» »

Izšel Applov iOS 10

1
2
»

shadeX ::

Po slabem dnevu uporabe, lahko kar se tiče baterije povem da na 6S ne opazim ne izboljšave, niti poslabšanja. Odklopil sem ga ob 9h iz polnilca in takrat ga medium uporabljal za video/brskanje/siri (test). Sem na 75%, kar je nekako isto kot prej.

P.S

A to da Siri deluje v ozadju - posluša na "Hey Siri" (ni privzeta nastavitev) brez da bi bilo potrebno priključiti na polnilec, je iOS 10 feature ali je bilo že prej to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrStein ::

Furbo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:


Ne more ena verzija ios kar za 2x pospešiti stvari.

Ti še nikoli nisi optimizal softver?

Ne nisem

Aha, torej nimaš pojma o čem govoriš?

ti

Jaz sem irelevanten. Bo Mavrik razložil zakaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

shadeX je izjavil:

A to da Siri deluje v ozadju - posluša na "Hey Siri" (ni privzeta nastavitev) brez da bi bilo potrebno priključiti na polnilec, je iOS 10 feature ali je bilo že prej to?

Je delalo že na ios 9.

shadeX ::

Mogoče v zadnjih ios 9 verzijah? Ker sem prepričan, da je na iPadu zahtevalo da je priklopljen na polnilec (nimam tukaj trenutno za pogledat). Ne vem pa ali je bilo omejeno to tudi na iPhone.

amacar ::

Mislim, da je omejeno na 6s/6s+, ker na 6ki se mi zdi da tudi ni delal "Hey Siri" brez polnilca.

Url: http://apple.stackexchange.com/question...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

          ::

gus5 je izjavil:

Podobno kot omenjene službe, tudi Jabolko ne mara (javne, strokovne, novinarske) kritike; zdi se celo, da ima sestavljeno črno listo medijev, katerim onemogoča dostop do svojih predstavitvenih dogodkov.


A ni logočno, da če vabiš ljudi na zasebni dogodek, da povabiš tiste, ki so ti naklonjeni? Koga bi pa ti povabil? Take, ki te bodo naslednji dan grajali?

lencc ::

Univerzalno odložišče je izjemno dobrodošla novost, ker je končno mogoče kopirati in lepiti vsebino z mobilne naprave kar na Mac in nazaj.

Torej nekakšen Applov Pushbullet?

shadeX ::

Po novem tudi 2-step verification, ko se vpišeš iz druge naprave.






Ni mi pa jasno, kako je to včeraj ratal, takoj ko sem updejtal na iOS 10 :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

leiito ::

pa copy paste med napravami, ne vem če samo za tekst, ali lahko copy pastaš tudi fajle. Za tisto je sicer že airdrop, ampak ajde, od viška ne boli glava.

Led lučke se bojo pa gotovo 3rd party brezžične pojavile, če je taka nuja.

Tilen ::

PPTP VPN nima več native podpore v iOS 10. Zanimivo, da nihče ne tarna za tem. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Eni še nismo dojeli vseh novosti, ki jih prinaša iOS 10. Ker si ravnokar omenil, je res da VPN iz glavnih settingsov je izvzet in imam samo 3 konfiguracije na voljo. IKEv2, IPSec, L2TP. Na ruterju laufam DD-WRT, ki podpira samo PPTP.

Am I screwed?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

Yes. Microsoft je to že zdavnaj ukinil. Apple samo sledi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Huh? Windows 10 se lepo poveže na PPTP mašine. Za Apple boš pa pač zdaj moral kupiti drage enterprise routerje da boš lahko potem pogruntal kako L2TP in ostali VPNji ne grejo preko NATov in ostalega. Tečno je ja. #courage!

Za iOS si bolj ali manj SoL (nič več piratiziranja Netflixa vi barabe!), za macOS pa še vedno lahko uporabiš kak Viscosity z OpenVPN.

Na japkah zadnje čase vedno manj stvari "JustWorks(tm)"
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Tudi na Windows 8.1 uporabljam PPTP brez problema.

Tilen ::

Mislil sem Windows Phone, se obema opravičujem. Nazadnje je to bilo ukinjeno, ne vem, kako je danes.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Mislil sem Windows Phone, se obema opravičujem. Nazadnje je to bilo ukinjeno, ne vem, kako je danes.


Ahh to pa verjetno - sem mislil da si mislil namiznike (namreč macOS Sierra tudi več ne podpira PPTP, kar je bolj tečno).
The truth is rarely pure and never simple.

xmetallic ::

bluefish je izjavil:

Looooooka je izjavil:

O lej. Nihce se ne pritozuje nad tem, da zbirajo vec podatkov. Hypocracy much? :)
Ker je opt-in. Za razliko od neke druge firme, kjer popoln izklop sploh ni možen.

Ker če imaš izklopljeno zagotovo ne zbira nobenih podatkov. V to ste prepričani. Pri Microsoftu ste ravno tako prepričani, da tudi ob izkolpljeni funkciji zbira podatke. Zakaj je v Apple primeru drugače?

no comment ::

Track record.

BorutK-73 ::

Saul Goodman je izjavil:

Apple je še enkrat dokazal, da zna updejtat iNapravo v USA, Sloveniji in v Indiji - hkrati. To zmožnost mu Google verjetno močno zavida. Prednosti sicer zaprtega ekosistema.

Je pa še dost prostora za izboljšave - Apple 2FA je npr. joke. Upam, da zadevo čimprej spolirajo na Google nivo.

Dajte si že enkrat dopovedat da ima apple ducat naprav ki jih SAM proizvaja proti miljon različnih naprav na androidu.

opeter ::

V trenutku, ko vklopiš telefon in si dosegljiv na mobilnen omrežju, se začne špijoniranje (beležijo se pogovori, sporočila itn.).
Pol pa še ločeno Apple, Google in kompanija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Saul Goodman ::

BorutK-73 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

Apple je še enkrat dokazal, da zna updejtat iNapravo v USA, Sloveniji in v Indiji - hkrati. To zmožnost mu Google verjetno močno zavida. Prednosti sicer zaprtega ekosistema.

Je pa še dost prostora za izboljšave - Apple 2FA je npr. joke. Upam, da zadevo čimprej spolirajo na Google nivo.

Dajte si že enkrat dopovedat da ima apple ducat naprav ki jih SAM proizvaja proti miljon različnih naprav na androidu.


Stari, jaz to vem. In tle imajo prednost. Google lahko podobno ponudi Nexus napravam, čeprav je ta rok updejtanja precej bolj raztegnjen. Mene boš danes težko prepričal v nakup telefona, ki v zglednem času nima na voljo updejta, ko drek zadane fen.

V končni fazi pa se zdi, da oba preostala resna playerja hodita po Apple poti glede "walled garden" pristopa. Če je tvoj socialni krog suženj Googla, MS ali Appla, je itak trivialno razmišljat o zasebnosti.

dotomaz ::

shadeX je izjavil:

Eni še nismo dojeli vseh novosti, ki jih prinaša iOS 10. Ker si ravnokar omenil, je res da VPN iz glavnih settingsov je izvzet in imam samo 3 konfiguracije na voljo. IKEv2, IPSec, L2TP. Na ruterju laufam DD-WRT, ki podpira samo PPTP.

Am I screwed?


Jaz imam na dd-wrt OpenVPN. Rabiš še OpenVPN app, da nastaviš vpn . Samo potem pa deluje enako kot native podprti vpn-i. Appa ne rabiš nič odpirat.

noraguta ::

bluefish je izjavil:

Looooooka je izjavil:

O lej. Nihce se ne pritozuje nad tem, da zbirajo vec podatkov. Hypocracy much? :)
Ker je opt-in. Za razliko od neke druge firme, kjer popoln izklop sploh ni možen.

Neka druga firma ti ne veže naprave na sw. Kaj pa ti veš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Helloworld12 ::

Pozdravljeni!
Rad bi dodal da je Apple spet pozabil saj se v telefon da priti brez zahtevanja kode ceprav imaš vklopljeno!

DeeJay ::

Helloworld12 je izjavil:

Pozdravljeni!
Rad bi dodal da je Apple spet pozabil saj se v telefon da priti brez zahtevanja kode ceprav imaš vklopljeno!


?
opiši postopek, me bolj točno zanima, kako lahko prideš v telefon, brez da vpišeš kodo.

Kodi sta dve: Koda telefona in koda SIM-a.
Če maš nastavljeno samo kodo za SIM, v telefon seveda brez problema prideš, samo klicat ne moreš (če kode ne poznaš)
Če maš pa nastavljeno kodo za telefon, pol pa ni pogojev, da prideš v telefon, razen če si najdu kak bug, za katerega ti bodo pa pri Applu rade volje mastno plačali.

leiito ::

noraguta je izjavil:

bluefish je izjavil:

Looooooka je izjavil:

O lej. Nihce se ne pritozuje nad tem, da zbirajo vec podatkov. Hypocracy much? :)
Ker je opt-in. Za razliko od neke druge firme, kjer popoln izklop sploh ni možen.

Neka druga firma ti ne veže naprave na sw. Kaj pa ti veš.


Hypocracy?

Btw, kako se odpre nova téma? Manjka resen Apple appreciation thread, kjer bi lahko odkrito hvalili Applove dobre in slabe stvari.

Furbo ::

Helloworld12 je izjavil:

Pozdravljeni!
Rad bi dodal da je Apple spet pozabil saj se v telefon da priti brez zahtevanja kode ceprav imaš vklopljeno!

Ja, s prstnim odtisom :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Helloworld12 ::

Jaz imam vklopljen in touch id in passcode pa samo kliknes na home button in si not ne vprasa za kodo? Pa sem preveril ce imam turn on in imam

Furbo je izjavil:

Helloworld12 je izjavil:

Pozdravljeni!
Rad bi dodal da je Apple spet pozabil saj se v telefon da priti brez zahtevanja kode ceprav imaš vklopljeno!

Ja, s prstnim odtisom :)

Sem s prijateljem probal in je samo kliknil na home button in je bil not

Sedaj pa deluje kot mora?
Prej pa ni

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Evo to je OTA updejt! Prijaviš bug v slo-techu, Apple pa v trenutku pofixa!

(mal se sprehod po settingih in ti bo kmal jasno...)

shadeX ::

Ni povezano direktno z iOS 10, je pa povezano z boljšo uporabniško izkušnjo na iOS sistemih.

Po novem so tudi posodobili pogoje za developerje na iTunes oz. AppStoru. In sicer nič več kot 50 znakov po novem v naslovu aplikacije. Zavračali bodo tudi vse nesmiselne besedne zveze oz. povedi, ki nimajo smisla oz. relevance s samo aplikacijo.

Kot firma ki ima sloves ravno po kvaliteti, bi to morala imeti od vsega začetka tako kot Google, ki developerje, ki spamajo besede strogo kaznuje (doživljenski ban). Prej si pri Applu lahko v aplikacijo ki npr zajame fotografijo, uporabil v naslovu besedo ki s tem nima nobene povezave (npr car tires). No od sedaj nič več tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

leiito ::

Z Applom se da zaslužit, tudi če ga sploh ne kupiš.

$100 da Apple sam, $1.000 dobiš pa za mesto v čakalni vrsti. Kar ni tako slabo za teden poležavanja.

https://www.cnet.com/news/warning-if-yo...

Goody ::

leiito je izjavil:

Btw, kako se odpre nova téma? Manjka resen Apple appreciation thread, kjer bi lahko odkrito hvalili Applove dobre in slabe stvari.


Hehe, pa saj ti nonstop hvališ Applove dobre IN slabe stvari.

No resno, imam doma ipad mini 2, naj dam gor 10 ali bo začel štekati? Je kdo že probal?

DeeJay ::

Na iPhone 5 in 5C dela zadeva tko kot mora. Upočasnitev je minimalna in neopazna.
http://arstechnica.com/apple/2016/09/go...

xmetallic ::

6s baterija zdrži precej manj. Prej standby 115h usage 5h; standby 80h usage 7h. Po updejtu usage 5h standby 45h pa je baterija ze na 20%.

tomaz- ::

Si upošteval dejstvo, da novi iOS indeksira na novo, da je imelo cel kup aplikacij posodobitev takoj po instalaciji iOS10, ki se izvaja v ozadju, da ti po novem na začetku indeksira slike in videe in še kaj se najde.. Poraba baterije se ti bo IMHO umirila..

DeeJay ::

verjetno si si naštimal take widgete, ki skoz pullajo podatke. Pol se nebi čudu da je tolk manj.

ingeniero ::

Ali se da nastaviti, da se v Calendar (widgetu) prikazuje naslednji dogodek, ki ni nujno na današnji dan. Se pravi pokaže prvi dogodek, ki sledi (lahko je tudi naslednji teden, ali še kasneje).

McMallar ::

Meni se po defaultu...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

amacar ::

ingeniero je izjavil:

Ali se da nastaviti, da se v Calendar (widgetu) prikazuje naslednji dogodek, ki ni nujno na današnji dan. Se pravi pokaže prvi dogodek, ki sledi (lahko je tudi naslednji teden, ali še kasneje).

Za calendar ne vem, ampak widget "Up next" pa kaže točno to.

shadeX ::

Jp. Vsebuje pa Evente, Reminderje ter Alarme.

ingeniero ::

Deluje. Hvala.

Saul Goodman ::

Začetno lagganje je minilo, saj je iOS posodabljal še aplikacije, ipd. trenutna izkušnja je res dobra, sistem je zelo odziven, morda res placebo efekt, vendar se mi zdi, da bolj, kot je bil. nove spremembe so mi všeč.

ni mi všeč, da mi je nekaj zbrkljal icloud nastavitve in mi naredil full backup telefon v iOblak. fuck. im not amused.

tomaz- ::

Pobrisi ga.. saj se da ..

McMallar ::

Jaz tudi nisem opazil kaksne upocasnitve na 5S. Edino kar me moti je, da so odstranili swipe to unlock...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

leiito ::

Vsakič isto. Z beta verzijami je vse kul, na suho pa nov iOS zmeri pomeša vrstni red knjig v posameznih sekcijah znotraj iBooks. Ali pa Apple s tem na subtilen način sporoča, da ne podpirajo 1.000 piratiziranih knjig na svoji napravi.

settler ::

Meni pa na 5-ki občutno hitreje deluje. Mail mi 2 krat hitreje odpre itd.

Cveto ::

Meni se tudi zdi da baterija z zadnjo verzijo iOS 10 zdrži manj. Prej, na beta verziji 10-ke, je bilo pa zelo ok (na 6s+ to pomeni 2+ dni intenzivne uporabe z vsem vklopljenim (BT, Wifi, razne lokacije, widgeti). Note 3 pri taki uporabi ni zdržal od zjutraj do konca šihta.

leiito ::

Tudi meni se zdi, da baterija zdrži manj, včeraj sem moral po dolgem času že pred kosilom polniti telefon. Je pa res, da Angry Birds porabi veliko baterije, več kot gledanje filmov ali Most Wanted Need For Speed npr.

tomaz- ::

Jaz na plusu in na iPadu ne opazim vecje razlike pri porabi. Res pa je, da oboje dam zvecer polnit, ne glede na stanje baterije..

          ::

Meni je pa Notes pokvaril podatke in se niti ne odpre več. Oz. se odpre in nato takoj zapre. O tem poročajo tudi drugi uporabniki. Rešitev naj bi bila izklop sinhronizacije s Cloudom, brisanje vseh zapiskov in ponovni vklop sinhronizacije, ki restora zapiske. Tečno na kvadrat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324946 (19459) s1m0n
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922951 (17566)          
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2912037 (9574) hojnikb
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9038299 (33806) m0LN4r
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438617 (33973) dejanslo

Več podobnih tem