» »

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Fly-byer ::

Zdravo.

Nisem našel primernega oddelka na forumu za to temo.

Ima kdo idejo kako odstraniti samolepilno folijo na oknih za zaščito pred pogledi?

Hvala za pomoč!

Arctander ::

Z industrijskim fenom greješ in počasi vlečeš dol. Ostanke lepila odstraniš z acetonom (če imaš PVC okna, pazi, da ne pride aceton v stik s plastiko).

Nebomgabiksa ::

Počasi in mukotrpno...

SeMiNeSanja ::

Arctander je izjavil:

Z industrijskim fenom greješ in počasi vlečeš dol. Ostanke lepila odstraniš z acetonom (če imaš PVC okna, pazi, da ne pride aceton v stik s plastiko).

Z acetonom? Huh... samo ob izredno dobrem zračenju, drugače samo ena iskrica, pa ne bo več oken za pucanje...pa tistega ki puca, najbrž tudi ne.

Če so okna plastična....pa aceton...tudi ni najboljša kombinacija.

Je veliko drugih, manj agresivnih topil, ki niso eksplozijsko nevarna in toksična - verjetni bi zadoščal že čisto navaden alkohol.

Nebomgabiksa ::

Folijo moras dol spraskat in ni druge. Kaksna topil neki, ker bo to samo orto packarija (pa se opasno po zivot). Navaden fen bo cisto ok.

Ostanke lepila pa lahko odstanis tudi s cim manj agresivnim kot aceton.

Invictus ::

Obstajajo neke gobice za čiščenje, ki delujejo kot radirke. S tem lahko spucaš marsikaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fly-byer ::

Hvala vsem za pomoč. Upam da mi uspe s čim manj matranja :)

Stari maček ::

Ne acetona...bencin zadostuje. In predvsem dobro zrači, pa za vsak slučaj izklopi elektriko v času čiščenja.

shmandi ::

Čisti bencin ali "White spirit" je najbolj primeren za ostanke lepila. Pa še plastike ne poškoduje.

treker ::

Meni se je za odstranjevanje lepila najbolj iskazal Zippo fuel :-)

SeMiNeSanja ::

Zippo je zakon...tudi za vinjete....

ProGo ::

Lahko vprašam, zakaj pa želiš dati dol?

SeMiNeSanja ::

Samo za kakšna velika okna pa ne vem, če bi se lotil z bencinom. Preveč nevarno vse skupaj. Dovolj, da ti nekdo prižge luč...najmanjša iskrica, pa maš kabummmm.

Dobro zračenje sicer pomaga...ampak mora biti res zelooo dobro.

Avenger ::

Če je to kolikor toliko podobno vinjeti, mogoče lahko probaš z žiletko..
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

harvey ::

plastično lopatico in pa tole
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

r3dkv1c4 ::

Stari maček je izjavil:

Ne acetona...bencin zadostuje. In predvsem dobro zrači, pa za vsak slučaj izklopi elektriko v času čiščenja.

Kakšen bencin in aceton, ljudje božji a ste znoreli?!!

Za take podvige se uporabi alkohol.

Odstraniš folijo, po možnosti s fenom, da potegne s seboj čimveč lepila(zelo počasi vleči folijo) in potem vzameš cunjo, ki jo namočiš v alkohol in namočiš lepilo.
Vzameš klino olfa noža in lepo odstraniš ostanek lepila.
Nato še 1x z novo, v alkohol namočeno cunjo, počistiš še tiste ostanke nečistoče in zadeva je rešena.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Vzameš klino olfa noža in lepo odstraniš ostanek lepila.



Boljše, plastična lopatica, ki se uporablja tudi za aplikacijo teh folij.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

r3dkv1c4 ::

harvey je izjavil:

Vzameš klino olfa noža in lepo odstraniš ostanek lepila.



Boljše, plastična lopatica, ki se uporablja tudi za aplikacijo teh folij.

Narobe, ta lopatica je namenjena lepljenju folije in funkcija lopatice je, da lepo pogladiš folijo in s tem ne ustvarjaš zračnih mehurčkov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

harvey ::

Če že klino, potem boljše nastavek za čiščenje steklokeramičnih kuhališč. Bolj udobno kot držanje kline v rokah:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

r3dkv1c4 ::

harvey je izjavil:

Če že klino, potem boljše nastavek za čiščenje steklokeramičnih kuhališč. Bolj udobno kot držanje kline v rokah:)

Dejstvo je, da se take reči počne počasi, brez sile in natančno.
Kdor tega ni sposoben, naj ne počne neumnosti.

Najbolj udobno je pa, da kupiš dva piva, enega za znanca, ki bo opravil delo namesto tebe in drugo za tebe, da ti ni dolgčas, ko gledaš, kako se znanec zajebava namesto tebe.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

mat xxl ::

Ne uporabljaj industrijskega fena, o samo pok naredilo in na šipi bo razpoka.....

Vzemi navaden fen in pogrej okno, da je toplo , ne vroče nato pa z odlepavanjem in morda z žiletko za čiščenje steklokeramične plošče, lepo počasi in mučno, ni drugega.

blackbfm ::

Ostanke lepila loh probas odstranit tut z wd40

perci ::

Ne razumem zakaj taka panika zaradi dveh zamaškov acetona ali bencina. Sej ni C4 to. Poleg tega itak to delaš pri odprtih vratih.

blackbfm ::

aceton je preveč agresiven, za šipo je sicer vseeno, ampak slej ko prej se najde kakšen predmet ki ga boš šel ves "pameten" čistit z acetonom na koncu se ti bo pa začela topiti plastika al pa kej podobnega

perci ::

To se strinjam, vendar gor so pametovali o eksplozijah, kar se mi zdi rahlo nerealno.

SeMiNeSanja ::

perci je izjavil:

To se strinjam, vendar gor so pametovali o eksplozijah, kar se mi zdi rahlo nerealno.

Potem se pa kar igraj z bencinom in acetonom v zaprtih prostorih.
Bomo videl, kako dolgo se boš.

SeMiNeSanja ::

Če držijo podatki na Wikipediji, potem sta tako aceton, kot bencin eksplozivna pri bistveno nižji koncentraciji kot vodik.
Pa za vodik zagotovo nebi rekel, da se z njim lahko igraš v zaprtih prostorih?

Okapi ::

Ženske si vsak dan z acetonom lak za nohte čistijo, pa ni slišati, da bi jih veliko pri tem eksplodiralo. Kot pravi perci, saj ne uporabljaš več litrov acetona ali bencina za čiščenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mihec87 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

perci je izjavil:

To se strinjam, vendar gor so pametovali o eksplozijah, kar se mi zdi rahlo nerealno.

Potem se pa kar igraj z bencinom in acetonom v zaprtih prostorih.
Bomo videl, kako dolgo se boš.


Če greš čistit okno z acetonom/bencinom ne da bi tega odprl do konca-darwin award... Če druga ne da ne vohaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

perci ::

Ni kej dost za dodat k prejsnjima dvema postoma.

Da bi prislo do neke napol nevarne eksplozije zaradi čiščenja stekla z acetonom in uporabe stikala za luc...težko verjamem.

Matija82 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če držijo podatki na Wikipediji, potem sta tako aceton, kot bencin eksplozivna pri bistveno nižji koncentraciji kot vodik.
Pa za vodik zagotovo nebi rekel, da se z njim lahko igraš v zaprtih prostorih?


Pri EL (explosive limit)se bolj kot spodnja meja gleda razpon. Koncentracija zaradi gibanja zraka namreč ni konstantna in lažje je 'zadeti' območje od 4-74, kot 3-13%. Lahko pa izračunamo volumen sobe, volumen acetona, ki je izhlapel in LEL/UEL glede na enoto časa. Geeki pa to ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

SeMiNeSanja ::

Matija82 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Če držijo podatki na Wikipediji, potem sta tako aceton, kot bencin eksplozivna pri bistveno nižji koncentraciji kot vodik.
Pa za vodik zagotovo nebi rekel, da se z njim lahko igraš v zaprtih prostorih?


Pri EL (explosive limit)se bolj kot spodnja meja gleda razpon. Koncentracija zaradi gibanja zraka namreč ni konstantna in lažje je 'zadeti' območje od 4-74, kot 3-13%. Lahko pa izračunamo volumen sobe, volumen acetona, ki je izhlapel in LEL/UEL glede na enoto časa. Geeki pa to ;)

Ne vem kakšne strelne line imaš ti pri sebi - jaz imam okna velikosti 3x1,5m.
Da to očistiš temeljito z bencinom, ga bi kar nekaj šlo, še več acetona, ki je še bolj hlapen.

In po kateri logiki je lažje doseči 4% koncentracijo kot 1-2%?

Meni se zdi, da je tukaj kar nekaj kandidatov za davinovo nagrado na kupu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474963 (3875) opeter
»

Kako odstraniti ostanek lepilnega traku s kože

Oddelek: Loža
4614729 (13298) vostok_1
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
224986 (4582) fosil
»

S čim odstranit ostanke lepila z aluminij ohišja

Oddelek: Loža
104013 (3403) McBoby
»

Kako odstraniti nalepko, brez da bi poškodoval plastiko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2416501 (15929) bastadu

Več podobnih tem