» »

Uvajanje obveznega služenja vojaškega roka?

Uvajanje obveznega služenja vojaškega roka?

Temo vidijo: vsi

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

E, še najbolj smiselno. Politike, ki vodi v vojne, itak ne krojijo mladi. Jasno tudi povprečen 40+ letnik ne. Ergo, vpoklic politikov, pa naj se igrajo.


Krojijo te politike res ne, se morajo pa it vojake, ko zagusti. In je razlika če si prvič v življenju držal orožje v roki pet minut pred akcijo ali si dal skozi eno večmesečno usposabljanje. Da ne govorim o tem, da je razlika, če imaš v slučaju sile sploh kaj za v roke prijet. Pa ne mislim zdaj trofejnih primerkov, ki jih je treba najprej dekonzervirati in popraviti, kot je bilo leta 1991.
Petje kumbaya ne odžene krogle, ki leti proti nekomu.

PS: O uvedbi naborništva smo nekateri tukaj pisali pred enim letom. Zdaj ga uvajajo na Švedskem? Šokantno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Heavy ::

stjan je izjavil:

Zakaj nebi uvedli sistema po katerem so vojaški obvezniki vsi, ki imajo orožni list.


To je že napol uvedeno. Pri osamosvajanju je prišlo do skorajšnjega vpoklica.

stjan je izjavil:

Glede na veliko število sadističnih strelcev (lovcev) bi imeli kar lepo vojsko, pa še streljati bi znali. Znebili bi se stroškov za urjenje, pa tudi uniforme že imajo :)


Povprečna starost lovcev je krepko čez 50 let. Bi imeli zgolj volkssturm, katera bi naročila še eno rundo preden bi šla v boj.
#TeamFelix

fujtajksel ::

zmaugy je izjavil:

... In je razlika če si prvič v življenju držal orožje v roki pet minut pred akcijo ali si dal skozi eno večmesečno usposabljanje. ...


Žal, v pol leta zapravljenega v SV sem se naučil da to v primeru SV enostavno ne drži! Kar so nas tam naučili bi se dalo obdelat v dveh vikendih. SV ni obvladovala "u" od usposabljanja, tam je potekala v glavnem organizirana izguba časa. Sicer pretežno brez čiščenja pušk, mislim da je bila zadeva organizacijsko najbližje zaporu! In ne vidim zakaj bi bilo zdej glede tega kej drugače.

Furbo ::

fujtajksel je izjavil:

zmaugy je izjavil:

... In je razlika če si prvič v življenju držal orožje v roki pet minut pred akcijo ali si dal skozi eno večmesečno usposabljanje. ...


Žal, v pol leta zapravljenega v SV sem se naučil da to v primeru SV enostavno ne drži! Kar so nas tam naučili bi se dalo obdelat v dveh vikendih. SV ni obvladovala "u" od usposabljanja, tam je potekala v glavnem organizirana izguba časa. Sicer pretežno brez čiščenja pušk, mislim da je bila zadeva organizacijsko najbližje zaporu! In ne vidim zakaj bi bilo zdej glede tega kej drugače.

Tudi jaz sem tam izgubil 6 mesecev, fucking vrtec brez denarja za metke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

Metke smo šenkaval streljanja lačnim.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Unknown_001 ::

Jaz bom tako reku. VOJSKA, če jo potrebujemo, naj bo. Meni osebno bi bilo v čast služit naborništvo v kolikor bi bilo res potrebno, tudi namen imam it na tisto usposabljanje.

ČE pa naborniške vojske ne potrebujemo in je to kar tako za Mal brez veze, potem sem pa proti da bi moral prisilno zabiti 2 leti v nič. Povsem drugače je če se ti nečesa lotiš ker obstaja dober razlog in namen, kot pa da te nekdo na silo not strpa pa še sam ne ve zakaj je to dobr.

Ob tej tematiki me najbolj razpizdijo predvsem sledeče skupine ljudi ki se tako zavzemajo za pošiljanje v vojsko.
-stari prdci, ki jih daje kronična nostalgija po tistih zlatih časih
-zafrustrirane babure ki se muzajo nad vojsko da bi mladi pobje kao ne vem kako vzgojeni ratal...
-šumave kokodajsaste ženske ki iščejo baje prave moške a same so tako otročje po razmišljanju da se ironija opazi iz letala
-najbolj na kozlanje mi gredo pa tiste generacije mladih odraslih ki so se izmuznile obveznemu služenju sedaj so pa dovolj stari da jih nočjo nazaj v vojsko.

Na kratko, najbolj so glasni ravno tisti drekači, katerim ne bo potrebno služit ker al so že prestari al pa nesposobni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Red_Mamba ::

Unknown_001 je izjavil:

Jaz bom tako reku. VOJSKA, če jo potrebujemo, naj bo. Meni osebno bi bilo v čast služit naborništvo v kolikor bi bilo res potrebno, tudi namen imam it na tisto usposabljanje.

ČE pa naborniške vojske ne potrebujemo in je to kar tako za Mal brez veze, potem sem pa proti da bi moral prisilno zabiti 2 leti v nič. Povsem drugače je če se ti nečesa lotiš ker obstaja dober razlog in namen, kot pa da te nekdo na silo not strpa pa še sam ne ve zakaj je to dobr.

Ob tej tematiki me najbolj razpizdijo predvsem sledeče skupine ljudi ki se tako zavzemajo za pošiljanje v vojsko.
-stari prdci, ki jih daje kronična nostalgija po tistih zlatih časih
-zafrustrirane babure ki se muzajo nad vojsko da bi mladi pobje kao ne vem kako vzgojeni ratal...
-šumave kokodajsaste ženske ki iščejo baje prave moške a same so tako otročje po razmišljanju da se ironija opazi iz letala
-najbolj na kozlanje mi gredo pa tiste generacije mladih odraslih ki so se izmuznile obveznemu služenju sedaj so pa dovolj stari da jih nočjo nazaj v vojsko.

Na kratko, najbolj so glasni ravno tisti drekači, katerim ne bo potrebno služit ker al so že prestari al pa nesposobni.


dokler smo v NATO nabornistva ne rabimo. Razen ce nas kdo napade pa se NATO odloci, da te Slovake se ne splaca branit, pol smo ga pa nasrkali :)

Tist, ki be se pa rad naucil rokovanja z orozjem se pa lahko to nauci. Sicer stane nekaj denarja predno si lahko prvi kos in municijo kupis.
Ampak ponavadi to ni ovira za tiste, ki jih ta sport zanima.
Lahko se s sportom bavi samo ljubiteljsko ali pa ce ga zadeva pritegne, malo bolj potrenira in se udelezi tudi kaksne tekme.
Tekme niso samo precizno streljanje, ampak tudi dinamika kot so IPSC, IASC in IDPA. Tekme dinamike se da na youtube pogledat kako to zgleda.
S tem da IPSC v ZDA je USPSA.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Unknown_001 ::

Sicer mal off

@Red Mamba
Da, se povsem strinjam. Z orožjem vkolikor si vsaj mal odgovoren, se da hitro naučit ravnat. Jaz sem lani organiziral za kolege da smo šli skupinsko na tečaj rokovanja z orožjem na strelišču. Dokaj hitro spoznaš osnove. Občasno si grem še zdaj na strelišče sposodit kos in plačam tistih 30EUR pa se napokam za eno uro čist dovolj. Drgač je pa fotr na IPSC tekmovanja hodu pa zdj glih planiramo da bi me on mal vpeljal v te vode ker pozna pobe iz enga sindikalnega kluba ki bi mi lahk pomagal not pridt... Sam je pa zadeva strašno draga. Flinta, papirji, strelivo... Ampak vseeno na dolgi rok ceneje kot rentat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Berserker ::

Sem se mislil prijavit za prostovoljno služenje, a me je odvrnilo dejstvo, da te pošljejo na drug konec Slovenije, čeprav je najbližja vojašnica 5km vstran, res ful me mika se valjat po blatu nekje v Vipavi, potem pa bit nameščen nekje v čist tretjem kraju.

Invictus ::

Berserker je izjavil:

Sem se mislil prijavit za prostovoljno služenje, a me je odvrnilo dejstvo, da te pošljejo na drug konec Slovenije, čeprav je najbližja vojašnica 5km vstran, res ful me mika se valjat po blatu nekje v Vipavi, potem pa bit nameščen nekje v čist tretjem kraju.

Kaj pa si mislil da je vojska?

Klikanje na Facebooku in igranje CoD?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Berserker ::

Invictus je izjavil:

Berserker je izjavil:

Sem se mislil prijavit za prostovoljno služenje, a me je odvrnilo dejstvo, da te pošljejo na drug konec Slovenije, čeprav je najbližja vojašnica 5km vstran, res ful me mika se valjat po blatu nekje v Vipavi, potem pa bit nameščen nekje v čist tretjem kraju.

Kaj pa si mislil da je vojska?

Klikanje na Facebooku in igranje CoD?


Neuvmesni komentar.

Praktično je boljše, če se usposabljanje za obrambne namene izvaja v domači regiji, za kar naj bi prostovoljci in naborniki bili namenjeni.

Medtem ko je smisel profeionalne vojske vojskovanje na tujem in mobilnost na bojišču.

JLA je ravno zato popušila, ker so poslali nabornike na neznan teren, brez motivacije in morale.

Marsikdo je preklel JLA, ker je moral služit daleč od doma, recimo moj oče v Makedoniji, zato bi bilo boljše če se izvaja naborništvu čim bližje doma.

Invictus ::

Seveda, da pride lahko mama pocrkljat svojega nebogljenega otročiča... Ki tako trpi v naborniški vojski...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Berserker ()

Berserker ::

Invictus je izjavil:

Seveda, da pride lahko mama pocrkljat svojega nebogljenega otročiča... Ki tako trpi v naborniški vojski...


Kaj imajo starši s tem?

Red_Mamba ::

Unknown_001 je izjavil:

Sicer mal off

@Red Mamba
Da, se povsem strinjam. Z orožjem vkolikor si vsaj mal odgovoren, se da hitro naučit ravnat. Jaz sem lani organiziral za kolege da smo šli skupinsko na tečaj rokovanja z orožjem na strelišču. Dokaj hitro spoznaš osnove. Občasno si grem še zdaj na strelišče sposodit kos in plačam tistih 30EUR pa se napokam za eno uro čist dovolj. Drgač je pa fotr na IPSC tekmovanja hodu pa zdj glih planiramo da bi me on mal vpeljal v te vode ker pozna pobe iz enga sindikalnega kluba ki bi mi lahk pomagal not pridt... Sam je pa zadeva strašno draga. Flinta, papirji, strelivo... Ampak vseeno na dolgi rok ceneje kot rentat.


odvisno kaj bi tekmoval. 3gun je drag spas se strinjam, ker rabis pistolo/pusko/sibro.
Vsak kos in oprema zanj lahko stane hitro prek 1000EUR.

za dinamicne discipline preizkusit je najbolje zaceti v production division. Kjer ne mores pistole veliko spreminjat.
Vsi torej tekmujejo s podobnim orozjem in je razlika samo v strelcih.

vec info: http://www.strelec.si/forum/thread-1743...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

zmaugy ::

fujtajksel je izjavil:

zmaugy je izjavil:

... In je razlika če si prvič v življenju držal orožje v roki pet minut pred akcijo ali si dal skozi eno večmesečno usposabljanje. ...


Žal, v pol leta zapravljenega v SV sem se naučil da to v primeru SV enostavno ne drži! Kar so nas tam naučili bi se dalo obdelat v dveh vikendih. SV ni obvladovala "u" od usposabljanja, tam je potekala v glavnem organizirana izguba časa. Sicer pretežno brez čiščenja pušk, mislim da je bila zadeva organizacijsko najbližje zaporu! In ne vidim zakaj bi bilo zdej glede tega kej drugače.

Ne vem kako je bilo v SV, sam sem služil v JA. Očitno je bilo usposabljanje v JA dovolj dobro, da je ob potrebi novi državi iz rezervistov uspelo formirati vojsko, ki je opravila svojo nalogo, seveda skupaj s policijo. Danes je ob primeru sranja že težko komu dati orožje v roke, ker ga večina ni videla od blizu.
Pa še nekaj - v vojski ni demokracije, večina časa "zapravljenega" v vojski (naborniški), je namenjenega temu, da vojaki sprejmejo ukaze kot nekaj, kar morajo izpolniti brez ugovarjanja. Tega ne moreš natrenirati na enem vikend usposabljanju.

PS: V JA sem se naučil zelo dobro govoriti srbsko/hrvaško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

next3steps ::

ohnowhy je izjavil:

Miki N je izjavil:

Joj, kar pripravi se zdaj na "JNA priče" starih prdcev. Samo si ti začel. ;)

Ja, saj te JNA priče so vse, bolj ali manj, enake, se hitro naučiš ločevat zrnje od plev.

Tisti, ki so jih namestili na dobra območja, imajo dosti za povedati. Tisti, ki so dejansko morali kaj narediti pa niti ne. Nostalgije preveč...

Zame osebno je vseeno, če bo služenje vojaškega roka obvezno ali ne. Tako ali tako ga ne bom služil.

69charger ::

Ja te zgodbice, kako so se utrdili itd. takoj zatem pa zgodbe, kako so delali pizdarije, kje so ga pili... Pol jih je ratalo pijancev, nekaj jih že davno več ni na svetu, kakšni južnjaki so se pa delali neumne pa so jih izpustili domov. Včasih je bilo spoštovanje do ostalih že od otroštva, v šoli ne pa da so se naučili tega v vojski.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Superboyy ::

Pithlit je izjavil:

Obvezno se mi zdi brezveze... mi pa, priznam, grejo malo na živce mladi kerlci, ki se pritožujejo nad tem da nimajo službe in denarja... ko jim omeniš prostovoljno (plačano) vojsko za pol leta pa spet ni v redu. Je treba preveč migat... al neki.


Ker biti vojak za minimalca po katerem vsi serjejo je najboljša stvar? Zato, da do 45. leta trenirajo in grejo potem na zavod? Potem si pa kaj? 45-letni brezposelnik brez delovnih izkušenj v privat sektorju. Juhej! Res perspektivna kariera.

Pri nas je dela dosti, samo pogoji in plačilo niso po našem standardu. Če nebi bilo dela, nebi hodili k nam iz bivše juge.

Pithlit ::

Superboyy je izjavil:

Ker biti vojak za minimalca po katerem vsi serjejo je najboljša stvar?

Ne. Ker prostovoljno greš za ubogih 6 mesecev mal telovadit, plačano maš prenočišče, hrano, cunje... in za vse to ti še plačajo.

Super fajn za brezposelno mladino ki rada jamra kako ni šihtov pa dnarja.

Beseda ne gre o zaposlitvi v vojski.
Life is as complicated as we make it...

chucki ::

Berserker si me pa nasmejal. Dejansko nimas jajc opravit prostovoljno sluzenje in pametujes, kaj vse bi moralo biti. Pojdi igrat Cod ali BF1, bo bolje za vse ;)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

BigWhale ::

Berserker je izjavil:

Sem se mislil prijavit za prostovoljno služenje, a me je odvrnilo dejstvo, da te pošljejo na drug konec Slovenije, čeprav je najbližja vojašnica 5km vstran, res ful me mika se valjat po blatu nekje v Vipavi, potem pa bit nameščen nekje v čist tretjem kraju.


Oh, dear ... ;) Raje ostani doma. Vojak mora biti prilagodljiv in pripravljen na kakrsnekoli razmere. Seljenje sem in tja je nekaj vsakdanjega. :)

bluefish ::

Vojak. Ne nekdo, ki gre na krožek.

Zmajc ::

Dal skoz tistih 7 mesecev slovenske vojske. Na dolgi rok mi ni žal.

Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

jype ::

Zmajc> Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

Več ko je takšnih, večje je sranje.

Go-ahead ::

In česa bi se pri obveznem služenju naučili?
Furat oborožene drone, pilotirat Mige 😂, vdirat v racunalniške sisteme vojska svetovnih velesil? Ali kopat jarke?

Glede na zgodovinsko dejstvo, da je bila mladina v yugi najbolj izobražena v Sloveniji, kar je imelo za posledico izredno inovativnost pri izogibanju služenja vojaškega roka in uvajanju novih načinov izpolnitve te obveznosti, je popolnoma jasno, da izobražen folk ne bo nikoli zagovarjal vojskovanja.
Zanj rabiš reveže, verske fanatike, superiorne narode in zafurane posameznike. Nasilno mobiliziranim pa moraš dobavljat drogo ali alko,
Dragi nostalgiki, v Sloveniji obveznega služenja vojaščine nikoli več ne bo in pra je tako.

Kateri OSEL bo žrtvoval življenje za katero koli državo?

Očitno je še živih nekaj donozavrov.

MasterTade ::

Trenutno se meni oboroževanje ravno ne zdi neka top prioriteta naše države, vojska je na psu, narod preklinja čez vlado, ki državo peha v pogubo->Koliko folka bo pripravljenega se borit tu? Nismo leta 1944
Mors omnia aequat

Furbo ::

Zmajc je izjavil:

Dal skoz tistih 7 mesecev slovenske vojske. Na dolgi rok mi ni žal.

Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

Meni ga niso dali za domov, tebi tudi ne verjamem, da so ti ga. Od kje ga boš pa vzel?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Furbo je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Dal skoz tistih 7 mesecev slovenske vojske. Na dolgi rok mi ni žal.

Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

Meni ga niso dali za domov, tebi tudi ne verjamem, da so ti ga. Od kje ga boš pa vzel?


Gre se bolj za usposobljenost v ravnanju z orožjem. Seveda ne zagovarjam nasilja in vojne. A jebi ga, če to v primeru vojne ne pomeni čisto nič.

BigWhale ::

Zmajc je izjavil:

Gre se bolj za usposobljenost v ravnanju z orožjem. Seveda ne zagovarjam nasilja in vojne. A jebi ga, če to v primeru vojne ne pomeni čisto nič.


Brez treninga ti usposobljenost, katero si dal skozi deset ali vec let nazaj, ne koristi kaj dosti.

krneki0001 ::

Red_Mamba je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

...

Saj pri vojski (niti pehoti) ni pomembno, da imaš same sniperiste.


Pri nas je teren tak, da bi bli ucinkoviti IMO.
Seveda se pa ne mores spravit na celo armijo samo z sniperji.

Sniperji vecino nosijo pistole s sabo za close combat.
Med partizani lahko pa vedno imas s sabo se kak polavtomat poleg pistole ;)


Snajperji imajo namerilca z avtomatom.

krneki0001 ::

Berserker je izjavil:

Invictus je izjavil:

Berserker je izjavil:

Sem se mislil prijavit za prostovoljno služenje, a me je odvrnilo dejstvo, da te pošljejo na drug konec Slovenije, čeprav je najbližja vojašnica 5km vstran, res ful me mika se valjat po blatu nekje v Vipavi, potem pa bit nameščen nekje v čist tretjem kraju.

Kaj pa si mislil da je vojska?

Klikanje na Facebooku in igranje CoD?


Neuvmesni komentar.

Praktično je boljše, če se usposabljanje za obrambne namene izvaja v domači regiji, za kar naj bi prostovoljci in naborniki bili namenjeni.

Medtem ko je smisel profeionalne vojske vojskovanje na tujem in mobilnost na bojišču.

JLA je ravno zato popušila, ker so poslali nabornike na neznan teren, brez motivacije in morale.

Marsikdo je preklel JLA, ker je moral služit daleč od doma, recimo moj oče v Makedoniji, zato bi bilo boljše če se izvaja naborništvu čim bližje doma.



Včlani se v airsoft/paintball klub, pa pejte skupaj na kak "border patrol".

Furbo je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Dal skoz tistih 7 mesecev slovenske vojske. Na dolgi rok mi ni žal.

Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

Meni ga niso dali za domov, tebi tudi ne verjamem, da so ti ga. Od kje ga boš pa vzel?



Greš na dolenjsko k ciganom. Dobiš vse kar hočeš od orožja.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Zmajc je izjavil:

Gre se bolj za usposobljenost v ravnanju z orožjem. Seveda ne zagovarjam nasilja in vojne. A jebi ga, če to v primeru vojne ne pomeni čisto nič.

To kar so mene naučili delati s kalašnikom v 6 mesecih, me naučijo na vsakem večernem tečaju v enem tednu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Riiight

Okapi ::

Kaj so počeli v slovenski vojski sicer ne vem, v jugo vojski smo se ga naučili uporabljati v enem tednu. Papovko in mavzerico (M59 in M48) smo se pa naučili uporabljati v gimnaziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

noraguta ::

Vojska ni streljanje ali fps.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Sakin ::

Red_Mamba je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

Za ženske 6 mesecev, za moške pa eno leto.

WTF?


jebes to, sj hocjo bit enakovredne moskim. Za vse isti rok, tko kot v Izraelu.



Tu je 3 l. za fante in 1,5 l. za punce. Enakost :)

Resno vprašanje, ima Slo v tem trenutku sploh dovolj kosov orožja, da oboroži vse v primeru vpoklica?
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

krneki0001 ::

Ima. Brez skrbi. Samo večina bi imela pač zastava M72 AB2 in 7.62 municijo.

Sakin ::

krneki0001 je izjavil:

Ima. Brez skrbi. Samo večina bi imela pač zastava M72 AB2 in 7.62 municijo.



Sprašujem zato, ker so pred leti podarili kar lepo število M70 Afganistanu.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

otago ::

A ni bil clanek na rtv, da je zmanjkalo denarja za metke?

A ni tisto placano prostovoljno sluzenje za 3mesece, ne 6? Kolikor vem, se udelezevala tega v glavnem skupine dijakov in studentov? Slisal sem od udelezencev, da so imeli problem, zagotovit vsem nove uniformem in taksni naj se gredo nabornistvo.

Spadam pa po Raptor f16 skupino. V nekem trenutku bi se odlocil za recimo 6m, 1l sluzenja, napram brezposelnosti. Ampak takrat si ze prestar za SV.

Rokovanja s strelskim orozjem se lahko naucis tudi na strelskem tecaju. Vojska je s prisilnim bivanjem privzgojila upostevanje ukazov. Kdo pa pravi, da ne bi 10-20najboljsih hekerjev bolj koristilo, kot 1000 mladcev brez izkusenj in 1ünizstreljenimi metki?

Eticno vprasanje. A si RS ob vsem sranju(nepotizem, korupcija pri zaposlovanju, preobsezna JU, neucinkovito zdravstvo, nekaj 100% marze pri nakupu opreme, politiki ki delajo po diktatu bruslja in korporacij, drzavna lastnina ki se namerno pelje v propad itd)... splih splaca branit. Itak bomo dobli nove J.J in I.B.?

noraguta ::

Slisal sem od udelezencev, da so imeli problem, zagotovit vsem nove uniformem in taksni naj se gredo nabornistvo.

Nabornik ni dobil nove uniforme in gojzarjev. Niti nove puške.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

noraguta je izjavil:

Nabornik ni dobil nove uniforme in gojzarjev. Niti nove puške.

"Ej poročnik (smo bli bolj na "ti" ko določenega folka ni blo zraven)... gojzarji mi puščajo!"
"Ja... in?"
Life is as complicated as we make it...

noraguta ::

Naslednjič jih dobr namaž. Huj je blo, ko so koga užuljile. Pa smo improviziral dokler ni dobil drugih. Včasih je blo naslednji dan drugič čez tedn. Point je bil poskrbet za vse. Od švercanja phače in hrane do tega da ni nihče preveč najebal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zmajc ::

Pithlit je izjavil:

noraguta je izjavil:

Nabornik ni dobil nove uniforme in gojzarjev. Niti nove puške.

"Ej poročnik (smo bli bolj na "ti" ko določenega folka ni blo zraven)... gojzarji mi puščajo!"
"Ja... in?"


Znošenim gojzarjem dajo gor nov podplat in ga dobi nov nabornik. Tisti gojzarji ki so uničeni se zamenjajo. Uniforma se prepre in da novemu naborniku.

Kaj vi ste mislili da v vojski vsak dobi novo uniformo in opremo?

Lopatica kopanje ki sem jo imel v vojski je imala gor napis "Made in USA, 1943" brez heca.

Presenečeni bi bili kaj vse imajo shranjeno v skladiščih v kištah z mastjo da zrak zraven ne pride.

noraguta ::

Point je bil, da smo namest dva po mastnem hribu tovorl šotor 6 ljudi. Dva bi padala 6 nas je pa komot nesl.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

otago je izjavil:

A ni bil clanek na rtv, da je zmanjkalo denarja za metke?


Ja, 5.56 kalibra.

krneki0001 ::

Pri nas smo dobili vso opremo novo na BB Ranču. Pa komplet uniformo, kjer je jakna imela podlogo iz goreteksa. Pa trenirko smo poleg navadne imeli še iz termovelurja, ker drugače si pozimi zjutraj na telovadbi zmrzoval. Iz Babjega zoba tako grdo piha pozimi, da si moral bit res orenk oblečen.

Smo moral pa opremo potem vrnit vso, ko smo zaključili, naslednja generacija je pa dobila našo rabljeno. Mi je pa žal za gojzarji, ker so bili res dobri - Alpina Triglav.

Aston_11 ::

Spet imamo par fanatikov, ki enačijo usposabljanje v vojski z igranjem igrc in tečajem preko vikenda (dejansko ni nič drugega kot zguba časa, dieta paket, pa jedlo se je fino). Realnost pa so posnetki iz raznih bojišč, celo v živo, kjer je povsem jasno, da se še najmanj uporablja precizno streljanje v tarčo, v glavnem pa skrbijo za to, da ne nastavljajo glave po nepotrebnem in zbežijo, kadar kakšen isis s kombijem polnim gnojil vozi proti njim.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Spet imamo par fanatikov, ki enačijo usposabljanje v vojski z igranjem igrc in tečajem preko vikenda (dejansko ni nič drugega kot zguba časa, dieta paket, pa jedlo se je fino). Realnost pa so posnetki iz raznih bojišč, celo v živo, kjer je povsem jasno, da se še najmanj uporablja precizno streljanje v tarčo, v glavnem pa skrbijo za to, da ne nastavljajo glave po nepotrebnem in zbežijo, kadar kakšen isis s kombijem polnim gnojil vozi proti njim.

Ummm... govor je o nabornikih (pa unih prostovoljcih ki se grejo za par mesecev zajebavat). Bojišča s temi nimajo nobene skupna točke.

Drugo je profi vojska. Pa še od teh velika večina bojišča niti od daleč ne vidi.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

No ja, smisel teh krožkov je usposobaljanje za primer, da te morda kdaj rabijo v kakšen oboroženem konfliktu, ne samo zaradi lepšega. Bi naj vsaj bilo.

next3steps ::

Furbo je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Dal skoz tistih 7 mesecev slovenske vojske. Na dolgi rok mi ni žal.

Če pride do sranja imam raje kalašnik v roki kot, da sem nek civil v kleti.

Meni ga niso dali za domov, tebi tudi ne verjamem, da so ti ga. Od kje ga boš pa vzel?

Mu ga bodo v roke dali, po možnosti še kaj slabšega od kalaša. Aja, v roke ga dobiš v prvi bojni liniji. Mi civili ga ne rabimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12018338 (15823) tryhard
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119498 (17382) BigWhale

Več podobnih tem