» »

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

WinXP ::

Zdravo,zadnjih par tednov mi "čistilna orodja oz.programi" za računalnik kot so npr.C Cleaner,TuneUp Utilities,še posebej pa kakšen Registry Cleaner,samodejno ob čiščenju IZBRIŠEJO SYSTEM RESTORE POINT oz.točko,ki jo naredim na vsakih par dni,v kolikor bi kaj bilo narobe z Windowsem ali instaliranimi programi v C:/Program Files-u,da to lahko obnovim.

Ker ne morem ob čisto vsakem čiščenju kontrolirati ali mi je program tudi zbrisal Backup Restore točko (čeprav to delam večkrat) predvsem pa "OBNOVITI" IZBRISAN RESTORE POINT sem se odločil za KLONIRANJE OZ.BACKUP CELEGA OP.SISTEMA skupaj z INSTALIRANIMI PROGRAMI na njem,ki so v C:/Program Files-u.

Zato je moje vprašanje čisto enostavno: KATERI program LAHKO NAREDI "IMAGE SLIKO" OZ."KOPIJO" operacijskega sistema in programov,da mi ni treba vsakič,ko se sistem sesuje,nalagati na novo Windows in (predvsem) instalirane programe oz.programe,ki so bili pred sesutjem instalirani? Ker je to meni in še komu verjetno mučno in predvsem dolgotrajno opravilo,zaradi velikega obsega programov ki jih je treba zaradi sesutja ali česa podobnega vse na novo nalagati ...

Bo za ta namen v redu Acronis True Image program ali pa priporočate kateri drugi kot je npr.Norton Ghost Backup Data?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

konspirator ::

Acronis je dovolj.

Evolve ::

TuneUp Utilities,še posebej pa kakšen Registry Cleaner


že tole je fail

popster ::

in Clonezilla uporablja kdo? sicer je fajn "dd" komanda, vendar malo zahteven za neizkušenega uporabnika, tko da bi probal z Clonezila če ma kdo dobre izkušnje me zanima, kje se te "user friendly" zadeve poznajo.
Clonezilla @ Wikipedia

BorutK-73 ::

Acronis True Image 2014 - za free kodo vprašaj uporabnika MIHAc27
TuneUP vrži dol, je CCleaner dovolj (pa verjetno tudi ni legalen)

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

BorutK-73 je izjavil:

Acronis True Image 2014 - za free kodo vprašaj uporabnika MIHAc27
TuneUP vrži dol, je CCleaner dovolj (pa verjetno tudi ni legalen)


Free bo najbrz true image hd(omogoca samo kloniranje obstojecega diska na nov disk). Program brezplacno dobis ob nakupu nekaterih diskov.

Clonezila je dobra zadeva sam vecini ni vsec ker nima dobrega GUI-ja

Ps:ccleaner je za domaco uporabo free

111111111111 ::

Jaz uporabljam tegale: http://www.todo-backup.com/home/home-ba...

Za domačo uporabo je free. Sem zelo zadovoljen.

opeter ::

Jaz uporabljam nemški O&O DiskImage.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BorutK-73 ::

Evolve je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Acronis True Image 2014 - za free kodo vprašaj uporabnika MIHAc27
TuneUP vrži dol, je CCleaner dovolj (pa verjetno tudi ni legalen)


Free bo najbrz true image hd(omogoca samo kloniranje obstojecega diska na nov disk). Program brezplacno dobis ob nakupu nekaterih diskov.

Za domačo uporabo je dovolj

Evolve je izjavil:

Ps:ccleaner je za domaco uporabo free

Mislil sem za Tuneup

Evolve ::

BorutK-73 je izjavil:

Evolve je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Acronis True Image 2014 - za free kodo vprašaj uporabnika MIHAc27
TuneUP vrži dol, je CCleaner dovolj (pa verjetno tudi ni legalen)


Free bo najbrz true image hd(omogoca samo kloniranje obstojecega diska na nov disk). Program brezplacno dobis ob nakupu nekaterih diskov.

Za domačo uporabo je dovolj

Evolve je izjavil:

Ps:ccleaner je za domaco uporabo free

Mislil sem za Tuneup


pardon.

tudi če bi bil kupljen je spyware sam po sebi :)

dvomim da lahko kreira sliko pogona s to verzijo, kolikor je meni znano je to only disk to disk varjanta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evolve ()

solatko ::

Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Evolve
Ta verzija Acronisa klonira particije, celoten disk in datoteke.

Ga imam na dveh Pc-jih z kodami od Mihac27 tako da preverjeno deluje.

WinXP ::

BorutK-73 se strinjam,instaliral sem Acronis True Image in ga začel uporabljati in moram reči da sem z njim zadovoljen !

Vsekakor pa ni za zanemariti tudi ostalih programov,ki so jih uporabniki opeter,Chuapoiz in drugi priporočili !(čeprav verjamem navedbam podjetja Acronis da naj bi bil njihov True Image No.1)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

solatko ::

Dolga leta sem uporabljal Acronis, potem pa sem prešaltal na Aomei Backuper, se mi zdi za uporabnika veliko bolj prijazen, saj je tudi free verzija in ne teži z licencami.
Delo krepa človeka

Evolve ::

BorutK-73 je izjavil:

Evolve
Ta verzija Acronisa klonira particije, celoten disk in datoteke.

Ga imam na dveh Pc-jih z kodami od Mihac27 tako da preverjeno deluje.


AHa pol je to hd verzija. Sem mi je zdelo da miha tala kode, ki jih dobip zraven nekaterih diskov(OEM verzije acronisa)

Pa ti naredi image(tib datoteko)? al je to particija->particija, disk->disk...


Dolga leta sem uporabljal Acronis, potem pa sem prešaltal na Aomei Backuper, se mi zdi za uporabnika veliko bolj prijazen, saj je tudi free verzija in ne teži z licencami.


Sem tudi sam preizkusil tole zadevo in je res vredu(sploh licence, free za komercialno uporabo). Res da na prvi pogled deluje otročje(GUI), ampak sama hitrost in enostavnost je pa na nivoju.

Še ena alternativa je veeam endpoint backup.

BorutK-73 ::

Evolve - naredi tib sliko.

ps
Sem pa pred Acronisom uporabljal Todo backup free in je zelo podoben Acronisu.

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

Ko smo zdaj že pri BACKUPU oz.kloniranju celotnega sistema vred z instaliranimi programi na C:/Program Files-u z izbranimi programi kot je recimo Acronis,bi rad vprašal še ali ima kdo izkušnje oz.ALI JE MOŽNO narediti BACKUP SYTEM RESTORE Point-a in kako? Ker mi ob čiščenju računalnika eden od Cleanerjev in optimizerjev zmeraj IZBRIŠE System Restore Point točko,ki jo naredim,kot je bil primer to danes zjutraj. In sem zato moral ponovno,samo zaradi tega,nalagati Windows in instalirati programe nanj...

PODROBNEJŠI OPIS NAPAKE:
Po čiščenju in vnovičnem restartu sem bootal Windows in ko sem prišel do namizja,mi je zginila slika wallpaper ozadja (bila je črna) ter skoraj vse ikone z namizja in samo nekateri programi so ostali še v C:/Program Files-u, 8-O REGISTER pa je ko sem ga pregledal bil velik po novem (namesto 101-106 bajtov kolikor je ponavadi) skrčen na le nekih 23 bajtov pa še nekaterih obkljukanih ikonic HKEY_USERS ali HKEY_LOCAL razvidnih s slike spodaj NI vseboval! 8-O
 SLIKA - ČIŠČENJE NAPAK V REGISTRU z programom

SLIKA - ČIŠČENJE NAPAK V REGISTRU z programom


Opozarjam tudi na to,da registra NISEM Compressal (stisnil),enostavno se to zmeraj dogaja po čiščenju z programom za pregled napak v registru Registry First Aid,katerega se zdaj izogibam in po uporabi kakšnega C Cleaner-ja,Ace Utilitiesa,AVG Tune Up in Auslogics Boost Speeda,še posebej pa se to rado zgodi,če uporabim WiseCare 365 Cleaner program,kateremu se zdaj zaradi "še večjih samodejnih" možnosti za izbris System Restore Point-a še posebej izogibam,a mi KREIRANO System Restore Point točko vseeno,eden od zgoraj naštetih programov (ne vem kateri) 8-OZMERAJ IZBRIŠE!
 SLIKA - Samodejni IZBRIS KREIRANEGA SYSTEM RESTORE POINT-a se zgodi ob uporabi katerega od čistilnih programov za računalnik 1

SLIKA - Samodejni IZBRIS KREIRANEGA SYSTEM RESTORE POINT-a se zgodi ob uporabi katerega od čistilnih programov za računalnik 1


 SLIKA - Samodejni IZBRIS KREIRANEGA SYSTEM RESTORE POINT-a se zgodi ob uporabi katerega od čistilnih programov za računalnik 2

SLIKA - Samodejni IZBRIS KREIRANEGA SYSTEM RESTORE POINT-a se zgodi ob uporabi katerega od čistilnih programov za računalnik 2



In potem pridem do te težave,ko ne morem obnoviti System Restore Point točke (da odpravim stisnjen register) in moram zaradi tega vsakič NA NOVO nalagati Windows...8-O Zato sprašujem ali je možno BACKUP-ati SYSTEM RESTORE POINT TOČKO in kako oz.s katerim programom?


P.S.: Če ODGOVARJATE na zadano vprašanje prosim da najprej natančno preberete opis napake,(za katero sem se mimogrede res potrudil kot se lahko vidi) in natančno pregledate vse slike šele potem odgovarjajte ! V nasprotnem primeru (odgovori z kratkimi brezveznimi podatki,včasih celo mimo teme ali nekakšnim trapastim posmehovanjem,s čimer dela uporabnik le zgolj norca iz SEBE) bom odgovore ignoriral oz.bom drugič prosil v temi za TEHNIČNO POMOČ,do česar ima vsak pravico za STROKOVNI ODGOVOR na tem forumu. Hvala
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

do česar ima vsak pravico za STROKOVNI ODGOVOR na tem forumu. Hvala


noben nima nobenih pravic. Ti si na privat forumu, kjer veljajo pravila foruma.
#brezpodpisa

WinXP ::

Ne vem,meni se IZPIŠE spodaj na dnu,ko želim oddati temo

1. "Navaden odgovor" ali
2. BREZ MNENJSKIH DEBAT (rešljiv problem kot TEHNIČNA POMOČ)

Edino,če ne vidim dobro,kar pa 1000000% (še) ni mogoče,to bo mogoče za kakšnih 50 let.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Evolve ::

Ker mi ob čiščenju računalnika eden od Cleanerjev in optimizerjev zmeraj IZBRIŠE System Restore Point točko,ki jo naredim,kot je bil primer to danes zjutraj. In sem zato moral ponovno,samo zaradi tega,nalagati Windows in instalirati programe nanj...


Človek, dej prvo pobriši nesnago od programov, ki jih imaš za čiščenje(po sreenshootinh sodeč uporabljaš šrot programe, ki so spyware sami po sebi.). Če boš to rešil sploh ne rabiš programa za kloniranje/backup.

Zato sprašujem ali je možno BACKUP-ati SYSTEM RESTORE POINT TOČKO in kako oz.s katerim programom?


za to ne rabiš program za backup, ker windowsi to shranjujejo sami po sebi, v kolikor jih ne pobrišeš(s "programi za čiščenje")...

BorutK-73 ::

Wise je isto sranje kot TuneUp. Izbriši dol vse kar ima v sebi cleaner ali booster. Well, CCleaner lahko pustiš in v nastavcitvah nastaviš da ne briše restore pointov. Ti verjetno inštaliraš in klikaš clean now brez da bi prej nastavil program kaj naj čisti.
Za unistall programov si namesti Revo unistaler.

Thuban ::

WinXP je izjavil:

C Cleaner,TuneUp Utilities,še posebej pa kakšen Registry Cleaner


zakaj zavraga si prostovoljno namestil toliko nesnage na _svoj_ računalnik?

solatko ::

Vsak od njih čisti malo drugače, vsi skupaj pa očistijo do nedelovanja. Potem je pa problem. Nekateri pač mislijo, da sta dva AV programa boljša, kot eden, ravno tako, čim več čistilcev naredi čistejši sistem in imajo prav, saj morajo po vsakem temeljitem čiščenju, sistem naložiti znova.
Ko jim poveš, da naj pustijo sistem tak kot je, da bo najbolje, pa zopet niso zadovoljni.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Daj odpri Task Manager in sem prilepi sliko procesov. Glede na tu opisane težave in še nekatere iz drugih tem je možnost, da imaš v sistemu tudi nesnago.

Sheteentz ::

Bom malček ukradel temo:

Imam allinone kompjuter in bi rad iz hdd prešel na sdd. Notri gre samo en diskin ne bi rad kupoval usb-sata kabla. Rad bi torej naredil klon na usb shh in nato iz usb hdd-ja ta klon spravil na nov ssd vgrajen v kompjuterju. Mi acronis omogoča, da potem, ko imam nov ssd v kompu, z nekim acronis live os (ali nekaj podobnega) na usb ključju, spravim klon na ssd?

Na applu sem podobno reč naredil brez problema, je kaj takega možno tudi na windowsih?

BorutK-73 ::

Bolje da narediš clone da je SSD v usb ohišju in sistem na HDD. In da, Acronis to omogoča.
Omogoča ta pc AHCI?

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Glede AHCI predvidevam, da ne bi smelo bit problemov. Kar se pa tiče usb ohišja bi pa tako bilo res najbolj enostavno, ker se s tem dobi dodaten zunanji usb disk.

WinXP ::

solatko je izjavil:

Vsak od njih čisti malo drugače, vsi skupaj pa očistijo do nedelovanja.Potem je pa problem. Nekateri pač mislijo,da čim več čistilcev naredi čistejši sistem.Ko jim poveš,da naj pustijo sistem tak kot je,da bo najbolje,pa zopet niso zadovoljni.

solatko,SEM zadovoljen z tvojim odgovorom in odgovori nekaterih drugih uporabnikov,kot sta hojnikb in bluefish,verjemi...

Nasvet sprejemam,kolikor toliko "vsaj delno" (in se izogibam zdaj PREPOGOSTEMU čiščenju PC-ja) vendar nasvet da v celoti ne bi SKORAJ NIKDAR očistil sistema junk datotek,registry napak in drugega pa težko sprejmem,ker če mi verjameš ali ne se mi veliko junk (.tmp) datotek nabere ob recimo kakšnem downloadu,ali recimu čemu drugem in mi zapolnijo PO NEPOTREBNEM DISK recimo od recimo 1,2 - 2,5 GB... In potem nimam kam več shranjevati novih programov...

Evo,prilagam spodaj tudi sliko če mi ne verjameš. Disk oz.particijo C:/ sem zapolnil do 5,68 GB free,sedaj,ko sem pa očistil recimo z Ace Utilities,pa mi pokaže da imam sedaj prostega 8,91 GB. Saj ti verjamem,da mi želiš dobro...
 Slika 1

Slika 1


 Slika 2

Slika 2



Pa še na tole da odgovorim,tebi bluefish:
"Daj odpri Task Manager in sem prilepi sliko procesov. Glede na tu opisane težave in še nekatere iz drugih tem je možnost,da imaš v sistemu tudi nesnago".

Evo slika iz Task Manager-ja,ker vidim da se poglabljaš oz.trudiš poglabljati v mojo zadevo:
 Task Manager Procesi 1

Task Manager Procesi 1


 Task Manger Procesi 2

Task Manger Procesi 2


 Task Manager Procesi 3

Task Manager Procesi 3


 Task Manager Procesi 4

Task Manager Procesi 4


 Task Manager Procesi 5

Task Manager Procesi 5



Če najdeš kaj "zanimivega" seveda sporoči. Dodal bi le še to,da zdaj zmeraj (po novem) z 2 različna PROGRAMA naredim ročno KOPIJO oziroma celoten Backup REGISTRA,ki pa mi ga Windows sedaj NE MORE zbrisati in ga lahko obnovim,kar se mi je ravno včeraj spet zgodilo: Prižgem računalnik,bootam in ko pridem v Windows je bila odstranjena slika desktopa in je bila zamenjana s črno in izginila je tudi večina ikon z namizja,register pa je bil skrčen 2-3 x od povprečnega obsega 109-132 MB... In kaj sem naredil? Ker mi je Windows SPET ZBRISAL KREIRAN SYSTEM RESTORE POINT,sem zdaj kot rečeno uporabil enega od programov in Z NJIM naredil Backup Registra. In mi je uspelo,tako da mi Windows ni bilo treba ponovno nalagati,kot do sedaj (po starem)zaradi takih napak.. Sem zelo vesel zaradi tega,absolutno pa uporabljam ponovem tudi program za CELOTNO KOPIJO sistema Acronis True Image,ki je zelo dobra zadeva,v slučaju da bi tudi program za obnovo registra "zatajil"...

Instaliral pa sem tudi DEEP FREEZE,ki mi ga je svetoval uporabnik hojnikb in sem z njim tudi zadovoljen,ker program res "ne pusti" operacijskemu sistemu ali programom da bi samodejno spreminjali nastavitve ali brisali recimo System Restore Point ipd.,ker on sistem oziroma particijo C "zamrzne" oz.Freez-a in to globoko,zato se tudi imenuje DEEP FREEZE. Hvala za kakršenkoli uporaben nasvet vsem,ki so se natančno poglobili v rešitev problema v tej (ali kateri drugi) moji temi.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

To ni rešitev problema. Je kvečjemu dajanje obliža na zagnojeno rano.

hojnikb ::

,ker če mi verjameš ali ne se mi veliko junk (.tmp) datotek nabere ob recimo kakšnem downloadu,ali recimu čemu drugem in mi zapolnijo PO NEPOTREBNEM DISK recimo od recimo 1,2 - 2,5 GB... In potem nimam kam več shranjevati novih programov...


Kupiš večji disk. Če morš cincat za par GB placa...

ubistvo lahko tudi nastaviš manjši disk cache v brskalniku pa nikol nebo zasedenga odvečnega placa. Ostale tmp datoteke se pa itk skreirajo samo če kake programe inštaliraš. Če enkrat postaviš sistem, tko nimaš kej prčkat.

v končni fazi si pa lahko tut nardiš eno simpl skripto, ki ti briše %tmp% mapo. Nobenga dodatnga programa, nič.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po resartu računalnika "spremenjene nastavitve" nekaterih programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
273270 (2715) Rias Gremory
»

Programi ob novi namestitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
385093 (3818) kixs
»

Verjetno napaka v registru

Oddelek: Pomoč in nasveti
121349 (1224) Omelo
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174069 (3671) imagodei
»

Čiščenje Windows-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101127 (995) OZZY

Več podobnih tem