» »

Telefoniranje med vožnjo in kazen

Telefoniranje med vožnjo in kazen

1
2
»

tomaz- ::

saj ne, da zagovarjam, bognedaj, ampak: kakšna hudiča je razlika med telefoniranjem in naprimer kajenjem, žretjem hamburgerja med vožnjo?? Zakaj ostalo ni prepovedano?? Kaj ostalo delaš z nogo?

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

Tudi če teoretično imajo motilce (pa to se ne bi pokazalo kot napaka na SIM kartici), kaj ima to veze z telefoniranjem med vožnjo?


Neuradno naj bi imele motilce tiste toyote LC, ki jih imajo za protokolarna spremstva. Očitno neki štirje komadi. Pa verjetno voznik sploh ne vedel, da ima zadevo vklopljeno, ker se je to dogajalo v jutranjih urah, ko sem se na šiht peljal.

Pithlit ::

tomaz- je izjavil:

Zakaj ostalo ni prepovedano?

Saj je. Pa, mimogrede, telefoniranje ni prepovedano.
Life is as complicated as we make it...

Netrunner ::

Prepovedana je kakršnakoli dejavnost katera te omejuje pri vožnji. Se pravi, da če za neko dejavnost potrebuješ roko je le ta prepovedana. Neglede na to ali držiš telefon ali hamburger. Telefoniranje samo po sebi ni prepovedano, saj lahko uporabljaš kakšno prostoročno zadevo.

scipascapa ::

tomaz-: razlika je ,da si skoncentriran na pogovor pri fuflanju. pri kajenju in žretju manj.

bil 4 dni v avstriji - tam teh težav dejansko NIMAJO. ne spomnim se, da sem videl koga telefonirat. pridem nazaj v slovenistan, v eni minuti en drifta v krožišču drugi fuflajo.

razlog? premalo kontrole.

ProGo ::

Netrunner je izjavil:

Prepovedana je kakršnakoli dejavnost katera te omejuje pri vožnji. Se pravi, da če za neko dejavnost potrebuješ roko je le ta prepovedana. Neglede na to ali držiš telefon ali hamburger. Telefoniranje samo po sebi ni prepovedano, saj lahko uporabljaš kakšno prostoročno zadevo.


Prepovedano je karkoli, kar te moti pri vožnji. Tudi pri prostoročnem telefoniranju lahko policist samostojno presodi ali te je ta aktivnost ovirala pri vožnji (vidna nezbranost, vožnja levo desno ...) in te kaznuje.

Policaji bi morali fotografirati voznike, ki imajo nek predmet prislonjen ob uho in kaznovati. Potem takšnih nepotrebnih debat ne bi bilo. Če so lahko kupili Landroverje in Tuarege za vodstvo policije, da kruzajo na naše stroške po Ljubljani, bi lahko tudi 100 digitalnih fotkičev po 200EUR. https://www.mimovrste.com/digitalni-kom... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Buggy ::

razlog? premalo kontrole.


nekaj je konstantna prisotnost policije, predvsem je pa mindset nasega naroda, ki je v ku*cu.

Danes spet nesreca. Cesta za promet prosta na obeh pasovih regionalke, ob strani posledice nesrece ter policaji z luckami. Kolona zaradi firbcov, ki so se na mestu trku celo ustavili, da so bolje videli v daljavo je pac ze stalnica ;((

shadeX ::

jype je izjavil:

Kdo pa še telefonira danes?

Med vožnjo je valda treba tipkat sporočila, ne?


Obstaja Siri za tole :)

tomaz- ::

Netrunner je izjavil:

Prepovedana je kakršnakoli dejavnost katera te omejuje pri vožnji. Se pravi, da če za neko dejavnost potrebuješ roko je le ta prepovedana. Neglede na to ali držiš telefon ali hamburger. Telefoniranje samo po sebi ni prepovedano, saj lahko uporabljaš kakšno prostoročno zadevo.


jp, za prestavljat tudi rabim roko :-)

St235 ::

In kje to roko dobiš, ko žvečiš hamburger, drkaš ali telefoniraš?

Prestavljanje je integralni del vožnje in kot takšno ne prestavlja omejvanja. Je pa omjevanje lahko praktično vsaka stvar, ki jo držiš v roki in zato ne moreš na primer menjat brzine?

Telefoniranje je izrazito problematično (še bolj pa pošiljanje SMS spročil), ker ne samo da imaš motorične omejitve (zasedeno roko), dodatno ti še jemlje pozornost in ne gledaš na cesto.

Mare2 ::

tomaz- je izjavil:


jp, za prestavljat tudi rabim roko :-)


Če nimaš sredinskega naslonjala za roko imaš lahko roko naslonjeno na sovoznicini nogi (bedrci). :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Netrunner ::

ProGo je izjavil:

Tudi pri prostoročnem telefoniranju lahko policist samostojno presodi ali te je ta aktivnost ovirala pri vožnji (vidna nezbranost, vožnja levo desno ...) in te kaznuje.


Kako pa lahko policaj vidi da prostoročno telefoniraš ? .. kaj ti gleda če premikaš usta? Kaj pa če si poješ ?

Mare2 ::

Netrunner je izjavil:


Kako pa lahko policaj vidi da prostoročno telefoniraš ? .. kaj ti gleda če premikaš usta? Kaj pa če si poješ ?


Saj to smo že jemali. Telefoniranje je dovoljeno. Tudi premikanje ustnic.

Pomembno je, ali ga "držiš". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

next3steps ::

Vzameš v roko telefon, rečeš Hej siri, poklič mi prjatla. Daš zvočnik na glas, telefon v roko, roko na menjalnik.
Težko?

Mare2 ::

next3steps je izjavil:

Vzameš v roko telefon, rečeš Hej siri, poklič mi prjatla. Daš zvočnik na glas, telefon v roko, roko na menjalnik.
Težko?


Sori. Mene dostikrat pokliče kaka prjateljica. Ne pride v poštev, da bi pogovor poslušala sopotnica medtem, ko imam roko na njeni nogi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

V 150€ vrednemu avtu imam 40€ vreden avtoradio z bluetoothom. Ko vstopim v avto, obrnem ključ, se radio vklopi in takrat se telefon in radio povežeta.

Če me kdo kliče pritisnem:
1. tipko na radiu
2. oglasim na telefon

Zvok se avtomatsko preveže na zvočnike avtoradia. Poceni rešitev, za velik problem v današnjem času. Večina vas tuki ima jebačke avte za velike pare, pa še zmer mamo ta problem?

Zakaj sploh še debatiramo?

Mare2 ::

shadeX je izjavil:


Zvok se avtomatsko preveže na zvočnike avtoradia.


Ne pride v poštev. Telefonski pogovor ni za javnost. Glej moje prejšnje sporočilo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mavrik ::

Potem pa pač ne telefoniraš. Nepobijanje ljudi ima malo prednost pred tvojim čvekanjem.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Ne pride v poštev. Telefonski pogovor ni za javnost. Glej moje prejšnje sporočilo.


Če si sam v avtu mislim da to ni noben problem, ali pač?
Če pa imaš v avtu še nekoga, kako mu pa preprečiš (ko si na telefonu), da on tebe ne sliši?

Samo iz pogovora ene osebe je moč sklepati kam oz. kako se pogovor odvija.

Apofis ::

Kar se mene tiče so tisti, ki so na telefonu med vožnjo, eni nevarni idioti. Dons spet, pri pospeševanju na obvoznico, nekdo pred mano fejst menca...no in pač mal bolj pospešim, vidm babnco s telefonom direkt na frisu, klepeta, ma jebo vas, a se ne morte vsaj mal zadržat :/

Mare2 ::

shadeX je izjavil:


Če pa imaš v avtu še nekoga, kako mu pa preprečiš (ko si na telefonu), da on tebe ne sliši?


shadeX. Tvoje poznavanje telefonije je precej omejeno. Še nisi slišal za http://www.google.si/search?q=bluetooth...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Ne

krneki0001 ::

Apofis je izjavil:

Kar se mene tiče so tisti, ki so na telefonu med vožnjo, eni nevarni idioti. Dons spet, pri pospeševanju na obvoznico, nekdo pred mano fejst menca...no in pač mal bolj pospešim, vidm babnco s telefonom direkt na frisu, klepeta, ma jebo vas, a se ne morte vsaj mal zadržat :/


Sem zadnjič videl tako babnco s telefonom pred obrazom. Ni imela na ušesih telefona ampak pred usti v višini oči. Očitno ima zvočnik vklopljen in govori v telefon direktno, da jo na nasprotni strani bolje slišijo.

Buggy ::


Sem zadnjič videl tako babnco s telefonom pred obrazom. Ni imela na ušesih telefona ampak pred usti v višini oči. Očitno ima zvočnik vklopljen in govori v telefon direktno, da jo na nasprotni strani bolje slišijo.


ja takih je tudi zmeraj vec, pomoje pa je to bolj zaradi video telefonije, da se lahk se buljo pa grimase zganjajo med pogovorom. Poznam pa eno, ki tako drzi telefon, ker pravi da je sevanje nevarno za mozgane...sej verjetno je pri takih res nekaj na tem :))

scipascapa ::

shadex: 150€ vredni avto? Yugo?

Pa folk ima po nekaj 10k € vredne avte, pa ne more narediti modrega zoba opcije, jao jao.

ProGo ::

BT napravica za prostoročno je bila zadnjič v Hoferju 20€. Saj pravim fotoaparate policajem kupit, pa samo kaznovati (z dokazi!).
Jez recimo ko se peljem po AC vidim 10-20 ljudi na telefonu v pol ure. Če bi policija hotela, bi to s providami uredili kar hitro.
Verjento se jim ne da, je postopek predolg (imaš pravico gledati video posnetek tvojega prekrška) in kazen prenizka, da bi se jim splačajo.
Zato pa se s providami vozijo za tabo toliko časa, dokler ne nabiješ prekrškov dovolj, da se mu zdi smiselno tebe ustaviti.

m0LN4r ::

tomaz- je izjavil:

saj ne, da zagovarjam, bognedaj, ampak: kakšna hudiča je razlika med telefoniranjem in naprimer kajenjem, žretjem hamburgerja med vožnjo?? Zakaj ostalo ni prepovedano?? Kaj ostalo delaš z nogo?

Ne ni isto.

Lahko pa da je samo za tebe isto, pisanje smsa/telefoniranje in vlecti cik/zvecit cigumi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ProGo ::

Tudi burgerja ne smeš jesti med vožnjo. Oz. če rečem drugače, če policist oceni, da te je hranjenje motilo pri vožnji, ti lahko napiše kazen. Ni pa to nujno.

shadeX ::

scipascapa je izjavil:

shadex: 150EUR vredni avto? Yugo?

Pa folk ima po nekaj 10k EUR vredne avte, pa ne more narediti modrega zoba opcije, jao jao.


Megane coupe l98. Yugo ima danes že zgodovinsko vrednost :) vreden več :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

next3steps ::

Mare2 je izjavil:

shadeX je izjavil:


Zvok se avtomatsko preveže na zvočnike avtoradia.


Ne pride v poštev. Telefonski pogovor ni za javnost. Glej moje prejšnje sporočilo.

Sorči. Tvoje težave nas ne zanimajo. Če tvoje težave negirajo našo rešitev, boš moral prvo odstraniti svoje težave, šele nato boš lahko apliciral rešitev.

jype ::

shadeX> Obstaja Siri za tole :)

Sounds like cheating. Bistvo tipkanja sporočil med vožnjo je, da to voznika precej bolj ovira, kot bi ga močna zastrupitev z alkoholom. Ker alkohol postaja vedno dražji, SMS sporočila so pa vedno cenejša, bi lahko država v imenu malega človeka priporočala, da si vsi samomorilski idioti, ki se pred upravljanjem nevarnih strojev zastrupijo z alkoholom, raje omislijo pametni telefon v akciji z vezavo in paket z neomejeno količino sporočil. No, če ne država, pa vsaj Pahor, njemu ni vseeno!

r3dkv1c4 ::

ProGo je izjavil:

BT napravica za prostoročno je bila zadnjič v Hoferju 20€. Saj pravim fotoaparate policajem kupit, pa samo kaznovati (z dokazi!).
Jez recimo ko se peljem po AC vidim 10-20 ljudi na telefonu v pol ure. Če bi policija hotela, bi to s providami uredili kar hitro.
Verjento se jim ne da, je postopek predolg (imaš pravico gledati video posnetek tvojega prekrška) in kazen prenizka, da bi se jim splačajo.
Zato pa se s providami vozijo za tabo toliko časa, dokler ne nabiješ prekrškov dovolj, da se mu zdi smiselno tebe ustaviti.

čisto predraga, če govorimo, da je top izdelovalec plantronics bistveno cenejši....pa še boljša izbira.

jype je izjavil:

shadeX> Obstaja Siri za tole :)

Sounds like cheating. Bistvo tipkanja sporočil med vožnjo je, da to voznika precej bolj ovira, kot bi ga močna zastrupitev z alkoholom. Ker alkohol postaja vedno dražji, SMS sporočila so pa vedno cenejša, bi lahko država v imenu malega človeka priporočala, da si vsi samomorilski idioti, ki se pred upravljanjem nevarnih strojev zastrupijo z alkoholom, raje omislijo pametni telefon v akciji z vezavo in paket z neomejeno količino sporočil. No, če ne država, pa vsaj Pahor, njemu ni vseeno!

Dejstvo je, da tisti, ki piše med vožnjo sms, je v situaciji, identični, kot če bi imel pred seboj razgrjen časopis Delo.
Skratka na cesto ne vidi nič.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Spajky ::

Najboljša kazen je, da telefonirajoči z dovolj novim avtom zvrne na ovinku v jarek :)) ... tu opažam zadnje čase novo modo: telefoniranje med vožnjo z motorinom, leva s telefonom pri ušesu, desna na balanci na gasu ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

shadeX ::

Za telefonirat na motorju moraš biti že kaskader. Neumnost brez primere.

Invictus ::

Pismo, imate avte za 20 - 25k EUR, pa nimate 20 - 50 EUR za bluetooth slušalke?

Vseeno ni isto, kot če ne telefoiniraš, ampak vsaj obe roki imaš prosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Za telefonirat na motorju moraš biti že kaskader. Neumnost brez primere.

To so asi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

stara mama ::

Ne, bolj je popularno zadnje cajte dve najstnici na skuterju, brez čelad seveda obe in obedve buljita v telefone med vožnjo (pa dva miljona selfijev seveda).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostoročno telefoniranje

Oddelek: Na cesti
486121 (3854) MuadDib
»

prostoročno telefoniranje z žično slušalko legalno/ilegalno ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
52030 (1945) popster
»

Microsoft razvija sistem za varnejšo vožnjo ob uporabi prostoročnega telefoniranja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
245714 (4630) Malajlo
»

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9320017 (17923) Bistri007

Več podobnih tem