» »

Omrežje - torrenti

Omrežje - torrenti

abazuu ::

Zdravo,

toreeej, pri moji doma so nadgradil optično omrežje iz 100 mb na 300 mb - T-2.
Opazil nisem nobene razlike, Ookla mi je še naprej kazu hitrost 100 mb. Neki časa sm mislu, da imajo pač še UTP CAD 5 kable in da zrd tega ne gre nič hitrejš, pol sm pa včeri za foro pogledu in je pisal UTP CAD 5e. Preverm in ugotovim, da kabli bi mogl podpirat višjo hitrost... Pol sm se spovnu še, da mamo vmes en switch. Ugotovu sm, da switch ni giganet in da verjetno switch ovira vso zadevo. odklopm kabl iz switcha in ga dam direkt v komp in voilaaa -> hitrost 285 mb. Super! Ampak nevem zakaj mi pa torrent ne grejo višje, kot 8000-10000 kb/s? Je mogoče na routerju kej omejena ta hitrost na port? Vem, da je pri torrentih hitrost odvisna od seederjev, ampak sm prov izbral torrent, kater je mev čez 1000 seederjov in hitrost še vedno ne gre čez...

Mogoče kdo ve zakaj?
  • spremenilo: abazuu ()

popster ::

js vedno testiram z speedtest.ch, lahko pa da imaš v odjemalcu za torrent nastavljen limit oziroma število seederjev še ne pove hitrosti odjemanja, zame dobro seedan torrent bi bil pobiranje kake GNU/Linux distribucije.

abazuu ::

Dons nabavm nov switch z giganet podporo :)

ne, kot odjemalca uporabljam BitComet in tam imam nastavljeno na neomojeno. Vem, da ne pove hitrosti odjemanja, sam je pa nekak logično, da več, kot je seedov, višja je hitrost? Uporabljam pa partis :)

hojnikb ::

lahk maš 1000 seederjev z dialup povezavami al pa enga z 100mbit optiko. ugibaj kje bo šlo hitreje
#brezpodpisa

abazuu ::

To sigurno, ampak verjetn tist, k ma dial up povezavo bo zaprl odjemalca k bo končal, ker drugač mu internet nikamor ne bo šel :P

popster ::

Odvisno od motiviranosti za seejanje ;) in ne sprašuj kolko sprejema torrent ker je nekonstruktivno uprašanje ;)

abazuu ::

haha, ne mene res sam zanima al je možn, da je ta opcija kje limitirana na routerju al je pač sam bad luck, da mi ne vleče z višjo hitrostjo dol?

smacker ::

Privzeto sigurno ni nastavljena. Da boš ziher, lahko resetiraš ruter na tovarniške nastavitve. Drugač pa probaj dat 10 najbolj aktualnih torrentov, z enim samim boš redko prišel čez 100mbps ;)

Rias Gremory ::

UTP CAD 5e kabli ne obstajajo. UTP Cat 5e pa.
Ne vem kaj so "giganet" switchi. Mogoče gigabitni?

Hitrost v P2P zadevah je odvisna od tvoje hitrosti (DL) in od hitrosti (UL) sejalcev, če odmislimo nastavitve na modemu/usmerjevalniku/torrent odjemalcu. Seveda moraš tudi kaj pošiljat, v nasprotnem primeru se začne "choking".
Nalepi "screenshote" nastavitev v torrent odjemalcu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

abazuu ::

Pravilno sklepaš...

upload pa mislm, da mam zaprt al na minimum.. morm prov pogledat. Je to lahko problem?

nalepim screenshote, ko pridm domov.

hojnikb ::

ja, upload nastavi na cca 80% maks upload
#brezpodpisa

kitl76 ::

Na optiki zaprt upload? Kaj bolj smešnega še nisem slišal. Drugače pa 300 Mbit dol vleče kot zašalo morate vedeti, da je optike po SLO in svetu ogromno in s tem tudi dobre upload hitrosti.

abazuu ::

Jap, hojnikb, prav si mev :)
ko sm odpru upload je stvar poletela čez 20000 kB/s. bolano! Iz moje revne 10mb na tako linijo haha :)

smacker ::

Revne 10mbps!! :)) Mladina razvajena, eni smo z dial upom odrastli :))

BorutK-73 ::

smacker je izjavil:

Revne 10mbps!! :)) Mladina razvajena, eni smo z dial upom odrastli :))

Nekateri celo z 14.4 Kbps. Sem lahko šel vmes na kavo ko mi je loadalo stran.

SeMiNeSanja ::

BorutK-73 je izjavil:

smacker je izjavil:

Revne 10mbps!! :)) Mladina razvajena, eni smo z dial upom odrastli :))

Nekateri celo z 14.4 Kbps. Sem lahko šel vmes na kavo ko mi je loadalo stran.

14.4Kbps?

Moj prvi modem je 'letel' 1200bps! Naslednji na 2400bps je bil že resen napredek. 9600bps že mala revolucija, 14400 pa 'next generation' zadeva.

abazuu ::

hahah zdej se pa precej mlajš počutm :)

mi smo mel tud doma še dial up. K je mt prnorela v sobo pa ukazala, da gremo dol z neta, da ona lahko pokliče nekam haha.
Ampak dons met 10 mb je pa že kr mjčkn mal...

smacker ::

Če nimaš možnosti optike ali kabelske, si z 10mbps lahko še kr srečen. Tud v mestih je marsikomu to max. hitrost, ki jo lahko dobi. Za surfanje in multiplayer gaming zadošča, torrente morš malo planirat da vlečeš ko noben ne surfa :D

abazuu ::

to maš pa tud prov, jap :)

še en nasvet bi rabu... glede na to, da je moj trenutni d-linkov switch samo 100 mb, bi rabu neki hitrejšga in cenovno ugodnga. Bi tole blo OK?

https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...

mam pa gor priklopljen samo TV in 1 PC.

Any štručko? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

Morta ::

Ne vem sicer kako deluje tv pri T2 ampak predvidevam da preko tega ne boš mogel ločiti iptv in data VLANa torej tv in pc istočasno ne bosta delovala.

Ribič ::

Joj, ne omenjaj mi tega prekletega dial-up. Me kar glava zaboli, ko pomislim kake probleme smo imeli s temi dialup linijami na volja.net oz. še prej na arnesu. Moral si najprej pognati program za konektanje, potem, če si imel srečo, je modem začel cvrčati in šele nato si bil povezan na net... če si imel srečo. Spomnim se kolikokrat sem moral ponavljati povezovanje, ker so bile linije zasedene. Klikneš konekt, nato modem kliče neko cifro s tistimi toni, potem pa TUT TUT TUT TUT zasedeno. Potem pa ponavljaj vajo toliko časa, da si se povezal. Na koncu pa pride še vrtoglav račun za telefon.

Tudi na Windows 3.1 sem se praskal po glavi. Spomnim se še, da je bilo najprej treba zagnati nek program "trumpet winsock" ali nekaj podobnega. potem je modem cvrčal, šele nato pa si lahko prebral pošto. Kot začetnemu uporabniku mi pa ni šlo v glavo kaj dejansko se tu dogaja. Zakaj za božjo voljo je bilo treba pognati program z imenom "trumpet"? Kaj klinca imajo trompete v zvezi z internetom? Mar nebi bilo bolj smiselno ta program poimenovati drugače npr "Internet" ali kaj podobnega... ne pa "trumpet winsock"... preklete trobente.

Spajky ::

Ribič je izjavil:

Joj, ne omenjaj mi tega prekletega dial-up.
Ne pi*di! Vsaj ti ni bilo treba ročno vrtet številke na črnem bakelitnem telefonu in po "škrebetanju" (ali pisku) polagati "handseta" na 300b/s modem za povezavo na BBS :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

M-XXXX ::

Ima še kdo v utorrentu vse torente rdeče in se nikamor ne poveže ne nič? Kakšna pametna rešitev?

hojnikb ::

utorrent fuj. Inštaliraj qbittorrent
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

bambam20 ::

M-XXXX je izjavil:

Ima še kdo v utorrentu vse torente rdeče in se nikamor ne poveže ne nič? Kakšna pametna rešitev?



Ja. AMpak samo tiste iz fartisa. Iz ostalih trackerjev je normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Ribič ::

hojnikb je izjavil:

utorrent fuj. Inštaliraj qbittorrent

Se podpišem pod tole!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509010 (7931) MrStein
»

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

Oddelek: Omrežja in internet
193696 (3539) hojnikb
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266315 (5863) imagodei
»

Deljenje WIFI povezave - razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
154195 (3726) Spajky
»

Download 1.0 Mbps pri uTorrent-u

Oddelek: Omrežja in internet
265507 (5025) hojnikb

Več podobnih tem