» »

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje

1 2
3
»

Unknown_001 ::

jype je izjavil:


3much5me> Stonerje bi itak morali omejiti.

Čemu?


Čemu neki je treba potem pijance omejit?
Daj no Jurček, saj ni težko, vem da ti bo ratal sam mal pomisli.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Superboyy ::

Odvisno kaj je definicija škodljivosti. Če je škodljivo, da skadiš in se usedeš za volan, se strinjam.

Če pa konzumiraš konc tedna za relaksacijo pa je lahko pozitivni efekt večji od negativnega.

Unknown_001 ::

Superboyy je izjavil:


Če pa konzumiraš konc tedna za relaksacijo pa je lahko pozitivni efekt večji od negativnega.


Domnevam da še vedno govoriš o kajenju...

Fizikalno nemogoče, mogoče mentalno. Precej teh stvari je samo "v glavi".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Vice ::

Superboyy je izjavil:

Odvisno kaj je definicija škodljivosti. Če je škodljivo, da skadiš in se usedeš za volan, se strinjam.

Če pa konzumiraš konc tedna za relaksacijo pa je lahko pozitivni efekt večji od negativnega.


Vrjamem da to lahko tudi utemeljiš. Ja?

mojca ::

Znesek 90 EUR na mesec se mi zdi absurdno prenizek znesek. Ne vem več točnih številk, ampak ko sem gledala kolegico, si dobil dobrih 10 mililitrov smole is parih litrov etanola in parih litrov posušene industrijske konoplje (ne vem več, koliko, ampak verjetno je bilo vsaj pol kile materiala). Tudi slučajno si ne znam predstavljati, koliko bi to stalo po tržnih cenah indijske konoplje, pa še pri indijski te to stane premoženja - če ne drugega, zaradi trošarin na alkoholu, četudi ga z destilacijo loviš nazaj. Pa 10 ml tudi slučajno ne zadošča za en mesec uživanja.

Se oproščam za malo off-topic, ampak vsem, ki pljuvate po Branetovi osebni izkušnji (jasno, ena izkušnja še ni klinična študija, zaradi katere bi morali ostali leteti na črni trg po magično tabletko) in ki dohtarje oziroma farmacevte skoraj kujete v zvezde in trdite, da tudi slučajno ne smejo predpisovati stvari, ki niso bile po dolgem in počez testirane ... žal sem bila priča temu, da so starostniku s sladkorno, visokim krvnim tlakom, holesterlom in "demenco" po možganski kapi (beri: z absolutno vsemi možnimi kontraindikacijami) predpisali tole oz. tole:
Atypical antipsychotics are so dangerous in the elderly with dementia, at least 15,000 die in nursing homes from them each year

Dvakrat. Po tem, ko so se dva dni po začetku jemanja začeli zelo hudi stranski učinki (izgube zavesti ipd.), se je bilo potrebno več kot pol ure in na polno skregati z dohtarjem ("Ja veste, gospod, vsa zdravila imajo stranske učinke, s tem se boste morali sprijazniti."), preden so zdravilo ukinili. In potem so ga po pol leta veselo uvedli še enkrat (in seveda tega nikomur omenili). Bolje, da ne vem, kako pogosta praksa so taki in podobni fiaski.

Strinjam se, da je potrebno opraviti dovolj kliničnih študij, ne zdi pa se mi problematično ali neetično, če bi lahko pacienti s skoraj smrtno diagnozo prosili za recept za medicinsko konopljo, četudi vpliva na shizofrenijo morda še nismo 100% ovrgli. Ko bereš, kako hude stranske učinke ima npr. zgoraj omenjeno zdravilo (in njemu sorodna), lahko konopljo skoraj smatraš za bombonček.

Črni trg ima seveda cel kup problemov. Še če kuhaš sam, ne veš, kaj boš dobil. Kolegica je preklicala "pol Slovenije", da bi ji kje opravili analize, pa ji nikjer niso znali pomagati (potencialno bi ji lahko kontrolirali THC, CBD-jev pa nikjer), tako da je lahko stvar dala na analizo samo v tujini. In analize niso bile poceni. @pudge: dejansko me zanima, kaj točno si testiral oz. s kakšno metodo.

Potem imaš morebitne ostanke topil. Etanol je drag, zato se lahko uporabljajo strupena (morda celo kancerogena) topila. In če topilo ne izhlapi v celoti, si si naredil medvedjo uslugo.

jype ::

Raptor F16> Čemu neki je treba potem pijance omejit?

A so omejeni? S čim?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Rias Gremory ::

Da se jim ne sme prodati alkoholne pijače če vidijo, da je opit. Kriminal, kriminal vam pravim!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

next3steps ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Čemu neki je treba potem pijance omejit?

A so omejeni? S čim?

Z višino IQja, ko kaj spijejo.

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:


3much5me> Stonerje bi itak morali omejiti.

Čemu?


Čemu neki je treba potem pijance omejit?
Daj no Jurček, saj ni težko, vem da ti bo ratal sam mal pomisli.


V vsaki trgovini imas kupe alkoholnih pijac. Res se trudijo z omejevanjem. Se mi zdi, da jih bolj skrbi pobiranje trosarine.

tikitoki ::

mojca je izjavil:

Znesek 90 EUR na mesec se mi zdi absurdno prenizek znesek. Ne vem več točnih številk, ampak ko sem gledala kolegico, si dobil dobrih 10 mililitrov smole is parih litrov etanola in parih litrov posušene industrijske konoplje (ne vem več, koliko, ampak verjetno je bilo vsaj pol kile materiala). Tudi slučajno si ne znam predstavljati, koliko bi to stalo po tržnih cenah indijske konoplje, pa še pri indijski te to stane premoženja - če ne drugega, zaradi trošarin na alkoholu, četudi ga z destilacijo loviš nazaj. Pa 10 ml tudi slučajno ne zadošča za en mesec uživanja.

Se oproščam za malo off-topic, ampak vsem, ki pljuvate po Branetovi osebni izkušnji (jasno, ena izkušnja še ni klinična študija, zaradi katere bi morali ostali leteti na črni trg po magično tabletko) in ki dohtarje oziroma farmacevte skoraj kujete v zvezde in trdite, da tudi slučajno ne smejo predpisovati stvari, ki niso bile po dolgem in počez testirane ... žal sem bila priča temu, da so starostniku s sladkorno, visokim krvnim tlakom, holesterlom in "demenco" po možganski kapi (beri: z absolutno vsemi možnimi kontraindikacijami) predpisali tole oz. tole:
Atypical antipsychotics are so dangerous in the elderly with dementia, at least 15,000 die in nursing homes from them each year

Dvakrat. Po tem, ko so se dva dni po začetku jemanja začeli zelo hudi stranski učinki (izgube zavesti ipd.), se je bilo potrebno več kot pol ure in na polno skregati z dohtarjem ("Ja veste, gospod, vsa zdravila imajo stranske učinke, s tem se boste morali sprijazniti."), preden so zdravilo ukinili. In potem so ga po pol leta veselo uvedli še enkrat (in seveda tega nikomur omenili). Bolje, da ne vem, kako pogosta praksa so taki in podobni fiaski.

Strinjam se, da je potrebno opraviti dovolj kliničnih študij, ne zdi pa se mi problematično ali neetično, če bi lahko pacienti s skoraj smrtno diagnozo prosili za recept za medicinsko konopljo, četudi vpliva na shizofrenijo morda še nismo 100% ovrgli. Ko bereš, kako hude stranske učinke ima npr. zgoraj omenjeno zdravilo (in njemu sorodna), lahko konopljo skoraj smatraš za bombonček.

Črni trg ima seveda cel kup problemov. Še če kuhaš sam, ne veš, kaj boš dobil. Kolegica je preklicala "pol Slovenije", da bi ji kje opravili analize, pa ji nikjer niso znali pomagati (potencialno bi ji lahko kontrolirali THC, CBD-jev pa nikjer), tako da je lahko stvar dala na analizo samo v tujini. In analize niso bile poceni. @pudge: dejansko me zanima, kaj točno si testiral oz. s kakšno metodo.

Potem imaš morebitne ostanke topil. Etanol je drag, zato se lahko uporabljajo strupena (morda celo kancerogena) topila. In če topilo ne izhlapi v celoti, si si naredil medvedjo uslugo.


Se strinjam, veliko zdravil ima izredno hude stranke ucinke in nevroleptike se vse prerado predpisuje v primerih, ko niso primerni. Spisek zdravil, ki lahko povzorcijo psihozo je dolg. Tako, da je res neumno se delati, da je to dealbreaker za uporabo pri ljudjeh, ki bodo verjento kmalu na drugem svetu.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Čemu neki je treba potem pijance omejit?

A so omejeni? S čim?


Btw.
Pitje v javnosti bo kmal prepovedano.

Drgač pa probi kdaj našiht pijan pridt, al pa v kako ustanovo... Če ni glih bolnica kjer iščeš pomoč ka si se ga preveč nalizal boš imel ekspresen prevoz z marico ali na zadnjem sedežu pr gospodu policaju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

poweroff ::

mojca je izjavil:

Dvakrat. Po tem, ko so se dva dni po začetku jemanja začeli zelo hudi stranski učinki (izgube zavesti ipd.), se je bilo potrebno več kot pol ure in na polno skregati z dohtarjem ("Ja veste, gospod, vsa zdravila imajo stranske učinke, s tem se boste morali sprijazniti."), preden so zdravilo ukinili. In potem so ga po pol leta veselo uvedli še enkrat (in seveda tega nikomur omenili). Bolje, da ne vem, kako pogosta praksa so taki in podobni fiaski.

To ti narobe razumeš.

Zdravnik Zdravilec ne rabi kliničnih študij. On ve, da zdravilo učinkuje, saj iz lastne izkušnje pozna en primer, ko je delovalo. Pa kaj, če je to zdravilo ob določenih indikacijah prepovedano predpisovati? To je samo problem legalizacije, ane? Država namesto da bi dopustila, da si ljudje sami predpisujejo in varijo zdravila pa teži z nekimi brezveznimi predpisi. Joj, če bi vsak lahko doma kuhal nevroleptike in anksiolitike, kolk bi pol farmacevtska industrija propadla. Pa vsi bi bili zdravi. Legalizirajmo kuho zdravil!

SARCASM MODE OFF.
sudo poweroff

Superboyy ::

Unknown_001 je izjavil:


Fizikalno nemogoče, mogoče mentalno. Precej teh stvari je samo "v glavi".


Nism vedu, da kemija v možganih ni fizikalna.

Vice je izjavil:


Vrjamem da to lahko tudi utemeljiš. Ja?


Morm res limat raziskave, da stres škoduje?

Vice ::

Superboyy je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Fizikalno nemogoče, mogoče mentalno. Precej teh stvari je samo "v glavi".


Nism vedu, da kemija v možganih ni fizikalna.

Vice je izjavil:


Vrjamem da to lahko tudi utemeljiš. Ja?


Morm res limat raziskave, da stres škoduje?


Stres? Koga to zanima? Še enkrat preberi kaj si izjavil. Izguba spomina je tudi na seznamu. :D

Superboyy ::

Vice je izjavil:


Stres? Koga to zanima? Še enkrat preberi kaj si izjavil. Izguba spomina je tudi na seznamu. :D


Superboyy je izjavil:


Če pa konzumiraš konc tedna za relaksacijo pa je lahko pozitivni efekt večji od negativnega.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
http://www.apa.org/helpcenter/stress-bo...

Vem, da je težko narest en google search, je dosti lažje vzet seznam možnih negativnih posledic in izbrati tisto, ki ti v tem trenutku najbolj ustreza.

A se tudi vsakemu, ki spije pivo po šihtu v faco dereš "CIROZA JETER!"?

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Dost žalostno, da se ne znate relaksirat brez alkohola ali trave...
sudo poweroff

jype ::

Raptor F16> Pitje v javnosti bo kmal prepovedano.

Ne, ne bo.

Raptor F16> Drgač pa probi kdaj našiht pijan pridt, al pa v kako ustanovo... Če ni glih bolnica kjer iščeš pomoč ka si se ga preveč nalizal boš imel ekspresen prevoz z marico ali na zadnjem sedežu pr gospodu policaju.

Zakaj bi na šiht (al pa v kako ustanovo) hodu zastrupljen?

Alkohol ni pretirano omejen, tobak je sicer malo bolj, predvsem zaradi vpliva na druge, kar je OK.

Glede trave je pa trenutna ureditev absurdna: Kupiš jo lahko v skoraj vsaki osnovni šoli, nihče ne preverja kvalitete, ki jo prodajajo, nihče ne preverja, da so kupci usposobljeni za uživanje, zdravniki je ne morejo predpisat pacientom, ki bi od nje imeli veliko koristi in bistveno manj škodljivih učinkov kot od mnogih drugih drog, stara mama je pa kriminalc, če ji v teglcu doma raste napačna rožca.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Superboyy ::

poweroff je izjavil:

Dost žalostno, da se ne znate relaksirat brez alkohola ali trave...


Nekdo, ki ima probleme z anksioznostjo ali depresijo in jemle tablete je tudi žalosten primer? Ali je samo žalostno, če obide psihiatra in skadi občasen joint, po katerem se bolje počuti?
https://www.sciencedaily.com/releases/2...

Sicer ne vidim, zakaj bi bila zmerna rekreativna uporaba nenevarnih drog problem, razen da nekateri nad tem vihajo nos in moralizirajo.

Phantomeye ::

poweroff je izjavil:

Dost žalostno, da se ne znate relaksirat brez alkohola ali trave...


Eni se pa ne morejo zrelaksirat, brez da bi sodili po tem, kako se sami relaksirajo.

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

Raptor F16> Čemu neki je treba potem pijance omejit?

A so omejeni? S čim?


Btw.
Pitje v javnosti bo kmal prepovedano.

Drgač pa probi kdaj našiht pijan pridt, al pa v kako ustanovo... Če ni glih bolnica kjer iščeš pomoč ka si se ga preveč nalizal boš imel ekspresen prevoz z marico ali na zadnjem sedežu pr gospodu policaju.


AHAHAHAHAHA. Kak naiven pobič. Sploh ne veš, koliko ljudi pije na šihtu. Od učiteljev, prodajalcev v trgovinah, na bencinskih, fizičnih delavcev, serviserjev, strojnikov na letališčih. Alkohol je povsod, včasih malo, če ni toliko dela, precej. Potem pa še v bližnjo gostilno do konca zrihtat.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:



AHAHAHAHAHA. Kak naiven pobič. Sploh ne veš, koliko ljudi pije na šihtu. Od učiteljev, prodajalcev v trgovinah, na bencinskih, fizičnih delavcev, serviserjev, strojnikov na letališčih. Alkohol je povsod, včasih malo, če ni toliko dela, precej. Potem pa še v bližnjo gostilno do konca zrihtat.


Sicer ne vem s kerih rovt si ti doma ampak v kolikortoliko pošlihtani firmi za take stvari letiš ven, brez pardona.

Razni črni podjetniki in zakotna mikropodjetja ali na pol zafurane firme žal ne štejejo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Superboyy ::

Se je dogajal na veliko v resnih firmah, dokler niso uvedli testiranj.

Sam vem za recimo Akrapoviča, Livar Ivančna itd.

chort ::

Pri trenutnem delodajalcu so na vseh ladjah (in po novem tudi v pisarni) redna nenapovedana testiranja, pa ljudje še vedno pijejo(mo) in kadijo(mo). Problem so ekscesi, ne eno pivo/joint. Brez kontrole pa ekscesov ne moreš dokazat in ukrepat, zato testiranja.

jype ::

Ampak joint je prepovedan z zakonom, čeprav nikakor ni nujno ekscesen.

chort ::

Jype, odvisno kje. Tokrat sem šel za en mesec v pisarno z vmesnim enodnevnim (službenim sicer) postankom v Amsterdamu, kjer joint ni prepovedan.

jype ::

chort> Jype, odvisno kje. Tokrat sem šel za en mesec v pisarno z vmesnim enodnevnim (službenim sicer) postankom v Amsterdamu, kjer joint ni prepovedan.

V večini držav je na žalost joint prepovedan. Nekje imamo celo skrajno neproduktiven "zero tolerance policy".

chort ::

Jype, res je. Pri švedih je načeloma povsod zero tolerance policy, ampak je potem spet odvisno od tega pri komu kaj najdejo (kar je po svoje spet bedarija). Meni so recimo že dvakrat "izgubili" rezultate, čeprav je res da sem pri uporabi zelo zmeren. Trkam na les.

jype ::

Jaz imam srečo, da je moja druga najljubša droga legalna praktično povsod, razen na avtocestah.

Želim si, da bi tudi drugi lahko odgovorno uživali, ne glede na to katero drogo si izberejo.

Vice ::

Superboyy je izjavil:

Vice je izjavil:


Stres? Koga to zanima? Še enkrat preberi kaj si izjavil. Izguba spomina je tudi na seznamu. :D


Superboyy je izjavil:


Če pa konzumiraš konc tedna za relaksacijo pa je lahko pozitivni efekt večji od negativnega.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
http://www.apa.org/helpcenter/stress-bo...

Vem, da je težko narest en google search, je dosti lažje vzet seznam možnih negativnih posledic in izbrati tisto, ki ti v tem trenutku najbolj ustreza.

A se tudi vsakemu, ki spije pivo po šihtu v faco dereš "CIROZA JETER!"?


OK mogoče res nisem najbolje napisal, da še enkrat prebereš kar si napisal. Daj še 3x in odgovori na tvojo trditev..

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:



AHAHAHAHAHA. Kak naiven pobič. Sploh ne veš, koliko ljudi pije na šihtu. Od učiteljev, prodajalcev v trgovinah, na bencinskih, fizičnih delavcev, serviserjev, strojnikov na letališčih. Alkohol je povsod, včasih malo, če ni toliko dela, precej. Potem pa še v bližnjo gostilno do konca zrihtat.


Sicer ne vem s kerih rovt si ti doma ampak v kolikortoliko pošlihtani firmi za take stvari letiš ven, brez pardona.

Razni črni podjetniki in zakotna mikropodjetja ali na pol zafurane firme žal ne štejejo.


Znaš brat? Sem slučajno našteval črne podjetnike in mikropodjetja? Ljudje pijejo na štihtu. In ja. Različna podjetja imajo različne politike glede intenzivnosti in frekvence testiranj opitosti. Poznam tudi primere, kjer so nekoga odpustili zaradi opitosti. In kaj se je zgodilo? Izkazalo se je, da alkotest ni bil certificiran. In je (veliko slovensko) podjetje iztožil zaradi krivdne odpustitve (pa je bilo to 20 let nazaj).

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


V resnici ta primerjava ni na mestu. Marihuano redno uživa dobra milijarda ljudi po vsem svetu. Resne negativne učinke bi že opazili.


Se jih je kdaj resno iskalo? Marsikje na svetu greš namreč lahko sedet če te dobijo da si kadil.

fujtajksel je izjavil:

Konoplja bi mogoče bolje pomagala v vmesni fazi, ampak tega ne bomo nikoli vedeli, ker se niso pozanimali in poskusili. Opiati so bolje delovali, ampak so jih predpisali kakšen mesec pred koncem, takrat ko je bilo splošno stanje itak že čisto zanič. Prej pa je bilo nekaj mesecev muk s klasično "dvotirno" protibolečinsko terapijo, ki ni bila dovolj učinkovita. Ko je človek v bolnici sam težko kej takega poskušaš. Delaš se norca iz "itak vemo da deluje", ampak določeni blažilni učinki konoplje so dejansko že dobro znani tudi določenim našim zdravnikom, tu ne gre za nekaj v narekovajih. Vem da so zdravniki ki to uporabljajo in so oni tudi pripravili teren za legalizacijo. Ampak kaže da večina še tišči glavo v pesek in se pretvarjajo da vedo vse in da je vse v redu, čeprav bi moralo bit očitno da ni. Ravno tako problematičen kot problem mazaštva se mi zdi ta problem pretirane konservativnosti, ko ima zdravnik pokrit hrbet če pacient trpi in umre dokler dela po klasični doktrini, medtem ko je v primeru zapleta zelo izpostavljen proti cehu, če poskusi nekaj manj uveljavljenega. Ne vidim namreč druge razlage zakaj bi več zdravnikov zaporedoma zavrnilo željo terminalnega bolnika v bolečinah po manj uveljavljeni terapiji, ki je bila pri nas že legalna, na beli recept, in v mnogih državah tudi že uveljavljena. Če bi vsi tako delali, medicina ne bi mogla napredovat.


Tole nima nobene zveze z marihuano. Saj sam praviš, da so opiati na koncu delovali - problem je bil kvječemu v tem, da niso dovolj hitro pristopili dovolj agresivno. To je suboptimalno zdravinško delo in ne nepotrebno zavračanje boljše alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:



Znaš brat? Sem slučajno našteval črne podjetnike in mikropodjetja? Ljudje pijejo na štihtu. In ja. Različna podjetja imajo različne politike glede intenzivnosti in frekvence testiranj opitosti. Poznam tudi primere, kjer so nekoga odpustili zaradi opitosti. In kaj se je zgodilo? Izkazalo se je, da alkotest ni bil certificiran. In je (veliko slovensko) podjetje iztožil zaradi krivdne odpustitve (pa je bilo to 20 let nazaj).


Znaš to še kak drugega kot se zadirat nazaj? In kaj ima tvoje vprašanje veze tule, ne vem sploh zaradi česa se pizdakaš.

Znam znam brat, brez skrbi. zadnja anekdota je pa samo dokaz kako v pizdi je pravni sistem v Sloveniji. Vsi so enako pokvarjeni pa jokajo kako so oni bolj pošteni ker pač itak nimajo možnosti goljufat pri velikih poslih in njihove goljufije itak nič ne škodvajo. Vsi ga sam serjejo ko so pa posledice pa jokat pa se bogega delat. Sej po forumih vidiš kaki nasveti letijo ko kdo vpraša kako bi skoz pršu s čim manj posledicami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fujtajksel ::

Smrekar1 je izjavil:


Tole nima nobene zveze z marihuano. Saj sam praviš, da so opiati na koncu delovali - problem je bil kvječemu v tem, da niso dovolj hitro pristopili dovolj agresivno. To je suboptimalno zdravinško delo in ne nepotrebno zavračanje boljše alternative.


Sori, pa še kako ima zvezo, in še enkrat pravim da je točno tvoj odnos da vse veš pri nekaterih zdravnikih ta največji problem in vzrok suboptimalnosti njihovega dela. Pri drugih ki nimajo točno tega problema pa je bil problem pomanjkanje izkušenj in volje da bi se pozanimali in preizkusili nekaj takega za kar vedo da nekateri drugi zdravniki ne odobravajo in da bodo mogoče imeli težave če bo slučajno šlo kej narobe. Medtem ko če bolnik malo tarna naprej težav oni ne bodo imeli. Ali pa je mogoče že to problem ega da bi poklicali in vprašali nekoga na onkološki institut, ker to sposobnemu zdravniku ne pritiče? Ne bi rekel če bi eden izmed njih rekel da o tem kaj ve ampak da ne priporoča iz tega in tega razloga. Ne, vsi po vrsti so priznali da tega ne delajo zato ker nimajo izkušenj, razen ene ki je presodila da to pa ne bi bilo vredu a naj bo potem človek zadrogiran? - bizaren argument glede na učinek opiatov ki so bili po vseh znanih parametrih le vprašanje časa merjenega v par mesecih in glede na to da je bolnik stalno stokal da ga boli in bil v slabem psihičnem stanju v enomesečni obravnavi pri njej. Ja obravnava je bila slaba ampak to je kot vidim sistemski problem, ne zgolj zadeva posameznega zdravnika!
Z opiati je bil problem da so kolikor so pomagali proti bolečini tudi okrnili zavest in sposobnost razmišljanja. Medtem ko so tisti ki sem jih videl na konoplji delovali čisto pri sebi in je dobro vplivala na splošno počutje in stanje v glavi, izgledali boljše volje ne "zadeti", kolikor sem razumel so vzeli nekaj večjo dozo zvečer za lažje zaspat.

koyotee ::

Za izdelavo zdravil, tisti, ki si alkohola ne more privosciti, kaksen liter ali 2 isoprophyla min. 96% etanol, se da dobiti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smrekar1 ::

fujtajksel je izjavil:


Sori, pa še kako ima zvezo, in še enkrat pravim da je točno tvoj odnos da vse veš pri nekaterih zdravnikih ta največji problem in vzrok suboptimalnosti njihovega dela. Pri drugih ki nimajo točno tega problema pa je bil problem pomanjkanje izkušenj in volje da bi se pozanimali in preizkusili nekaj takega za kar vedo da nekateri drugi zdravniki ne odobravajo in da bodo mogoče imeli težave če bo slučajno šlo kej narobe. Medtem ko če bolnik malo tarna naprej težav oni ne bodo imeli. Ali pa je mogoče že to problem ega da bi poklicali in vprašali nekoga na onkološki institut, ker to sposobnemu zdravniku ne pritiče? Ne bi rekel če bi eden izmed njih rekel da o tem kaj ve ampak da ne priporoča iz tega in tega razloga. Ne, vsi po vrsti so priznali da tega ne delajo zato ker nimajo izkušenj, razen ene ki je presodila da to pa ne bi bilo vredu a naj bo potem človek zadrogiran? - bizaren argument glede na učinek opiatov ki so bili po vseh znanih parametrih le vprašanje časa merjenega v par mesecih in glede na to da je bolnik stalno stokal da ga boli in bil v slabem psihičnem stanju v enomesečni obravnavi pri njej. Ja obravnava je bila slaba ampak to je kot vidim sistemski problem, ne zgolj zadeva posameznega zdravnika!


Za mazaštvo, kot bi bilo dajanje marihuane v tem primeru kategorizirano, lahko zdravnik izgubi licenco. Ne gre se za petminutni telefonski pogovor, temveč za dosmrtno prepoved opravljanja poklica. Zdaj razumeš zakaj o tem nočejo niti slišati?

Z opiati je bil problem da so kolikor so pomagali proti bolečini tudi okrnili zavest in sposobnost razmišljanja. Medtem ko so tisti ki sem jih videl na konoplji delovali čisto pri sebi in je dobro vplivala na splošno počutje in stanje v glavi, izgledali boljše volje ne "zadeti", kolikor sem razumel so vzeli nekaj večjo dozo zvečer za lažje zaspat.


Opijati, ki se uporabljajo za lajšanje bolečin, ne okrnejo zavesti in sposobnosti razmišljanja. To je bodisi posledica bolezni, bodisi si izmišljuješ stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

fujtajksel ::

Smrekar1 je izjavil:


Za mazaštvo, kot bi bilo dajanje marihuane v tem primeru kategorizirano, lahko zdravnik izgubi licenco. Ne gre se za petminutni telefonski pogovor, temveč za dosmrtno prepoved opravljanja poklica. Zdaj razumeš zakaj o tem nočejo niti slišati?

Z opiati je bil problem da so kolikor so pomagali proti bolečini tudi okrnili zavest in sposobnost razmišljanja. Medtem ko so tisti ki sem jih videl na konoplji delovali čisto pri sebi in je dobro vplivala na splošno počutje in stanje v glavi, izgledali boljše volje ne "zadeti", kolikor sem razumel so vzeli nekaj večjo dozo zvečer za lažje zaspat.


Opijati, ki se uporabljajo za lajšanje bolečin, ne okrnejo zavesti in sposobnosti razmišljanja. To je bodisi posledica bolezni, bodisi si izmišljuješ stvari.


Ti tega primera sploh ne poznaš, zato očitno samo nakladaš. Mogoče da pri katerih bolnikih zavesti ne okrnijo, jaz sem opazil zvezo med njimi in zmanjšanjem bistrosti v glavi. Pa da so v zadnji fazi dozo zdravniki dvignili ker je bolnik preveč stokal, za nekakšno umetno komo. Sicer težko prisežem da je zavest res povsem izginila, ali je mogoče izginila samo sposobnost kazanja znakov zavesti.
A ti misliš da je mazaštvo da bi zdravnik o alternativni paliativni terapiji za bolnika, pri katerem klasična ne deluje dobro, povprašal drugega ki se z njo ukvarja na onkološkem institutu? V času ko je bilo ta primer aktualen sta bila sintetična THC in CBD že legalna in to se ni zgodilo po naključju temveč zato ker so si za to prizadevali nekateri zdravniki. Nedavno priporočilo zdravniške zbornice itak pove, kam sodi tvoje pavšalno stališče o konoplji. Dvomim da bi bilo pet minut dovolj, izobraževanje zdravnikov je po mojem mnenju precej večji zalogaj kot sama legalizacija.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smrekar1 ::

fujtajksel je izjavil:


Ti tega primera sploh ne poznaš, zato očitno samo nakladaš.


Seveda ga ne poznam, ampak to o nakladanju ne pove ničesar.

Mogoče da pri katerih bolnikih zavesti ne okrnijo, jaz sem opazil zvezo med njimi in zmanjšanjem bistrosti v glavi. Pa da so v zadnji fazi dozo zdravniki dvignili ker je bolnik preveč stokal, za nekakšno umetno komo. Sicer težko prisežem da je zavest res povsem izginila, ali je mogoče izginila samo sposobnost kazanja znakov zavesti.


Še težje pa prisežeš, da je bilo to zaradi zdravil. Do zmajnšanja zavesti je lahko prišlo tudi zaradi napredovale bolezni.

A ti misliš da je mazaštvo da bi zdravnik o alternativni paliativni terapiji za bolnika, pri katerem klasična ne deluje dobro, povprašal drugega ki se z njo ukvarja na onkološkem institutu? V času ko je bilo ta primer aktualen sta bila sintetična THC in CBD že legalna in to se ni zgodilo po naključju temveč zato ker so si za to prizadevali nekateri zdravniki. Nedavno priporočilo zdravniške zbornice itak pove, kam sodi tvoje pavšalno stališče o konoplji. Dvomim da bi bilo pet minut dovolj, izobraževanje zdravnikov je po mojem mnenju precej večji zalogaj kot sama legalizacija.


Še enkrat, THC in CBD sta alternativa opijatom zato, ker nekateri slednje slabo prenašajo - slabost, zaprtje in take stvari in ne zato, ker imata boljše protibolečinske učinke. Povedano drugače, če morfij ne prime, po vsej verjetnosti tudi trava ne bo. Če morfij prime ampak ima neprijetne stranske učinke je trava res potencialna alternativa. V opisanem primeru je jasno, da trava po vsej verjetnosti ne bi doprinesla ničesar.

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:



Znaš brat? Sem slučajno našteval črne podjetnike in mikropodjetja? Ljudje pijejo na štihtu. In ja. Različna podjetja imajo različne politike glede intenzivnosti in frekvence testiranj opitosti. Poznam tudi primere, kjer so nekoga odpustili zaradi opitosti. In kaj se je zgodilo? Izkazalo se je, da alkotest ni bil certificiran. In je (veliko slovensko) podjetje iztožil zaradi krivdne odpustitve (pa je bilo to 20 let nazaj).


Znaš to še kak drugega kot se zadirat nazaj? In kaj ima tvoje vprašanje veze tule, ne vem sploh zaradi česa se pizdakaš.

Znam znam brat, brez skrbi. zadnja anekdota je pa samo dokaz kako v pizdi je pravni sistem v Sloveniji. Vsi so enako pokvarjeni pa jokajo kako so oni bolj pošteni ker pač itak nimajo možnosti goljufat pri velikih poslih in njihove goljufije itak nič ne škodvajo. Vsi ga sam serjejo ko so pa posledice pa jokat pa se bogega delat. Sej po forumih vidiš kaki nasveti letijo ko kdo vpraša kako bi skoz pršu s čim manj posledicami.


Nihče se ne zadira, samo to je, da ne maram, da kdo razvrednosti moja opažanja na tak način. Dejstvo je, da kar se tiče alkohola ali drugih oblik drog na delovnem mestu, ni bulletproof rešitve.

fujtajksel ::

Smrekar1 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:


Ti tega primera sploh ne poznaš, zato očitno samo nakladaš.


Seveda ga ne poznam, ampak to o nakladanju ne pove ničesar.

Mogoče da pri katerih bolnikih zavesti ne okrnijo, jaz sem opazil zvezo med njimi in zmanjšanjem bistrosti v glavi. Pa da so v zadnji fazi dozo zdravniki dvignili ker je bolnik preveč stokal, za nekakšno umetno komo. Sicer težko prisežem da je zavest res povsem izginila, ali je mogoče izginila samo sposobnost kazanja znakov zavesti.


Še težje pa prisežeš, da je bilo to zaradi zdravil. Do zmajnšanja zavesti je lahko prišlo tudi zaradi napredovale bolezni.

A ti misliš da je mazaštvo da bi zdravnik o alternativni paliativni terapiji za bolnika, pri katerem klasična ne deluje dobro, povprašal drugega ki se z njo ukvarja na onkološkem institutu? V času ko je bilo ta primer aktualen sta bila sintetična THC in CBD že legalna in to se ni zgodilo po naključju temveč zato ker so si za to prizadevali nekateri zdravniki. Nedavno priporočilo zdravniške zbornice itak pove, kam sodi tvoje pavšalno stališče o konoplji. Dvomim da bi bilo pet minut dovolj, izobraževanje zdravnikov je po mojem mnenju precej večji zalogaj kot sama legalizacija.


Še enkrat, THC in CBD sta alternativa opijatom zato, ker nekateri slednje slabo prenašajo - slabost, zaprtje in take stvari in ne zato, ker imata boljše protibolečinske učinke. Povedano drugače, če morfij ne prime, po vsej verjetnosti tudi trava ne bo. Če morfij prime ampak ima neprijetne stranske učinke je trava res potencialna alternativa. V opisanem primeru je jasno, da trava po vsej verjetnosti ne bi doprinesla ničesar.


Do zmanjšanja zavesti in povečanja konfuznosti je periodično prihajalo po dozah opiatov.
Nihče ni rekel da morfij ne prime proti bolečinam, govora je samo o tem da konoplja zna prijet takrat ko tiste protibolečinske zadeve pred morfijem ne (ker ga ne dajo preden se človek zvija od bolečin), z manj neželenimi stranskimi učinki in še kakšnim koristnim zraven (seveda ne vedno oz v vseh primerih).
V opisanem primeru je predvsem jasno da ga ne poznaš pa vendar vse veš o njem. Učinkov konoplje pa mislim da tudi ne poznaš. S kvaziavtoritativnim zabijanjem ne dosežeš ničesar, še zlasti ker o konoplji bolje poučeni zdravniki ne delijo tvojega mnenja. Over and out.

Smrekar1 ::

fujtajksel je izjavil:


Nihče ni rekel da morfij ne prime proti bolečinam, govora je samo o tem da konoplja zna prijet takrat ko tiste protibolečinske zadeve pred morfijem ne (ker ga ne dajo preden se človek zvija od bolečin), z manj neželenimi stranskimi učinki in še kakšnim koristnim zraven (seveda ne vedno oz v vseh primerih).


Možno, ampak po znanih podatkih konoplja ni dovolj močan analgetik za kaj takega.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429081 (24117) Uizi
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904143287 (56110) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741477 (29746) jype
»

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15063750 (53086) bosmla

Več podobnih tem