» »

Zapuščinska razprava - vpogled

Zapuščinska razprava - vpogled

«
1
2

Rampage ::

Pozdrav,

mene pa zanima če kdo ve oziroma ima informacijo kako je s tem in sicer ali je možen dostop oziroma vpogled v podatke o premoženju, ki ga je pokojni zapustil? Z drugimi besedami, zanima me kaj točno bo predmet debate na zapuščinski razpravi in če lahko to zvem pred dejansko zapuščinsko razpravo.

Iz upravne enote so me že napotili na sodišče, kjer pa se danes nisem uspel zglasiti v času uradnih ur. Gre za ožje sorodstvo (prvo koleno) in je pač zadeva nanesla tako, da nismo imeli dosti stikov in zdaj niti ne vem kako naj pristopam in bi raje nekako pridobil te podatke preko sodišča (vsej informativno) kot pa, da "zaslišujem", v kolikor se sploh to da, ker trenutno sploh nimam ideje kaj lahko pričakujem.

Invictus ::

Zato pa je zapuščinska razprava. Da se prebere oporoko (če je) in premoženje podeli dedičem.

Ne moreš ti tega prej videti, kolikor je meni znano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rampage ::

Oporoke ni, eden izmed dedičev sem jaz in za zdaj še nekako izhajam iz tega, da bi bilo pametno, da se pred zapuščinsko dogovorimo in na prvi razpravi pogodimo, ampak se težko dogovarjamo če morem osebam, ki jih komaj poznam verjeti na besedo.

Oziroma, glede na tole http://med.over.net/forum5/viewtopic.ph... rabim samo opravilno številko? Katero spet nimam prave ideje kje jo lahko dobim glede na to, da je zadevo vložil drug dedič. Jao.

Aston_11 ::

Lahko vpogledaš v spis - greš na sodišče, poveš kdo je zapustnik, spis bodo že sami našli, saj imajo računalnike, pri manjših sodiščih pa vedo že po imenu zapustnika. Poveš, da si dedič in da bi rad vpogledal v spis. Nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Rampage ::

Odlično, najlepša hvala za informacije.

Machete ::

Glede na to da nisi imel 'dosti' stikov in da ostalih dedičev praktično ne poznaš, po vabilu na razpravo pošlji na sodišče dopis, kjer se odpoveduješ vsem obveznostim in kakršni koli morebitni dediščini in si frej ta zadeve za vedno. To je spisano v 5. minutah, navezuješ pa se na razpravo navedeno v vabilu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen ::

Glede na to da nisi imel 'dosti' stikov in da ostalih dedičev praktično ne poznaš, po vabilu na razpravo pošlji na sodišče dopis, kjer se odpoveduješ


Zakaj bi se odpovedoval deležu, ki mu pripada? Ni nobene potrebe. Samo ne pusti se naplahtati z ustno pogodbo od nekoga, ki ga praktično ne poznaš. Naredite vse "po zakonu" in se pogajajte kasneje. Glede na to, da nisi imel stikov, ne bi smel imeti problemov zahtevati do centa točno kar ti pripada. Koliko to je, naj ugotovijo na razpravi. Boš pač lastnik tretjine "njihove" hiše. Nerodna reč, če nimajo denarja, da bi te izplačali. Koristna zate pa približno toliko, kot pred razpravo.

V kolikor ne želiš stikov niti na razpravi, lahko pošlješ pooblaščenca, ki bo zate zahteval kar ti pripada. Pooblastilo pošljete na sodišče, ko prejmete vabilo na zapuščinsko razpravo. Pooblastilo naj prinese s sabo tudi pooblaščenec in naj bo overjeno (cca 50EUR za predmete od 68.850 do 150.000 EUR).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

globoko grlo ::

vedno pred mano sta dve poti lalala
izberem pa tisto, ki je ni
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Tilen ::

Ne vem sicer, kako je potem, če za kredit zastaviš tretjino njihove hiše in ne plačuješ. Verjetno je kakšna varovalka pred velikimi neumnostmi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ales ::

Saj ni njihova hiša, ampak njegova. Do 1/3.

globoko grlo ::

ja, banka pobere njegovo tretjino in proda albancem npr
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Furbo ::

Tilen je izjavil:

Ne vem sicer, kako je potem, če za kredit zastaviš tretjino njihove hiše in ne plačuješ. Verjetno je kakšna varovalka pred velikimi neumnostmi.

Ja, varovalka je takšna, da banka ne bo šla v tako neumnost. Razen če vzameš kredit za jurja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Tilen je izjavil:


Zakaj bi se odpovedoval deležu, ki mu pripada? Ni nobene potrebe.


Samo omenil sem eno elegantno možnost. (Ki sem se je poslužil sam nedavno). Seveda pa greš lahko po slovensko do zadnje drobtine, ker ti pač pripada.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

grizl ::

Machete je izjavil:

Tilen je izjavil:


Zakaj bi se odpovedoval deležu, ki mu pripada? Ni nobene potrebe.


Samo omenil sem eno elegantno možnost. (Ki sem se je poslužil sam nedavno). Seveda pa greš lahko po slovensko do zadnje drobtine, ker ti pač pripada.


To je tisto. Pripada mu.

Sicer čisto hipotetičo ( ali pa v tem primeru tudi ne...), zapustnik ga je kar nekaj časa močno "hebal", ostali tudi nimajo stikov oz. opravka z njim, sedaj naj jim, ker je dobra duša še vse zapusti.... . Kot sem rekel, od primera do primera...

Ales ::

Furbo je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ne vem sicer, kako je potem, če za kredit zastaviš tretjino njihove hiše in ne plačuješ. Verjetno je kakšna varovalka pred velikimi neumnostmi.

Ja, varovalka je takšna, da banka ne bo šla v tako neumnost. Razen če vzameš kredit za jurja.

Banka mogoče ne, vprašanje. So pa take stvari potencialno nevarne. Primer, lastnik 1/3 nepremičnine v njej ne prebiva, prebiva pa lastnik 2/3 in uporablja vso nepremičnino. Lastnik 1/3 za svoj del zahteva najemnino (kar ima vso pravico), lastnik 2/3 se dela neumnega v stilu glava v pesek, "kaj on hoče, to ni njegovo, bla bla bla". Lastnik 1/3 modro čaka. Čez nekaj časa sledi izvršba na 2/3 nepremičnine drugega lastnika na podlagi dolga za najemnino.

Treba bit previden.

s1m0n ::

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.

Aston_11 ::

Ales je izjavil:

sledi izvršba
sledi tožba, ne izvršba.

s1m0n je izjavil:

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.
Nimajo drugega dela in se praskajo, najbrž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

MadMen ::

s1m0n je izjavil:

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.

V Ljubljani je bilo nekje 8 mesecev, tako da ultra počasi pa spet ni. Samo nekateri ste nestrpni.

barakus ::

Kaj pa ce pride na razpravo in ugotovi, da je podedoval ogromne dolgove :D

Rampage ::

Ja približno tako, sej so mi rekli, da lahko pričakujem, da bo šele februarja drugo leto. Sicer vprašanje koliko ima ta debata smisla ampak ajde, nismo imeli slabih odnosov, nismo pa tudi imeli kaj dosti stikov, vsak je šel naprej s svojim življenjem. Predvidevam, da bodo predmet zapuščinske razprave pretežno nepremičnine, med njimi tudi 1/8 "naše". Malo bo kriza dokazovati 20 let vzdrževanja in podobne stvari pa bojda sodišča niti ne dajo kaj dosti ne to.

Če se za "dobre odnose" odpovem zapuščini pomeni, da morem nekomu 20k, 30k izplačati, no vsej po GURSovi oceni, sej nebi bil tak problem ampak bi bili to dragi odnosi ni kaj. Pa še vprašanje do česa sem upravičen iz "njihove" strani, 20 let ni malo...

barakus je izjavil:

Kaj pa ce pride na razpravo in ugotovi, da je podedoval ogromne dolgove :D


Če se odpoveš zapuščini se lahko tudi dolgovom kolikor mi je znano.

Glugy ::

Pa sploh lahk z gotovostjo veš če so dolgovi v tvojem primeru al ne? A ti to povedo predn podpišeš da deduješ? Ker če ti ne...pol je to...lahko zelo boleče.

Rampage ::

Kolikor je meni znano se vse kar je na zapuščinski razpravi "predstavi" (tudi dolgovi) in potem v kolikor se lahko dediči dogovorimo kako in kaj bomo ok, v nasprotnem primeru pa sledijo nadaljnje obravnave oziroma tožbe, ki se seveda plačajo, kot tudi vsaka razprava.

Če najdejo kasneje kakšne dolgove in podobne stvari (ko je zapuščinska in vse mimo) potem pa ne vem kako je ampak mislim, da tega niti ne bo pri nas.

Phantomeye ::

MadMen je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.

V Ljubljani je bilo nekje 8 mesecev, tako da ultra počasi pa spet ni. Samo nekateri ste nestrpni.


Ja, recimo, da 8 mesecev ni veliko ... dokler, kaj ne gre narobe. potem se pa spet podaljša ... in spet ... pri nas se je zdaj že 3x podaljšalo. In the funny part is, da sorodniki niso tisti, ki so zadeve zakomplicirali. Ampak je šlo društvo upokojencev spodbijat oporoko (ki so v našem primeru že dobili denar, nekaj so ga pa celo ukradli)

Enterprise ::

Rampage je izjavil:

Če se odpoveš zapuščini se lahko tudi dolgovom kolikor mi je znano.


Deduješ tako premoženje kot dolgove, vendar dolgov nikoli več, kot premoženja. Manj kot nič torej ne moreš dobiti.

Furbo ::

MadMen je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.

V Ljubljani je bilo nekje 8 mesecev, tako da ultra počasi pa spet ni. Samo nekateri ste nestrpni.

8 mesecev je ogromno, lahko bi bilo 30 dni kasneje in se hitro urejalo.
Moja babica ni imela skoraj ničesar, pa se je vleklo več kot leto dni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WaterBoy ::

Problem nastane če so kakšni skriti dolgovi. Ti veselo deduješ pol pa bab si v pufih

[D]emon ::

Furbo je izjavil:

MadMen je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Tak se pri nas čaka na te razprave po leta :)
Mi smo že februarja dali pa še zdaj ni bilo obravnave!

Počasni so, da bolj ne morejo bit.

V Ljubljani je bilo nekje 8 mesecev, tako da ultra počasi pa spet ni. Samo nekateri ste nestrpni.

8 mesecev je ogromno, lahko bi bilo 30 dni kasneje in se hitro urejalo.
Moja babica ni imela skoraj ničesar, pa se je vleklo več kot leto dni.


Sam sem na zapuscinsko obravnavo cakal slabih sest mesecev.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

OP ni povedal:

- koliko sploh pričakuje
- koliko je dedičev.
- kje v dednem redu je.

Dokler to ne vemo, so ostalo spekulacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bobby ::

Invictus je izjavil:

OP ni povedal:

- koliko sploh pričakuje
- koliko je dedičev.
- kje v dednem redu je.

Dokler to ne vemo, so ostalo spekulacije.



Iz OPjevih spisov sem razbral:
8 dedicev
Prvo koleno
Sam tale 20-30k eur nisem najbolj dojel, ce je to samo davek potem je dediscina na oko 250keur, razen cs jd teh 20-30k eur vse, kar pricakuje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Invictus ::

Če je prvi dedni red, ni davka. Kaj pa pomeni prvo koleno, pa nimam pojma. Pravno ta termin ne obstaja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Prvo koleno v ravni liniji so otroci - starši. Večinoma si ljudje ponavadi to narobe predstavljajo in tudi Rampage gotovo ni v prvem kolenu napram zapustniku, pa čeprav je tako napisal v prvem postu.

Invictus ::

Nenavadno je,da je 8 dedičev. Kar bi na pamet sklepal, da noter ni otrok pokojnika... Če bi bili, ostalih dedičev ne bi sploh bilo zraven, razen če so se sami priglasili, sploh kake bratje in sestre.

Vedno se najde folk, ki misli da mora kaj podedovat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WaterBoy ::

Ta nujni delež je tako brezveze. Oporoka in srečno...

Rampage ::

Ja, sem malo nerodno napisal, vsi dediči (5) smo v prvem dednem redu. Hiša (naša, ta v kateri živim in je meni zanimiva) je bila samo v delni lasti pokojnika (1/8, ki bi bila preračunano vredna cca. 20kE). Oporoke ni, ostale nepremičnine, ki so v igri pa mi (še) niso znane, za nekatere vem, da obstajajo, zato me tudi zanima kaj vse "so dali noter" in kaj je mogoče kdo skušal "skriti".

telexdell ::

Nepremičnine ne moreš skriti, saj ima vsak del zemljišča in stavb na njem svojega lastnika. Če se neka nepremičnina ne nahaja na spisku zapuščinske razprave, je pa njen lastnik pokojnik, potem bo njen lastnik še naprej. Ko se bo takšna nepremičnina nekoč odkrila ne bo mogel postati njen lastnih nihče brez ponovne zapuščinske razprave, v kateri se bo delilo to na novo odkrito premoženje.

Večji problem so lahko premičnine (denar doma v nogavici, plemenite kovine, umetniška dela...). To pa lahko nekdo skrije. To pa sodišče ne ve in tega ne boš našel v spisu. Takšne informacije se iščejo pri sorodnikih, sosedih, prijateljih, sodelavcih... pokojnika. Tam tudi izveš, ali je bil pokojnih zadolžen ipd.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

telexdell je izjavil:

Nepremičnine ne moreš skriti, saj ima vsak del zemljišča in stavb na njem svojega lastnika.

Lahko se jih odtuji z darilno pogodbo tik pred smrtjo...

Pa se ne bodo pojavile v seznamu na zapuščinski...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Rampage je izjavil:

Ja, sem malo nerodno napisal, vsi dediči (5) smo v prvem dednem redu. Hiša (naša, ta v kateri živim in je meni zanimiva) je bila samo v delni lasti pokojnika (1/8, ki bi bila preračunano vredna cca. 20kE). Oporoke ni, ostale nepremičnine, ki so v igri pa mi (še) niso znane, za nekatere vem, da obstajajo, zato me tudi zanima kaj vse "so dali noter" in kaj je mogoče kdo skušal "skriti".

Kar je napisano nanj (nepremičnine, avti), 'da noter' že sodišče samo, pa vloge na bankah itd.. ni to kar od žlahte odvisno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Če si pooblaščen, lahko brez problemov takoj ob smrti sprazniš vse bančne račune. Samo to se vidi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Invictus je izjavil:

telexdell je izjavil:

Nepremičnine ne moreš skriti, saj ima vsak del zemljišča in stavb na njem svojega lastnika.

Lahko se jih odtuji z darilno pogodbo tik pred smrtjo...

Pa se ne bodo pojavile v seznamu na zapuščinski...

Nepremičnina bo drugega imela lastnika in ne bo navedena v sodnem spisu. Torej iz vpogleda v sodni spis ne boš o "skritem" premoženju zapustnika vedel nič. Če pa za neko nepremičnino veš, da jo je imel pokojni v lasti in je med zapuščinsko razpravo ne navedejo pa tako lahko takrat in tam to poveš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Če si pooblaščen, lahko brez problemov takoj ob smrti sprazniš vse bančne račune. Samo to se vidi...


Zato pa se take stvari naredi preden se truplo ohladi in oglednik podpiše čas smrti.

noraguta ::

Tudi če se gre stvar v stečajno maso.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rampage ::

In če zadeva ni vpisana v kataster ker tam delajo s takšno zamudo ali pa kdo poskuša kaj mečkati, ker pozna koga (ne bom šel preveč v detajle)? Iz prve roke vem za primere ko so lastniki čakali na vpis v kataster 12 let po nakupu nepremičnine - takšne in podobne zadeve tudi sodišče samo poišče in razišče?

next3steps ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če si pooblaščen, lahko brez problemov takoj ob smrti sprazniš vse bančne račune. Samo to se vidi...


Zato pa se take stvari naredi preden se truplo ohladi in oglednik podpiše čas smrti.

Majkemi, misli mi bereš.

St235 ::

Rampage je izjavil:

In če zadeva ni vpisana v kataster ker tam delajo s takšno zamudo ali pa kdo poskuša kaj mečkati, ker pozna koga (ne bom šel preveč v detajle)? Iz prve roke vem za primere ko so lastniki čakali na vpis v kataster 12 let po nakupu nepremičnine - takšne in podobne zadeve tudi sodišče samo poišče in razišče?


iz prve roke vem da nakladaš. V kolikor so stvari BP so vpisi v zemljiško knjigo narejeni v roku meseca dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

telexdell ::

Rampage je izjavil:

In če zadeva ni vpisana v kataster ker tam delajo s takšno zamudo ali pa kdo poskuša kaj mečkati, ker pozna koga (ne bom šel preveč v detajle)? Iz prve roke vem za primere ko so lastniki čakali na vpis v kataster 12 let po nakupu nepremičnine - takšne in podobne zadeve tudi sodišče samo poišče in razišče?

Kdo ne bo vpisal zadeve v kataster? Če je pokojnik prodal in kupec ni vpisan v kataster se bo ta nepremičnina dedovala, kupec pa bo kasneje dokazoval, da je nepremičnino zares kupil. Če bo s tožbo uspel bo pač dediščina za toliko nižja. Če pa je mečkal pokojnik se pač na sodišču priloži pogodba, potem pa bo sodnica dala napotke kako in kaj naprej. Da pa bi pogodbo skril in kasneje lastnik nepremičnine postal kar eden tam pač ne gre.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

@telexdell
Nimaš prav. Vrstni red je edino kar se šteje pri zemljiški knjigi. So me zelo dobro podučili, da naj ne čakam na vpis v ZK pri nakupu nepremičnine. Namreč v času, ko ti čakaš, lahko prodajalec še enkrat proda nepremičnino. Če se drugi kupec prej vpiše v ZK, je on lastnik. Ti pa kot osmoljenec lahko sodno izterjaš denar od prodajalca. Če ga seveda še ima... Tukaj kupec ne more terjati denarja od dedičev, ker on v času sklepanja posla o tem ni bil obveščen in zanj ni odgovoren.

Če je dedič vpisan prej kot kupec, je zadeva zaključena.

Če v kupoprodajni pogodbi ni ZK dovolila, potem je zadeva tako ali tako zaključena, ker prodajalec tega več ne more dati, ker je mrtev ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Invictus je izjavil:


Če je dedič vpisan prej kot kupec, je zadeva zaključena.

Če v kupoprodajni pogodbi ni ZK dovolila, potem je zadeva tako ali tako zaključena, ker prodajalec tega več ne more dati, ker je mrtev ;).


Ne drži. Načelo zaupanja v zemljiško knjigo varuje le pri pravnoposlovni pridobitvi, ne pa pri dedovanju. Primer ene izmed mnogih sodba.
https://dolhar.si/

Aston_11 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če je dedič vpisan prej kot kupec, je zadeva zaključena.

Če v kupoprodajni pogodbi ni ZK dovolila, potem je zadeva tako ali tako zaključena, ker prodajalec tega več ne more dati, ker je mrtev ;).


Ne drži. Načelo zaupanja v zemljiško knjigo varuje le pri pravnoposlovni pridobitvi, ne pa pri dedovanju. Primer ene izmed mnogih sodba.

Edit: Primer je dober, ker iz te sodbe izhaja, da dediči lastnik niso postali, ker je bilo že pred tem priposestvovano, torej zapustnik sploh ni bil lastnik. Dediči so se torej vknjižili, priposestvovalec pa jih je tožil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Invictus ::

Ziga Dolhar je izjavil:


Ne drži. Načelo zaupanja v zemljiško knjigo varuje le pri pravnoposlovni pridobitvi, ne pa pri dedovanju. Primer ene izmed mnogih sodba.

Ah, še ena nova forma nepremičninskih poslov :).

Slabo za dediče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Če v kupoprodajni pogodbi ni ZK dovolila, potem je zadeva tako ali tako zaključena, ker prodajalec tega več ne more dati, ker je mrtev ;).
Daleč od resnice. Prodajalec ima dediče, zk dovolilo dajo oni, če nočejo, romanje na sodišče.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715278 (11555) sekvoja
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110685 (7188) Mato989
»

imam ime, rabim pa vedeti kaj poseduje ta človek ?

Oddelek: Loža
437974 (6270) noraguta
»

50% lastnik?

Oddelek: Loža
224716 (3263) ZaphodBB
»

Dediščina in prodaja stanovanja. Kako in kaj brez nategov?

Oddelek: Loža
4914368 (12818) St235

Več podobnih tem