» »

CF kartica

CF kartica

Clef ::

Prosim, če mi lahko kdo pove koliko opazna je v praksi razlika v hitrosti prenosa podatkov na/iz CF kartice. Danes različni proizvajalci CF kartic ponujajo več različnih hitrosti - npr. 8x, 40x, 60x..., pa me zanima ali se splača odšteti nekaj več $$$ za hitrejšo CF kartico ali je to samo potrata denarja. Kakšne so vaše izkušnje? Hvala za odgovore!

globoko grlo ::

heh, sm glih par dni nazaj podobno spraševal in so mi dal en lind do mobisux foruma, kjer je en model testiral kartice in ni bilo bistvenih razlik, vikingova je pa bila še najhitrejša, pa skor najcenejša, tko da je skor vseen

DimmniBurek ::

Mne pa zanima če lohk prklopm CF kartico na comp preko USBja in dam gor recimo mp3je? Rabu bi kot en CD-RWjček:))
There Is No Stronger Drug Than Reality

Primoz78 ::

Mislim da bi se dalo...sam mors met USB CF writer...ki je mal drazji kot sam reader.

Lp Primoz

OnTheMic ::

Da, če imaš USB čitalec kartic (kot je že bilo omenjeno - tudi za "write"), ti računalnik kartico prepozna kot Storage Device in nanjo lahko posnameš karkoli, podobno kot USB-disk (le da pri CF seveda rabič čitalec).

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Primoz78 ::

Kje pa bi se dalo dobit najcenejse Viking kartice?...ker ravnokar se zanimam za digitalca pa bi si rad vsaj 256MB kartico omislil...

Lp Primoz

Alec999 ::

OnTheMic ::

Zelo poceni dobiš tule ali pa tule, pa morda še kje...

Mimogrede, če boš kupoval pri enaa.com, je trenutno veljavna koda za 2% popust "TC", velja pa do 20.5.2004 do 12:00.

Pa še to, če nameravaš veliko slikat, ti priporočam 512 MB. Prihaja poletje, pa dopusti... lahko se zgodi, da ti bo na kakšnem dvotedenskem morju ob vseh slikah in kakšnem filmčku na 256 MB kartici že po nekaj dneh zmanjkalo placa, pa ne boš imel kam pretočit:O ...

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Primoz78 ::

Hvala za nasvet...ma trenutno se se odlocam med Canon IXUS 430 oz. 500 ter Sony DSC-W1...sam me fuuuul moti cena kartic pri Sony-ju in pa to da nima ISO50 in rocne nastavitve za belino ( al kako se ze rece )...:\ . Torej je od velicine kartice se odvisno kateri digitalc bom vzel...mal se mi zdi nesmiselno sony-ja vzet pa 512MB MS kartico...ker stane celo premozenje.

Lp Primoz

p.s. Sem sel mal mimo teme...

OnTheMic ::

Ja, MemoryStick je pač druga najdražja vrsta kartic (vodi Olympusov xD Card). Najcenejša in tudi najbolj razširjena pa je seveda CF... pa tudi v prihodnje ne kaže, da bi se cenovno razmerje med CF in MemoryStick kaj spremenilo...

LP:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony in reševanje podatkov s pomnilniških kartic

Oddelek: Novice / Pomnilnik
63362 (2477) Predkambrij
»

Najmanjši USB pomnilnik iz Kingmax-a

Oddelek: Novice / Pomnilnik
194338 (3541) desperados
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372372 (1966) Koci
»

Katero spominsko kartico za Canon A80?

Oddelek: Kaj kupiti
61493 (1396) Slowenc
»

Kje v Lj. najceneje do CF 256MB kartice?

Oddelek: Kaj kupiti
232077 (1627) BlackHole

Več podobnih tem