» »

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

david_g ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri odpravi težave, ki se mi je zgodila tekom urejanja novega diska na sveži inštalaciji operacijskega sistema win 7 x64. Namreč začel sem nameščati programe, ki jih potrebujem in po namestitvi win office 2013 proplus (torrent varianta) je nenadoma računalnik začel delovati bistveno počasneje kot običajno in štekati. Iste office 2013 sem deinštaliral, toda problem je ostal.

Naj povem, da je bil disk formatiran, naložen prevejren operacijski sistem in do te inštalacije je vse potekalo normalno. Poleg tega imam vedno navado, da si v MSCONFIG skonfiguriram, čim manj avtomatskih zagonov programov ob zagonu. Skratka običajno, ko zaženem komp je poraba pomnilnika cca 20%-30%.

V task managerju sem ugotovil sledeče (prikazal sem procese vseh uporabnikov + vklopil commit size):
- daleč največ pokuri proces svchost.exe (1.800.000 K - pomnilnik/osebni delovni nabor, 2.500.000 K - uveljavi velikost)
- drugi proces je enako poimenovan vendar v rangu velikosti 150.000 K
- v kolikor odprem proces v mapi pokaže na isto datoteko (C:windows/system32)

Kaj naj storim??? Morda repair windows ali sem fasal kakšen virus ali moram popraviti kaj tretjega in je morda pri inštalaciji win office 2013 prišlo do kakšnih napak???

Hvala za odgovore.
  • spremenil: david_g ()

hojnikb ::

virus si fasal
#brezpodpisa

david_g ::

hojnikb je izjavil:

virus si fasal


8-O Ali je možno, da je problem v sami inštalaciji office 2013, ker je potekala kar dolgo (vmes sem šel jest)? Naredil sem custom inštalacijo in sem "obkljukal" tudi zraven nekaj, kar v default varianti ni bilo možno (temen diskec)... pač poskusil, da vidim, če bo potegnil z neta (nekaj čisto brezveze, kar trenutno sploh ne bom potreboval), če bi kasneje potreboval kakšen drug program iz nabora in morda kakšna lastnost manjka. Na koncu je namreč bilo neko opozorilo, da ni vse inštalirano in naj se povežem na update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

spenstar ::

SPENSTAR--builder

david_g ::

spenstar je izjavil:

znan problem na Win 7.
https://www.google.si/search?client=ope...


Torej ni problem v office 2013... niti ni virus... hvala ti, upam, da rešim.

frtusnk ::

Moj glas gre za Windows Update(wuauserv), sploh pri novi inštalaciji.

Si probu za štos Windows Update service disejblat ali pa vsaj končat wuauserv opravilo?

david_g ::

Točno to kar ste predvidevali:D

Disable and stop proces WINDOWS UPDATE v services.msc in dela kot šus... padlo na 18% poraba RAM in ob uporabi programov se normalno poviša. Wauaserv nisem šel ustavljat v task managerju.

Zdaj pa še nekaj. Je res to kar sem naredil lahko vir destabilizacije WIN 7 kot pišejo nekateri? In predlagajo raje nek update...

http://abopc.blogspot.com/2016/05/windo...

Če prav razumem, to velja le za onemogočitev svchost.exe. Sam nisem onemogočil svchost.exe ampak zgolj windows update.


Najlepša hvala za nasvete.

frtusnk ::

Temu nebi ravno rekel destabilizacija. :) Na dolgi rok je dobro imet to prižgano.

Po končani namestitvi vseh programov, ki jih potrebuješ vklopiš nazaj windows update in pustiš kišto čez noč, da naredi svoje. Če še vedno ne bo šlo si pomagaj tu slo-tech

hojnikb ::

če so offici crackani (reku si torrent varjanta) potem si tam nekaj fasal. sploh če se je to začel po office inštalaciji

ki jih potrebujem in po namestitvi win office 2013 proplus (torrent varianta) je nenadoma računalnik začel delovati bistveno počasneje kot običajno in štekati. Iste office 2013 sem deinštaliral, toda problem je ostal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

crniangeo ::

@hojnik, kdja si nazadnje inštaliral windows 7 in to svežo inštalacijo ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bluefish ::

Če si na novo nameščal W7, pusti nekaj časa zadevo pri miru, da prenese in namesti popravke.

Sicer pa:

bluefish je izjavil:

Zakaj komplicirate?

Po namestitvi sistema namestiš najnovejši .NET Framework (trenutno 4.6.2), nato IE11, sledijo popravki KB3020369, KB3125574 (pri tem je preventivno priporočen izklop interneta) ter KB3161647 (oz. novejši, tale je junijski). Po tem bi moralo prvo preverjanje trajati tam nekje pol ure, uro maksimalno. Če še ne najde, namestiš KB3138612.

To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

david_g ::

Hvala. Downloadal sem update, ki je potreben za to - torej KB3138612, ki vse te težave reši. Toda kako ga namestiti?!?!?

Kako namestiš samo ta update, da ti ne navleče vse krame... sam update, ga pa zgleda ne najde, da bi bil tam v seznamu????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

bluefish ::

Prenesel si ga torej od tukaj: https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

Dvoklikneš na fajl in to je to.

737 ::

Posodobitve izklopi in jih ročno poženi čez noč. Le prvič traja dolgo. Spodaj je link do strani, kjer je seznam posodobitev, ki jih skriješ, če nočeš oddajati "telemetrije". Posodobitev ročno poženi nekajkrat, da ni več novih popravkov in si dober za kakšno leto.

https://setiathome.berkeley.edu/forum_t...

david_g ::

bluefish je izjavil:

Prenesel si ga torej od tukaj: https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

Dvoklikneš na fajl in to je to.


Se poskusil, pa ni šlo, ker je bil na drugem disku... sedaj se je zagnalo, ko sem prekopiral na C: . Hvala.

737 ::

Posodobitvi KB3138612 na linkanem forumu ne zaupajo. Opisani postopek deluje tudi brez nje bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 SP1 obvisi, Hotfix tudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
11990 (796) blackbfm
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424806 (3782) Master_Yoda
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311270 (8797) konspirator
»

Windows Update na Win7 problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
183135 (1987) Alexius Heristalski
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164177 (3996) ABX

Več podobnih tem