» »

WI-fi?

WI-fi?

zamotsloteh ::

Nameravam kupiti ASUS n551jm ki mi ustreza po specifikacij ima pa težavo z wifi modulom, na netu kritizirajo slab sprejem, je pa wifi 802.1a/g/n. Ena od variant je menjava z 802.1ac,po vsej verjetnosti je pa treba naložiti tudi drugi driver. Se je kdo že spopadel s tem problemom.
Ali je mogoča tudi rešitev z uporabo usb wifi adapterja. Nov izziv zame, če je pa kdo to že predelal pa prosim za info.
LP Zamot

BivšiUser2 ::

Če hočeš imet ac standard, je najboljše kupiti usb wlan adapter. Lahko pa tudi preveriš, če se da brezžična kartica v laptopu zamenjati ( če ni prispajkana gor). Če se da, potem poglej katere kartice za laptop so "dovoljene" s strani Asusa (?), če kartica, ki jo nameravaš kupiti, ni na whitelistu, bo treba onemogočit to whitelisto.
Edit: Link >> http://goughlui.com/2014/08/02/laptop-w...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

zamotsloteh ::

Najprej bom poizkusil z adapterjem, vidim da se stvari lahko precej zakomplicirajo in se znam zaplezat:)) Se pa dogovarjam tudi s uradnim servisom na to temo.
Thanks.

SaXsIm ::

Ponavadi ni noben problem menjati wifi mrežno kartico v laptopu, skoraj nikoli še ni bila zalotana. Če prav se je za vprašati, ali je sprejem slab zaradi slabe kartice ali slabe antene? Pa tudi, morda najprej preizkusi, morda bo delalo povsem ok.
SaXsIm

zamotsloteh ::

Na tujih forumih precej kritizirajo wifi povwzavo na teh prenosnikih, sam ga še nimam bi ga pa vzel zaradi drugih komponent.FHD IPS anti glare zaslon itd. Je govora tudi o zamenjavi čipa - živi bili pa videli.
LP

goranzaric ::

SaXsIm je izjavil:

Ponavadi ni noben problem menjati wifi mrežno kartico v laptopu, skoraj nikoli še ni bila zalotana. Če prav se je za vprašati, ali je sprejem slab zaradi slabe kartice ali slabe antene? Pa tudi, morda najprej preizkusi, morda bo delalo povsem ok.



Zna biti težava če ni wifi kartice na "white listi" matične. HP rad zaklepa tako Lenovo se mi tudi zdi, za druge pa nevem

SaXsIm ::

V asusu sem jih že menjal. Poleg tega, nimajo vsi tipi tega istega prenosnika iste wifi mrežne, tako da je lahko problem v anteni, če se pritožujejo čez oba. Pa poleg tega, resno, ne rešuj problema, dokler ga nimaš. Kupi prenosnik, pa preizkusi. Zato pa proizvajalci izdajajo različne revizije opreme, ker se kakšne napake odpravijo.
SaXsIm

zamotsloteh ::

Ne bi rad nabavil že v startu prenosnik z napako.
Nov prenosnik kupujem zaradi modrega ekrana na prejšnjem HP še v garanciji in uveljavljanju stvarne napake, tri mesece dopisovanja in mlatenje prazne slame, na koncu so le priznali stvarno napako. Ne bi rad čez dva meseca doživljal isto zato vprašujem za nasvet in mnenje o tej zadevi da vidim kaj me čaka.
LP

BivšiUser2 ::

Ne bi rad nabavil že v startu prenosnik z napako.
Tudi če kupiš nek dragi prenosnik, lahko, da je kak slabi med njimi. Poglej drugega Asusa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SaXsIm ::

Poglej, osebno mislim, da po nepotrebnem izjemno kompliciraš. Kupi preko spleta, preizkusi, če bo wifi delal slabo, pošlji nazaj. Imaš pri nakupu na daljavo to možnost. Le pazi, kako boš embalažo odprl.
SaXsIm

zamotsloteh ::

So na servisu predlagal nakup usb wifi adaterja za 19€ in je problem rešen, edino antena štrli tja pod nebo8-)
Hvala
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Oddelek: Pomoč in nasveti
202748 (1855) nurmaln
»

Internet v študentskih domovih

Oddelek: Šola
3910545 (9501) hawkwood
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013469 (12842) 123_meni
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011751 (9605) Pyr0Beast
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197413 (6240) Karen

Več podobnih tem