» »

NAS sistem za Fotografa

NAS sistem za Fotografa

noorex ::

Lep pozdrav, kot fotograf iščem nek NAS sistem, ki bo namenjen izkjučno backupu slik. Budget, ki ga imam je 450€ ( plus/minus kakšen euro ). Iščem 2-bay ali 4-bay skupaj z diski in vsaj 4TB v RAID 1. Ker nevem katere prizvajalce naj gledam, bi vas prosil, če mi lahko pomagate oz. predlagate, kaj naj gledam. Prav tako mi je pomembna hitrost, saj prenašam velike količine slik tudi do 70GB na enkrat.

Hvala vsem za nasvete.

kuglvinkl ::

Rabiš cold data rešitev? Če ja, potem NAS-a ne rabiš, pač pa USB 3.0 ohišje, v katerega daš dva diska, ki furata Raid 1. NAS ima človek, če hoče imeti non stop podatke na razpolago.

Sam fotke obdelam, ko ležijo na lokalnem disku. Potem ta folder syncam še s prej opisano rešitvijo.
Your focus determines your reallity

jype ::

Fino je, da nimaš direkt dostopa do NASa, ker če boš fasal kriptovirus, ti bo zakriptiral tudi backup. Če imaš dostop, potem najdi tak NAS, ki podpira dnevne snapshote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noorex ::

Ok se pravi za potrebe bacupa, ni potrebe po NAS sistemu. Potem lahko začnem gledati, kaj v tej smeri.

LACIE 2BIG QUADRA USB 3.0 - 6TB

WD MY BOOK DUO 8TB RAID

...

mile ::

Sam uporabljam Synology NAS, media junk je na obicajnem share-u, ce kaksen cryto virus to doseze, pac jeb**t ga. Za foto arhiv imam locen 3T iSCSI share narejen na NAS-u in na moji windows masini ga rocno enejblam, ko rabim sync...par sekund dela za reaktivacijo, vendar je tako vecino casa nedosegljiv in izoliran

kuglvinkl ::

noorex je izjavil:

Ok se pravi za potrebe bacupa, ni potrebe po NAS sistemu. Potem lahko začnem gledati, kaj v tej smeri.

LACIE 2BIG QUADRA USB 3.0 - 6TB

WD MY BOOK DUO 8TB RAID

...


Poglej Porsche Design varianto, je po moje pol cenejša. Vem pa ne, kaj potrebuješ. USB 3.0 v celoti zadošča, če je notri HDD.
Your focus determines your reallity

jype ::

noorex> Ok se pravi za potrebe bacupa, ni potrebe po NAS sistemu. Potem lahko začnem gledati, kaj v tej smeri.

Ja, to je bolje. Če imaš Windows 10, lahko vključiš "file history" in bo kar učinkovito. Vsakih nekaj dni te bo Windows opomnil, da moraš priklopit diskl, da shrani nanj stare verzije datotek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210707 (9275) krneki0001
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365407 (53838) levaky
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598693 (7715) joker16_7
»

NAS ali DAS ali ... za eksterno shranjevanje podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
72362 (2262) levaky

Več podobnih tem