» »

Telefoniranje med vožnjo in kazen

Telefoniranje med vožnjo in kazen

«
1
2

jalovec09 ::

Berem tole temo in se čudim v kakšni državi živimo. Polcistka si je kao izmislila, da je nekdo govoril po telefonu: https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

bambam20 ::

To se da enostavno preverit z izpisom zadnjega klica.

Furbo ::

Kaj pa če kličeš prek kake aplikacije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

jaz se predvsem čudim v kakšni državi živmo, da vsak najprej pomisli, da si policaji izmišljajo stvari, medtem ko random anonimen folk, ki bluzi po forumih vedno govori resnico.

harvey ::

Furbo je izjavil:

Kaj pa če kličeš prek kake aplikacije?

Imaš pa prenos podatkov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

m0LN4r ::

Mene cudi,
da ni 10.000x vec kazni za telefoniranje/chatanje/smsiranje med voznjo.
V kaki drzavi to zivimo s tak slabo kontrolo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

Nekoč si je policaj izmislil, da nisem bil privezan, sicer je šlo po pregovarjanju brez kazni, ampak sem si mislil svoje. Bila je sicer noč. In verjetno ni videl dobro v avto.

Možna je pomota. Tud so policaji sam ljudje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

m0LN4r ::

V kolikor OP ni telefoniral ima vso pravico, da to na sodiscu dokaze.
Lepo izpisek od Telekoma pa je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

m0LN4r je izjavil:

V kolikor OP ni telefoniral ima vso pravico, da to na sodiscu dokaze.
Lepo izpisek od Telekoma pa je to to.



Lahko telefoniraš z tel. od sestre......pa si skoz pokrit. Imaš dva telefona....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

m0LN4r ::

Ti moras dokazat, da nisi z niti enim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jalovec09 ::

Zakaj pa policistka ne dokaže, da ga je vidla, besede so danes prazne, dokazi , kje ???

m0LN4r ::

Mogoce pa obstaja nek vrsti red, kdo, koga, komu in kako.
Ne pa vsepovprek.

jalovec09 je izjavil:

Zakaj pa policistka ne dokaže, da ga je vidla, besede so danes prazne, dokazi , kje ???


Ja kr Janez bo policistki izstavil kazen, ker se je zlagala na licu mesta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

m0LN4r je izjavil:

Ti moras dokazat, da nisi z niti enim.


Preden te ustavijo, pač odložiš telefon. In vzameš svojega, možnosti je kar nekaj.....za te štose.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Nikonja ::

kaj pa če res imaš telefon ko te policist ustavi, ti napiše kazen ti se pritožiš ker kje je dokaz ???
zapelješ čez rdečo luč, policist te ustavi napiše kazen, ti se pritožiš ker nima dokaza ???

Nehajte neumnosti govorit !!!

Sumim da je tudi njima v interesu se j... z debili, pa jih ziher vsak dan cel kup srečajo. Vsej, tudi tukaj jih ne manjka.

Telbanc ::

Nikonja je izjavil:

kaj pa če res imaš telefon ko te policist ustavi, ti napiše kazen ti se pritožiš ker kje je dokaz ???
zapelješ čez rdečo luč, policist te ustavi napiše kazen, ti se pritožiš ker nima dokaza ???

Nehajte neumnosti govorit !!!

Sumim da je tudi njima v interesu se j... z debili, pa jih ziher vsak dan cel kup srečajo. Vsej, tudi tukaj jih ne manjka.


Ne se razburjat, samo predpostavljamo, s kakšnimi težavami se srečujejo policaji.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

Mene cudi,
da ni 10.000x vec kazni za telefoniranje/chatanje/smsiranje med voznjo.
V kaki drzavi to zivimo s tak slabo kontrolo.


^^tole!

En(e)i imajo celo tak ritual, da takoj ko se v avto vsedejo in speljejo zacnejo po telefonu resevat svetovne probleme ;((

Kar se mene tice je telefon med voznjo (sploh eni geniji vmes se SMS-ajo) dosti bolj nevaren kot pa dva pira v riti.

Floralys ::

A kdo ve, a je plača policistov po učinkovitosti? Ker, če je, bi se dalo dobro zaslužit. :)

stara mama ::

Tudi mene čudi in jezi da ni več kontrole nad tem!!!
Speljem iz enega dovoza ko v mene skoraj prieti en dripec na telefonu.
Se začne neki sukat okol in gledat nazaj ter motat, ampak telefona pa pod nobenim pogojem izpustit, da bi rešil situacijo.

VEČ KONTROLIRAT IN STROŽJE KAZNOVAT !!!

Pithlit ::

Floralys je izjavil:

A kdo ve, a je plača policistov po učinkovitosti? Ker, če je, bi se dalo dobro zaslužit. :)

Ni. Je pa norma.
Life is as complicated as we make it...

MxxW5 ::

Gre za komplicirano situacijo.

Po eni strani je možnost zlorabe/zmote s strani policije velika. Policist je mislil, da je nekaj videl, pa v resnici ni (telefon je majhna zadeva). Ali pa si mu preprosto zoprn in ti hoče napisati kazen. Ali nekdo telefonira med vožnjo je pač težje opaziti, kot če nekdo zapelje v rdečo ali pa prehiteva čez polno črto. Učinkovite obrambe pred besedo policista ni, saj je njegova beseda proti tvoji. Izpisek klicev nič ne pomaga, IMO. Le-ta dokazuje le, da nisi takrat klical s tiste številke. Lahko pa si s katere druge.

Na drugi strani je telefoniranje med vožnjo hud problem, kar vemo vsi, ki smo veliko na cesti. Človek, ki med vožnjo telefonira (ali bognedaj piše SMSe), obvladuje avto nekako tako kot človek z 1-1,5 promila alkohola v krvi (bile so narejene neke raziskave, ampak se mi ne da iskati). Ti ljudje so resno nevarni. In veliko več jih je, kot pijanih za volanom. Jaz npr. poklicnih voznikov (kombiji, tovornjaki....) vidim skoraj več takih s telefonom na ušesu, kot takih brez njega. Voznika, ki krši cestnoprometna pravila, bi bilo treba IMO kaznovati sorazmerno z nevarnostjo, ki jo povzroča. In voznik, ki telefonira, je enako nevaren, kot pijan voznik. Torej bi morale biti tudi kazni enake (torej tudi odvzem izpita). Je pa to v praksi skoraj nemogoče izvesti, saj pijanemu vozniku ni težko dokazati, da je pijan (in trezen voznik z lahkoto - npr. z odvzemom krvi - dokaže, da je trezen). Pri telefonu imamo le oči in besedo policista.

Res zoprna situacija, ki pa jo bo v prihodnosti nujno treba rešiti. Jaz nimam pojma kako.

shadeX ::

Ali nekdo telefonira med vožnjo je pač težje opaziti, kot če nekdo zapelje v rdečo ali pa prehiteva čez polno črto.


Težje je opaziti ja. Ampak če hoče policist napisat kazen za vožnjo skozi rdečo luč ti jo zagotovo bo - ne glede na to ali si res zapeljal ali ne.

Sem imel pred leti čist isto zadevo. Policaja na dveh koncih, kjer se je nekaj delalo na cesti. Semafor seveda postavljen. Vozim zadaj za nekim avtom. On gre v zeleno, jaz seveda za njim, avto za mano je tud zapeljal za mano.

Policista sem takrat na drugi strani semaforja opazil in edini problem, ki sem ga videl je bil ta da nisem bil privezan. Seveda se hitro privežem, ker sem kar slutil kaj bo sledilo :) Čez 200m, me ustavi patrulja pa policaj pove da:

- Nisem bil privezan
- Sem zapeljal v RDEČO luč?!

Sicer sem takoj vedel v kakšnem dreku sem. Privezan res nisem bil, zato se pač priznal da sem se privezal ta čas in naj mi napiše kazen. Ampak rdeča luč? Slep pa še nisem, sploh pa še avtomobili so peljal za mano v "aktualno" luč.

Videl sem da je pač moja beseda proti njegovi in sem požrl tisto povsem neupravičeno kazen. Vedel sem tudi da je nemogoče da bi policaj zgoraj pregledal VSE avtomobile v koloni (smo bili najmanj trije), in vsem videl ali so privezani in istočasno v kakšno luč vozijo.

Pač potem sem se s položnico zapeljal na pošto in zadevo plačal v nekaj minutah. Bottom line je, da če si policaj nekaj zmisli, boš težko šel prot njemu. Njegova beseda proti tvoji. Edino če bi imel kamero (kot jo imam sedaj), bi lahko enostavno zadevo tudi dokazal (še vedno pa bi plačal pas seveda).

shadeX ::

Sicer pa sem dosedaj imel s policaji večinoma dobre izkušnje. Ko sem naredil izpit, sem vozu bejbo okol v predelanem cliu :)) Pa grem malo več v naselju (58) in me policist ustavi. Pogleda notr in vpraša če ve kolk sem šel. Pa mu povem, da verjetno mal preveč kakor bi mogu (so se mi tresla jajca, sploh ker me prvič ustavi policija). Se nasmehne (ko vidi bejbo), in reče, no sedaj pa mal bol počasi, in jo odnesem brez kazni :D

Hvala bogu, ker takrat sem bil bolj suh kot cerkvena miš. Sicer je tudi zaleglo, ker sva oba vidla kaka faca je bil policaj :)

RobertDev ::

Nekaj dni nazaj je en vijugal po severni obvoznici, jaz se čudim a je pijan nekdo ali kaj, hitrost je bila nekje 60km/h, no izkazalo se je da je mamica bila na telefonu. Tako da kar naj še bolj pišejo kazni, verjetno se tudi kdaj zmotijo, in koga po pomoti oglobijo, ampak če je to en primer od 100, ni problema, ker ostalih 99 mogoče naslednjič ne bodo ogrožal ostalih.
Da bi pa se en policaj odločil, pisat kazni bi bilo pa tudi malo čudno, če bi imel v enem tednu 50 uporabnikov mobitela, njegovi kolegi pa petkrat manj.

dripac ::

jalovec09 je izjavil:

Berem tole temo in se čudim v kakšni državi živimo. Polcistka si je kao izmislila, da je nekdo govoril po telefonu: https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...


Kaj pa če si je avtor teme vse skupaj izmislil? Kdo je potem KAO lažnivec? Res, v kakšni državi živimo. Madona.

dice7 ::

Kaj pa ce je avtor teme ugasnjen telefon drzal ob glavi tako da je zgledalo da je telefoniral v resnici pa ni?

dripac ::

Ja, res smo zafurana država. Sami ČE-ji. Še huje od lažnive policistke.

          ::

St235 je izjavil:

jaz se predvsem čudim v kakšni državi živmo, da vsak najprej pomisli, da si policaji izmišljajo stvari, medtem ko random anonimen folk, ki bluzi po forumih vedno govori resnico.


Sam sem že doživel, da si je policaj gladko izmislil telefoniranje. To je bilo še v časih, ko so take zadeve romale k sodniku za prekrške. Tam je zadostoval izpisek telefonskega operaterja in zadeva je romala v koš.

kunigunda ::

Gre za uporabo telefona ne za telefoniranje sms itd. Tud ce gps gledas v roki, al se pa praskas z njim je uporaba.
Ce te je vidla s telefonom v roki, se zihr nisi z njim praskal...

St235 ::

          je izjavil:

St235 je izjavil:

jaz se predvsem čudim v kakšni državi živmo, da vsak najprej pomisli, da si policaji izmišljajo stvari, medtem ko random anonimen folk, ki bluzi po forumih vedno govori resnico.


Sam sem že doživel, da si je policaj gladko izmislil telefoniranje. To je bilo še v časih, ko so take zadeve romale k sodniku za prekrške. Tam je zadostoval izpisek telefonskega operaterja in zadeva je romala v koš.


Sam vsakodnevno doživljam, da si uporabniki različnih forumov dnevno izmišljajo takšne in drugačne zgodbice. Še posebej to velja za tiste z oznako persona non grata in persona rudnis.

Pithlit ::

Ej!
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Ej!


Si ti že kdaj telefonirala med vožnjo? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ej!


Si ti že kdaj telefonirala med vožnjo? :)

Ne. Niti prostoročno (ker pač nimam opcije). Se raj ustavim.

Po drugi strani me pa itak noben ne kliče.
Life is as complicated as we make it...

AndrejS ::

Tudi sam sem doživel da policaji lažejo ko prasci. Ponavadi sta 2 - ti pa sam , in se ne moreš nikam pritožit

Furbo ::

m0LN4r je izjavil:

Ti moras dokazat, da nisi z niti enim.

Od kdaj moramo pa mi dokazovati nedolžnost in ne obratno?
Naj si nabavijo fotoaprate policaji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Sej je dokazano, policajeva beseda je vredna več kot tvoja pri prekrških. Če imaš priče ali trdne dokaze, lahko izpodbijaš, ker potem ni več samo tvoja beseda proti njegovi. Sej je logično, lagalo bi itak večina, zato da bi se izognila kazni in nimajo kaj za izgubit. Policaj pa lahko izgubi službo, če zlorablja svoj položaj.
Magic

Furbo ::

V Slovenistanu že ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Dashcam. Dandanes vse snemajo zvok. Predvajaš jim posnetek, na katerem si se peljal mimo njih in poslušal Radio Aktual.

Mavrik ::

Furbo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ti moras dokazat, da nisi z niti enim.

Od kdaj moramo pa mi dokazovati nedolžnost in ne obratno?
Naj si nabavijo fotoaprate policaji.


Pri prometnih prekrških od vedno. Nehaj šlatati telefon med vožnjo pa ne bo težav.
The truth is rarely pure and never simple.

N0t0ri0us ::

kolikor mi je znano je beseda policaja enakovredna trem osebam. Zato sta policaja vedno dva(predvidevam) ker imajo običajno avti 5 sedežev.

Superboyy ::

Relevantno:

shadeX ::

N0t0ri0us je izjavil:

kolikor mi je znano je beseda policaja enakovredna trem osebam. Zato sta policaja vedno dva(predvidevam) ker imajo običajno avti 5 sedežev.


Se pravi če voziš poln avto oseb (5), skupaj še vedno nimajo možnosti proti dvem policajem (2x3) vs (1x5) ?? Kaj pa če skrivaš še enega v prtljažniku in se potem izenači 6vs6 ?

stara mama ::

Torej vozniki minibusov in enoprostorcev s 7 sedeži so lahko mirno na telefonu :))

krneki0001 ::

Landcruiserce, ki so jih dobili policaji v zadnjih tednih, imajo motilec signala vgrajen.
Se je zadnjič peljal za mano, pa je telefon izpisal, da je napaka na kartici sim, ko me je prehitel in se odpeljal, pa je telefon normalno deloval naprej. Telefon imam na nosilcu pred sabo, ker imam "prostoročno" napeljavo (radio z BT), na daljincu za radio pa tipke za klicat in sprejemat klice.

M@73Y ::

Ob poplavi bluetooth slušalk, najcenejšo se dobi pod 10 €, se mi zdi res neumno da ljudje še vedno telefonirajo z aparatom na ušesu. Že iz vidika priročnosti je BT slušalka zakon, imaš obe roki na voljo za vožnjo.
Seveda, če pa nekdo da za iJabolko 1000 €, se pa seveda hoče tudi med vožnjo pokazat, ampak, tak naj potem ne godrnjavi, če mu policaji napišejo kazen.
..jump into psytrance tunnel..

jype ::

Kdo pa še telefonira danes?

Med vožnjo je valda treba tipkat sporočila, ne?

krneki0001 ::

M@73Y je izjavil:

Ob poplavi bluetooth slušalk, najcenejšo se dobi pod 10 €, se mi zdi res neumno da ljudje še vedno telefonirajo z aparatom na ušesu. Že iz vidika priročnosti je BT slušalka zakon, imaš obe roki na voljo za vožnjo.
Seveda, če pa nekdo da za iJabolko 1000 €, se pa seveda hoče tudi med vožnjo pokazat, ampak, tak naj potem ne godrnjavi, če mu policaji napišejo kazen.



BlueTooth radio stane 39€. Telefon pa nastaviš, da se poveže takoj, ko se usedeš v avto in daš kontakt.
Številko klicočega ti izpiše na ekranu radia, mikrofon je odličen vgrajen v radio, tako da imaš brez problema telefon v žepu in se brez skrbi lahko pogovarjaš.

scipascapa ::

jype je izjavil:

Kdo pa še telefonira danes?

Med vožnjo je valda treba tipkat sporočila, ne?


ogromno ljudi.

nekikr ::

Kaj pa če....mislim...morda no....kaj pa vem...a je res treba....vsakomur gobcati po telefonu pol ure, ko ste v avtomobilih!? Baje nas je pol Slovencev pod pragom revščine oz. tam nekje, ostali so pa prekarci, ko se peljem po cesti pa vidim, da je vsak drugi moški voznik direktor milijardne firme, čisto vsaka ženska pa CEO fortune 500 podjetja. Kulture na cesti nimamo, kazni so simbolične nadzora pa ni. In potem se čudimo zakaj toliko nesreč. Tudi zato, ker vsak drugi rešuje svetovne probleme od trenutka, ko se vsede v avto do trenutka, ko ga parkira poljubno daleč stran. Z drugo roko po možnosti drži cigareto.

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

Landcruiserce, ki so jih dobili policaji v zadnjih tednih, imajo motilec signala vgrajen.
Se je zadnjič peljal za mano, pa je telefon izpisal, da je napaka na kartici sim, ko me je prehitel in se odpeljal, pa je telefon normalno deloval naprej. Telefon imam na nosilcu pred sabo, ker imam "prostoročno" napeljavo (radio z BT), na daljincu za radio pa tipke za klicat in sprejemat klice.

Kot je meni znano, telefoniranje med vožnjo ob ustrezni opremi ni prepovedano, tako da je to zrelo za prijavo na AKOS oziroma ustrezni organ.

St235 ::

Tudi če teoretično imajo motilce (pa to se ne bi pokazalo kot napaka na SIM kartici), kaj ima to veze z telefoniranjem med vožnjo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostoročno telefoniranje

Oddelek: Na cesti
486076 (3809) MuadDib
»

prostoročno telefoniranje z žično slušalko legalno/ilegalno ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
52001 (1916) popster
»

Microsoft razvija sistem za varnejšo vožnjo ob uporabi prostoročnega telefoniranja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
245691 (4607) Malajlo
»

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9319904 (17810) Bistri007

Več podobnih tem