» »

Postar nastavlja posiljke na oglasno desko ali v prostor z postnimi predali

Postar nastavlja posiljke na oglasno desko ali v prostor z postnimi predali

;-) ::

Zadnje case imamo s sostanovalci tezave, postar pakete iz kitajske pusti kar nad nabiralniki ali jih pritrdi z buciko na oglasno desko.

Trikrat prejsnji teden dobim obvestilo na aliexpress, da je zadeva dostavljena in naj potrdim, po obisku na posti trdijo da sem paket sprejel, podpis ni bil potreben, postar je puscal stvari kar na kaselcih.

K sreci je sostanovalka pakete nasla in vrocila.

Je to pravilno da posta posluje tako?
Vsak teden mamo polno oglasno desko poste in potem si sam vzames svojo posiljko pritrjeno z buciko dol. vse lepo in prav ampak 3 tedne sem cakal na lcd za iphone na koncu pa me caka pritrjen z buciko...meni zal 20-30€ ni mali denar in kdorkolo bi ga lahko vzel. Opozorila na posti ne zalezejo

kixs ::

Ce so s sledenjem, potem mora to nekdo prevzeti in podpisati. Puscajo, v nabiralnikih, se samo posiljke brez sledenja. Ce te ni doma za prevzem, te mora cakati obvestilo o posiljki - to velja za vse priporocene in navadne posiljke, ki ne gredo v nabiralnik (so prevelike).

Furbo ::

Zakaj nihče ne nabavi večjega nabiralnika, v katerega bi šle te kitajske malenkosti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

Furbo ker mamo vsi iste in bi vrjetno rabli odobritev upravljalca.

Kixs ja vem da tako naj bi zadeva delovala ampak on raje kot da pise tisti ceklc pusti posiljko na nabiralnikih. Zadnjic je punca narocila salomonke, sledima pise posiljka vrocena od naju noben nic podpisal, hodima na posto pravi da je prevzeta in imajo to potrjeno, cakama dva dni in tuhtama, nakar se paket najde v prostoru z nabiraniki...ja fak me prav zanima kdo je podpisal in sprejel zadevo in zakaj se pri vrednosti 100€ ne rabi kazat dokument

Floralys ::

;-) je izjavil:

Furbo ker mamo vsi iste in bi vrjetno rabli odobritev upravljalca.

Kixs ja vem da tako naj bi zadeva delovala ampak on raje kot da pise tisti ceklc pusti posiljko na nabiralnikih. Zadnjic je punca narocila salomonke, sledima pise posiljka vrocena od naju noben nic podpisal, hodima na posto pravi da je prevzeta in imajo to potrjeno, cakama dva dni in tuhtama, nakar se paket najde v prostoru z nabiraniki...ja fak me prav zanima kdo je podpisal in sprejel zadevo in zakaj se pri vrednosti 100€ ne rabi kazat dokument

Če se ti da, na pošti teži, da nisi nič dobil in nič podpisal. Naj se navadijo delat tako kot je treba! Mogoče je pa poštar upal, da ne boste težili in je ponaredil podpis. Če je nekdo ponaredil tvoj podpis, daš pa na policijo ovadbo. Lej, mogoče pa nisi edini.

TOP ::

Paket četudi ma številko za sledenje ni nujno da je priporočeno in za podpisat.Pri naročilu lepo piše,če bo za podpisat.Če ti poštar pušča na oglasni deski ali na nabiralniku,tega ne sme in hodi lepo na pošto zahtevaj upravnik in povedi za kaj se gre in je stvar rešena,brez nadaljnih razprav.Če bi bilo za podpisat dvomim,da je poštar tako neumen,da bi on podpisal pa kar pustu tam,ampak vseen tega ne sme narediti in pika.

...:TOMI:... ::

Imas pa drug problem, "vestni postarji" odprejo komplet sklop nabiralnikov, ker imajo kljuce in ti pustijo posiljko v nabiralniku, ker jo skozi rezi ne morjeo dati. Vzames jo lahko ven, ce imas pa nesreco pa je ne mores vzeti ven, ker je prevelika.

Tako, da, hudic je to v blokih.
Tomi

SaXsIm ::

Ni, da za menjavo rabiš soglasje upravnika, temveč soglasje sostanovalcev oz. sveta stanovalcev. Upravnik pač dela po njihovem navodilu.
SaXsIm

L1nK ::

Prijavi ga.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

shadeX ::

Ni to samo v blokih. Pri moji boljši polovici se je zgodilo čist isto. Ženska pride lepo domov, nakar jo NAD kaseljcem pričaka paket s kitajske!?! Itak da sem bentil ko svinja, paket je bil sicer moj, dal pa sem 30€ in kdorkoli od mimoidočih bi ga lahko vzel.

Mislil sem da je verjetno nov poštar, ampak očitno vidim da je to stalna praksa pošte. V našem kraju pa s tem (na srečo) še nisem imel problema, naročil sem pa že "miljon" paketov.

MacGyver141 ::

TOP je izjavil:

Paket četudi ma številko za sledenje ni nujno da je priporočeno in za podpisat.Pri naročilu lepo piše,če bo za podpisat.Če ti poštar pušča na oglasni deski ali na nabiralniku,tega ne sme in hodi lepo na pošto zahtevaj upravnik in povedi za kaj se gre in je stvar rešena,brez nadaljnih razprav.Če bi bilo za podpisat dvomim,da je poštar tako neumen,da bi on podpisal pa kar pustu tam,ampak vseen tega ne sme narediti in pika.


Se mi je že žgodilo, da me je pred hišo čakal paket, ki je bil že plačan in bi ga moral podpisat, da sem ga prevzel. Vrednost paketa je pa bila 200€....

...:TOMI:... ::

Pismo, bodi srečen, da ti ga je pustil. Če bi pa moral iti ponj na pošto, bi pa spet bentil, ker ni bil priporočen in ti ga ni dostavil...

https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...


Pošta nudi vse take storitve, s katerimi se rešuje te probleme. Samo vi, nevedneži jih ne poznate, ne koristite in zato pizdite.
Tomi

bluefish ::

Kaj ima to veze s tem, da poštar domnevno pošiljke ne dostavi v nabiralnik ali pusti listka za prevzem?

dripac ::

MacGyver141 je izjavil:

Se mi je že žgodilo, da me je pred hišo čakal paket, ki je bil že plačan in bi ga moral podpisat, da sem ga prevzel. Vrednost paketa je pa bila 200€....


Same here. Sem šel na pošto, se pogovoril/dogovoril in takšna praksa se je prenehala.

...:TOMI:... ::

Nima veze ampak, očitno je problem v nekaterih poštarjih, ki si želijo svoje delo olajšati. Ker očitno po pritožbah ni nič bolje, se je treba pred takimi zavarovat. To pa pomeni, da se začne koristiti njihove storitve, kot so omenjene zgoraj, in to je to, če želimo prevzeti pošiljko nepoškodovano in zavarovano pred krajo/poškodbami v hodniku bloka.

Treba je vedet, da so mnogi poštarji zelo profesionalni in korektni, en del njih je pa šalabajzerjev. Moram reči, da so pri nas same legende, ki ustrežejo željam. Imam pa kolega, ki stalno benti, tudi nad zadevami, ki so meni samoumevne. Celo tako daleč gre, da odda pošto na poti v službo, v kraju, kjer dela in ne v domačem kraju, kjer ima pošto tako rekoč pred nosom.
Tomi

Mare2 ::

V manjših krajih si vsi zaupajo. Tudi vrat od hiš sploh ne zaklepajo, ko so od doma. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dripac ::

Sem imel težave z enim samovoljnim poštarjem, ki je namesto da bi napisal/izpolnil listič, težačil mojemu fotru da on lahko podpiše namesto mene, da sem jaz prevzel priporočeno pošto (FURS, sodišča). Foter je to prevzel, podpisal, jaz pa sem lepo potem šel na pošto in zahteval, da mi dokažejo da sem pismo res prevzel in podpisal jaz, ker tega nisem storil. S tem sem sicer porinil v drek mojega starega (kateremu sem eksplicitno naročil naj nič ne podpisuje zame, ampak ker je poštarja poznal...) in poštarja, ampak ni šlo drugače. Ta poštar po mojem obisku na pošti ni več dostavljal pošte v našem rejonu, ker moja pritožba čez njegovo delo ni bila prva. Prej deseta.

Skratka, kaj sem hotel povedat; vse se da dogovorit (dokler je v mejah razuma), je pa potrebno za to kaj storit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

shadeX ::

Skratka, kaj sem hotel povedat; vse se da dogovorit (dokler je v mejah razuma), je pa potrebno za to kaj storit.


Seveda se da dogovorit. Ampak meni je samoumevno da poštar paketov nima kaj puščat NAD, POD, PRED, ZADAJ, oz KJERKOLI v bližini nabiralnika. Če me ni doma, pusti jeban listek in pridem sam na pošto iskat. S tem ko je poštar pustil listek, je svoje delo opravil.

dripac ::

Mi je jasno. Ampak vedno bo nek osip ki se mu reče šalabajzerji... Si pač stvari razlagajo po svoje.

shadeX ::

Se popolnoma strinjam.

TOP ::

MacGyver141 je izjavil:

TOP je izjavil:

Paket četudi ma številko za sledenje ni nujno da je priporočeno in za podpisat.Pri naročilu lepo piše,če bo za podpisat.Če ti poštar pušča na oglasni deski ali na nabiralniku,tega ne sme in hodi lepo na pošto zahtevaj upravnik in povedi za kaj se gre in je stvar rešena,brez nadaljnih razprav.Če bi bilo za podpisat dvomim,da je poštar tako neumen,da bi on podpisal pa kar pustu tam,ampak vseen tega ne sme narediti in pika.


Se mi je že žgodilo, da me je pred hišo čakal paket, ki je bil že plačan in bi ga moral podpisat, da sem ga prevzel. Vrednost paketa je pa bila 200€....

No in kje je zate problem,gres na pošto in zahtevaš podpis,kdo je tole podpisal in kaj ti ni jasno.

BorutK-73 ::

Mare2 je izjavil:

V manjših krajih si vsi zaupajo. Tudi vrat od hiš sploh ne zaklepajo, ko so od doma. :)

Od lanskega septembra se je to spremenilo. Sedaj zaklepajo vsi.

neon21 ::

Poštar more v vsakem primeru paket pustiti v nabiralniku, razen če je paket ali kakršna koli pošta prevelika za nabiralnik se potem pozvoni pri vratih in če ni nikogar doma se paket odnese nazaj na pošto. To da se puščajo paketi malo tu malo tam je absurd. Paket pa čeprav iz kitajske je lahko vreden xxxx € in da mi poštar pusti paket nad poštnim predalom ali pri sosedu je zrel za disciplinski postopek. Žal tako je, to so osebne stvari človeka in takšnih stvari se ne pušča kjerkoli se komu zazdi. Tudi, če pusti bančni izpisek pod tepihom pred vrati jaz naredim halo.

mancini ::

dripac

tvoj foter ni nič kriv, ampak poštar

zaradi tega lahko izgubi službo, on mora poznati svoje naloge in dolžnosti (sem spada tudi ZUP), on mora vedeti katero pošto lahko podpiše tvoj oče v tvojem imenu in katere pod nobenim pogojem ne (tudi če bi ti pusti očetu osebni dokument) mu poštar ne sme dati priporočene pošte iz sodišča, furs, ...

Furbo ::

Ma poštar komu prihrani pot na pošto, v zahvalo dobi teženje in pizdakanje po pošti.

Jaz sem prav vesel, če zabriše kak paket pred bajto, da ne rabim 10km stran na pošto.
Res pa noben ne bo nič ukradel, če bi me pa to skrbelo, bi pa nabavil ustrezen nabiralnik, ne pa tisto sranje, v katerega še razglednico komaj stlači.
In res ne razumem, zakaj razni jamrajoči blokarji, ne znajo kupiti večje nabiralnike, če znajo kupit vsak drek iz kitajske.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

...:TOMI:... ::

Najbolje, da si blokarji zacnejo narocat postno lezece in nato naj poizvedujejo, ce so ze dobili.

Da bo pa postar za vsako jebeno pismo, ki ni priporoceno in je debelejse od 3 cm pisal obvestila... Ne vem no, po moje bi po cele dneve viseli samo po blokih. In spet bi pizdili, da kako niste dobili, ce je pa navadno pismo... Zahtevali bi ponovno dostavo ipd.

Poznam jaz vse te piz de, ki samo pljuvajo po sistemu. Ne recem, da je idealen, ni pa slab. Oziroma je mnogo boljsi, kot bi ga skupaj spravili vsi jambraci.

Pa ni to samo posta, so se ostale firme...

To, da se pise dodatna obvestila nekdo placat. Izsilite to, pa bo se vec reklam, drazje storitve ipd.

Posta ima vsakic, ko pogledam na page nov cenik. Sploh tujino drazi, da je kar veselje.

-----
Resitev je vec. Ena je, da posta uvede genericne listke, ki jih pomece v kaslce blokarjem. Na obvestilih bi pisalo, da je pismo preveliko, zglasite se na posti za prevzem.

Drug predlog je, da vse narocate s trackingom, takrat imate mnogo boljso storitev, to pomeni, da imate v rokah tudi boljse orozje za pritozbe.

Tretji predlog je, da narocate preko dostavnih sluzb.

Cetrti pa, da narocite v EU, mogoce imajo drugacen odnos do robe.
Tomi

bluefish ::

Pošta že ima generične listke. Poštar gor napiše le ime naslovnika in označi tip pošiljke ter dopiše datum. To je pač del njegovega delavnika.
Očitno tistim, ki dostavljajo pri nas, to ne predstavlja problema, ker je bila doslej še vsaka pošiljka korektno dostavljena.

Kar se tiče predlogov.
Bookdepository recimo pošilja knjige v obliki navadne pisemske pošiljke, drugih opcij za dostavo ni. In ja, je EU. Spet, nikakršnih težav z dostavo - listek v nabiralniku in to je to.

dripac ::

mancini je izjavil:

dripac

tvoj foter ni nič kriv, ampak poštar

zaradi tega lahko izgubi službo, on mora poznati svoje naloge in dolžnosti (sem spada tudi ZUP), on mora vedeti katero pošto lahko podpiše tvoj oče v tvojem imenu in katere pod nobenim pogojem ne (tudi če bi ti pusti očetu osebni dokument) mu poštar ne sme dati priporočene pošte iz sodišča, furs, ...


Šlo je za pomembne dokumente in kdo je tu kriv me en kurc briga. Če človeku eksplicitno naročiš da ne sme podpisovat ničesar v mojem imenu, poštar ga pa kljub temu da tega ne bi smel uspe prepričat v nasprotno, sta oba zrela za namakanje v greznici.

Pošta zame osebno je točno to in nič drugega. Da piše lističe je pa plačan, ne počne tega zastonj. Da se drži poslovnega pravilnika pa ravno tako.

Furbo je izjavil:

Ma poštar komu prihrani pot na pošto, v zahvalo dobi teženje in pizdakanje po pošti.


Zna pa tudi na ta račun komu naredit "orenk sranje". Torej, kaj je bolje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

cokipoki ::

mancini je izjavil:

dripac

tvoj foter ni nič kriv, ampak poštar

zaradi tega lahko izgubi službo, on mora poznati svoje naloge in dolžnosti (sem spada tudi ZUP), on mora vedeti katero pošto lahko podpiše tvoj oče v tvojem imenu in katere pod nobenim pogojem ne (tudi če bi ti pusti očetu osebni dokument) mu poštar ne sme dati priporočene pošte iz sodišča, furs, ...


Tudi ZUP se lahko vroča posredno pod pogojem, da se izpolni izjava, ki se nahaja na hrbtni strani vročilnice s katero podpisnik potrdi, da je pooblaščen za prevzem pošiljke. Sam se sicer posrednega vročanja izogibam razen pri strankah, ki jih dobro poznam. Sodišče pa se lahko normalno vroča članom gospodinjstva.

Miki N ::

Pri nas poštarji nikoli ne naredijo tega. Vedno pusti bel listek, s sporočilom, da se da pošiljko dvigniti na najbližji pošti v mislim da 15 dnevih - saj zato mu jih pa pošta tudi da. Ne vem, ali jih vaš pozabil, verjetneje se mu jih preprosto ne da pisati (naš gor napiše datum in državo od koder je pošiljka in neko kraco). Res se zamudi.

Tako da ga tukaj serje poštar, ker če bi bilo kaj narobe bi lahko vi težili pošti in potem se tudi ve, kdaj je kdo kje raznašal in si potencialno dela težave sam sebi.

Smo pa imeli enega frajerja, ki je vračal nervročene pošiljke nazaj kot nesprejete in so šle nazaj takoj pošiljatelju. Samo se je pošta opravičila "da je pač še nov" in se ni več dogajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715128 (8545) jocoj
»

Delo pismonoše

Oddelek: Pomoč in nasveti
307676 (5915) mojster_joni
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368542 (7054) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022894 (16386) xxxul
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116736 (12951) Janac

Več podobnih tem