» »

IR ali Bluetooth?

IR ali Bluetooth?

mb ::

Pozdrav!

Jas mam nokio in bi jo rad prikluču na rač. Zdej me zanima če ve kdo okvirne cene za BT povetavo in IR. Kaj je po vašem mnenju oljše kupit. Je res ga je sevanje BT nevarno?

hvala!

lp.

largie ::

pri nas imajo te zadeve recimo tukaj, poglej in izberi kaj ti cenovno najbolj ustreza. glede tega kaj je boljše, ne bi vedel, oboje deluje brezhibno. na domačem računalniku imam IR vmesnik na konektorju na matični plošči, ko sem skapiral kak ga nastavit v biosu deluje res brezhibno, brat pa se igračka z Nokia 7650 -> BT -> prenosnik, finte kot upravljanje winampa :D ipd. če ti telefon podpira BT bi se jaz odločil za BT.

sloncek ::

IR je hitrejši kot BT in tud dost cenejši okol 4 tisoč metem, ko je BT okol 13 tisoč. Prednost BT ja je da je velik bol mobil, kot IR. Glede sevanja je pa tko če te GSM do zdej ni v greob spravu te tud BT nebo :).

PS Jst mam drgač BT :)

mb ::

Ja zej sm si nabavu, BT na usbju, samo zdej pa hoče met računalnik še nokia connectivity pack. Kaj je to za ena reč?

sloncek ::

Vse kar potrebuješ za povezavo PC-ja in pa Nokie maš na CD-ju, ki je bil v škatli, ko si kupu nokio.

Microsoft ::

Kaj je BT?

by Miha

sash ::

Bluetooth, kaj si pa mislo ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

DjTonic ::

Bluetooth je po naše modrizob deluje pa bistveno dlje kot IR, cca 10metrov (za GSM) preko radijskih signalov. Primeren je za GSM telefone, notebooke, povezavi PC => printer ali drugimi napravami. Kot vidite je Bluetooth dosti bolši od IR saj ponuje poleg večje hitrosti prenosa podatkov tudi varnejši prenos podatkov. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293631 (2596) tictac
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412526 (7288) [_MW_]
»

Kateri mobitel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544020 (3457) Gandalfar
»

kateri mobitel?

Oddelek: Kaj kupiti
291997 (1449) dunker
»

GSM-PC

Oddelek: Strojna oprema
231832 (1518) SkIDiver

Več podobnih tem