» »

Konstantno delovanje diska, tudi v dosu in biosu

Konstantno delovanje diska, tudi v dosu in biosu

ivanuscha ::

Pozdravljeni,

pred parimi urami sem namestil nek program(kao Movie Maker) in očitno je bil skrit notri zelo zahrbten virus, takoj sem opazil, da je začel inštalirati polno nekega sranja, onesposobil mi je popolnoma Windows Defender, kljub temu da sem z parimi programi odstranil vse mogoče, mi disk še vedno konstantno zapisuje, tudi če grem iz Windowsov! Kaj takega še nisem imel. Imam Windows 10, ter laptop z 500gb+8gb ssd.

V task manager in tudi v programu ki gleda smart status, delovanja diska praktično ni zaznati! Kljub temu da slišim disk in lučka sveti non-stop.

Ali ima kdo mogoče kakšen nasvet? Imam občutek kot da bi mi poskušal vse skupaj inkriptirati.

Hvala za pomoč v naprej!

poweroff ::

Da ni cryptovirus, ki ti že šifrira podatke?

Backup imaš???
sudo poweroff

ivanuscha ::

Jah čisto možno, izgleda že tako. Backupa si ne upam nardit, da ne bo šel še na zunanji disk. Nimam nekih blazno pomembnih zadev itak gor, oz. imam še od prej backup... Čudno se mi zdi da ga ne zazna kakšen program, spyhunter mi je kar nekaj popucal, samo še vedno dela disk...
Ker očitno je ta virus nekje v firmwaru, glede na to da dela tudi izven windowsow.

Zgodovina sprememb…

popster ::

Pa vseeno izklopi to mašino, vsaj da ne ogrožaš ostalih ;)

Ker očitno je ta virus nekje v firmwaru, glede na to da dela tudi izven windowsow.

lahko tole delovanje malo bolj opišeš?

Duhec ::

Če melje tudi ko si v biosu, se disk ukvarja sam s sabo in ga takrat pač ne matra virus/cryptor/zajedalec. Preveri ga s kakim hiren's CDjem kjer imaš teste za disk.
Pripopaj sliko vseh s.m.a.r.t. podatkov za disk, mogoče se vidi, če se z njim dejansko kaj dogaja, če umira.
Disk odmontiraj in ga preskeniraj proti virusom na nekem drugem čistem kompu.
...
http://blackbird.si/

ivanuscha ::

Pac melje, kot da bi nekaj zapisoval konstantno. Smart izgleda vse ok. Saj ravno to je tisto, ce ga priklopim na drug racunalnik, bo se tistega okuzil.
Bral sem, da tocno tako naredijo virusi, ki naredijo prav svojo particijo in so nevidni in se jih ne da izbrisat. Edino stran lahko vrzes disk, saj zacne primanjkovati prostora, ce se prej ne pokvari zaradi konstantnega delovanja.
Ko bom imel čas, bom poizkusil narediti format, ampak baje niti to ne pomaga.

zee ::

Bral sem, da tocno tako naredijo virusi, ki naredijo prav svojo particijo in so nevidni in se jih ne da izbrisat. Edino stran lahko vrzes disk, saj zacne primanjkovati prostora, ce se prej ne pokvari zaradi konstantnega delovanja.


To si bral na 24ur, ka-li?

Ce je disk aktiven tudi v BIOS-u, je najverjetneje problem v crkujocem trdem disku.

V kolikor sumis, da je problem v virusu, bi predlagal, da racunalnik zazenes kaksnim Live Linux CD-jem in ga zradiras.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ribič ::

Na računalniku glej lučko za delovanje diska? Ali ta utripa ko disk melje?
Če utripa, potem podatki potujejo na računalnik in nazaj.
Če ne utripa, pa se disk ukvarja sam s seboj.

poweroff ::

Aja, to sem spregledal, da v BIOSu melje. To je potem lahko problem z diskom.
sudo poweroff

ivanuscha ::

Kako je možno, da je lučka začela svetiti, ne utripa kaj dosti, ravno od momenta, ko sem instaliral ta malware program?
Ne, bral sem o tem na enemu tujemu forumu..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9507 (443) hojnikb
»

Novi prenosniki in varnost podatkov

Oddelek: Programska oprema
162221 (1965) solatko
»

Sumim na en virus k para živce

Oddelek: Pomoč in nasveti
101209 (951) hojnikb
»

Računalnik vedno "nalaga"

Oddelek: Pomoč in nasveti
12855 (651) glinik
»

Disk melje

Oddelek: Strojna oprema
71827 (1468) MKC00

Več podobnih tem