» »

Disk melje

Disk melje

Dumber ::

Imam problem. Čisto na novo sem naložil windows vista 64. Imam pa problem disk mi ves čas nekaj melje tudi če ne delam nič. On kar melje in melje. Izklopil sem tisti index za hitrejše iskanje. Od tistega je malo bolje vendar ne dosti. V računalniku imam 2gb ddr2 rama 800hz in oba delujeta. Ima kdo kakšno idejo kaj bi naj to bilo. Morda 64 bitna vista ?

Procsor je Inter E6600

lp

Tomson ::

Izklopi še SUPERFETCH .... (pod Services)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

M-XXXX ::

Poskusi ga nekaj ur pustiti na miru (saj pri meni to zmeraj pomaga pri prvi inštalaciji Viste, da odmelje svoje pa je)

chucki ::

Tako kot je rekel mr.x. Sem pa ugotovil,da mi je po parih dneh delovanja padla tudi poraba rama.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Dumber ::

Sem izklopo SUPERFETCH mogoče je jamo bolje al pa se mi že sanja :D. No bomo vidli čez par dni. Sicer pa klko vam povprečno rama žere. Meni ga konstntno 1gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

MKC00 ::

Kje točno se izklopi ta SUPERFETCH (v OS Vista) in kaj je njegov pomen?
sedaj mi samo Vista 32-bit kuri približno 1.6GB RAM-a (od tega je 400MB Firefox) prižgan je pa le še uTorrent. melje pa kot da bi non stop kopiral kakšne datoteke in jih prenašal sem ter tja.

Lp

EDIT: SOLWED

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

Scorpia ::

Men je tudi težilo da disk melje, ampak kot so rekli se zadeva čez nekaj časa samo umiri. Pri sebi nisem nič izklapljal edino tokrat za restore sem popolnoma izklopil. Od takrat pa res ne utripa več lučka za disk niti se ga ne sliši.

To da ti firefox velik rama pobere, je očitno nekakšna fukncija da si v tistem delojočem času vse nabaše v pomnilnik da hitreje dela. Pri meni je recimo samo winamp, pri menjavanju internetnega radija dosegel 500mb. Pri novem zagonu winampa pa komaj čez 20mb.
////

MKC00 ::

Pri sebi nisem nič izklapljal edino tokrat za restore sem popolnoma izklopil. Od takrat pa res ne utripa več lučka za disk niti se ga ne sliši.

kaj,kje,zakaj?? tale restore mislim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov prenosnik po zadnjem updatu win10 crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
101344 (963) solatko
»

Počasen login

Oddelek: Pomoč in nasveti
121743 (1432) Grizzly
»

Windows Vista - Trdi disk melje v nedogled

Oddelek: Operacijski sistemi
132178 (1901) garg
»

Disk - stalno brska

Oddelek: Operacijski sistemi
121533 (1217) cekr
»

Vista in nenadno žretje RAMa

Oddelek: Operacijski sistemi
412536 (1481) napsy

Več podobnih tem