» »

Lokacija denarnice

Lokacija denarnice

rezator ::

Ker sem danes zopet iskal denarnico večino popoldneva, sem se odločil da si kupim nekaj, kar mi bo lociralo lokacijo denarnice. Našel sem jo seveda, kjer drjuge, kakor v dnevni sobi na mizici. Gledal sem nekaj, samo večina teh poceni se poveže preko Bluetooth-a. Jaz bi nekaj, kar deluje do večjega dometa. To preko Bluetooth deluje na 25 m max. Uporablja kdo kaj podobnega?
Some people feel the rain. Others just get wet.

J-ronimo ::

Chipolo@25EUR - doseg 60m (line-of-sight*).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J-ronimo ()

St235 ::

Chipolo dela preko BT, kar pomeni v praksi povsem enakih 25m.

gusto ::

Rezator kaj je zate večji domet? Ker tole preko bluetootha je čisto dovolj za po hiši, vrtu, parkirišču, itd (če približno veš kje si pustil). A ti bi rad da ti najde denarnico izgubljeno v Kopru iz Ljubljane?

avian2 ::

Iskanje preko Bluetootha je neuporabno za iskanje predmeta znotraj sobe ali stanovanja. Mislim v smislu teh "radar" aplikacij na telefonu, ki ti nekaj kažejo smer in oddaljenost. Ne glede na to, kaj pravijo oglasi, ti nobena ne bo znala povedati, da imaš denarnico na mizi v dnevni sobi in ne v predalu zraven ali v hlačah v sosednji sobi. Potencialno je uporabna funkcija, kjer ti tracker začne piskati, če imaš takega ki je dovolj glasen da se sliši npr. iz torbe ali predala. Moj Tile Slim se ne sliši dovolj, ampak ga tudi nisem kupil zaradi tega.

Funkcija, kjer so trackerji najbolj uporabni po mojih izkušnjah je to, da ti povejo naslov kje si pozabil nekaj. Ko telefon izgubi Bluetooth stik (se pravi teh 25m, ampak v praksi bolj 5m), si zapomni svojo GPS lokacijo. Ko pogrešiš predmet odpreš aplikacijo in vidiš "last seen" naslov. To je dejansko uporabno in tudi če denarnico pogrešiš v Ljubljani boš vsaj vedel, na kateri naslov v Kopru se moraš najprej peljati.

rezator ::

gusto je izjavil:

Rezator kaj je zate večji domet? Ker tole preko bluetootha je čisto dovolj za po hiši, vrtu, parkirišču, itd (če približno veš kje si pustil). A ti bi rad da ti najde denarnico izgubljeno v Kopru iz Ljubljane?


Jaz sem danes denarnico iskal tam, kjer sem se nazadnje spomnil, da sem jo dal iz žepa. To pa ni bilo doma. Iskal sem seveda tudi doma. Po službeni torbi, potovalki, itd. Na mizo pa res nisem pogledal.

avian2 kaj to uporabljaš? Nekaj takega o čem pišeš je OK. Bi vsaj vedel, da je nekje doma "izgubljena".

Chipolo sem gledal, ampak baje se neda baterije zamenjati. Ali pač?
Some people feel the rain. Others just get wet.

EXTRA W ::

gusto je izjavil:

Rezator kaj je zate večji domet? Ker tole preko bluetootha je čisto dovolj za po hiši, vrtu, parkirišču, itd (če približno veš kje si pustil). A ti bi rad da ti najde denarnico izgubljeno v Kopru iz Ljubljane?


To bi potreboval tudi jaz. Zadnjič sem šel v Beltince in sem pozabil denarnico tam.........;(

Invictus ::

Najbolje je, če si montiraš kako poličko, kamor vedno odlagaš denarnico...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

rezator ::

Ko prideš pod gasom, včasih pozabiš na poličko :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

MostWanted ::

to pa to ko ste nemarneži pa jebivetri, odlagate stvari kker se vam sprdne. vse naj ima svoje mesto in boste našli tudi po dolgem cajtu. čaki, vam spomin tut nagaja?

Shegevara ::

Invictus je izjavil:

Najbolje je, če si montiraš kako poličko, kamor vedno odlagaš denarnico...


To, da maš poličko ali nekaj, kamor ponavadi odlagaš denarnico je najslabše kar lahko sploh narediš ker jo res ne boš znal najti takrat ko jo boš slučajno nekje drugje pustil po pomoti in se sploh ne boš znal lotit iskanja ker boš preveč navajen, da MORA bit na polički ampak je ni.

Edino kar pomaga je, da si zbran in se čimmanj zanaš na avtopilota, pa ne bo problema se spomnit kje je denarnica kadar je slučajno ne bo na mestu, kjer ponavadi pričakuješ, da je.

BladE_ ::

Ima kdo kaj takega? Mi že nekaj časa vsiljujejo peko reklam :)
Akcija - Reakcija

rezator ::

gametech saj ne da me gane kar rečeš. Samo če nimaš kaj koristnega za povedat, se rajši ne oglašaj. Pojma nimaš kaj govoriš.

BladeE_ zgleda super, samo drago je kar.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Invictus ::

@OP

Malo manj pij, da ne boš prehitro preveč dementen. Pomaga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

Gregex ::

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))

sandmat ::

J-ronimo je izjavil:

Chipolo@25EUR - doseg 60m (line-of-sight*).


Na pol metra ne dela, kaj šele 60 metrov :D

Shegevara ::

Gregex je izjavil:

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))


Model pravi da še ni kdaj kaj izgubil v življenju.:O Kakšna legenda ej! a se te lahko dotaknem?

Gregex ::

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))


Model pravi da še ni kdaj kaj izgubil v življenju.:O Kakšna legenda ej! a se te lahko dotaknem?


Si morda nepismen? Preberi še enkrat, bo tokrat šlo?

GupeM ::

Verjetno živiš brezskrbno življenje, in te nikoli nič ne zmoti. Ni treba dosti da te med "odlaganjem denarnice na stalno mesto" nekaj zmoti in jo odložiš drugam kot ponavadi. Nevede.

Shegevara ::

Gregex je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))


Model pravi da še ni kdaj kaj izgubil v življenju.:O Kakšna legenda ej! a se te lahko dotaknem?


Si morda nepismen? Preberi še enkrat, bo tokrat šlo?


V glavnem, dejstvo je, da prav vsak je kdaj pustil kakšno lastnino nekje in kasneje ni točno vedel kje. To je dejstvo. Od telefonov, ključev, do denarnic, očal (sploh ni važno česa), še nisem srečal "junaka", ki se mu v življenju še kaj takega ni zgodila.

In sedaj mu težite eni, ki ste po odkritosti in samorefleksiji tako zelo slabo razviti, češ da je to zdaj nevem kakšen problem in da pa imajo "sistem" katerega se držijo in jim 100% vedno deluje. Jaz bi tebe vprašal, če se zajebavaš in trollaš al si for real?

MostWanted ::

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))


Model pravi da še ni kdaj kaj izgubil v življenju.:O Kakšna legenda ej! a se te lahko dotaknem?


Si morda nepismen? Preberi še enkrat, bo tokrat šlo?


V glavnem, dejstvo je, da prav vsak je kdaj pustil kakšno lastnino nekje in kasneje ni točno vedel kje. To je dejstvo. Od telefonov, ključev, do denarnic, očal (sploh ni važno česa), še nisem srečal "junaka", ki se mu v življenju še kaj takega ni zgodila.

In sedaj mu težite eni, ki ste po odkritosti in samorefleksiji tako zelo slabo razviti, češ da je to zdaj nevem kakšen problem in da pa imajo "sistem" katerega se držijo in jim 100% vedno deluje. Jaz bi tebe vprašal, če se zajebavaš in trollaš al si for real?


jaz nikoli! nikdar!

St235 ::

Normalno da ne, če pa drugega kot, da nakladaš po forumih v življenju še nisi naredil.

Gregex ::

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Gregex je izjavil:

Nočem moralizirat, pa vseeno. Če ne veš kje puščaš denarnico, potem pa res ne vem no. Jaz v življenju še nisem niti enkrat bil v poziciji, da bi denarnico iskal. Vedno jo po defaultu odložim na isto mesto oz. vsaj v isto sobo. Pa dobro se zgodi, saj ne rečem, a vseeno. Ali pa včeraj zasledil na fejsu deljenje objave, da je nekomu s strehe avtomobila padel laptop, lol in iščejo lastnika zdaj. Are you for real folks? :))


Model pravi da še ni kdaj kaj izgubil v življenju.:O Kakšna legenda ej! a se te lahko dotaknem?


Si morda nepismen? Preberi še enkrat, bo tokrat šlo?


V glavnem, dejstvo je, da prav vsak je kdaj pustil kakšno lastnino nekje in kasneje ni točno vedel kje. To je dejstvo. Od telefonov, ključev, do denarnic, očal (sploh ni važno česa), še nisem srečal "junaka", ki se mu v življenju še kaj takega ni zgodila.

In sedaj mu težite eni, ki ste po odkritosti in samorefleksiji tako zelo slabo razviti, češ da je to zdaj nevem kakšen problem in da pa imajo "sistem" katerega se držijo in jim 100% vedno deluje. Jaz bi tebe vprašal, če se zajebavaš in trollaš al si for real?


Ne trolam niti se ne zajebavam. Saj pravim, da se lahko zgodi, tudi meni se kdaj kaka nepomembna stvar izgubi, a ne tako pomembna kot je denarnica, ki jo rabiš vsak dan, v kateri je kreditna, keš, id, pa še bi lahko našteval. To pač vedno vem kje je oz. kam sem jo odložil pa če ti verjameš ali ne. Da bi z neko napravo iskal denarnico? Ma dobro, če nekateri to rabijo pa tudi prav in upam, da op najde rešitev zase.

Shegevara ::

Kaj naj zdaj po tvoje vsi nosijo vse v denarnicah, kar nosiš ti in jo cenijo kot sveto relikvijo, da jo nikoli ne bodo kje založili? Mogoče pa lahko ti končno že postiš človeka na mir, naj pač ima denarnico z enim poceni senzorjem, da bo bolj pomirjen. Res ste eni zoprni po nepotrebnem.

Meni se zdi fantastična ideja, pa tudi jaz nisem denarnice osebno še izgubil, sem pa kakšno stvar kje kdaj založil in ob iskanju vedno jamral, kako lepo bi bilo, če bi imel na takih rečeh senzorje.

IL_DIAVOLO ::

Jaz jo vedno puscam v avtu pod armaturko, ki ima posebej kljucavnico.

Doma je ne rabim.

Metulj-1 ::

Jest jo iščem vsak dan. Vsaj dvakrat.

ginekk ::

rezator je izjavil:

Ker sem danes zopet iskal denarnico večino popoldneva, sem se odločil da si kupim nekaj, kar mi bo lociralo lokacijo denarnice. Našel sem jo seveda, kjer drjuge, kakor v dnevni sobi na mizici. Gledal sem nekaj, samo večina teh poceni se poveže preko Bluetooth-a. Jaz bi nekaj, kar deluje do večjega dometa. To preko Bluetooth deluje na 25 m max. Uporablja kdo kaj podobnega?


Ponavadi vsak količkaj malo koristen predmet znotraj življenjskega okvirja damo v nek kontekst odvisen od procesa bivanja. Brez tega se ne bi dalo živet, iskali bi stalno vse.

Očitno ti denarnica ni toliko pomembna, da imel zanjo neko logiko kjer se predmet lahko nahaja (recimo službena torba, prvi namizni predal, suknjič, polička pri vhodnih vratih). Lahko pa je celo kaka prikrita psiho-patologija, ki podzavesti narekuje stalno pozabljanje denarnice.

Shegevara ::

Ponavadi vsak količkaj malo koristen predmet znotraj življenjskega okvirja damo v nek kontekst odvisen od procesa bivanja. Brez tega se ne bi dalo živet, iskali bi stalno vse.


Poudarek na 'ponavadi'

[D]emon ::

BladE_ je izjavil:

Ima kdo kaj takega? Mi že nekaj časa vsiljujejo peko reklam :)



Bedarija, bos moral filat poleg telefona se denarnico.

#FutureIsStupid
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rezator ::

Žal, ampak slo tech je postal "filozofski" forum. Veliko hurupa in nič odgovora... Če prav razumem naj namesto tega, da kupim senzor obiščem psihologa, ki bo raziskal zakaj sem takšen jebiveter, saj denarnico založim 5x letno?

Gregex res identična primerjava, ko nekomu pade računalnik iz strehe avtomobila. To se mi zgodi 3x dnevno :))
Some people feel the rain. Others just get wet.

J-ronimo ::

Chipolo ima menda zamenljivo baterijo (BATTERY LIFE: 9 months replaceable). Ne vem pa kako je zadeva uporabna v praksi.

Kar mi še pade na pamet je kakšen gps tracker. Se dobijo v različnih formatih - tisti v velikosti obeska se mi ne zdijo preveč moteči. So pa natančni 5-10m...torej bi rabil še eno zadevo, ki spusti zvok, ko si blizu:)

Morda najde še kdo kaj bolj primernega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121627 (10932) Karen
»

moška denarnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20268396 (18707) Jerry000
»

Elektrošokerji oz. paralizatorji imate izkušnje z njimi?

Oddelek: Loža
344722 (3760) jype
»

NFC in uporabnost

Oddelek: Mobilne tehnologije
103588 (2979) residual

Več podobnih tem