» »

Veslanje po bohinjskem jezeru

Veslanje po bohinjskem jezeru

«
1
2

BorutO ::

Naslednji teden grem na bohinjsko jezero, pa me zanima kakšne so zdaj cene za veslanje po jezeru?

Februarja so sprejeli neki nov zakon, da se bo nekaj dražje plačalo, pa me zanima kako je kaj s tem?
V načrtu imam, da bi si sposodil kanu ali pa kaj boljšega (odvisno kaj imajo) za 4 ali 6 ur, da bi z ene strani šel na drugo stran ali pa odvisno od takratne zamisli, pa me zanima, koliko bi za to vse skupaj mogel plačat ali kako točno to zaračunavajo po novem?

5 let nazaj sem se s kanujem vozil tam, ampak takrat si plačal pol ure za par evro, in to je bilo to, ostalo si delal, kar si hotel ... isto je na bledu.

matijadmin ::

Razmišljam na tipkovnico, raje preverite pri kakem pravniku, ali še bolje, če se oglasi kakšen tu.

Tako pri celinskih vodah kot pri morju (vodnih in priobalnih zemljiščih) mi pride prva stvar na misel: javno dobro. Potrebno je pogledati, kaj pravi Zakon o vodah, kaj sme lokalna skupnost (ker v nasprotju z zakonom ne sme ničesar omejevati).

Na Obali smo imeli dolgo časa težave s povampirjenimi upravljalci plaž, ki so zaračunavali vstopnino (čeprav smejo dejansko zaračunavati le svoje storitve (izposoja dežnikov, ležalnikov ...), infrastrukturo (tuše, kabine), kamor plaža na priobalnem pasu ne sodi). Na priobalnem pasu, torej plaži pa morajo omogočiti vsem prost prehod in zadrževanje. Da ne bom len, v zakonu je točno navedeno, kaj se smatra kot splošna raba (105. čl.):

Splošna raba obsega zlasti rabo vodnega ali morskega dobra za pitje, kopanje, potapljanje, drsanje ali druge osebne potrebe, če takšna raba ne zahteva uporabe posebnih naprav (vodne črpalke, natege in podobno) ali zgraditve objekta in naprave, za katero je treba pridobiti dovoljenje, skladno s predpisi na področju urejanja prostora in graditve objektov.

In kaj kot splošna raba voda za plovbo (107. čl.):

V okviru splošne rabe lahko vsakdo rabi vodno ali morsko dobro za plovbo pod pogoji, ki jih določajo ta ali drugi zakoni.

Zelo na hitro (in površno) bi rekel, da je kakršno koli zaračunavanje, ki nima podlage v zakonu ali žegna vlade (kar zakon ponekod izrecno zahteva), bučka. Na Obali so temu naredili konec inšpektorji, ki so inkasante oglobili in to nekaj krat zapored, tako da so bili ob pobran drobiž (celo medijski odmev je imela zgodba).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

NE vem točno kak je postopek, vem pa da so kolega neka družba šli tja za par dni in so imeli svoje supe pa so morali kupiti dovolilnico. Ta je nalepljena na sup in označena kako dolgo velja. Podobno kot vinjeta :)

matijadmin ::

WaterBoy je izjavil:

NE vem točno kak je postopek, vem pa da so kolega neka družba šli tja za par dni in so imeli svoje supe pa so morali kupiti dovolilnico. Ta je nalepljena na sup in označena kako dolgo velja. Podobno kot vinjeta :)

Ne pravim, da je nujno tako, vendar mislim, da je to početje (zaračunavanje) nezakonito. Da bi bilo, bi moralo biti v skladu z nekim zakonom ali imeti žegen vlade (vsaj tako pravi Zakon o vodah).

Neka uradna oseba, ki kršitve, ki najverjetneje to niso, sankcionira, te še vedno lahko legitimira in izda globo. Vendar bi bilo fino vprašati kakšnega pravnika, če je to sploh zakonito in v kolikor ni, zahtevati sodno varstvo (se pritožiti k sodniku za prekrške). Jaz bi rekel, da taka globa ne prestane na sodišču in taka lokalna ureditev ni zakonita.
Vrnite nam techno!

...:TOMI:... ::

Tomi

matijadmin ::

Tomi, hvala.

Točno, Marin je takrat organiziral protest in spisal tale prispevek. Škoda, da se mediji (in predvsem inšpektorji) ne ukvarjajo kaj več s tem kot so se takrat z nezakonitim zaračunavanjem vstopnine za na plaže. Mislim, da je problem zelo podoben in analogija očitna.

Imamo z ustavo zagotovljeno javno dobro, zakon ga definira in opredeli rabo. Potem se pa najdejo neki lokalni šerifi (župani) in vaški norci (okoliški prebivalci), ki bi po kavbojsko to urejali in nam onemogočali, kar nam pripada z ustavo. Malo ljudske logike; a jim jaz preprečujem poležavanje na plaži in namakanje v morju z izgovori, da sem jaz domačin in imam zato absolutno prav, ker me oni prihajajo na Obalo motiti ter ne razumejo prostora, oz. ekosistema? Ali pa, ker bodo morje zagotovo onesnažili s kremami za sončenje in odpadki? Nikakor! Ne rečem za plovbo z motornimi čolni, ribolov in vse dejavnosti, ki lahko onesnažijo ali kako drugače ogrožajo to vodno naravno dobrino. Jaz za spust po reki ali veslanje v jezeru v lastni režiji prav gotovo ne bom nič plačal, ker je zaračunavanje nezakonito/neustavno in bi se počutil kot Butalec. Oni pa naj se še naprej obnašajo kot Butalci, če jim je tako prav.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Sveža bedarija: http://www.24ur.com/novice/slovenija/kv...

Kvote za Triglav in 10 EUR za vstop na območje TNP kot predloga.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Jaz podpiram plačevanje, če se za tem skriva dodane vrednost oziroma neka storitev. Recimo urejeni privezi, varovanje plovil, popust pri sladoledarju, popust pri obisku adrenalinskega parka...

Jah edina varianta je, da gre ene 200 suparjev tja in vsi hkrati z različnih koncev _napadejo_ jezero. Potem pa da jih vidmo kako bodo to preprečili.

V Avstriji pobirajo na vsakem koraku ampak tudi nekaj dobiš za to, pri nas se pa v večini samo _plačuje_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz podpiram plačevanje, če se za tem skriva dodane vrednost oziroma neka storitev. Recimo urejeni privezi, varovanje plovil, popust pri sladoledarju, popust pri obisku adrenalinskega parka...

Jah edina varianta je, da gre ene 200 suparjev tja in vsi hkrati z različnih koncev _napadejo_ jezero. Potem pa da jih vidmo kako bodo to preprečili.


Skriva? Vse mora biti pregledno in kakršno koli zaračunavanje javnega dobrega, naravne dobrine je protiustavno. Če kdo kaj več ponudi, ni problema, lahko to še zmeraj zaračuna posebej, torej ob in samo ob uporabi, ki je prostovoljna.
Vrnite nam techno!

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Skriva? Vse mora biti pregledno...

Itak. Tukaj je pač videti da se niti skriva nič ne, samo colajo. Sej ni panike... sup lahko še vedno zastonj vržeš v vodo "skozi tistole šavje", za uporabo infrastrukture boš pa plačal. To se da lepo izpeljat in se tudi lepo prime če ni tako kot v Bohinju kjer samo colajo. Prideš na popolnoma neurejeno plažo kjer bi ti nekdo rad nekaj zaračunal in ti ni nič jasno. Od samega presenečenja pač plačaš ;) potem se sprašuješ če ni bila kje kakšna skrita kamera...

Kar se TNP-ja tiče bodo težko uspeli, ker je treba to zapisati v zakon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

maco-maco ::

Tudi nas je zadnjič zmotilo zaračunavanje. Smo šli do slapu Mostnice, pa sta parkirnina in ''vstop'' koštala skoraj 20€. Danes pa smo šli na hitrco pogledat za gobe, pa sem si rekel, da vsaj tukaj (zaenkrat) nihče nič ne računa.
Kaj?

BlaY0 ::

To se mi ne zdi problematično... verjetno ste parkirali na _urejenem_ parkirišču in potem odšli peš do korit po _urejeni_ poti? Saj Savico tudi računajo, če greš po tisti _urejeni_ poti. Če greš kje drugje ti ne računajo, je pa precej težje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

joze67 ::

20€ za parkirnino in vstop ni problematično? Koliko pa stane, če prideš peš?

bluefish ::

BlaY0 je izjavil:

To se mi ne zdi problematično... verjetno ste parkirali na _urejenem_ parkirišču in potem odšli peš do korit po _urejeni_ poti? Saj Savico tudi računajo, če greš po tisti _urejeni_ poti. Če greš kje drugje ti ne računajo, je pa precej težje ;)
Ja, ful fino, da računajo uporabo vsake potke. Razširimo to na celo državo in bo vsak postavil mitnico.

maco-maco ::

Ene 8€ za družino.

Ja, težje je parkirat ob cesti in iti čez gozd. Samo potem se pritožujejo, da je vse zaparkirano in narava poteptana in uničena. Štos naj bi bil ravno to (po mojem mnenju), da se hodi po poti (in ne vsak po svoje) in da se parkira nekje, kjer ne oviraš prometa, domačinov, gostiln in dodatno ne uničuješ narave.

Mal je grozno, kaj bo še ostalo revežem.

Aja, muzika.

U 12:00 se po radiu čuje "Ustaj, narode, ustao je i tvoj predsednik". U 12:05 čuje se "Umivaj se, narode, umiva se i tvoj predsednik", a u 12:10 se čuje "Vaš predsednik će sada da doručkuje, a za vas evo malo narodne muzike".

Parkirišče je res lepo urejeno, na poti so bile tudi stopnice (15kom.).

Kaj?

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

Ja, ful fino, da računajo uporabo vsake potke. Razširimo to na celo državo in bo vsak postavil mitnico.

Ne vsake. Urejanje določenih _potk_ že tako ali tako financiramo državljani in vemo v kakšnem stanju so, tistih ki pa ne jih je pa treba financirat drugače...

maco-maco je izjavil:


Ja, težje je parkirat ob cesti in iti čez gozd...

Saj pravim, naši se tega lotijo tako da začnejo samo pobirati parkirnino/uporabnino/vstopnino. V Avstriji zraven naredijo še dodatko infrastrukturo, ki vsemu skupaj da neko dodano vrednost. In potem noben več ne išče zastonj obhodov/obvozov in se ne buni tako kot pri nas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Skriva? Vse mora biti pregledno...

Itak. Tukaj je pač videti da se niti skriva nič ne, samo colajo. Sej ni panike... sup lahko še vedno zastonj vržeš v vodo "skozi tistole šavje", za uporabo infrastrukture boš pa plačal. To se da lepo izpeljat in se tudi lepo prime če ni tako kot v Bohinju kjer samo colajo. Prideš na popolnoma neurejeno plažo kjer bi ti nekdo rad nekaj zaračunal in ti ni nič jasno. Od samega presenečenja pač plačaš ;) potem se sprašuješ če ni bila kje kakšna skrita kamera...

Kar se TNP-ja tiče bodo težko uspeli, ker je treba to zapisati v zakon...

Poanta je, da tudi urejene plaže NE sme nihče računati, ker je javno dobro. Lahko pa računa tuš, če ga je postavil in jasno, dobil dovoljenje, da je posegel in s tem ustvaril grajen priobalni pas.

Logarska dolina pozna nekaj takega, vendar samo za vozila. Pešci lahko vstopajo/prehajajo brezplačno. Čeprav mi je tudi to mimo, saj imajo na voljo turistično takso! Na Obali tudi urejamo ceste za turiste, pa jim nič posebej ne računamo, da po njih (občinskih) vozijo. Za lokalne tako ali tako plača država in skrbi DRSC. Ne vem, zame so to Butale.

maco-maco je izjavil:

Tudi nas je zadnjič zmotilo zaračunavanje. Smo šli do slapu Mostnice, pa sta parkirnina in ''vstop'' koštala skoraj 20€. Danes pa smo šli na hitrco pogledat za gobe, pa sem si rekel, da vsaj tukaj (zaenkrat) nihče nič ne računa.


Parkiranje je eno, tu ni kaj. Stvar upravljalca/lastnika površine. Ampak oviranje prehoda in izrabe javnega dobrega, pa naj bo gozd, jezero ali morje je treba zatreti in pobiti.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Poanta je, da tudi urejene plaže NE sme nihče računati...

Nihče temu ne oporeka. Sem tudi napisal da bi lahko računali pomoj/privez/varovanje in še kaj.

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

To se mi ne zdi problematično... verjetno ste parkirali na _urejenem_ parkirišču in potem odšli peš do korit po _urejeni_ poti? Saj Savico tudi računajo, če greš po tisti _urejeni_ poti. Če greš kje drugje ti ne računajo, je pa precej težje ;)


Urejene poti nikakor ne smejo zaračunavati. In je, srčno upam, da tudi ne. Vsaj meni je ne bi. Kot že zapisano, parkirišče je pa čisto druga zgodba in največ krat so te "vstopnine" pribite prav parkirnini ali omogočenemu prehodu za avtomobile.
Vrnite nam techno!

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Logarska dolina pozna nekaj takega, vendar samo za vozila. Pešci lahko vstopajo/prehajajo brezplačno. Čeprav mi je tudi to mimo, saj imajo na voljo turistično takso...

To takso pobere verjetno Ljubljana, saj se večina dnevnih turistov pripelje recimo od tam. Za več kot en dan gre tja manjšina...

matijadmin ::

bluefish je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

To se mi ne zdi problematično... verjetno ste parkirali na _urejenem_ parkirišču in potem odšli peš do korit po _urejeni_ poti? Saj Savico tudi računajo, če greš po tisti _urejeni_ poti. Če greš kje drugje ti ne računajo, je pa precej težje ;)
Ja, ful fino, da računajo uporabo vsake potke. Razširimo to na celo državo in bo vsak postavil mitnico.

Saj točno to tupim. Morje je enako dobro, pa na Obali ne računamo morja, cest ... Še parkirnine so zelo dostopne in veljajo za vse, tudi domačine iste. Najboljše, da postavimo mejo na Črnem Kalu in razglasimo mestno državo kot v starih časih pod Benečani. 8-)
Vrnite nam techno!

harvey ::

Raznorazne mitnice postajajo običaj in skoraj kot pravilo turistične scene, ne pa ideje ala Mozart kugeln v Salzburgu ali šmorn na Dunaju, ki prinašata milijone na nevsiljiv način.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Urejene poti nikakor ne smejo zaračunavati...

Od kod ti to? Lahko da gre pot čez privat parcele in je treba plačevati najemnine in podobno?

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Logarska dolina pozna nekaj takega, vendar samo za vozila. Pešci lahko vstopajo/prehajajo brezplačno. Čeprav mi je tudi to mimo, saj imajo na voljo turistično takso...

To takso pobere verjetno Ljubljana, saj se večina dnevnih turistov pripelje recimo od tam. Za več kot en dan gre tja manjšina...

Ne razumem. Pobere jo lokalna skupnost iz Logarske, če se ne motim in z zelo za lase privlečenim razlogom ter na še bolj neobičajen način. Mitnica sredi ceste, tudi, če greš samo obrnit tja. Predstavljaj si, da to naredimo na Obali ob morju (imamo čisto enako "prav" kot oni - pa nima nihče, po moje, ker je to butalsko in protiustavno).

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Poanta je, da tudi urejene plaže NE sme nihče računati...

Nihče temu ne oporeka. Sem tudi napisal da bi lahko računali pomoj/privez/varovanje in še kaj.

Absolutno. Za neko dodatno storitev, ponudbo naj računajo. To je samo dobrodošlo.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Saj točno to tupim. Morje je enako dobro, pa na Obali ne računamo morja...

Kaj se zdaj buniš, saj v tem se vsi tukaj strinjamo...

matijadmin je izjavil:


Ne razumem. Pobere jo lokalna skupnost iz Logarske, če se ne motim...

Ne, ker turisti pridejo v Ljubljano! Potem se pa na dnevni izlet peljejo v TNP pa v Logarsko in na obalo. Kdo torej pobere turistično takso??? Problem je torej da Logarska ne zna pritegniti turista da bi prišel k njim za en teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matijadmin ::

harvey je izjavil:

Raznorazne mitnice postajajo običaj in skoraj kot pravilo turistične scene, ne pa ideje ala Mozart kugeln v Salzburgu ali šmorn na Dunaju, ki prinašata milijone na nevsiljiv način.

Ti primerjaš svetovljanske kraje z Butalami, ne pretiravaj ... :))

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Urejene poti nikakor ne smejo zaračunavati...

Od kod ti to? Lahko da gre pot čez privat parcele in je treba plačevati najemnine in podobno?


Če je gozd, vsekakor ne. Ker je spet javno dobro, četudi je v zasebni lasti. ;) Lastnik ima dolžnost skrbeti za gozd in pravico, po strogih pravilih izrabljati nekatere dobrine (npr. pridobivati les s sečnjo). Četudi je zasebni mora dopustiti izrabo drugih dobrin (kot so npr. nabiranje plodov in sadežev v predpisanih omejitvah, lov) tudi ostalim ter seveda dopustiti prost prehod.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:

Predstavljaj si, da to naredimo na Obali ob morju...

Vam ni treba tega delat, ker že imate _spremljevalni_program_ oziroma primarno ponudbo.

matijadmin je izjavil:


Če je gozd, vsekakor ne.

Če je gozd potem ni poti in greš do tja kamor greš pač skozi gozd. Če gre do tja gozdna cesta greš lahko tudi po njej. Če te moti njihova pot ki jo računajo, greš drugje. Isto kot avtocesta... če nočeš plačat vinjete greš po državni cesti, katere vzdrževanje si btw tudi plačal.

Glej, jaz se strinjam s tem da bi bilo vse to lahko _zastonj_ saj je denarja v EU za te reči zadosti. Problem je ker Bohinjci raje kot da bi se prijavili na kak razpis, pobirajo denar tako kot ga pobirajo. Pač tako so se odločili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

Vstop z avtom v Logarsko dolino zaračunavajo že od kar pomnim, mislim da 7 ali 8 EUR, imajo za to kakšno zakonsko podlago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

BlaY0 ::

Vstopnina plačniku omogoča parkiranje za čas bivanja v Logarski dolini, ogled naravnih in kulturnih zanimivosti, uporabo rekreacijskih površin in uživanje v neokrnjeni naravi, na katero smo domačini najbolj ponosni.

Podjetje Logarska dolina d.o.o. deluje neprofitno in sredstva vstopnine namenja za:

delovanje nadzorno informacijske službe,
urejanje komunalne in turistične infrastrukture,
varovanje naravne in kulturne dediščine,
izobraževanje domačinov,
pripravo in izvedbo programov trajnostnega razvoja Solčavskega,
odškodnine za opravljanje koncesijske dejavnosti,
sodelovanje z ustanovami in posamezniki, ki se ukvarjajo s trajnostnim razvojem.

Plačaš torej deloma tudi storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

BlaY0 je izjavil:

Vstopnina plačniku omogoča parkiranje za čas bivanja v Logarski dolini, ogled naravnih in kulturnih zanimivosti, uporabo rekreacijskih površin in uživanje v neokrnjeni naravi, na katero smo domačini najbolj ponosni

To isto bi lahko potemtakem bil izgovor za kasiranje vstopa v TNP.

BlaY0 ::

bastadu je izjavil:


To isto bi lahko potemtakem bil izgovor za kasiranje vstopa v TNP.

Ni problem, če bodo za to dejansko tudi skrbeli. Bi bilo pa treba to potrditi še s spremembo zakona in ne samo z novim občinskim odlokom.

matijadmin ::

bastadu je izjavil:

Vstop z avtom v Logarsko dolino zaračunavajo že od kar pomnim, mislim da 7 ali 8 EUR, imajo za to kakšno zakonsko podlago?

Nimam pojma, tudi, če jo imajo, je butalsko in nepošteno, a mislim, da je nimajo (hudič je, ker se nihče ne želi spustiti v sodno bitko, kjer bi sprožal oceno ustavnosti za tistih nekaj fičnikov).
Vrnite nam techno!

BlaY0 ::

Sklepam da gre verjetno za občinsko cesto, ki je bila oddana v najem/upravljanje podjetju Logarska dolina d.o.o.

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

Vstopnina plačniku omogoča parkiranje za čas bivanja v Logarski dolini, ogled naravnih in kulturnih zanimivosti, uporabo rekreacijskih površin in uživanje v neokrnjeni naravi, na katero smo domačini najbolj ponosni.

Podjetje Logarska dolina d.o.o. deluje neprofitno in sredstva vstopnine namenja za:

delovanje nadzorno informacijske službe,
urejanje komunalne in turistične infrastrukture,
varovanje naravne in kulturne dediščine,
izobraževanje domačinov,
pripravo in izvedbo programov trajnostnega razvoja Solčavskega,
odškodnine za opravljanje koncesijske dejavnosti,
sodelovanje z ustanovami in posamezniki, ki se ukvarjajo s trajnostnim razvojem.

Plačaš torej deloma tudi storitev.

Hvala, to je res videti protizakonito in protiustavno.

Čakajte, da to kapne Popoviću pa boste za pot do Pirana ali Izole odšteli mastne denarce.
Vrnite nam techno!

BlaY0 ::

Kje je tukaj kaj protizakonitega ali protiustavnega? Kateri členi katerega zakona so kršeni? Kateri člen ustave? Kolikor vem v nobenem zakonu ali celo ustavi ni zapisana pravica da se z avtom pripelješ do kamor želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

Sklepam da gre verjetno za občinsko cesto, ki je bila oddana v najem/upravljanje podjetju Logarska dolina d.o.o.


Zelo verjetno, vendar nič od navedenega ni uporabnina za cesto:


delovanje nadzorno informacijske službe,
urejanje komunalne in turistične infrastrukture,
varovanje naravne in kulturne dediščine,
izobraževanje domačinov,
pripravo in izvedbo programov trajnostnega razvoja Solčavskega,
odškodnine za opravljanje koncesijske dejavnosti,
sodelovanje z ustanovami in posamezniki, ki se ukvarjajo s trajnostnim razvojem.


Pa tudi uporabnina za cesto je butalščina, ker sicer bi jo lahko začele zaračunavati vse občine. In bi človek za iz poljubnega kraja A do kraja B zapravil n fičnikov. Vsako krat.

BlaY0 je izjavil:

Kje je tukaj kaj protizakonitega ali protiustavnega? Kateri členi katerega zakona so kršeni? Kateri člen ustave? Kolikor vem v nobenem zakonu ali celo ustavi ni zapisana pravica da se z avtom pripelješ do kamor želiš.


Sem ti napisal, zaračunajo uporabnino, pri čemer zaračunajo prikrite stroške. Pa še taki debili so, da potem to zapišejo na spletni strani.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:


Zelo verjetno, vendar nič od navedenega ni uporabnina za cesto

Kje boš pa avto parkiral?

matijadmin je izjavil:


Sem ti napisal, zaračunajo uporabnino, pri čemer zaračunajo prikrite stroške. Pa še taki debili so, da potem to zapišejo na spletni strani.

In to je po tvoje nezakonito ali celo protiustavno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Zelo verjetno, vendar nič od navedenega ni uporabnina za cesto

Kje boš pa avto parkiral?


Če mi želi gostitelj (prijatelj, gostinsko podjetje ali hotel) omogočiti parkiranje na svojem zemljišču, njihovega parkiranja ne potrebujem. Enako, če se namen tja nekoga samo pobrati.

Po moje je to nezakonito, ker prikrito zaračunavajo to, kar navajajo na spletni strani, pa je vse prej kot parkirnina ali uporabnina ceste. Pa tudi uporabnina ceste, če je zakonita, je huda butalščina. Saj pravim, kako bi bilo, da Koprčani začnemo vsem iz drugih krajev uporabo. Pojedli bi nas.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

1. odstavek 1. člena Zakona o javnih cestah:
Javne ceste so državne in občinske ceste.

Javno dobro ... Smo spet tam.

Po moje (ne trdim, da je tako) bi bilo ob nekih očitnih okoliščinah, ko ne gre vzdrževati drugače, če res nastajajo znatni stroški pravično in zakonito zaračunavati samo te. Ker javna podjetja ne morejo v nebo nabijati cen, saj imajo monopol in zasledujejo zgolj nek javni interes, zaradi katerega so bila ustanovljena. Sploh pa ne bi smeli domačinom potemtakem zaračunavati manj ali nič. Ker je to diskriminacija, ki pa je z ustavo prepovedana.
Vrnite nam techno!

Oberyn ::

matijadmin, ne samo da lahko občina z odlokom zaračunava plovbo po vodnih površinah, plovbo lahko celo v celoti prepove. Primer Idrijca. Čeprav je v slo zelo malo rekreacijsko plovnih rek in je vsak meter dragocen, je plovba po Idrijci prepovedana, da imajo večji mir ljudje, ki sistematično in z užitkom - mučijo živali. Nepredstavljivo. Vendar prinaša denar. Sprijazni se. Where money talks... saj veš naprej.

Meni to tudi dvigne pritisk na 300, kot veslaču, gorniku in alpinistu s 30 letno zgodovino. Problem je, da je v tej smeri aktivnih ljudi v državi zelo malo, premalo, da bi s samoorganizacijo, protesti, ovadbami, ustavnimi spori... karkoli dosegli. Preostali večini pa dol visi za to. Ja, Kajakaška zveza. Prek**** izdajalci. Prodali so rekreativno kajakaštvo za pet špricerjev. To pove vse o teh stvorih, če bi še kaj iz srca povedal, bi pa to utegnil biti sovražni govor, zato ne bom.

No ja, imamo mi tudi svoje postopke v odgovor. Samo v teh časih jih ni pametno javno objavljati. Že Marin se je izpostavil z nasveti v svojem članku.

BlaY0 ::

matijadmin je izjavil:

Sploh pa ne bi smeli domačinom potemtakem zaračunavati manj ali nič...

S tem se strinjam. Ampak za Logarsko to ni problem, ker plačaš vstop le enkrat za ves čas bivanja na Solčavskem. Torej vsak Krajan ki ima avto plača enkrat in je to to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

maco-maco ::


PRISTOJBINA ZA UPORABO POTI OB KORITIH MOSTNICE
odrasli 2,50 €
otroci (7 - 14 let) 1,30 €
prost vstop za občanke in občane Občine Bohinj

PONUDBA DOLINE VOJE
planinska koča na Vojah
restavracija Voje (pod slapom)
domača hrana in pijača
sanitarije v kočah
parkirišče na Vorančkovci
parkirišče ob Koči na Vojah
najem vodnika
zgibanka Korita Mostnice


Parkirnina pa pride 12€ na dan. Vse to je sicer brezplačno, če kupiš neko kartico za 20€. Parkirnine + oba slapa gratis.

Če je parkirnina v PM plačljiva (občinska), je ravnotako moteče kot plačljiv stebriček za priklep kolesa, al pa plačljiva klopca v parku. Taka parkirišča naj bi bila namenjena urejenemu parkiranju, za dobrobit narave in lokalcem, kot sem že zgoraj napisal.

Aja, to dodatno ponudbo ''domača hrana in pijača,...'' je potrebno plačati posebej.

No, pa da se ne bom sedaj preveč razburjal. Bilo je lepo, imeli smo se fino, me pa skrbi, kaj nam bodo vse hoteli zaračunat. Nekatere zadeve bi po mojem mnenju morale ostati brezplačne. Kot je že bilo omenjeno, javno dobro naj se ohrani.
Kaj?

BlaY0 ::

maco-maco je izjavil:


Če je parkirnina v PM plačljiva (občinska), je ravnotako moteče kot plačljiv stebriček za priklep kolesa, al pa plačljiva klopca v parku. Taka parkirišča naj bi bila namenjena urejenemu parkiranju, za dobrobit narave in lokalcem, kot sem že zgoraj napisal.

Jah, nis(m)o še na tem civilizacijskem nivoju, da bi to tako dojemali. Mogoče bodo pa čez 10 let, ko ne bo nobenga več tja, obrnili ploščo in bo vse zastonj. Mogoče jim bo do takrat ratala tudi kaka prijava na razpis za EU sredstva (če bo EU še obstajala).

maco-maco ::

Avstriji turizem prinese 11 milijard

Pa saj pol pa si rečeš, glej sosede, iz vsega naredijo biznis. Vse moraš plačat. Samo mi enostavno ne znamo. Prejšnji vikend smo kampiral v B. Bistrici. 1 uro smo čakali, da smo plačali. Ena na recepciji. Pa druga pride, pa reče ''Maš pa gužvo. A misliš, da bi še koga poklicali? Ah, raje ne, da ne bo problemov.''. V Mercatorju gledaš prazne vitrine slanih zadev (pica, burek, štručke,...), pa vprašaš, če še pečejo novo rundo. ''Ne, danes nismo uspeli.'' Če se da kje papirčke kupit, če je kakšna trafika? ''Danes je nedelja, imajo zaprto.'' Hvala Petrol. Da bi kje kdo sir al pa skuto prodajal. Postrvi. Nič. Na Vogle zip line dela od 10ih do 15ih (če je dovolj prijav, drugače ne). Folka pa do večera ko dreka. Se sprehodiš naokrog do sirarne, pa naročiš sirove štrukje. ''Jih je zmanjkalo.'' Očitno Pečjak za vikende ne vozi. Ok, pol pa žgance pa kislo mleko. Že mnogo let vem, da je na embalaži za žgance recept napačen; preveč vode. Oni tega še niso pogruntal. Kislo mleko pa je bilo res OK, pohvalno.

OK, bom nehal.
Kaj?

globoko grlo ::

Se pravi, da lahko vsaka občina cola "naravne dobrine"?
Mamo super cerkvico, a čmo eno rampo kr na regionalko postavt?

Itak, da je najlažje samo colat in se za jajca držat pa se pizdit čez lublančane in turiste kako svinjajo po njihovi lepi.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

se popolnoma strinjam maco-maco
V slo še še vedno dela vse po liniji najmanjšega odpora in turisti bojo, na bledu recimo, samo ene 2 mesca, pol bo pa spet vse po starem in na izy
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Konlov ::

V Portorožu pa v Ljubljani bi stanovalci po 21h radi imeli mir, ker ne morejo spat. Edino one ne moti, katerih vnuki so tako pridni, da delajo ponoči v lokalih...

matijadmin ::

BlaY0 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Sploh pa ne bi smeli domačinom potemtakem zaračunavati manj ali nič...

S tem se strinjam. Ampak za Logarsko to ni problem, ker plačaš vstop le enkrat za ves čas bivanja na Solčavskem. Torej vsak Krajan ki ima avto plača enkrat in je to to...

A res plača? Meni bi čez 14 dni gladko še enkrat mahali z listkom.

Oberyn je izjavil:

matijadmin, ne samo da lahko občina z odlokom zaračunava plovbo po vodnih površinah, plovbo lahko celo v celoti prepove. Primer Idrijca. Čeprav je v slo zelo malo rekreacijsko plovnih rek in je vsak meter dragocen, je plovba po Idrijci prepovedana, da imajo večji mir ljudje, ki sistematično in z užitkom - mučijo živali. Nepredstavljivo. Vendar prinaša denar. Sprijazni se. Where money talks... saj veš naprej.

Meni to tudi dvigne pritisk na 300, kot veslaču, gorniku in alpinistu s 30 letno zgodovino. Problem je, da je v tej smeri aktivnih ljudi v državi zelo malo, premalo, da bi s samoorganizacijo, protesti, ovadbami, ustavnimi spori... karkoli dosegli. Preostali večini pa dol visi za to. Ja, Kajakaška zveza. Prek**** izdajalci. Prodali so rekreativno kajakaštvo za pet špricerjev. To pove vse o teh stvorih, če bi še kaj iz srca povedal, bi pa to utegnil biti sovražni govor, zato ne bom.

No ja, imamo mi tudi svoje postopke v odgovor. Samo v teh časih jih ni pametno javno objavljati. Že Marin se je izpostavil z nasveti v svojem članku.

Prepoved je verjetno z nekim izgovorom preprečevanja okoljske škode, zaračunavanje pa ne. Kakor koli, ja, premalo nas je ozaveščenih, ki bi želeli za vse enako dostopno javno dobro.

maco-maco je izjavil:


PRISTOJBINA ZA UPORABO POTI OB KORITIH MOSTNICE
odrasli 2,50 €
otroci (7 - 14 let) 1,30 €
prost vstop za občanke in občane Občine Bohinj

PONUDBA DOLINE VOJE
planinska koča na Vojah
restavracija Voje (pod slapom)
domača hrana in pijača
sanitarije v kočah
parkirišče na Vorančkovci
parkirišče ob Koči na Vojah
najem vodnika
zgibanka Korita Mostnice


Parkirnina pa pride 12€ na dan. Vse to je sicer brezplačno, če kupiš neko kartico za 20€. Parkirnine + oba slapa gratis.

Če je parkirnina v PM plačljiva (občinska), je ravnotako moteče kot plačljiv stebriček za priklep kolesa, al pa plačljiva klopca v parku. Taka parkirišča naj bi bila namenjena urejenemu parkiranju, za dobrobit narave in lokalcem, kot sem že zgoraj napisal.

Aja, to dodatno ponudbo ''domača hrana in pijača,...'' je potrebno plačati posebej.

No, pa da se ne bom sedaj preveč razburjal. Bilo je lepo, imeli smo se fino, me pa skrbi, kaj nam bodo vse hoteli zaračunat. Nekatere zadeve bi po mojem mnenju morale ostati brezplačne. Kot je že bilo omenjeno, javno dobro naj se ohrani.

Naivnežk tisti, ki to plačajo in podpirajo govedo, ki omejuje javno dobro, našo ustavno pravico.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

maco-maco je izjavil:

Avstriji turizem prinese 11 milijard

Pa saj pol pa si rečeš, glej sosede, iz vsega naredijo biznis. Vse moraš plačat. Samo mi enostavno ne znamo. Prejšnji vikend smo kampiral v B. Bistrici. 1 uro smo čakali, da smo plačali. Ena na recepciji. Pa druga pride, pa reče ''Maš pa gužvo. A misliš, da bi še koga poklicali? Ah, raje ne, da ne bo problemov.''. V Mercatorju gledaš prazne vitrine slanih zadev (pica, burek, štručke,...), pa vprašaš, če še pečejo novo rundo. ''Ne, danes nismo uspeli.'' Če se da kje papirčke kupit, če je kakšna trafika? ''Danes je nedelja, imajo zaprto.'' Hvala Petrol. Da bi kje kdo sir al pa skuto prodajal. Postrvi. Nič. Na Vogle zip line dela od 10ih do 15ih (če je dovolj prijav, drugače ne). Folka pa do večera ko dreka. Se sprehodiš naokrog do sirarne, pa naročiš sirove štrukje. ''Jih je zmanjkalo.'' Očitno Pečjak za vikende ne vozi. Ok, pol pa žgance pa kislo mleko. Že mnogo let vem, da je na embalaži za žgance recept napačen; preveč vode. Oni tega še niso pogruntal. Kislo mleko pa je bilo res OK, pohvalno.

OK, bom nehal.

TLDR
Na kratko, Slovenci bi ponudli, kar narava da in mastno računali. Četudi je nezakonito in neustavno. Naredili pa bore malobali nič, da bi imeli prodati kaj več kot to.

globoko grlo je izjavil:

Se pravi, da lahko vsaka občina cola "naravne dobrine"?
Mamo super cerkvico, a čmo eno rampo kr na regionalko postavt?

Itak, da je najlažje samo colat in se za jajca držat pa se pizdit čez lublančane in turiste kako svinjajo po njihovi lepi.

Sme ravno ne, počnejo pa. To je treba ozavestit.

Konlov je izjavil:

V Portorožu pa v Ljubljani bi stanovalci po 21h radi imeli mir, ker ne morejo spat. Edino one ne moti, katerih vnuki so tako pridni, da delajo ponoči v lokalih...

Jeba pa je, ko ne znajobsvturistično ponudbo vsi skupaj pobrati 11 MRD, da bi od tega kaj imele občine in posledično občani. Zato kradejo.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718056 (4288) acookook
»

Z avtom na razgled

Oddelek: Loža
275468 (3898) Jerry000
»

Ideje za družinske izlete in druge aktivnosti z malčki

Oddelek: Loža
172639 (2316) Unknown_001
»

Najlepsi koticek na slovenski obali?

Oddelek: Pomoč in nasveti
167104 (6226) Invictus
»

Izlet

Oddelek: Loža
213401 (1781) ToniT

Več podobnih tem