» »

NBA 2016/2017

NBA 2016/2017

Scaramouche ::

Odpiram novo temo, ker si to nova sezona zasluži!

Goran solidno začenja, upam da se ne bo oziral na hejterje in samo šel solersko na polnjenje svoje statistike, ki bi mu posledično lahko omogočila prvi All Star..ker mu ekipa sigurno ne daje upanja na playoff.




Po moje bo tema sezone Russel ki bo zdaj delal isto in šel na pohod proti MVP, sledil mu bo Leonard in Lebron...



Res zanimiv in dinamičen začetek sezone, upam da nas bo kar nekaj tukaj ki bomo vneto komentirali...

todman74 ::

Scaramouche je izjavil:

Goran solidno začenja, upam da se ne bo oziral na hejterje in samo šel solersko na polnjenje svoje statistike,


Sicer nisem gledal še nobene cele tekme, ampak samo highlightse, pa se že po tem vidi, da letos pri Miamiju ne bo teamske igre. Haso nabija samo svojo statistiko, Winslow in T. Johnson se prav tako silita in namesto, da bi tesne končnice prepustila Dragiču ali pa vsaj HWju, sama dva zaključujeta in zajebeta seveda....torej če je Goran pameten, naj tud on zasolira.

Scaramouche ::

todman74 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Goran solidno začenja, upam da se ne bo oziral na hejterje in samo šel solersko na polnjenje svoje statistike,


Sicer nisem gledal še nobene cele tekme, ampak samo highlightse, pa se že po tem vidi, da letos pri Miamiju ne bo teamske igre. Haso nabija samo svojo statistiko, Winslow in T. Johnson se prav tako silita in namesto, da bi tesne končnice prepustila Dragiču ali pa vsaj HWju, sama dva zaključujeta in zajebeta seveda....torej če je Goran pameten, naj tud on zasolira.


Lepo nadaljuje samo team res deluje šibek in mislim da je končnica res a wet dream...

bambam20 ::

todman74 je izjavil:

Winslow in T. Johnson se prav tako silita in namesto,



Sem dodaj še "wanna be Wade" Diona Waitersa ...

todman74 ::

bambam20 je izjavil:

todman74 je izjavil:

Winslow in T. Johnson se prav tako silita in namesto,



Sem dodaj še "wanna be Wade" Diona Waitersa ...


Ja, ampak res...rezultat izenačen in potem se neki Waiters, dobro pokrit, 13 sekund pred koncem tekme odloči metat za tri, kljub temu, da je bil Dragić "odprt" in da je bilo do konca napada še 6 sekund...pa kdo je tu nor?

jnovak ::

Scaramouche je izjavil:

Goran solidno začenja ... bi mu posledično lahko omogočila prvi All Star
Žal ni dovolj dober ali atraktiven, da bi prišel v ožji izbor. Širši izbor, morda, če ne bodo v ekipi metov "razporejali" med več njegovih mlajših soigralcev.

Vzhod ima Kyrija fix že notri. Potem je tu še Lowry (Kanada & Bieber glasujejo ;)) - edino, če bo res precej slabši kot lani.
Potem so tu še: J Wall, I Thomas, J Teague, K Walker, Rose, ... in nekako v tretji krog pade Gogi; v krog z igralci kot so: Lin, Bradley, Jennings, Ish Smith, Dellavedova, Payton.
Izpustil sem še 2 playa: Rondo (težko, da se bo prebil nazaj med najboljše) & Schroder (ima potencial & če mu bo šlo dobro, ga lahko Nemci podprejo)

To so bili PG, ampak ker so skupaj s SG, še glavni kandidati tule: Wade, DeRozan, Butler.

Scaramouche ::

jnovak je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Goran solidno začenja ... bi mu posledično lahko omogočila prvi All Star
Žal ni dovolj dober ali atraktiven, da bi prišel v ožji izbor. Širši izbor, morda, če ne bodo v ekipi metov "razporejali" med več njegovih mlajših soigralcev.

Vzhod ima Kyrija fix že notri. Potem je tu še Lowry (Kanada & Bieber glasujejo ;)) - edino, če bo res precej slabši kot lani.
Potem so tu še: J Wall, I Thomas, J Teague, K Walker, Rose, ... in nekako v tretji krog pade Gogi; v krog z igralci kot so: Lin, Bradley, Jennings, Ish Smith, Dellavedova, Payton.
Izpustil sem še 2 playa: Rondo (težko, da se bo prebil nazaj med najboljše) & Schroder (ima potencial & če mu bo šlo dobro, ga lahko Nemci podprejo)

To so bili PG, ampak ker so skupaj s SG, še glavni kandidati tule: Wade, DeRozan, Butler.


Mislim da atraktivnost ni stvar, bolj ali bo imel nad 20 pik povprečje in koliko asistenc?

Teague ni tok atraktven, slabo povprečje, Rose je vprašanje...
to da bo pa z 20 pik povprečja skup z Dell Boyem je smešno!

Seveda mora to obdržati kar nebi smelo biti težko glede na to da ima bolj ali manj prosto pot za soliranje!

jnovak ::

Scaramouche je izjavil:

Mislim da atraktivnost ni stvar, bolj ali bo imel nad 20 pik povprečje in koliko asistenc?

Teague ni tok atraktven, slabo povprečje, Rose je vprašanje...
to da bo pa z 20 pik povprečja skup z Dell Boyem je smešno!

Seveda mora to obdržati kar nebi smelo biti težko glede na to da ima bolj ali manj prosto pot za soliranje!
Govora je bilo o tekmi zvezd, kjer prvi izbor naredijo (naredimo) gledalci. Ne morem reči, da ni objektivnosti, ampak je je bolj malo oz. je sekundarnega pomena (drugače recimo ne bi bilo Kobeja na zadnji tekmi, sploh ne v prvi postavi).

Ostale igralce (rezervno klop) dopolni trener - izbira ponavadi po ključu najboljši igralci najuspešnejših ekip. Top ekipe imajo ponavadi več igralcev; MIA letos ne bo med njimi. Obstaja opcija, da če je nekje na sredini lestvice, da dobi eno mesto. Tu se mi zdi, da ima pa Whiteside že prednost. Je le med top skakalci in blokerji lige.

Gogijevo povprečje 20 PPG ne bo dovolj, ker bo min 5 guardov z boljšim povprečjem (in v ekipah višje na lestvici), še 5 drugih bo pa v njegovem rangu (na vzhodu, kajpak).
Pri asistencah je letos (končno) boljši, je v povprečju kjer kot PG mora biti. OK, res mu je pa v preteklih sezonah pri MIA pogosto Wade prevzemal diktirno palico in posledično je imel tudi zato slabše povprečje. Glede na ostale guarde na vzhodu je v podobnem položaju kot pri točkah; je med boljšimi, a ne izstopa dovolj, da bi bil v izboru za all-star.

Res je (pre)zgodaj za napoved igralcev, a za 6 guardov na vzhodu so mesta "rezervirana" za:
1. Wade (yes, legend)
2. Kyrie (obviously)
3. & 4. Toronto: Lowry & DeRozan
5. Butler
6. Isaiah Thomas (Boston naj bi bil med boljšimi na vzhodu)

Koga od teh dati ven?
Morda TOR & CHI izgubita enega, če ekipi ne bosta pri vrhu; potem ima možnost kak guard iz letos uspešnejših ekip - Kemba s Charlotom ali Schroder z Atlanto ali Ish z Detroitom ... Wall z Washingtonom, Teague z Indiano, Gogi z Miamiom.

JC Denton ::

Lakersi pa ne bodo takšna kanta za nabijanje kot lani.

johan05 ::

Kje gledate direktne prenose tekem? Sem in tja najdem HD stream kar na Youtube-u, a se signal pogosto prekine. Ostali streami me malo motijo, ker ni dobra slika in pogosto ne razločim igralcev.

Scaramouche ::

jnovak je izjavil:


Koga od teh dati ven?
Morda TOR & CHI izgubita enega, če ekipi ne bosta pri vrhu; potem ima možnost kak guard iz letos uspešnejših ekip - Kemba s Charlotom ali Schroder z Atlanto ali Ish z Detroitom ... Wall z Washingtonom, Teague z Indiano, Gogi z Miamiom.


Mislim da bi staž tudi moral delati nekaj, Goran je leta v NBA(v času ko je prestopil so mu dali res veliko pogodbo)

Razumem pa seveda del ki govori o tem kako mali smo in da za nas ne bo glasovalo veliko ljudi in da če bi na Vzhodu bil tudi Rubio, se nebi čudil da bi z povprečjem 10 pik premagal Gogija..

Vem pa da letos nima sreče in ker nima igralcev se zgodi lahko da tudi če bo imel recimo povprečje tam 22-25ppg, lahko konkretno spuši proti enem Teague ki bo imel 12-15ppg v ekipi ki bo v končnici..

Jeben sistem...

In tudi njegova nesreča pri teamih... Večja verjetnost je da bo Udrih trejdan v en top team, pol pa bodo spet komentarji na RTV Slo, kako je Udrih bolj uspešen in ima več prstanov...

Za konec poglejmo kje se nahaja po učinkovitosti!

http://insider.espn.com/nba/hollinger/s...

johan05 je izjavil:

Kje gledate direktne prenose tekem? Sem in tja najdem HD stream kar na Youtube-u, a se signal pogosto prekine. Ostali streami me malo motijo, ker ni dobra slika in pogosto ne razločim igralcev.


Men se neda celo noč gledat, skup z odmori in reklamami, raj torrent dam!

Zgodovina sprememb…

johan05 ::

Če sem pokonci si pogledam v živo. Naslednji dan, ko je tekma že odigrana pa ni več tako zanimivo. Tako me še vedno zanima stran s HD streamom...

jonystar ::

https://www.reddit.com/r/nbastreams/

1-2 ure pred začetkom tekme se odpre tema za posamezno tekmo in pol folk not lima linke in se skos najde tut kakšen HD.

johan05 ::

jonystar je izjavil:

https://www.reddit.com/r/nbastreams/

1-2 ure pred začetkom tekme se odpre tema za posamezno tekmo in pol folk not lima linke in se skos najde tut kakšen HD.


Super. Bom poskusil že danes, ko igra ("moj") Cleveland. Zasledil pa sem še tole stran. Morda kaj obeta:

http://nba-stream.com/next-games/

Ja, Dragič bo težko prišel na All-Stars. Vidim, pa da je glede na PIR Kawhi Leonard res odličen. Koliko pa se ta index upošteva pri izboru MVP-ja? Lebron je precej dober, medtem ko je Curry šele 43. Vmes je veliko "kar enih" igralcev.

jnovak ::

Za gledanje je Reddit res najboljši vir & upam, da še dolgo ostane. Vedno se najde delujoči link, občasno lahko tudi izbiraš ali boš poslušal domače ali gostujoče komentatorje + videl sem tudi že kak prenos v drugem, non-english, jeziku (nisem pa nikoli preizkusil).

Letošna sezona je čist d best nora. I like it, k je tok premešano, že kar nekaj presenetljivih rezultatov.
Nisem navijač LAL, je pa zanimivo gledati, kako so njihovi navijači tako zelo navdušeni nad njihovimi predstavami. No, po zadnjih letih mučenja (žal zaradi Kobeja), sedaj končno delujejo kot ekipa. Pa še borbenost je prisotna. Gledalci pa itak ful veseli, k so zadnja leta samo žalost gledali. Zdaj se pa vsake zmage veselijo, k da bi se čudež zgodil :) Vedno, ko so rezultati nad pričakovanji publike, je veselo.

Najbolj mi je škoda Minnesote. Sem upal, da bodo boljši. Sploh ker imajo mlado ekipo, ki pa vseeno že ima nekaj let za sabo. OK, saj v bistvu niso slabi. Le neizkušeni so & so že vsaj 3 tekme brez veze izgubili. Izkušenim ekipam se to bolj redko zgodi, ne pa kar takoj zapored. Pa treba je priznati, da so tudi brez 2 igralcev prve peterke (heh, dveh Evropejcev, playa in centra). Ravno najbolj izkušena.

Omenil bi še drugo LA ekipo - Clippers. Na zadnjih tekmah so nenormalno dobri. Uničujejo nasprotnike. Ampak zgodaj je še. In redni del niti ni problem. Težave so se v preteklosti pojavljale spomladi. Zato že dolgo na okoli kroži "Clippers Gonna Clip".
 Clippers Gonna Clip

Clippers Gonna Clip

Pa brez zamere morebitnim navijačem.

johan05 ::

Jp, Minnesota je presenetljivo slaba. Sicer si nisem pogledal še nobene tekme, ampak sem pričakoval več. Veliko se omenja Towns, ki je po statistiki sodeč vrhunski. Wiggins zaenkrat ni povsem upravičil zaupanja. Je dober, a o njem se je pred dvema letoma veliko govorilo. Menda naj bi bil ob prihodu v ligo celo boljši atlet kot Lebron. No ja, je še mlad in ima čas, a vseeno. Z manjkajočim playom ciljaš na Rubia, s centrom pa na Pekoviča? Odsotnost Rubia se seveda pozna, Pekovič pa res ne igra že celo večnost - vsaj ne redno. Ima pa 12 milijonsko pogodbo, ki ga veže še za drugo sezono. Timberwolvesi ga po končani sezoni želijo izplačati, kjer jim zaseda mesto v ekipi.

Kar pa se tiče streama. Sedaj sem gledal 2 tekmi, obe v HD. Vmes se je nekaj časa slika malo zatikala, a nič ne de.

LA pa končno zmaguje. Težko je bilo gledati ekipo s tako zgodovino med "lottery teams". Trenutno razmerje 4:3 in 6.-8. mesto. Za končnico bo najbrž premalo, a pustimo se presenetiti.

Sam si rad pogledam mlade igralce. Ekipa Philadelphie je sila zanimiva. Dario Saric, kot Evropejec, igra solidno. Embiid pa je res dober. Decembra pride nazaj še Ben Simmons s svojimi norimi podajami. Trenutno so sicer na 0:6, a boljši kot lani.

Ponoči zmaga Golden Statea s 46 točkami Currya in rekordom trojk 13/17. Kljub temu ne ranvo prepričljiva zmaga 116:106.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johan05 ()

jnovak ::

Townsa so general managerji pred začetkom sezone z veliko večino "izbrali" kot #1 opcijo, če bi začeli gradito ekipo z nule. Res igra izjemno, ampak če bi sedaj ponovili glasovanje, bi pomoje dobil manj glasov.
Ja, Pekovic - dokler je igral, je igral po pol tekme. Koliko se pozna odsotnost? Če ne drugega, je škoda $12 mio - en soliden igralec več. Če zraven prišteješ še dobrih $13 mio Rubia, ki tudi prisilno sedi ... prideš do tega, da igraja z ekipo "vredno" $59 mio. Za tak dnar jim gre solidno :)

Philly - to je pa res ena velika žalost. Zadnja leta nekaj nesreče z drafti in tradi. Bi bil že čas, da se dvignejo z dna. Vsaj malo bolj proti sredini. Ampak ne verjamem, da bo to letos. Nekako se mi zdi, da gredo (šele sedaj) po procesi MIN; torej še ene 2 sezoni, da bodo te novinci lahko kake oprijemljive rezultate pokazali.

GSW se zdi, kot da se ne lotijo tekem resno. Ni pravega pristopa, ni čutiti nujnosti, urgency. Zdi se, kot da so le dvoboj z OKC resno in celovito zagrabili. A je ta moja ocena prava in ali se bodo znali tako lotiti tudi tekem v končnici, bomo pa še videli.
Trenutno imajo Thomsona in tudi Greena izven forme, pod lanskoletnim nivojem. Tudi Curry še ni tam. Saj imajo čas do končnice, ni potrebe, da so igralci sedaj v top formi. Razlika je v tem, da jih je lani gor držala močna in dolga klop. Letos zmagujejo zaradi Duranta. Morda je pa ravno Durant problem & zaradi njega ostali zvezdniki ne kažejo takih predstav. So sploh lahko vsi hkrati na "top" nivoju?
Zadnja predstava Stepha je bila fenomenalna. Ampak 13/17 met za 3 je pač statistična napaka. (No podobno lahko ocenimo eno tekmo prej, ko je metal 0/10 in prvič po 157 tekmah ostal brez zadete 3ke.)

johan05 ::

Ja, Curry in te njegove trojke. Trenutno je ponekod celo rangiran kot 2. igralec lige (1. je itak King).

Vrnil se je Rubio. Nekaj se govori o njegovi prodaji, a teh govoric je ogromno. Zasledil pa sem tudi, da naj bi Ben Simmons izpustil kar celotno sezono. Dvomim, da je to res. LA pa povsem preseneca.

Oklahoma pa med sezono ni ravno najbolje trejdala. Sedaj so prodali se Ilyasovo.

Danes ponoci pomembna tekma za vrh vzhodne konference - Toronto : Cleveland. Upam na zmago slednjih, da se malo odlepijo. Tisti poraz proti Atlanti je bil posledica nesteto zgresenih metov. Tekmo poprej so komaj premagali Philadelphio. No ja, je pa res da je Lebron trenutno v "chill mode".?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195693 (93002) Samael
»

All Star spremenil format!

Oddelek: Šport
142449 (1738) Gregor5816
»

Cleveland Cavaliers

Oddelek: Šport
133625 (3112) johan05
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641153 (37106) bambam20

Več podobnih tem