» »

Spajkalnik

Spajkalnik

Excavator ::

Lp, ali priporočate kakšen spajkalnik za praktično uporabo?

Uporablal se bo za lotanje kakšnih vezij, kablov itd..
Šola priporoča tega: https://www.conrad.si/Ersa-Spajkalnik-z...
ali bo tale dovolj tudi za domačo uporabo, ali se morda da dobiti kaj bolj ugodnega in kvalitetnega?

madog ::

Kupi si raje spajkalno postajo za ta denar boš imel več od nje kot od tele grelne palčke. Cenovno so pa zadosti dobre tudi nekje v tem cenovnem rangu v kolikor pa imaš budget lahko malo večji potem pa ni dileme.

ena na hitro najdena:
Soldering Station with Adjustable Heat Range

plus nekaj poštnine, konice so standardne in jih preko ebaya kupiš v packu po 10 za 5$.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

SaXsIm ::

V bistvu si lastim oba spajkalnika, le da je postaja z displejem in fenom za SMD, ampak spajkalnik je isti. Oba sta dobra za delat, Ersin spajkalnik je malce boljše kvalitete. Bil je tudi v kompletih orodja na srednji poklicni šoli v mojem okolju, tako da sem ga dobil praktično đabe.

Po drugi strani dobiš s to postajo zraven različne konice, kar zna biti malce boljše za versatilno rabo.

Sam imam Erso vedno v kovčku z orodjem, spajkalno postajo pa na benchu.
SaXsIm

Excavator ::

V kompetu ki ga šola priporoča je 37€, ampak baje si ga lahko izpodosiš v šoli..torej bi tudi to postajo lahko uporabljal v šoli?

Excavator ::

Pa še kot vidim je na postaji 50W spajkalnik, ta ersa pa 30W

madog ::

Odvisno koliko in kaj bi delal v šoli, v kolikor je v šoli bolj malo lotanja potem si kupi neko poceni palčko ki jo lažje prenašaš okoli ker postaje so malo bolj okorne za prenašat.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

m3k ::

...počakaj, do jeseni, ko bo spet v prodaji ;)
Mirko tipka na radirko ////

goranzaric ::

Jaz sem nabavil iz hobbykinga:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor...

Imam pa tudi wellerja

SaXsIm ::

Excavator je izjavil:

V kompetu ki ga šola priporoča je 37€, ampak baje si ga lahko izpodosiš v šoli..torej bi tudi to postajo lahko uporabljal v šoli?


To sem sam omenil bolj za to, ker sem od srednješolcev po končani srednji šoli praktično zastonj odkupil celoten komplet orodja vključno s tem spajkalnikom.

Postajo bi seveda lahko uporabljal v šoli, vendar je precej smotana za prenašati naokoli.
SaXsIm

Excavator ::

m3k je izjavil:

...počakaj, do jeseni, ko bo spet v prodaji ;)

Misliš, da so to kvalitetne zadeve? Cel komplet za 10€, se mi zdi zelo poceni :O

KraitPay ::

Upam da se šališ? En komplet je cca. 10€ in spodaj je 3 leta garancije za vsak komplet. En komplet predstavlja dve pištoli ali dva spajkalnika z opremo ali pištolo na vroči zrak.
Joj, res smo narod polpismenih.

mojca ::

Tudi če dobiš samo en komplet (in ne vsega na fotografiji), je še vedno poceni. To je 5 EUR za en spajkalnik. "Skoraj ceneje" kot spajkalna konica.

Jaz bi vzela spajkalno postajo za doma. Če prenašaš naokrog, je drugo (tudi slučajno ne bi želela postaje redno nositi od doma do šole in nazaj).

V Hoferju sem lani kupila spajkalnik (in pihalnik vročega zraka) na plin, ker takrat nisem dobila pametne pištole na vroč zrak (in za urgentno spajkanje), ampak vsake toliko bruhne ogenj ven oziroma je nivo ognja zelo nestabilen - še kar zoprno.

mihec87 ::

V šoli bolj teško prenašaš postajo naokoli(postajo kupiš za doma/delavnico)...Je pa tisti predlagan ersa spajkalnik čisto ustrezen za to kar se počne in naučit spajkanja-če z tem ne gre spajkat stvari ki so zahtevane v šoli, precej verjetno ni težava v spajkalniku..

Fuks ::

Sam bi samo omenil butanske spajkalnike. Seveda odvisno kje ga največ rabiš... če lotaš vezja potem itak električni. Sam imam oba, saj butanski res pride prov za po bajti in recimo v avtu kjer se ti res ne da kabla vlečt. Pa tudi segreje se res takoj, če je kej za na hitro za sklenit ;)

mujek ::

Vse je odvisno od tega koliko boš spajkal.
Če boš spajkal malo potem ti bo tudi hofer/lidl roba vredu (tako kot pri vseh zadevah!).
V kolikor pa se hočeš zadeve bolj konkretno lotiti pa priporočam boljšo robo.
Za v šolo ti bo običajni spajkalnik čisto vredu (kot tisti predlagani ersa). Z takim spajkalnikom tudi ni problem spajkati SMD komponent (tistih malih, brez dolgih tačk).

Upoštevaj tudi dosegljivost konic. Konice so potrošni material. Lahko, da ti bodo držale nekaj let, lahko pa nekaj mesecev.

goranzaric ::

Spajkalnik je pomeben da je kulk tulk kvalitetna zadeva. Še posebej je pa pomeben cin žica da ima flux drugače tudi enostavne stvari nemoreš zlotat.

Excavator ::

Za zdaj bom verjetno počakal, si ga izposodil v šoli, konec septembra pa tista akcija v hoferju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen spajkalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
27653328 (1627) matobeli
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021263 (3736) A. Smith
»

Orodje za spajkanje/odspajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234239 (3506) BlaY0
»

Kater spajkalnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164041 (4041) Pyr0Beast
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413539 (11788) VolkD

Več podobnih tem