» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
120 / 173
»»

Homelander ::

Sheteentz ::

ok, nič jasno, kaj tukaj gledam?

na prvi so bolj jasne sence, pri drugi so bolj izrazite sence, kao večji dinamični razpon. nič od tega se niti malo ne približa fotorealizmu, oboje risankasto v 3pm.

FlyingBee ::

En izmed efektov na poti k fotorealizmu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

katera izmed teh dveh fotk je bolj fotorealistična? sam težko presodim. naj tole pot plačujejo drugi. jaz bom raje kupil cilj, magari čez deset let.

Buggy ::

Sheteentz je izjavil:

katera izmed teh dveh fotk je bolj fotorealistična? sam težko presodim. naj tole pot plačujejo drugi. jaz bom raje kupil cilj, magari čez deset let.


Ja Nvidia nam pove da brez RT igranje pac ne gre. Konkreten FPS drop je zgolj majhna cena za to, da lahko reces da igras igre RT enabled, ceprav niti sam tocno ne ves ali imas opcijo vklopljeno ali ne, indikator je zgolj fps drop >:D
Kako pa bi potem lahko sploh na forumih razlagal, da je RT game changer...malce resnosti prosim :D

Jarno ::

RT zahteva specializiran prostor na čipu in dejansko podraži proizvodnjo.
Tako, da za RT plačaš v vsakem primeru. :))
Z upscalingom je sicer zadeva bolj uporabna.
#65W!

meho7 ::

Od kdaj pa obstaja 6700 10GB model?

hujsk1999 ::

Močan feeling imam da bo Nvidia v prihajajoči generaciji močno popušila. Sledi tudi kakšnih 8 kvartalov padca prodaje in posledično vrednosti podjetja. AMD bo performace per watt king, to je zdaj že jasno in to bo v naslednjih letih še kako pomembno. Ko bo račun za elektriko 500€ na mesec zgolj zaradi 1500W desktop mašine, bo vrag vzel šalo. Mene osebno ne moti poraba grafične kartice vse do 500W, če performance na watt pospešeno raste napram prejšnji generaciji.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

meho7 ::

hujsk1999 je izjavil:

Močan feeling imam da bo Nvidia v prihajajoči generaciji močno popušila. Sledi tudi kakšnih 8 kvartalov padca prodaje in posledično vrednosti podjetja. AMD bo performace per watt king, to je zdaj že jasno in to bo v naslednjih letih še kako pomembno. Ko bo račun za elektriko 500€ na mesec zgolj zaradi 1500W desktop mašine, bo vrag vzel šalo. Mene osebno ne moti poraba grafične kartice vse do 500W, če performance na watt pospešeno raste napram prejšnji generaciji.

Kaksne bedarije pa pises? :))

hujsk1999 ::

meho7 je izjavil:

Od kdaj pa obstaja 6700 10GB model?

Ti pišeš bedarije.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

meho7 ::

No potem me pa razsvetli. Od kdaj je 6700 non Xt model zunaj? Kje so razni reviewi?

Jarno ::

Tule je review. Zadeva je malce porezana glede na RX 6700XT...

#65W!

D3m ::

Zih za Kitajski trg mišljena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Buggy je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

katera izmed teh dveh fotk je bolj fotorealistična? sam težko presodim. naj tole pot plačujejo drugi. jaz bom raje kupil cilj, magari čez deset let.


Ja Nvidia nam pove da brez RT igranje pac ne gre. Konkreten FPS drop je zgolj majhna cena za to, da lahko reces da igras igre RT enabled, ceprav niti sam tocno ne ves ali imas opcijo vklopljeno ali ne, indikator je zgolj fps drop >:D
Kako pa bi potem lahko sploh na forumih razlagal, da je RT game changer...malce resnosti prosim :D


Osebno se mi zdi pri zgornjem primeru brez RT se bolje, ker vidim kaj je pod mostom, ker mi je v igri pomembna igralnsot, torej preglednost.

Sheteentz ::

Torej gre res za gimmick. Razen, če je v gibanju RT res za dol past.

Homelander ::

meho7 je izjavil:

No potem me pa razsvetli. Od kdaj je 6700 non Xt model zunaj? Kje so razni reviewi?

Je že dalj časa znano. Če hočeš nadoknadit kar si zamudil:
https://videocardz.com/newz/sapphire-re...
https://videocardz.com/newz/sapphire-ma...
https://videocardz.com/newz/sapphire-ra...
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-...
https://videocardz.com/newz/powercolor-...
https://videocardz.com/newz/sapphire-ra...

Review-ov ni zunaj, ker je to samo prepakirana mining kartica.

Jaz sem takoj vedel da bo cena ravno taka, da vseeno če vzameš 12GB. No par 10 kupcev bo vseeno našla, ker so taki, ki jim nekaj pomeni vsakih 10EUR. Je pa vsaj boljši nakup od 6600 XT in 6650 XT. Pa samo 175W porabi.
V bistvu za 350EUR sploh ne bi bila slaba kartica.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

hujsk1999 je izjavil:

Močan feeling imam da bo Nvidia v prihajajoči generaciji močno popušila. Sledi tudi kakšnih 8 kvartalov padca prodaje in posledično vrednosti podjetja. AMD bo performace per watt king, to je zdaj že jasno in to bo v naslednjih letih še kako pomembno. Ko bo račun za elektriko 500€ na mesec zgolj zaradi 1500W desktop mašine, bo vrag vzel šalo. Mene osebno ne moti poraba grafične kartice vse do 500W, če performance na watt pospešeno raste napram prejšnji generaciji.

So na veliko zasrali s FX 2004 in s Fermijem 2010 pa jim je prodaja le rasla vsa leta, čudna so pota v nv vs amd univerzumu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Fora je da normalen folk je lajk na tem podrocju in vecina pozna le intel ter nvidijo, AMD pa kot ta, ki je vedno zadaj.
Lih sem zadnjic ex sodelavcu sestavu predlog za kisto, pa prvo vprasanje, zakaj AMD procesor in ne Intel :D

FlyingBee ::

Ja. FX je bila 2003, zgoraj sem 2004, ko je 6000 serija izšla in potem jim je šlo zelo dobro.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gddr85 ::

klinker je izjavil:

Fora je da normalen folk je lajk na tem podrocju in vecina pozna le intel ter nvidijo, AMD pa kot ta, ki je vedno zadaj.
Lih sem zadnjic ex sodelavcu sestavu predlog za kisto, pa prvo vprasanje, zakaj AMD procesor in ne Intel :D

nimaš kej, to ti je pač boomer in X gen folk, milenijci/Z gen tega problema nimajo :P

meho7 ::

Si preprican da gen z tega problema nimajo? Meni se zdi da so ravno ti najbolj neumni in vedo samo kaj je konzola - sploh v Ameriki.

klinker ::

Itak da.
Gddr85 misli da vso frocovje slotech bere.
Nimajo tu veze leta. Tej, ki jih/nas zanima delovanje racunalnikov, avtov ipd je promilcek, tako kot tej, ki obiskujejo siviljske forume :))

Jarno ::

AMD malce tepe, da ima predrage apu-je. Če delaš poceni sistem, potem 60€ razlike velja kar precej.
Pri grafičnih karticah so pa kar konkurenčni, pri RDNA 3.0 pa bo vse bolje glede na RDNA 2.0.
Torej p/w, infinity cache, število shader procesorjev, RT in upscaling.
#65W!

tikitoki ::

Bo potrebno pocakati na neodvisne teste. Bo pa lepo, ce zbrcajo nVidijo, kot so INTEL. TO bi pomenilo boljso ponudbo za vse, ki potrebujemo nov GPU.

klinker ::

Jarno je izjavil:

Če delaš poceni sistem, potem 60€ razlike velja kar precej.


Seveda.
Dobi nov dGPU za 60€, ki zmore tolko kot ta APU ;) ce se karkoli sploh dobi novo za 60€ :))

Jarno ::

Če potrabuješ računalnik, kjer zadostuje intel iGpu, potem je doplačilo za amd apu nesmiselno.
i3 10105 je npr. bil 105€, R5 4350G pa 170€. Oba sta 4c/8t in oba lahko nadgradiš z diskretno grafično.

https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-P...

Ta link je tudi dokaj zgovoren. :)
#65W!

oo7 ::

Sapphire Navi 24 gets 8GB memory
Sapphire introduces Radeon RX 6500 XT entry-level card with 8GB of memory.

https://videocardz.com/newz/sapphire-in...

FlyingBee ::

Buuu, amd, buuuuuu
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Jarno je izjavil:

Če potrabuješ računalnik, kjer zadostuje intel iGpu, potem je doplačilo za amd apu nesmiselno.
i3 10105 je npr. bil 105€, R5 4350G pa 170€. Oba sta 4c/8t in oba lahko nadgradiš z diskretno grafično.

https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-P...

Ta link je tudi dokaj zgovoren. :)


Ce ne rabis, kupis Intela ane.

Homelander ::

Zdaj pa imamo prvi seznam RDNA3 kartic:
https://www.youtube.com/watch?v=nQOXXNQA-D0&t=127s

Na ta kanal sem se naročil že par tednov nazaj. Najprej sem mislil da je enak kot ostali, samo s clickbaiti in rehashanjem novic iz drugih portalov kot je Videocardz. Ampak sem potem hitro ugotovil da ima svoje source, izgleda da boljše kot MLID in kopite (ravno par dni nazaj je rekel, da ni slišal nič glede RDNA3 že več mesecev).

Pomoje bo padla kar 7900 XT 20GB. Tech YES City pravi da bo okoli $1199, s čimer se moram strinjati, glede na to da je bila 6900 XT $999. Več pa tudi ne more biti, ker ni top model, ampak bosta še 2 višja.

Drugače je kar zanimivo to z 20GB in 12GB modeli. Sam sem tudi že razmišljal zakaj pa res ne bi mogli tega narediti. Prejšnjo generacijo niso mogli preprosto, ker so imeli 256/192/128-bit itak že vsak čip posebej in potem z istim čipom ne moreš nižje.
Zelo lep lineup imajo, enako kot že pri RDNA2.

Nvidia pa enako že drugič zapored najbolj žalostnega kot je sploh možno. Ker v začetku leta je marsikdo mislil, da so se spametovali in bo imela 4070 16GB, v najslabšem primeru pa 12GB.
Če bi se trudil, ne bi mogel narediti slabše tako pri Ampere in Lovelace, težko najdeš samo eno dobro kartico iz celega lineupa. Zame ni nobena, še najbližje je 3080 12GB. Iz Lovelace pa niti ena, edino če naredijo 4070 20GB, ampak to bo že prej 4070 Ti 12GB, kar je pa spet žalost za 2023.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

Pa zdaj vidim tole s 7600 XT, 40CU, ker prej je bilo rečeno 32CU. To pomeni da jih je zdaj enako kot na 6900 XT in ne samo 2 več kot pri RX 6800.
To bo top 1080p kartica for years to come. Saj enako je pa z boljšimi, jaz je verjetno ne bom menjal vsaj 6 let.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Homelander, tega tipa bežno spremljam že nekaj časa in zanj velja točno to, da ponavlja click-bait novice in "prave" novice, s tem da se ves čas hvali s svojimi "lastnimi viri", LMAO. Vedno govori "I'm hearing" this and that, češ da mu njegovi strogo zaupni viri posredujejo tajne informacije. V bistvu pa je v ~90% primerih "njegova" novica že pred tem bila objavljena na Videocardz ali WCCFT. :)

Skratka, lahk se kar odjaviš, tip je še en bull-shiter. Videocardz je vse, kar potrebuješ.. In pa MLID za entertainment value. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Kdor je pred časom poceni nabavil RX 5700XT (caa. 280€-350€) je v bistvu naredil zelo dober nakup.

https://www.techspot.com/review/2508-ra...

Zadeva je načeloma hitrejša od RTX 3060, ki se še danes prodaja od 430€ navzgor.
#65W!

FlyingBee ::

Je, ampak 6600xt in malce dražja in hitrejša 30% 6700xt je zdaj dobra zamenjava. 3060 je slabša in predraga, sicer pa odvisno kje si cene gledal, na mf so zelo dobre.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Mindfactory lagernd najnižje cene
6950xt 1143 eur
6900xt 885
6800xt 749
6800xt 659
6750xt 559
6700xt 459
6600xt 409
6600 289
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

Sheteentz je izjavil:

ok, nič jasno, kaj tukaj gledam?

na prvi so bolj jasne sence, pri drugi so bolj izrazite sence, kao večji dinamični razpon. nič od tega se niti malo ne približa fotorealizmu, oboje risankasto v 3pm.

To sem prilepil iz nemškega foruma kjer jih tudi dosti dvomi v RT. Da naj bi bil izrazit samo v Cyberpunk, Control in Metro Exodus.
Sem mislil da bo to dovolj. Jaz moram še probat to igro, ampak meni se zdi druga slika 100x boljša, sence na steni lepo mehke, pod to zgradbo je temno kot mora biti. Ne pa da je kar vse enako osvetljeno, kot da sonce nima izvora svetlobe samo iz ene točke. Kjer je senca je vse skupaj samo malo temneje kot na soncu. Prva slika meni zgleda kot HL2 iz 2004.
Bom probal enkrat ta teden in poročal, če se res pozna ter kako igralno je.

Ima pa 6800 točno 2x manj FPS kot 3080 Ti, tako brez upscalinga kot z upscalingom. Tako da približno tako kot v Cyberpunk, in bi potem tudi pričakoval da je slika toliko boljša kot brez RT (ta stran je precej dobra za primerjat performanse GPU-jev, imaš praktično vse igre):
https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/...

Ker tudi jaz, če bom menjal RX 6800, bom samo zaradi RT. Raster okoli 100 FPS na 1440p mi je več kot dovolj. Čeprav da se res splača, mora biti 3x več kot sedaj, sploh ker nima DLSS. V bistvu počasi razmišljam, če ne bi bilo bolje vzeti 4070 ali celo 4080.
V petek prihaja tudi Spider-Man Remastered, ta naj bi bila sploh dobra za RT, ker imajo stavbe steklene površine.

Drugače pa mislim da si do sedaj komot preživel brez RT. 2023 bo odločilno leto za nadgradnjo na RT capable kartico. To je pa za moje pojme vsaj 3080 12GB ali 4070 12GB.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

Drugače so pa spet zmanjšali število CU-jev ter povečali porabo, tako da 7950 XT izgleda vedno manj privlačna:
https://www.youtube.com/watch?v=H48g55Vkc74&t=340s

7975 XT - 96 CU, 405W, AIB 450W
7950 XT - 84 CU, 405W, AIB 450W
7900 XT - 80 CU, 375W

Potemtakem meni izgleda najboljša 7900 XT 20GB. 7975 XT bo pa itak vsaj 1600€.
Zaenkrat kaže da bosta najboljši nakup 4070 12GB 300W (vsaj enih 700€) in 7900 XT 375W (vsaj enih 1000€). Tako kot sta bili že sedaj 3070 za 600€ (ob izidu in zdaj poleti 2022) ter 6800/6800 XT poleti 2022.

Buggy ::

hehe AMD 7950 ze imam preden je ven prisla...ne sicer XT ampak HD :))

...morda pa zanalasc podobno poimenovanje, ker takrat je AMD tudi kar konkretno dominiral na GPU podrocju :P

Jarno ::

Spet je malce več znanega o prihajajočih RDNA 3.0 karticah. Po napisanem sodeč bodo kar dober upgrade.
TDP-ji so okoli 150W, 250W in 350W.
Šibkejše kartice bodo na TSMC 6nm, močnejše pa na TSMC 5nm.
Število shader procesorjev je praktično podvojeno glede na RDNA 2.0, p/w pa več kot 50% boljši.

https://wccftech.com/amd-rdna-3-navi-31...

Če ne bo kakšnih fint, bo ponudba pri nekih normalnih cenah zelo atraktivna.
#65W!

Sheteentz ::

50% p/w dvig bo kvečjemu na račun RT, dvomim da bo tudi raster tako napredoval.

DarwiN ::

Če so res tolk majhna jedra, bi tole res bila genialna šah-mat poteza Nvidiji. Think about it. Če je šla Nvidia all-out v performance in so jedra velika do 600-800mm2, AMD pa jih preseneti s pol manjšimi jedri.. Tudi če je zadeva 30% počasnejša, nič hudega, saj bodo za podoben denar proizvedli ~2x več čipov. Sam vrh ponudbe pač prepustijo Nvidiji in tekmujejo od 4080Ti navzdol.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

To je že ustaljena praksa od hd 3000 serije, kjer so bili tudi uspešni, tokrat znajo spet na 60:40 priti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

49106 ::

Rudarji vzamejo nvidio, ostali pa tisto, kar je cenejše. AMD torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Sheteentz ::

https://www.hardwaretimes.com/amd-radeo...

RX 6900 XT za 699 zelencev, wohooo!!!

BT52 ::

Kak pa je z multi čipi. Nisem spremljal od Navi 1 pa ne vem kako je tole zdaj pri Mvidia in AMD ali je monolith še vedno king? Prej bilo tak, da je IF in interconnect požrl preveč budgeta , katerega raje porabiš na jedru samem in frekvenci.

Jarno ::

Sheteentz je izjavil:

50% p/w dvig bo kvečjemu na račun RT, dvomim da bo tudi raster tako napredoval.


To so uradne navedbe AMD-ja. Sicer pa 50% bolje spet ni toliko. Pomeni 1.5x bolje. ;)
5nm in kakšna optimizacija naredijo svoje. Tudi število shader enot bo "podvojeno" pri generacijskem preskoku.
#65W!

tikitoki ::

Tko nekako, levji delez gre na racun boljse litografije. Zato pa gre tko po polzje, ce se napredek litografije uporacni.

hujsk1999 ::

Sheteentz je izjavil:

https://www.hardwaretimes.com/amd-radeo...

RX 6900 XT za 699 zelencev, wohooo!!!

Še malo naj pade da bo taka top karta okoli 500€ da bo lahko vsak otrok igral igrice z najboljšo uporabniško izkušnjo. Super!
Spet prihajajo časi ko boš lahko dobil top mašino pod 1000€. Cena rama bo bojda noro padla, SSD tudi
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Jarno je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

50% p/w dvig bo kvečjemu na račun RT, dvomim da bo tudi raster tako napredoval.


To so uradne navedbe AMD-ja. Sicer pa 50% bolje spet ni toliko. Pomeni 1.5x bolje. ;)
5nm in kakšna optimizacija naredijo svoje. Tudi število shader enot bo "podvojeno" pri generacijskem preskoku.

AMD = Advanced Marketing Devices
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

AMD delivers. Zadeva bo javno preverljiva btw. ;)
#65W!
««
120 / 173
»»