» »

Popravilo škode po pozivu zavarovalnice za račun

Popravilo škode po pozivu zavarovalnice za račun

mpmt87 ::

Zdravo!

Eno vprašanje :).

Pred kratkim sem imel prometno nesrečo. Oseba, ki je nesrečo povzročila je krivdo priznala. Škode ni veliko, nekaj pa je le (alu platišče popraskano, leva zadnja stran popraskana). Cenitev sem že izpeljal. Dobil sem tudi poziv zavarovalnice za popravilo in račun.

Zdaj pa vprašanje: malo za to točko, kjer je nastala škoda meji moja napaka pred nekaj meseci :) in sicer zadnji odbijač... ker sta nova (ki jo bo krila zavarovalnica povzročitelja) in stara (moja napaka) takoj ena zraven druge sem vprašal kleparja, če mi lahko še to popravi, ker ni dosti in itak more dat zadnji odbijač dol ... je rekel, da bo razmislil in da bi blo mogoče kaj za doplačat. A menite, da se splača to uredit, če bo kaj za doplačat? Do koliko se splača? Pa a ne dobi klepar od zavarovalnice že itak več, kot je dejansko dela?

Machete ::

Ma prijavi zraven in ne sprašuj po forumu. Jaz sem že pol avta pobarval na račun parkinga.

*aja si že podal, ja vse skupaj bi dal od začetka, kleparju je pa vseeno, če nabije še 50 ali 100eur zraven.
Naj ti naredi in računa zavarovalnici, pa sixpack mu nesi. Lej kakšne milijonske dobičke imajo :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MadMen ::

Hvala ker višata premije /s

Tody ::

Cenilec mu je dal urno postavko, odvisno v kakih odnosih je z zavarovalnico, drugače more prijavit še dodatne poškodbe, ki jih je odkril šele pol in pol mu zavarovalnica prizna še kako uro ali pa ne.Odvisno če se mu bo dal zajebavat.

Buggy ::

ce se lahko prislinim s podobnim vprasanje?

Kako je pa da das skodo ocenit, stvar poslikajo ti pa recimo poskodbe vseeno nebi popravljal (ker te toliko ne moti), bi pa vseeno za popisan obseg dela in materiala, ki bi ga krila zavarovalnica zelel dolocen delez v denarju?

Se to da urediti(se sploh prakticira) ali je skregano s kaksnimi pravili in zakoni?

hipoteticno: PVC odbijac mi je nekdo popraskal, dobil sem evropsko porocilo in na zavarovalnici povzrocitelja uredil vse potrebno (vkljucno s cenilcem). Na izbrenem servisu bi me recimo baravanje prislo 200€ (krije zavarovalnica), mene pa poskodba toliko ne moti, bi mi pa v konkretnem primeru bolj prav prislo recimo 100€ v zepu.

koyotee ::

Sej je opcija da sam popravis, a dobis manjsi znesek.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fosil ::

Če ne prineseš računov, ker ne popraviš ali sam popraviš, se lahko dogovoriš, da ti zavarovalnica izplača odškodnino po ocenitvi.
S tem ni nič narobe, to je običajna praksa, je pa ta znesek praviloma precej nižji, kot če bi popravil z računom.
Tako je!

Tilen ::

hipoteticno: PVC odbijac mi je nekdo popraskal, dobil sem evropsko porocilo in na zavarovalnici povzrocitelja uredil vse potrebno (vkljucno s cenilcem). Na izbrenem servisu bi me recimo baravanje prislo 200€ (krije zavarovalnica), mene pa poskodba toliko ne moti, bi mi pa v konkretnem primeru bolj prav prislo recimo 100€ v zepu.


Vozilo je pa verjetno vsaj 20x več vredno, ane? Poleg tega, da se ti bo ob prodaji vsaj za 100 znižala cena, če ne več. Kje vidite tukaj računice, res ne vem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ales ::

Mogoče pa popravi sam ali pri prijatelju, od zavarovalnice vzame v gotovini. Morali bi izplačati cca. 22% manj, kot je ocenjeno, če se ne motim?

Tody ::

Ja, pri cenitvi si vrjetno rekel kdo bo popravljal to. Tam maš možnost rečt da hočeš keš. Zdaj oni čakajo na račun. Če hočeš keš boš pa moral nazaj

Buggy ::

Vozilo je pa verjetno vsaj 20x več vredno, ane? Poleg tega, da se ti bo ob prodaji vsaj za 100 znižala cena, če ne več. Kje vidite tukaj računice, res ne vem.


Avto je vreden kakih 12K in se verejtno sploh ne bo prodajal, ce pa ze bo do takrat takih praskic se nebroj avto zaradi tega ne bo pa nic manj vreden in popravljal se bo tudi se kdaj. Ker avta nimam za glancat in ker bo verjetno v roku dveh mesecev po popravilu spet kdo ruknil na parkingu, mi bi v tem primeru ena dobra vecerja z druzino ali pa nov SSD vec pomenil kot pa sminka, ki funkcionalno popolnoma nic ne okrne avta, se estetsko komajda. Tukaj je moja racunica, ce bi bil jaz na tem mestu. Zdej kaj bolj jasno?

Torej je to ustaljena praksa. Hvala!

Sem dobil odgovor, se OP-ju opravicujem za hijack.

Tilen ::

Saj ni problema. Jaz imam raje v prvotnem stanju, kot pa 100 EUR v denarnici. Pač odvisno od prioritet (položnic za kredite).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

Tilen je izjavil:

hipoteticno: PVC odbijac mi je nekdo popraskal, dobil sem evropsko porocilo in na zavarovalnici povzrocitelja uredil vse potrebno (vkljucno s cenilcem). Na izbrenem servisu bi me recimo baravanje prislo 200EUR (krije zavarovalnica), mene pa poskodba toliko ne moti, bi mi pa v konkretnem primeru bolj prav prislo recimo 100EUR v zepu.


Vozilo je pa verjetno vsaj 20x več vredno, ane? Poleg tega, da se ti bo ob prodaji vsaj za 100 znižala cena, če ne več. Kje vidite tukaj računice, res ne vem.


Nekateri ob pogledu na pleh ne doživljamo orgazmov in nam dol visi za prasko na avtu. Drugi imajo spet soseda, ki stvar popravi medtem, ko mu pomagaš izpolnit zaključni račun itd. itd. itd.

S tem ni nobene težave, bo pa seveda bistveno manj denarja. Konkretno pri manjšem naletu je bila ocenjena vrednost popravila na 1700EUR pri pooblaščenem servisu ali 1200EUR v denarju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tilen ::

No, ampak če je toliko ocenjeno, je verjetno tudi toliko škode. Dvomim, da bi zavarovalnica bila v vlogi božička. Zavarovalnica je še na boljšem, če ti vzameš denar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kosarkar ::

Božiček (zavarovalniški cenilec) se lahko tudi zmoti pri oceni škode. Načeloma ti klepar popravi manjšo prasko in ti jo ne bo računal, razen če vidi da si "dobra stranka" in ti bo skušal izpuliti kakšen €.

Tilen ::

Vedno bodo obstajali taki, katerim se cenilec moti v plus in hkrati klepar nič ne računa. Indija Koromandija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313258 (7066) LeQuack
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720133 (12705) ...:TOMI:...
»

Ali mi velja zavarovanje, če imam drug odbijač?

Oddelek: Na cesti
213465 (2611) zmaugy
»

Trk z avtom

Oddelek: Loža
475599 (4255) Ejsi_Disi
»

Kaj v primeru prometne nesreče

Oddelek: Loža
295290 (4511) SkIDiver

Več podobnih tem