» »

Kako se znebiti forsiranega slovenskega jezika v Win 10?

Kako se znebiti forsiranega slovenskega jezika v Win 10?

Andruxa ::

Iz praktičnih razlogov potrebujem imeti locale nastavljen na Slovenski. Ampak potem mi forsira slovenščino:
- z updejti (potem programov ne najdem več v iskalniku, ker se naenkrat pojavijo v slovenskem jeziku, naprimer namesto Photos naenkrat fašem Fotografije in posnetki ipd.)
- kadar mi odpre dokumentacijo (vsakič ročno popravljam na angleški, da sploh razumem kaj berem) in si ne zapomni

nasplošno imam vse skupaj malo mešano, nekaj se odloči in mi kar postavi v slovenski jezik, ne vem kaj naj naredim ...


Kako se znebim tega, ker mi ubija produktivnost?
Lp, A
  • spremenilo: Andruxa ()

AnotherMe ::

Sem imel podobne probleme, pa jih tudi še nisem zadovoljivo rešil. Upam, da se najde kak pameten predlog.

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Andruxa ::

crniangeo je izjavil:

http://www.howtogeek.com/232659/how-to-...

"Display language" nastavitev imam od vsega začetka nastavljen na English, ampak to ne pomaga, glej sliko:

 eng slo zmešnjava

eng slo zmešnjava

Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

crniangeo ::

Under Control Panel > Language > Advanced Settings > Override for Windows display language

Defaults follows your language setup, you can choose to select what language you wan't to show here.

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Andruxa ::

to je rešitev:

Control Panel > Clock, Language and Region > Language in dodaš English na prvo mesto na seznamu. Tisti jezik, ki je na seznamu prvi se upošteva pri udpejtih.
Lp, A

Andruxa ::

jasno pa to pomen, da mam zdej slovenski input na drugem mestu in po defaultu angleško tastaturo. Pa to ni za verjet. Pa še search je povezan neki s tem in mi je zdej crknu. Ko da bi bil na linuxu 10 let nazaj, se ukvarjam s tem absurdnim OSom več kot nardim.
Lp, A

111111111111 ::

Namestiš z angleškim jezikom potem pa daš čez slovensko tipkovnico, pri meni dela. Ampak je treba že pri inštalaciji sforsirat angleščino in potem popravit datum, uro in podobna sranja.

Andruxa ::

111111111111 je izjavil:

Namestiš z angleškim jezikom potem pa daš čez slovensko tipkovnico, pri meni dela. Ampak je treba že pri inštalaciji sforsirat angleščino in potem popravit datum, uro in podobna sranja.


koliko časa imaš sistem? Ker pri meni so se težave začele z updejti. Naredil sem točno tko, kot si napisal.
Lp, A

111111111111 ::

Sem preveril pa še vedno vse angleško:

Andruxa ::

111111111111 je izjavil:

Sem preveril pa še vedno vse angleško:



Nastavitev že, kaj pa programi, naprimer imaš Store ali imaš Trgovina, Photos ali imaš Fotografije?
Lp, A

solatko ::

Če si windows namestil s posodobitvijo slovenske različice predhodnika, potem imaš vse faile po defaultu v SLO, edina rešitev je, da vse namestiš na novo, s tem, da potegneš dol Angleško verzijo iz angleške in ne slovenske strani.

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Ohranit ne smeš nič, instal na frišno.
Dobil boš angleško verzijo, potem pa samo naštimaš tipkovnico in to je to. Vedno ti bo posodabljalo v angleščini tudi imena map in vse ostalo.

Seveda boš moral tudi račun in nastavitve One drive, če uporabljaš, nastaviti na novo in vse kar si uporabljal, pa je bilo v SLO.

Sem imel nekaj problemov, ko so ljudje prosili za slovensko verzijo, prej pa so imeli angleško (slovensko posodobitev), pa je upgrade, namestil angleško verzijo in nikakor ni hotelo bit vse v SLO.
Potem sem potegnil z naše strani, namestil na novo in sedaj ni več kaj dosti angleščine v sistemu.

Update-i so pač naštimani na izvorno izbiro OS-a in karkoli počneš, se določene stvari poslovenijo z novo verzijo...
Delo krepa človeka

Andruxa ::

solatko je izjavil:

Če si windows namestil s posodobitvijo slovenske različice predhodnika, potem imaš vse faile po defaultu v SLO, edina rešitev je, da vse namestiš na novo, s tem, da potegneš dol Angleško verzijo iz angleške in ne slovenske strani.

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Ohranit ne smeš nič, instal na frišno.
Dobil boš angleško verzijo, potem pa samo naštimaš tipkovnico in to je to. Vedno ti bo posodabljalo v angleščini tudi imena map in vse ostalo.

Seveda boš moral tudi račun in nastavitve One drive, če uporabljaš, nastaviti na novo in vse kar si uporabljal, pa je bilo v SLO.

Sem imel nekaj problemov, ko so ljudje prosili za slovensko verzijo, prej pa so imeli angleško (slovensko posodobitev), pa je upgrade, namestil angleško verzijo in nikakor ni hotelo bit vse v SLO.
Potem sem potegnil z naše strani, namestil na novo in sedaj ni več kaj dosti angleščine v sistemu.

Update-i so pač naštimani na izvorno izbiro OS-a in karkoli počneš, se določene stvari poslovenijo z novo verzijo...


Zgleda, da je blo res nekaj takega. Prej so bli gor Win 7, ne vem pa kako je bil jezik nastavljen, ker mi je naš admin naredil upgrade. MOžno, da je bilo slo. Zdaj sem rešil težavo s searchem, moral sem dol vržt zadnji cumulative update in restartat in je zdej okej.

Najbolj moteče se mi zdi to, da povezuje input language z jezikom programja. Čim si dam na prvo mesto kot input language slo, pa tudi če je display language eng, mi začne dol vlečt neke poslovenjene zadeve, ampak še to ne konsistentno, ampak malo slo, malo ang. Ne spomnm se kdaj sem se nazadnje tok zezal s temi polkni. To je na XP delal brez ene težave.
Lp, A

krho ::

To je jeba že od win8 naprej. Jest nastavim EN pa slo keyboard.. sam sem obupal
Java programju Eclipse in SW od JetBrains potem nastaviti na SLV vse, ker drugače ne dela slovenska tipkovnica!!!!!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

111111111111 ::

Andruxa je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Sem preveril pa še vedno vse angleško:



Nastavitev že, kaj pa programi, naprimer imaš Store ali imaš Trgovina, Photos ali imaš Fotografije?


Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nier: Automata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15220896 (1882) oo7
»

Pc modding tema (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8222815 (4005) FireSnake
»

problem z grafično ali igrico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281923 (1491) Gutjerez
»

Nalaganje Win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
15865 (638) bbenci2
»

Poskodovan lak na avtu

Oddelek: Na cesti
133948 (3538) harmony

Več podobnih tem