» »

Zamenjava tipkovnice (laptop, zalepljena)

Zamenjava tipkovnice (laptop, zalepljena)

iMark ::

Pozdravljeni,

na prenosniku Asus N550JK bi moral zamenjati tipkovnico. Na servisu bi zamenjali celoten zgornji del ohišja s tipkovnico za skoraj 150 EUR.
Na eBayu dobim samo tipkovnico za 40 EUR (http://www.ebay.com/itm/Backlit-Tipkovn...), ampak ne vem, če se da tako elegantno rešiti glede na to, da je zalepljena.

Ima kdo izkušnje z zamenjavo zalepljenih tipkovnic?
Je komu uspelo popraviti polito zalepljeno tipkovnic? Verjetno niti ne obstaja možnost elegantno razstavit tipkovnico, da se očisti vse kontakte in vrne v prvotno stanje?

Lep pozdrav,
Mark

#000000 ::

ponavadi gre tako da jih odlepiš s pomočjo segrevanja, recimo fen in pogreješ spodnjo in zgornjo stran tipke lahko zbrcaš dol ker je tipkovnica itak zanič tako boš dejansko grel aliminij in bo hitreje odstopila, za nalepit na ni zime.

aja prvo se prepričaj da dejansko ni zatičev, ker redkokatera je zalimana

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Riff ::

ponavad so tipkovnce pritrjene z zatiči

iMark ::

Ok, dol bi recimo šla enostavno s segrevanjem. Bolj me zanima, če lahko potem doma sam spraviš novo na eleganten način noter - če se med odstranitvijo stare ne poškodujejo kakšni fiksirani plastični čepki. Pri nekem ultrabooku sem pri menjavi tipkovnice bil primoran zlomiti neke plastične čepke, ki so držali tipkovnico na ohišje.
Da je potrebno odrezati čepke je razvidno v tem videu: .

Na servisu so mi rekli, da ni mogoče dobiti samo tipkovnice, ker je le-ta zalepljena na zgornji del ohišja (na eBayu se zato dobi tudi precej takih celih kosov - ohišje + tipkovnica).
Sedaj sem v dilemi kaj storiti: 150 EUR za servis ali 40 EUR za samo tipkovnico in reskirati, da na koncu ne bo ok stala.
Zato me zanima, če ima kdo izkušnje s tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus N550 problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151286 (1017) perci
»

Tipkovnica prenosnika polita z vodo- menjava

Oddelek: Pomoč in nasveti
302449 (1976) radmannsdorf
»

Asus n550jv (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6617660 (13655) borča
»

Nov prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
262457 (1722) m0LN4r
»

Asus n50vn space tipka?

Oddelek: Strojna oprema
81384 (1138) AglioAlio

Več podobnih tem