» »

Polil tipkovnico, sedaj imam črko+številko na enkrat

Polil tipkovnico, sedaj imam črko+številko na enkrat

Vladislav ::

Zdravo računalniški prijatelji,
sem novi član na forumu in upam, da sem se pravilno razvrstil.

Skratka, da opišem mojo tezavo ali tezavico.
Pred 20 min sem prenosnik Asus polil z ledeno kavo po tipkovnici, sicer ne veliko ampak zgleda dovolj. Takoj sem z cunjo pobrisal, popivnal ter nadknadno še z fenom za lase od daleč posušil. Mrzel pihljaj.
Sedaj pa nevem ali sem z celotipkovniškim (to pomeni, da sem brisal in pritiskal vse mozne tipke ter kombinacije) brisanjem z servetom vključil kakšno fukncijo ali sem pač z ledeno kavo kaj uničil znotraj tipkovnice.
Kadar pritisnem npr. črko h se mi pokaze h+, ko pritisnem npr. številko 3 se mi pokaze 63. Ni pa na vseh črkah in stevilkah to.

Sem ze pogledal ce imam kakšen drug jezik, vendar imam SLV. Imam Windows 8.1.
Sem ga ze resertiral in zadeva je enaka.

Sedaj pišem preko "zunanje" tipkovnice katera je na USB priklopljena pa dela normalno.

Any idea?

GrX ::

Mislim, da bi bilo smotrno vse skupaj podreti, ter tipkovnico dobro očistiti z destilirano vodo in nato vse skupaj posušiti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

MIHAc27 ::

Tole bo fuč tipkovnica. Fino bi bilo hitro razdreti, in preveriti, da se ni kaj polilo še po osnovni plošči. Ker če se ne počisti bo en dan samo vse skupaj crknilo.

Tipkovnico lahko probaš počistit in konkretno posušit, mogoče potem spet dela. Drugače bo pa treba menjat.

slodreamer ::

Po moje je samo kaj zlepljeno, če vzameš ven in dobro očistiš ter nato dobro posušiš (par dni) je dobra možnost da bo spet normalno delalo :)

d4vid ::

S fenom se nikoli ne susi takih zadev. S fenom tekocino spravis samo se globje.

Tipkovnico vzami iz prenosnika in v destilirano vodo, potem pa za nekaj dni v riž.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polit laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
252928 (1552) markoxxx
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366092 (4336) erex
»

prenosnik polit z kavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
203699 (2847) Limona
»

problem z vodo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201031 (769) ViperR
»

Nesreče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342307 (1200) Vesoljc

Več podobnih tem