» »

Državna štipendija - neupoštevanje dohodkov staršev !!

Državna štipendija - neupoštevanje dohodkov staršev !!

TanjaTP ::

Dober dan,

zanima me kako bi lahko vložila vlogo za državno štipendijo brez, da vpišem starše - s katerimi ne živim več - niti me ne preživljajo (čeprav bi me morali in so zmožni tega s strani financ)?
Živim v najcenejšem študentskem domu in nikoli nisem zahtevala veliko.. Je pa problem da s sedanjo štipendijo zelo težko preživljam, (ker se upoštevajo starši in njihovi dohodki).. in čeprav sem delala cele počitnice bo to zadostovalo samo za nekaj časa.. Stroškov ne porabljam veliko (študentski dom, hrana, pijača, nujna oblačila..), vendar gre vedno slabše..

Stalni naslov imam prijavljen še vedno pri starših - ker kje drugje ga niti ne morem.

Ali obstaja kakšna možnost, da se ne upoštevajo njihovi dohodki?

HVALA :)

next3steps ::

Ločeno gospodinjstvo je en čas znalo pomagati.

MadMen ::

Ločeno gospodinstvo, ampak ni tako preprosto, ker bi te morali starši preživljati. Obrni se na CSD, in ti bodo povedali kakšen je postopek, ni pa to avtomatizem...

bobby ::

Ce nisi polnoletna, potem imas problem, ker bo moral csd vmes posest im pa tvoja starsa bosta imela problem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

xtpwn ::

Če nisi polnoletna ti bo pomagala policija ali pa CSD.
Če obiskuješ šolo pa se lahko obrneš na svetovalno delavko in ta bi morala posredovat podatke na CSD.

Floralys ::

http://zavodpip.si/sl/pravno-svetovanje
http://www.drustvo-dsb.si/projekti/soci...
http://www.famnit.upr.si/sl/novice_stud...

Pa še kdo se najde. Ti samo pokliči, pa povej, da hočeš iztirjat preživnino, ki so ti jo dolžni. Naj te ne bo sram in ne poslušaj svoje vesti, al pa met nekih "moralnih" zadržkov. Sem bil sam v tem dreku in nisem nikoli dokončal študija, ker se nisem potegnu zase.

Aston_11 ::

Ste resni, da bi CSD sam od sebe posegel vmes? Bolje bi šlo z navedbami pri vlogi, da ne živi s starši, da je ne preživljajo, da navedene razloge, zakaj je temu tako.... CSD jo bo pritisnil, da jih toži za preživnino.... sicer, zakaj pa jih ne, glede na to, da oni ne preživljajo, ni razloga, da se jih ne bi opalilo.... (kot pravi Floraly, zaradi vesti ali pa moralnih zadržkov je res blesavo, da bi trpela na njihov račun).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

amacar ::

Če je študentka je zagotovo polnoletna, tako da ne bluzit.

Floralys ::

Polnoletnost ne spremeni tega, da so jo starši dolžni preživljat.

Utk ::

Ja najboljše, da vsak reče, da mu starši pač ne dajo, in dobi polno štipendijo. Kam pa pridemo?

Magic1 ::

Kot jaz vem so te starši dolžni po svojih močeh preživljati do konca študija, se mi zdi da do max 26. leta.
Magic

Floralys ::

Utk, od kje si ti dobil "vse"?

Magic1 ::

Hotel je samo povedat, da ne more vsak dobit maksimalne štipendije, če samo reče, da ga starši ne preživljajo. Nekdo rabi trpet posledice, če država prevzame starševsko vlogo.
Magic

Floralys ::

To je jasno, ma mi ne govorimo o teh, ki samo rečejo, da jih stari ne preživljajo. Če je pri punci res tako, se da verjetno tudi dokazat. Sploh pa bo, če bo postopala pravilno, od staršev dobila preživnino in ne štipendije od države.

P.S.
Mislim, da bi lahko dobila (terjala) tudi denar za nazaj, nisem pa siguren.

Utk ::

Punca je vprašala kako bi lahko ne upoštevali dohodkov staršev. Namesto, kako bi izterjela denar od staršev. Ker oni so ji dolžni, ne država.

Floralys ::

Pa res, se posipam s pepelom :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje študenta po 26. letu kot občana?

Oddelek: Šola
202897 (2046) hojnikb
»

Potrebujem nasvet pravnika oz. kogarkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5216431 (11465) fikus_
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240968 (21606) bambam20
»

Pravniki pomoč! Mediacija - preživnina

Oddelek: Loža
275496 (4665) Tody

Več podobnih tem