» »

Win 7 SP1 obvisi, Hotfix tudi

Win 7 SP1 obvisi, Hotfix tudi

Storm ::

Reinstaliral sem Windowse 7 Ultimate, hotel dodati tudi SP1, vendar mi je po uri mletja sistem javil napako 0x800f081f in me napotil na uradno stran, da potegnem dol Check for System Updarte Readiness tool. Na slovenski strani kamor sem bil avtomatsko transferiran ni bilo več fajlov, zato sem poiskal DSIM nekje na angleški različici in potegnil dol Hotfix for Windows (KBN947821), ki pa prav tako pred koncem obvisi in ne nadaljuje.

Kaj je naslednji korak, da bom končno instaliral SP1? Lahko poskusim kar takoj s SP2?
Markec The Great

_Denny_ ::

SP2 ne obstaja. Najdi si nek iso z integriranimi updati, npr. "Microsoft Windows 7 AIO 10in1 USB3 x32 x64 DUAL en-US murphy78" z zaliva ima vse do septembra 2016. Tudi, če ti uspe po poti 7 -> SP1 -> vse ostalo, boš vseeno zgubil več kot 12h, da ti namesti več sto updatov od 2009 do zdaj in vmes še x krat restarta sistem.

Da ne bo kdo jokal zaradi piratstva - zadeva je original MSDN iso samo z updati in brez druge navlake/modifikacij...murphy78 zadeve uporabljam že leta in mi prihranijo kar nekaj časa, ki bi ga zapravil s čakanjem na Windows Update.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Storm ::

Jaz sem potegnil dol vse fajle, ki so pod SP1 navedeni. Enako kot na zalivu je 5,1GB, zalaufal sem windows6.1-KB976932-X64.exe, ampak kot pravim je obvisel nekje proti koncu, in me usmeril na DSIM, ki pa prav tako ni uspel it skozi, da bi povedal zakaj SP1 ni ready... bom zdej poskusil še tega iz zaliva. Kaj pa če .iso fajl startam kot DVD?
Markec The Great

Han ::

Tukaj imaš "Microsoft Windows and Office ISO Download Tool", s katerim si lahko legalno preneseš angleški Windows 7 Ultimate z integriranim SP1.

Storm ::

Han je izjavil:

Tukaj imaš "Microsoft Windows and Office ISO Download Tool", s katerim si lahko legalno preneseš angleški Windows 7 Ultimate z integriranim SP1.



A lahko potem dam samo popravi? Ker sem zdajle 2x na novo instaliral, in sem zgubljal vse možno, od desktopa, vswh programov, passwordov ipd
Markec The Great

Han ::

Na tvojem mestu bi najprej usposobil in do konca posodobil le sistem, zato svetujem svežo namestitev. Po tem namestiš zgolj nujno potrebne gonilnike (npr. za grafiko), .NET Framework in KB3138612, da usposobiš Windows Update.

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

https://www.microsoft.com/en-US/downloa...

Namesto v sistem integriran Windows Update lahko uporabiš tudi WSUS.

http://www.wsusoffline.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

ne hecaj se z updejtanjem sistema updete by update, lepo stegni ready made iso, ki to ze ma in gasa. si 30min fertik.

ce pa se se vedno sesuva oz. mece ven errorje, mas pa problem z strojno opremo
#brezpodpisa

Storm ::

Ok zdaj imam dol potegjeno vse, sem mountal 10 in 1 iso, ampak s čim to zdej zalaufam? Na USB pa restart? A znotraj Winsov ni kakega klasičnega setup.exe?
Markec The Great

hojnikb ::

napeci na usb z rufus in naredi clean install
#brezpodpisa

blackbfm ::

Da ne bo kdo jokal zaradi piratstva - zadeva je original MSDN iso samo z updati in brez druge navlake/modifikacij...murphy78 zadeve uporabljam že leta in mi prihranijo kar nekaj časa, ki bi ga zapravil s čakanjem na Windows Update.


Ti pa lih ves če je notri kaksen malware, rootkit, miner.. Sanja se ti ne. Danes nalagat OS z neuradnih virov je cista bedarija in neumnost. *razen ce preverjas hash z originalom

_Denny_ ::

Hja, ni to Windows 7 Super Duper Gamer Pre-activated Black Edition od nekih neznanih avtorjev, ki jih najdeš vsepovsod po trackerjih, ampak ista stvar, ki jo lahko repliciraš sam z RT7Lite, "en_windows_7_ultimate_with_sp1" MSDN iso fajlom, April 2015 Servicing Stack updatom, Windows 7 SP1 Convenience Rollup updatom in vsem ostalim iz Microsoft Update Cataloga, kar je prišlo po maju 2016. Na koncu še iz isota izbrišeš sources\ei.cfg, da je stvar uporabna za vse Win7 verzije, ne samo Ultimate. Imaš tudi podrobnejši opis slipstreama z DISM od taistega murphy78 osebka, od katerega iso priporočam.

@Storm: preberi si priložena navodila. Če ti dela 10in1 iso z obema verzijama probleme, imaš zraven exe, ki ti ga razdeli na dva dela (32bit Win7AIO_5in1_Sep2016_ESD_x32_en-US_murphy78.iso in 64bit Win7AIO_5in1_Sep2016_ESD_x64_en-US_murphy78.iso). Potem dalje pa tako, kot je rekel hojnikb.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

blackbfm ::

Hja, ni to Windows 7 Super Duper Gamer Pre-activated Black Edition od nekih neznanih avtorjev, ki jih najdeš vsepovsod po trackerjih, ampak ista stvar, ki jo lahko repliciraš sam z RT7Lite, "en_windows_7_ultimate_with_sp1" MSDN iso fajlom, April 2015 Servicing Stack updatom, Windows 7 SP1 Convenience Rollup updatom in vsem ostalim iz Microsoft Update Cataloga, kar je prišlo po maju 2016. Na koncu še iz isota izbrišeš sources\ei.cfg, da je stvar uporabna za vse Win7 verzije, ne samo Ultimate. Imaš tudi podrobnejši opis slipstreama z DISM od taistega murphy78 osebka, od katerega iso priporočam.


Človek, to vse kar govoriš je bz. LAHKO je tip super pošten, legitimen, whatever, ampak bistvo je v tem da ne moreš enostavno in hitro preverit če je RES vse iz uradnih virov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311385 (8912) konspirator
»

Nalepka z licenco

Oddelek: Operacijski sistemi
182463 (1708) He-Man
»

Windows 8.1 ISO uradno na voljo

Oddelek: Operacijski sistemi
4910678 (8633) Qushaak
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212181 (1689) Duhec
»

Windows 7 SP1

Oddelek: Operacijski sistemi
182895 (1768) gorenjc

Več podobnih tem