» »

google ad words

google ad words

tech1 ::

a je kdo kdaj kaj dosegel s tem?

Se kdo spozna za prav na to?

Jaz sem porabil neki čez 150EUR in mel slabe rezultate.

Če potegnem črto , rečem da je to metanje dnarja stran. (oglaševal sem svojo glasbo na itunes itd.)

Mogoče za druge stvari se da kaj dosežt, ampak js osebno se raje ustrelim kod da kliknem na en google ad k vidim kje.

Tud na youtubeu sm oglaševal in tam je blo največ rezultata ampak če primerjam kolko sem naredil prometa in kolko porabu, je to bil kr en minus. :/
  • spremenilo: tech1 ()

flyby ::

odlično orodje, če ga znaš uporabljati. verjetno si imel nastavljeno preveč splošno, preširoko prikazovanje oglasa za nepravo publiko.

MasterKiD ::

Zadeva je super, ampak to ni za oglaševanje glasbe. Recimo imaš podjetje, ki prodaja okna in oglašuješ svoje podjetje recimo pod ključnimi besedami okna, montaža oken in podobno. Seveda pogoj za uspeh je tudi dobro narejena spletna stran.

Ti si pa zajeb** v samem začetku > AdWords pa oglaševanje glasbe ne gre skupaj :)

shadeX ::

Ti si pa zajeb** v samem začetku > AdWords pa oglaševanje glasbe ne gre skupaj :)


Gre, ampak boš težje naredil dobiček kot npr z okni ki si jih omenil.

Še vedno pa moraš dobiti svojo ciljno publiko in raziskati trg (na katere ključne besede se iščejo taki komadi), itd.

lymph ::

Adwords je najboljša oglaševalska platforma trenutno, blizu pride Facebook potem pa šele pridejo vse ostale. Ampak, kar se tiče tvojega cilja - prodaje svoje glasbe, ti bolj priporočam Facebook ads, kjer boš lahko bolj točno določil svojo ciljno publiko.

V adwords načeloma targetiraš po ključnih besedah, v facebooku pa po zelo ostro izbranih interesih in demografiji (starost, spol..). Tko da, če poznaš kake druge zvrsti in izvajalce, ki so zelo podobni tebi, lahko v facebook adsih priporočaš tem fanom še svojo musko.

Zapomni si, da je za začetno optimizacijo oglasov najbolj pomemben CTR (procent ljudi ki klikne na oglas) in šele po tem gledaš, kateri oglas ti najboljše prodaja. Se mi pa ne zdi da boš lahko meril konverzije z itunes, tko da se ti najbolj splača poiskat visok CTR oglas in ga pustiti kak teden in spremljati prodajo, potem ga pa zamenjati z drugim in spet isto.
"Belief is immune to counter example."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

facebook ads , facebook reklame.

Oddelek: Loža
91560 (222) edi123
»

Kako začeti?

Oddelek: Loža
173304 (2290) Daliborg
»

Pridobivanje strank - izdelava spletišč

Oddelek: Izdelava spletišč
112260 (1696) Invictus
»

Kako učinkovito povečati obisk na novi strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6312419 (9546) Tydek
»

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

Oddelek: Loža
82942 (2633) cen1

Več podobnih tem