» »

Nvidia Volta

Nvidia Volta

««
13 / 16
»»

VANR ::

Malo so me razočarali, ker še vedno ni HDMI 2.1 :/




ČE gre temu verjet, seveda. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

m0LN4r ::

Jebiga mas DP 1.4, zaenkrat je se premalo TV/Monitorjev z HDMI 2.1 vhodi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

VANR je izjavil:

Malo so me razočarali, ker še vedno ni HDMI 2.1 :/




ČE gre temu verjet, seveda. :)


Se nikoli niso zaceli s Ti verzijo kartic, te vedno pridejo pozneje in so nadgradnja osnovnih modelov. Zato dvomim v resnicnost teh navedb.

DarwiN ::

Vse je enkrat prvič. 2080 so najbrž načrtovali za ~maj 2018, kot je nekak v njihovi navadi, ampak jim je minning mrzlica ohladila roke, zato zdaj istočasen izzid... 2070 kasneje, 2060 in nižje pa še kasneje, najbrž Q1 2019.

Običajno je Ti izšla 8-10 mesecev kasneje.. Če bi zdaj temu sledili, bi Ti izšla sredi leta 2019, ko bo zunaj že 7nm proces.. Tko da nima smisla čakat, kot tudi nima smisla izdat nov 7nm dizajn za 2080Ti čez slabo leto..

To je zdaj to.. V 1H 2020 pa dobimo 7nm kartice na EUV procesu, kjer je bojda proizvodnja precej cenejša.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

VANR ::

To, da bodo dali ven TI verzijo, je možno. Samo TDP teh kartic je pa malo smešen. 295W? Pa da bi bilo samo 10W razlike med TI in non-TI?

Sicer pa... 2 dni še. :D brez veze zdaj ugibat, ko je že tako blizu release

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

VANR ::

Za povrh vsega pa še 11GB GDDR6?

Sizes available:
GDDR5: 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB and 8 GB
GDDR6: 8 GB and 16 GB

DarwiN ::

Meh. Sej imaš 1Gb gddr6 čipe.. Tukaj na sliki od 2080 jih vidiš 8 komadov... 2080Ti jih ima pač 11.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Pst, pst. Vega je imela danes rojstni dan.

1. Koliko je stala Vega 64 20.8.2017
2. Kaj mislite koliko bo stala 2080 tocno eno leto pozneje?

PS:
Malo zares, zgleda ima 2080 ali Ti NVLINK ali se potem pr uporabi NVLINKA z vecimi karticami VRAM sesteva?

DarwiN je izjavil:

Vse je enkrat prvič. 2080 so najbrž načrtovali za ~maj 2018, kot je nekak v njihovi navadi, ampak jim je minning mrzlica ohladila roke, zato zdaj istočasen izzid... 2070 kasneje, 2060 in nižje pa še kasneje, najbrž Q1 2019.

Običajno je Ti izšla 8-10 mesecev kasneje.. Če bi zdaj temu sledili, bi Ti izšla sredi leta 2019, ko bo zunaj že 7nm proces.. Tko da nima smisla čakat, kot tudi nima smisla izdat nov 7nm dizajn za 2080Ti čez slabo leto..

To je zdaj to.. V 1H 2020 pa dobimo 7nm kartice na EUV procesu, kjer je bojda proizvodnja precej cenejša.

Ce izide 2080Ti, to lahk pomeni da bo spomladi nek nov Titan ali rebrand 2080Ti SE
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Furbo ::

m0LN4r je izjavil:

Pa tudi minerji ze cakajo na GDDR6, trust me. Ko se to umiri, vmes pa se AMD izda 2080Ti Killerja:)):)), bodo cene padle.

Ne zaupam ti, PC mining je zgodovina.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Se res obeta rtx2070 z 2304 shaderji in 8GB za $400? Prejsnje govorice so bile, da naj bi ta graficna imela 7GB rama, kar se mi zdi cudno, ampak 8GB 12gbps rama, bi blo kar uredu za tak denar. Ce bo to res, potem se letos pade nova graficna, ki mi bo nadomestila gtx1070.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale2018 ::

osebno ne verjamem da bo taka cena
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

To je MSRP, realno bo pa verjetno 450-500€ v EU.

gendale2018 ::

se pravi 600 eur v slo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Alien123 ::

gendale2018 je izjavil:

se pravi 600 eur v slo


kdo pa še kupuje v slo?

VANR ::

Če bo 450-500€ (z davkom vred), bo super :D

gendale2018 ::

Alien123 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

se pravi 600 eur v slo


kdo pa še kupuje v slo?

Ob takih cenah upam da nihče
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Furbo ::

Če se obstoječe pocenijo, niti ne vidim posebne potrebe po nakupu nove generacije, razen par modelov z 4K monitorji. Jaz se ne mislim zagnati, če bodo cene pretirane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gendale2018 ::

obstoječe bodo šle iz prodaje:))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

Te graficne bodo termicno na limitu, komur ni nujno nadgradit naj to serijo preskoci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

gendale2018 je izjavil:

obstoječe bodo šle iz prodaje:))

Jih imajo minerji dovolj za vse gamerje, pa še v SLI jih lahko damo. Trojni. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jarno ::

m0LN4r je izjavil:

Te graficne bodo termicno na limitu, komur ni nujno nadgradit naj to serijo preskoci.

Naa, ne bo tako hudo. S 16nm bodo šli na 12nm proizvodni proces. Tako, da bi naj poraba bila primerljiva s pascal serijo in mogoče celo s primerljivim OC potencialom.
Je pa res, da bo 7nm tisto tapravo, imajo pa tehnologijo, da 2 leti molzejo pri 12nm, ker konkurenca spi.
#65W!

Dr_M ::

12nm je samo malo izboljsan 16nm. Intel recimo svoj 14nm oznacuje 14nm+, 14nm++... ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

Proizvodni proces je manjsi, ampak chipi bodo vecji ali ne? Kokr sem spremljal govorice, bo mela 2080Ti 50W vecji TDP kot 1080Ti, kar za OC kartice pomeni tudi 350W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

Dr_M je izjavil:

12nm je samo malo izboljsan 16nm. Intel recimo svoj 14nm oznacuje 14nm+, 14nm++... ;)

Poglej si AMD, ko so s prehodom s 14nm na 12nm dosegli lep napredek zgolj z zmanjšano litografijo. Intel ma tu neke svoje finte in konkretne težave s prehodom na 10nm.

m0LN4r je izjavil:

Proizvodni proces je manjsi, ampak chipi bodo vecji ali ne? Kokr sem spremljal govorice, bo mela 2080Ti 50W vecji TDP kot 1080Ti, kar za OC kartice pomeni tudi 350W


Konkretna odebelitev. :)
#65W!

VANR ::

Alien123 ::

Jarno je izjavil:

Dr_M je izjavil:

12nm je samo malo izboljsan 16nm. Intel recimo svoj 14nm oznacuje 14nm+, 14nm++... ;)

Poglej si AMD, ko so s prehodom s 14nm na 12nm dosegli lep napredek zgolj z zmanjšano litografijo. Intel ma tu neke svoje finte in konkretne težave s prehodom na 10nm.

m0LN4r je izjavil:

Proizvodni proces je manjsi, ampak chipi bodo vecji ali ne? Kokr sem spremljal govorice, bo mela 2080Ti 50W vecji TDP kot 1080Ti, kar za OC kartice pomeni tudi 350W


Konkretna odebelitev. :)


malo morgen


saj nwm če ne bi kar na 2080ti počakal..

m0LN4r ::

Mene pa zanima NVLink, ce je to ze ready to use ali se v fazi novorojencka
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Očitno so bile govorice resnične. Referenčna Nvidia kartica ima dual-fan dizajn.


Nvidia vse bolj odžira profit AIB-jem. Najprej Founders Edition, zdaj pa še tole.

Po drugi strani pa lahko morda že danes prednaročite 2080Ti FE. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::


Poglej si AMD, ko so s prehodom s 14nm na 12nm dosegli lep napredek zgolj z zmanjšano litografijo. Intel ma tu neke svoje finte in konkretne težave s prehodom na 10nm.


+100MHz je lep napredek?

Ko/ce intelu uspe z 10nm, bo to dobro do Samsungov/TSMCjev 5nm, bosta nekje izenacena. Intelov proces je bistveno boljsi in bolj zahteven, zato pa imajo toliko tezav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Ko/ce intelu uspe z 10nm, bo to dobro do Samsungov/TSMCjev 5nm, bosta nekje izenacena. Intelov proces je bistveno boljsi in bolj zahteven, zato pa imajo toliko tezav.

Nope. Sem videl neko hudo analizo.. Intelov 10nm je praktično identičen oz. boljši za ~2% od 7nm GloFo/TSMC procesa, kar se tiče gostote tranzistorjev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

DarwiN je izjavil:

Očitno so bile govorice resnične. Referenčna Nvidia kartica ima dual-fan dizajn.


Nvidia vse bolj odžira profit AIB-jem. Najprej Founders Edition, zdaj pa še tole.

Po drugi strani pa lahko morda že danes prednaročite 2080Ti FE. :P

Ni tako kriticno, konc koncev se vsak sam odloci ce bo FE ali ne. Zdaj vsaj nebo jamranja, da ima samo en ventilator. Sem pa tudi srecal folk, ki hoce explicitno FE kartico pa ce tudi je slabsa od konkurence
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

In se bo cenovni plafon na trgu lepo dvignil. Trenutno kartice nižjega cenovnega razreda do 250EUR nič kaj več ne padajo v ceni, medtem ko se tiste dražje še naprej cenijo in se poslavljajo. Pomeni, da 2060 in 2050 še ne prideta tako kmalu, zgoraj pa dobimo nov cenovni razred. ~800EUR za 2080 in ~1200EUR za 2080Ti?

Povsem pričakovano molzenje, zahvaljujoč mrtvemu AMDju.


Sem očitno res jasnovidec. :)) ~800+ in 1200+. Nekakšna potrditev oziroma namig o cenah. :P

2070 menda novembra, 2060/2050 pa najbrž Q1-2019. Skratka, vse skladno z mojim šloganjem. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Furbo ::

m0LN4r je izjavil:

Ni tako kriticno, konc koncev se vsak sam odloci ce bo FE ali ne. Zdaj vsaj nebo jamranja, da ima samo en ventilator. Sem pa tudi srecal folk, ki hoce explicitno FE kartico pa ce tudi je slabsa od konkurence

Menda so dejansko boljše za shitty neprezračena ohišja, ker pihajo vroč zrak ven iz računalnika, ne pa notri po ohišju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Ko/ce intelu uspe z 10nm, bo to dobro do Samsungov/TSMCjev 5nm, bosta nekje izenacena. Intelov proces je bistveno boljsi in bolj zahteven, zato pa imajo toliko tezav.

Nope. Sem videl neko hudo analizo.. Intelov 10nm je praktično identičen oz. boljši za ~2% od 7nm GloFo/TSMC procesa, kar se tiče gostote tranzistorjev.


I second that.

DarwiN ::

Furbo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni tako kriticno, konc koncev se vsak sam odloci ce bo FE ali ne. Zdaj vsaj nebo jamranja, da ima samo en ventilator. Sem pa tudi srecal folk, ki hoce explicitno FE kartico pa ce tudi je slabsa od konkurence

Menda so dejansko boljše za shitty neprezračena ohišja, ker pihajo vroč zrak ven iz računalnika, ne pa notri po ohišju.

Ja, za kakšne ITX sisteme in zbiratelje gpu-jev, ampak to so vse nišni primeri. Povprečen racionalen uporabnik doslej ni kupil referenčnega modela, ker je počasnejši, glasnejši in nič kaj cenejši (včasih še dražji)..

Odslej pa ne bo več takšne razlike.. Najbrž par Hz-jev, par stopinj in 1db, skratka povsem sprejemljivo za Janeza, če bo cena primerna.

No sej mogoče bosta imeli samo 2080/2080Ti dual-fan dizajn, ker sta kartici termično bolj zahtevni. Who knows. Še 90. minut do predstavitve.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Furbo ::

Ja saj hvala bogu, le zakaj bi moral biti FE neko sranje, da potem doplačujemo 100€ in več za normalno skup zmetano grafo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

meho7 ::

leaked nfo od specs je bil fake :))

DarwiN ::

Fake so bile "1180 govorice". Na to je ciljal Huang s tisto šalo "I give you GTX 1180".

V US že pobirajo prednaročila, še preden so kartice predstavljene. :D Nemški sajt se je pa očitno zrušil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

meho7 ::

DarwiN je izjavil:

Fake so bile "1180 govorice". Na to je ciljal Huang s tisto šalo "I give you GTX 1180".

V US že pobirajo prednaročila, še preden so kartice predstavljene. :D Nemški sajt se je pa očitno zrušil.


Leaked specs naj bi bli fake



Pricing
2070 $600
2080 $800
2080ti $1200

:o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

DarwiN ::

Niso fake... Sej imaš full specs pri vsaki kartici na linkani Nvidia strani... Vse štima.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Fuj to, ko ni konkurence.....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tr0n ::

Raytracing tho. BF5 zgleda sexy as hell z RTX. 8-O

VANR ::

RTX 2070 je 499$ :D
(639EUR preko nemške Nvidiine strani)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

tikitoki ::

Piše 600, tko, da ne vem od kje tebi 500?

Kar se tiče konkurence, dokler bodo idioti kupovali samo nvidia gpuje, čeprav obstaja celo cenejša alternativa, potem pač ne jokate, ko vas nvidia odre, temu se reče davek na neumnost.

Tr0n ::

600 je founders, navadni je 500 2070.

VANR ::

In katera je ta "cenejša" alternativa? 500 je pisalo na konferenci.

D3m ::

Trenutno Vega 64 in 56.
|HP EliteBook|R5 6650U|

VANR ::

Aha se pravi bom dal 500+EUR (isto, kot RTX 2070, non-founders) za GPU, ki je bistveno počasnejši in nima podpore za real-time raytracing? Zanimivo vi to definirate "cenejše"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

Tr0n ::

Pocakajmo na prve opise in benchmarke. Zaenkrat pa zelo impresiven tech.

ciki57 ::

alternativa obstaja samo ce je "made by AMD" tvoj najpomembnejsi podatek v specifikaciji

RTX zgleda kul in tudi veliko iger, ki ga podpirajo je ze napovedanih. Me mika da bi si kar en 2080 ubodel konec leta.
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214936 (12390) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223825 (20254) Cange

Več podobnih tem