» »

Leasing vprašanje

Leasing vprašanje

eric_cartman ::

Živjo!

Eno hipotetično vprašanje.. Kaj se zgodi, če npr. vzameš leasing 5 ali 6 let po cca. 100 € na mesec. Vzameš nov avto z garancijo.. Po recimo 3-4 letih pa želiš iti v tujino, ker tam dobiš priložnost za delo? Plačaš kazni? Ali moraš potem odplačat avto do konca? Skratka kako se to potem ureja?

Lp

knesz ::

eric_cartman je izjavil:

Živjo!

Eno hipotetično vprašanje.. Kaj se zgodi, če npr. vzameš leasing 5 ali 6 let po cca. 100 € na mesec. Vzameš nov avto z garancijo.. Po recimo 3-4 letih pa želiš iti v tujino, ker tam dobiš priložnost za delo? Plačaš kazni? Ali moraš potem odplačat avto do konca? Skratka kako se to potem ureja?

Lp

Lizing hiši je čisto vseeno kje si zaposlen, dokler plačuješ obroke. Avto moraš (logično) odplačati do konca, če so pa kakšni dodatni stroški predčasnega poplačila, je pa odvisno od lizing hiše in pogodbe, ki si jo podpisal.

marsovcek ::

V tujini se naceloma ne smes predolgo voziti s slovenskimi tablicami. Bi se ti preselil ali dnevno migriral?

DeeJay ::

maš več opcij:
če boš avto še naprej vozil tud v tujini:
- normalno plačuješ leasing naprej

če ne nočeš več tega avta oz. se seliš na drug kontinent
- prodaš avto z leasingom nekomu, ki ga bo odplačeval naprej
- odplačaš leasing v celoti in prodaš avto

eric_cartman ::

Če bi dnevno migriral (recimo Avstrija) potem vem, da ni problema. Bolj me je zanimalo za selitev.

Nekaj sem razmišljal o operativnem leasingu ravno zaradi tega, pa sem hitro prišel do spoznanja, da se ne splača za fizične osebe. Je potem boljše, da avto odplačaš do konca in ga nato prodaš.

Je sicer že kdo od vas prodajal avto, ki ima še leasing?

Sem pač ravno v teh letih, kjer prodajalcu ne morem garantirati, da bom tukaj še 5-6 let. In finančno stanje je sicer vredu ampak nisem pripravljen dajati več kot 130 €/mesec za prevozno sredstvo.

St235 ::

Drugače pa lahko avto preprosto vzameš na kredit. Potem lahko avto v miru registriraš kjer ti paše, lahko ga prodaš, ali pa brez dodatnih stroškov poplačaš kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Cr00k ::

V Avstriji te avto precej več stane (Nova, zavarovanje,...) > jaz sem živel tam cca 4leta, imel avto na leasing in se švercal. Čeprav so kazni ogromne > hitro par tisoč eur. Uvažati v Avstrijo se mi ga pa tudi zdelo.

Imajo zakon, da če imaš stalno prebivališče v Avstriji moraš imeti avto z avstrijskimi tablam, brez nekih izjem. Če pa misliš stalno prebivališče odjavljat v Sloveniji (zaradi FURSa včasih moraš, ko urejaš davčno rezidentsvo), pa itak ne moreš avta imeti... in si v prekršku, ko ti pa registracija poteče, pa ga ne moreš registrirati več...

smacker ::

Glede prodaje avta z lizingom ni problem. Maš dve opciji - lizing se prepiše na kupca in ga on odplačuje, ali pa ga odplačaš. Da se uredit, da ti kupec da denar in v istem dnevu uredita plačilo preostanka lizinga in prepis lastništva vozila ;) V obeh primerih je treba poleg prepisa še na banko papirje urejat, se pa da oboje zrihtat v enem dnevu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524156 (4227) benjaminp
»

Nakup rabljenega avta z lizingom

Oddelek: Loža
116336 (5996) val46
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517427 (14444) rejven
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611892 (10308) fosil
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222731 (21660) Spajky

Več podobnih tem