» »

Serial ATA in namestitev WIN XP

Serial ATA in namestitev WIN XP

Z-lot ::

Pravkar sem v nov računalnik namestil Seagate-ov 120 GB velik SerialATA disk.
Nato pa je prišla še sveža namestitev Windows XP (Pro), in glej ga zlomka - Windows namestitveni program pod nobenim pogojem ni hotel zaznati mojega diska, ne glede na moja prizadevanja!
Logična posledica tega je, da sploh ne morem izvesti namestitve in sem obtičal na začetku, s praznim diskom in Windowsi, ki ne zaznajo SATA diska...

Na pomoč! Kaj naj storim?

asPeteR ::

Vse kaj je potrebujes gonilnike za tvoj sata krmilnik. Namestitveni winXp program omogoca namestitev tega pri prvem zagonu.
http://blog.stegnar.com

Paramedic ::

Verjetno moraš pritisnt F6, al kolk že, na začetku, ko ti piše, da to pritisni, če maš kak dodatni kontroler za diske. Pol pa daš disketo/CD z gonilniki za SATA.
End transmission.

OceanMan ::

Ko začneš z namestitvijo XP-jev ko se na začetku pojavi tist plav zaslon se odspodaj nekaj izpisuje. Tam te med drugim vpraša če želiš namestiti dodaten raid kontroler. Pritisneš takrat F6 -kukr je Paramedic reku. Počakaš da gre do konca.

Nato daš noter disketo z sata gonilniki in stvar gre do konca. Potem pa po normalni poti instaliraš xp-je.8-)
--Everything is in our hands--

Z-lot ::

Da, tudi to sem poskusil, toda - Windowsi ne zaznajo gonilnikov za SATA/RAID na disketi. Zadeva postaja zares nenavadna.

Sedaj se vprašanje nagiba proti zaznavanju disketnega pogona, in ne samo SATA diska...

sash ::

pa v biosu si da enablal ?
ker pol sploh ne rabiš F6 stiskat ampak daj samo disketo not pa more laufat
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OceanMan ::

Jaz sem mel tudi ta problem. Mi je napisalo, da ne najde gonilnika na disketi. Naredi si novo disketo pa spet poskusi. Driverji bi mogli bit na cd-ju k si ga dobil zraven plošče.

Pa ne uporabljaj driverjev za disk ampak za ploščo.
--Everything is in our hands--

Z-lot ::

Stvar postja vse bolj zaskrbljujoča. PO tem ko mi je brez inštalacije gonilnikov za SATA disk (v nasprotnem primeru mi je sistem vedno zmrznil) končno uspelo naložiti Windows XP, se je pojavila nova kopica težav.
Disk je bil zaznan kot SCSI disk in nikakor nisem mogel odstraniti ali zamenjati gonilnikov zanj.
Prav tako se mi že ob zagonu ali najkasneje pet minut po njem pojavi BSOD (blue screen of death) in preostane mi samo še restart in ponovitev zgodbe.

V tem trenutku bi mi kak nasvet resnično prišel še kako prav...

OceanMan ::

Kako plato maš?
--Everything is in our hands--

Z-lot ::

Imam EPoX RDA3+ Ultra Edition (revizija 2).
In kljub temu, da mi ljudje dopovedujejo, da SATA disk ob inštalaciji ne dela težav, sam doživljam obratno.

Za morebitno pomoč še nekaj moje (trenutne) konfiguracije: 1 GB TwinMos/Winbond PC3200 rama (210MHz; timingi 6, 2, 2, CAS 2), AMD Barton 2500+ (1.9 GHz @ 210MHz *9), Radeon 9600 PRO.

Fizikalko ::

Kaj je zdaj s tem problemom, Z-lot, a si kej rešil? Me zanima, kako je s tem, ker mam isto plato in tut jest razmišljam o SATA disku. Havala za vse morebitne informacije.0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Kako formatirati računalnik??

Oddelek: Pomoč in nasveti
1721760 (21498) Quikee
»

SATA disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111585 (1453) Shagrath
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191659 (1499) BladE_

Več podobnih tem