljeni,

odkril sem ze celo znanost glede teh M.2 SSD diskov. Prvo sem imel napačen disk, NVMe. Nato sem googlal in prišel do rešitve da potrebujem AHCI disk. Vredu to zamenjam in hočem narediti clean install Win7 in ga zazna v BIOS, tudi v Win7 install, nakar mi napiše da nekaj z boot safety ni vredu in moram spremeniti. Ok, vredu grem v BIOS, odkljukam Safety Boot in še eno stvar in zadeva steče.

Jaz že vesel da sem rešil zadeva, nakar se zadeva zatakne pri tem da Win7 inštalira, se reboota računalnik, in tam na ekranu ko piše Starting Windows (ko se zastavica vrti in sestavlja) praktično računalnik zamrzne in ne gre naprej. Sem probal tudi Safe Mode in zadeva isto zamrzne.

Imam notri navadni HDD in M.2 SSD. Je sedaj primarni naštiman SSD da boota iz njega, vendar zamrzne med nalaganjem Win7.

Ima kdo kakšno idejo glede rešitve tega?

Hvala ter lp
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zheegec ::

Windows 7 in secure boot ne gre skupaj. Windows 10 daj gor. Zakaj bi imel nov računalnik in tako star operacijski sistem?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

Manjkajoči AHCI driverji? Nepodpora Windows 7 za secure boot na tvojem sistemu? Si probal Windows 10?
The truth is rarely pure and never simple.

promixer ::

Nekaj sem našel, da bi lahko bil problem HDD, da inštalira avtomatsko nekaj na oba diska, in potem ne ve iz kod bootat.

Žal nisem še probal win10 inštalirat. Zgleda mi drugega ne ostane?

@Mavrik, kam naj inšaliram AHCI driverje? Če ni windowsov gor.... v Win7 boot instalaciji?
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

solatko ::

Windows 7 ima AHCI gonilnike, so že od Viste sestavni del sistema. Moraš pa to naštimat v bios-u, da ti jih instalira, drugače gre v Sata ali celo v IDE odvisno kako imaš naštimano.

Problem ti dela UEFI bios, moraš imeti original sistem, ali pa instalirat na legacy.
Delo krepa človeka

promixer ::

Kar imam v BIOSu je aktiviran AHCI, to vem da je.

Imam pa UEFI usb boot kljucek. Kako je pa s to instalacijo na legacy?
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

solatko ::

Če imaš legalni ključ OS-a, nebi smelo biti problema, če pa ni legalen, boš imel zaradi UEFI-ja probleme.
Legacy je v bistvu stari bios, ki deluje namesto UEFI-ja. Tudi particijski sistem je drugačen GPT-MBR.
Nastaviš tako, da izklopiš UEFI, kar pa je v vsakem bios-u malo drugače.

Seveda pa je vse brez veze, če imaš računalnik, ki ne podpira starejših verzij windows-a, če podpira imaš zraven dvd z gonilniki za w7 in ga moraš dati not, ko se sistem postavlja.
Če je gonilnik wi-fi kartice v sistemu, bo šlo tudi brez tega, kadar ti da opcijo vklopa povezave ali pa poizkusi s kablom, saj je večina mrežnih kartic podprta v OS.
Potem ti bo preko povezave namestilo gonilnike, če so in bi morala zadeva delovati.
Delo krepa človeka

promixer ::

Tudi sam sem bral nekaj o tem GPT particijski sistem ja. Sam o tem se mi niti sanja ne kaj je to.

Bom danes probal z Win10, pa da vidimo. Druga opcija je še vzet ven HDD pri inštalaciji ter nato nazaj. Potem mi pa zmanjka idej :D
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

solatko ::

Če imaš na hdd sistem, potem mora ven, sicer ni potrebno, če v bios-u pravilno nastaviš.
Delo krepa človeka

promixer ::

Rešitev je sedaj ta da sem dal v BIOS restore to default in naredil boot Win10 USB in zadeva deluje.

Zgleda so Win7 ze zadaj za M.2 SDDje?
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445297 (1868) jahidtech
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281304 (906) djforever
»

pc zamrzuje

Oddelek: Strojna oprema
481872 (1256) D3m
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518696 (934) Mare2
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610496 (8010) krepki

Več podobnih tem