» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
38 / 170
»»

m0LN4r ::

Workstatiton za? Cpu rendering, gpu rendering ali nic od tega?

Zakaj pa ne nadgradis 5.1 na Atmos?

Mislim ce ze je dnar pa ga treba porabt
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

Jst je izjavil:

Trenutno iščem dele za nov PC. Nisem se še odločil, ali bo workstation ali Gaming/EntertainmentPC. Razlika med Gaming in EntertainmentPC je v tem, da sem od leta 2000 EntPC sestavljal iz komponent, ki so poskrbele za Entertainment, kar ni samo Gaming: recimo 5.1 sound sem imel v času, ko do v LJ kinih šele uvajali surround.

EntPC je vseskozi prižgan in če kdo hoče igrati, nekdo drug pa gledati youtube na TVju, MORA biti sposoben to izvesti. Kar sem v 2000ih izvajal z dual socket, veliko rama in takrat software ni bil tako razvit kot danes. Trenutno EntPC Ryzen 1 1800X in RTX2700 izvaja delo super. Ampak imam "preveč" denarja in moram porabiti...

Tako, da je EntPC nekako "brain" of entertainment...

Po drugi strani bi pa rabil tudi nov workstation. Sedaj se ne spomnim kateri "Skylake" z koliko "++++" znakov imam in plato za 500 ali 700 EUR, se ne spomnim sedaj,... Ampak AMD 3950X ali novi Threadripperji oz. "stari" (prejšnjo generacijo) bi bili čisto kul, če ne bi prasec AMD zamenjal socket. Tako da ne moreš kupiti "novo" plato in "stari" TR, potem pa po letu upgrejdati. Nope. Hvala, AMD, da greš po stopnicah Intela! To pa ful zamerim AMDju...

Tako da se moram v tednu odločiti kaj narediti. Keš treba porabiti,... škoda da spet živim v Slo...


Ti raje napisi kolko moras/hoces porabit, ker ti lagano sestavim par kist za 10k € >:D
Drugace pa bi osebno za EntPC sel z Ryzen 3700X, 32GB rama, itd...WS pa TR platformo z ECC ramom itd

m0LN4r ::

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Shitty bait is shitty.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

m0LN4r je izjavil:

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.

AMD že od 290 4gb nudi 4k izkušnjo, tako da do zdaj je 5700xt res vrh glave za 4k.

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.


Kaj bi tu nadgrajeval? To navijes in je ok za se par let.

TOP ::

FlyingBee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.

AMD že od 290 4gb nudi 4k izkušnjo, tako da do zdaj je 5700xt res vrh glave za 4k.

Niti blizu ni vrh glave,trenutno prave izkušnje z 4K so z 2080Ti in nikakor ne z 5700X ki ne doseže niti 60fps,še 2070 super je povsem na meji.Govorimo o igrah.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

TOP je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.

AMD že od 290 4gb nudi 4k izkušnjo, tako da do zdaj je 5700xt res vrh glave za 4k.

Niti blizu ni vrh glave,trenutno prave izkušnje z 4K so z 2080Ti in nikakor ne z 5700X ki ne doseže niti 60fps,še 2070 super je povsem na meji.Govorimo o igrah.


vklop si dektektor sarkazma :D

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

Decki se splaca nadgradit 4930K za 4k gaming? Sem gledal malo teste pa ne glih oz. so graficne se mal presvoh trenutno.


Za tvojih 60Hz-jev lahko izklopiš kako jedro.
No splačal bi se vzet kak drug proc samo zaradi porabe platforme.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ti veš kaj je bait?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Jah.. ravno zaradi tega sem pisal nazaj. Upam, da odpiše.

m0LN4r ::

Dejansko, bi menjal zaradi CPU porabe oz. toplote, da bi bila zadeva tisja, pa mogoce mal vec usb-c in 3.1 prikluckov na plati bi rabil, pa m.2 nvme npr.
Iiiiin zato, ker me gnjavi asmedia usb controller na plati.

Gaming performance, pa bi tudi malo moral bit bolj smooth.

4930K bo definitivno bremzal big Ampere, razen ce bi ga spravil na 5GHz, ampak zal nimam srece, nekoc je sel do 4.4ghz, danes pa se ze pr 4.3 sesuva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Horas ::

starost dela svoje , jaz svojega 4770k ne morem več spravit na 4.4. pa je 3 leta lepo laufal. zdaj ga mam na 4.0 pa ga ne gnjavim več

FlyingBee ::

Mogoče že v začetku januarja vidimo kaj ima amd z RT pripravljenega, rdna2 z RT na 7nm+, vprašanje kdaj bo dejanska dobavljivost
https://www.techspot.com/news/82822-rum...

Jst ::

Navi je bil delayed za par mesecev, če se prav spomnim. V zadnjem trenutku so morali nekaj spremeniti.

Tako da bo mogoče druga generacija rDNA kakšen mesec prej na trgu kot Navi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

MSI je popravil EVOKE.

|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Po novi benchi (driverjih) sem videl da je radeonka spredaj.
https://www.mindfactory.de/product_info...

RX 5700 se dobi za ceno navadne RTX 2060.

Cenejša, RT se itak še nesplača ker bi rabil 120fps+ na BF5tki (1080p).

NewGreandeal ::

Ne vem kaj lepite linke do graf katere sploh slovencu niso dostopne za to ceno.

Zakaj ne lepimo kar linkov do Craigs liste rabljenih v USA? Glej, sam 100 USD je, Nvidia BTFO!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

m0LN4r ::

Seveda so dostopne, samo znajt se je treba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Trier ::

Predator X je izjavil:

Po novi benchi (driverjih) sem videl da je radeonka spredaj.
https://www.mindfactory.de/product_info...

RX 5700 se dobi za ceno navadne RTX 2060.

Cenejša, RT se itak še nesplača ker bi rabil 120fps+ na BF5tki (1080p).

So? Edino pravilno, saj sta tudi po performancu tam-tam

Predator X ::

Trier je izjavil:

Predator X je izjavil:

Po novi benchi (driverjih) sem videl da je radeonka spredaj.
https://www.mindfactory.de/product_info...

RX 5700 se dobi za ceno navadne RTX 2060.

Cenejša, RT se itak še nesplača ker bi rabil 120fps+ na BF5tki (1080p).

So? Edino pravilno, saj sta tudi po performancu tam-tam


ne ni res. Kje je performance RX 5700 ~ RTX 2060 SUper.. pa še ne to po zadnjem updatu je celo hitrejša.

Predator X ::

https://www.guru3d.com/articles_pages/g...
BF5 20%
https://www.guru3d.com/articles_pages/g...
SOTR : 23%

Potem igram še rainbow sixi siege, BF1 in občasno kakšen fortnite ter F1 2019/Rally 2.

RX 5700Xt je ~ RTX 2070 Super
RX 5700 je pa RTX 2060 SUper/RTX 2070.

FlyingBee ::

Eh, odvisno ali navzgor primerjaš ali navzdol, v povprečju je 2070s ravno toliko hitrejša od 5700xt, kot je slednja od 2060s, podobno z 5700 in 2060 ter 2060s.

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Eh, odvisno ali navzgor primerjaš ali navzdol, v povprečju je 2070s ravno toliko hitrejša od 5700xt, kot je slednja od 2060s, podobno z 5700 in 2060 ter 2060s.


Cenejša za 10€ pa še 20% hitrejša...

FlyingBee ::

zdaj si si pa izmislil, povprečje je daleč od 20 posto

meho7 ::

Predator X je izjavil:

https://www.guru3d.com/articles_pages/g...
BF5 20%
https://www.guru3d.com/articles_pages/g...
SOTR : 23%

Potem igram še rainbow sixi siege, BF1 in občasno kakšen fortnite ter F1 2019/Rally 2.

RX 5700Xt je ~ RTX 2070 Super
RX 5700 je pa RTX 2060 SUper/RTX 2070.

Pa od kje ti pobiras te ideje, da je 2070 super enako hitra kot 5700xt?



Vzemi v racun da je AIB 2070S 3-4% se hitrejsa


Zakaj se ne pokazes COD WW benchmark kjer je 580 za pa % hitrejsa od 1070 in zacnes bluzit kot si nekoc kako je hitrejsa ?

D3m ::

Ne pozabit, da je AIB 5700XT hitrejša še za 4%-5%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

če 5700xt zaostaja za 2070S za 15 FPS je več kot dober rezultat. Škoda edino, da ali ima slab memory controler (5700xt), ker če bi se še ram dalo boljš navijat bi bla kar bomba za to ceno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FlyingBee ::

5700xt Super s 16gbps ramom, to bi bilo za 450eur killer kartica.

meho7 ::

D3m je izjavil:

Ne pozabit, da je AIB 5700XT hitrejša še za 4%-5%.

A ne vidis da sem linkal benche AIB verzije?

Vuli ::

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

strumf666 ::

Žalost; je že kej oprijemljivih novic o big-naviju?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

D3m ::

Vuli je izjavil:



Nice.

To je RX5500 8GB? Ali 4GB?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

AMD Radeon RX 5500 4GB GDDR6 vs Radeon RX 580 8GB GDDR5
žalost že, a nadomestilo polarisu. 22cu vs 36cu
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

DarwiN ::

Aha, torej ~98W porabe in hitrejša od RX580. #FakeNews

Medtem pa v realnem svetu 113W porabe in nekaj odstotkov počasnejša od RX580.

Malo tukaj dodaš, malo tam odvzameš - sej nihče ne bo opazil - pa so AMDtardi veseli, širijo tvoj fake news in ti imaš veliko ogledov. Win-win.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

aka "nov" polaris z izboljšanim p/w

..al pa nekje stakneš eno 590ko in downvolt/downclock ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Vuli ::

DarwiN je izjavil:

Aha, torej ~98W porabe in hitrejša od RX580. #FakeNews

Medtem pa v realnem svetu 113W porabe in nekaj odstotkov počasnejša od RX580.

Malo tukaj dodaš, malo tam odvzameš - sej nihče ne bo opazil - pa so AMDtardi veseli, širijo tvoj fake news in ti imaš veliko ogledov. Win-win.

ah, no comment.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DarwiN ::

Sej ne krivim tebe. Čist možno, da si kot nedolžni mimoidoči naletel na ta propagandni fake video in si želel delit informacijo z nami. Gawd knows, da je ta TechEpiphany po vseh forumih. Njegovi videji se širijo kot sifilis.

Gre pa takole. Splet je poln AMDtardov, ki želijo zmagovati, a se žal dejstva ne skladajo z njihovimi željami (vsaj na GPU področju ne), zato vlada velik selektivni pritisk na širjenje informacij. Kot rezultat zraste 50 nadobudnih youtuberjev, ampak pazi zdaj ključni podatek - izmed njih na površje izplava samo tisti eden srečnež, ki iz takšnega ali drugačnega razloga (namerno ali čist slučajno) konsistentno proizvaja pozitivne informacije za AMD oz. negativne za Nvidijo/Intel. Ostalih 49 nadobudnih youtuberjev crkne. Game over. Konec kariere. Nazaj na delo pri Snagi. Tale eden po zavlada na forumih. Polno subscriberjev, njegovi posnetki se širijo, ogledi se nabirajo, evrčki padajo z neba. Samo poglej na hitro naslove njegovih posnetkov.. 99% AMD vsebine, preostalih 1% pa pljuvanje po Nvidiji/Intelu. :D

In men so ti zdi sila fascinantno, sploh ker dejansko obstaja očitna paralela s trumptardi, njihovimi alternativnimi dejstvi in fake newsom. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

strumf666 ::

Glede na to silno ofenzivo, me prav čudi, da ngreedia in intel še kr delata dobiček. Kar se pa fakenews tiče imata pa oba konkurenta daljšo zgodovino, kot AMD; edino cajti so se mal spremeil, včasih je blo treba novice pisat, zdej imamo pa yt :)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Jaz ne govorim o marketingu s strani podjetij. Tu so bile vedno umazane igrice in vedno bodo.

Govora je o fanboyizmu, in tu se je AMD boysom čist utrgalo in so šli full trumptard mode. Za Nvidio in Intel nimaš dedicated fake news youtuberjev, ki bi hvalili Nvidio/Intel in kritizirali AMD. Takšni kanali preprosto ne rastejo kot gobe, ker ni dovolj zelenih/modrih fanboyjev, oziroma so le-ti bolj racionalni in manj razgreti.
Zanimivo je tudi kako lahko recenzisti mirne volje popljuvajo Intel/Nvidio in je pravzaprav to zaželjeno, medtem ko če kdorkoli reče kaj negativnega čez AMD, se nanj usuje cel plaz krvoločnih komentarjev. Prav smešno je videt tiste objektivne recenziste/youtuberje, ki se čutijo dolžni upravičit vsako najmanjšo negativno opazko glede AMDja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Ja, prav ponižujoče, kaj denar dela ljudem. Sicer pa kdo bi si želel, da gre njihov trud v nič. Drugače, nič novega se ne dogaja, imamo rezultate testov, ki vse jasno pokažejo, komentarji so odveč.

D3m ::

Vuli je izjavil:

AMD Radeon RX 5500 4GB GDDR6 vs Radeon RX 580 8GB GDDR5
žalost že, a nadomestilo polarisu. 22cu vs 36cu


Samo 4GB je bila,verjetno, ker je za OEM?

Retail bo potlej tudi 8GB.

DarwiN je izjavil:

Jaz ne govorim o marketingu s strani podjetij. Tu so bile vedno umazane igrice in vedno bodo.

Govora je o fanboyizmu, in tu se je AMD boysom čist utrgalo in so šli full trumptard mode. Za Nvidio in Intel nimaš dedicated fake news youtuberjev, ki bi hvalili Nvidio/Intel in kritizirali AMD. Takšni kanali preprosto ne rastejo kot gobe, ker ni dovolj zelenih/modrih fanboyjev, oziroma so le-ti bolj racionalni in manj razgreti.
Zanimivo je tudi kako lahko recenzisti mirne volje popljuvajo Intel/Nvidio in je pravzaprav to zaželjeno, medtem ko če kdorkoli reče kaj negativnega čez AMD, se nanj usuje cel plaz krvoločnih komentarjev. Prav smešno je videt tiste objektivne recenziste/youtuberje, ki se čutijo dolžni upravičit vsako najmanjšo negativno opazko glede AMDja.


Jaz opažam (ali pa se mi samo zdi) , če se že kje omenja nvidia in, če je kritika se post briše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

scipascapa ::

V glavnem nič niso ponudili.

Vuli ::

splet okoliščin. V nekem drugem testu pa 5500 zaostaja kak fps za 580.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

m0LN4r ::

strumf666 je izjavil:

Glede na to silno ofenzivo, me prav čudi, da ngreedia in intel še kr delata dobiček. Kar se pa fakenews tiče imata pa oba konkurenta daljšo zgodovino, kot AMD; edino cajti so se mal spremeil, včasih je blo treba novice pisat, zdej imamo pa yt :)

Rdece graficne obstajajo ze tudi 20 let. Mene tudi cudi zakaj Nvidia vodi ze od nekdaj in temu ni videti konca, ocitno ponujajo vseeno vec boljsih produktov, tako da me ne cudi.

PS:
Sej pa folk z denarjem si lahko kupi tudi dve Vegi 64, dva radeona VII, dve 5700 XT in goni to v multigpu, ampak hmm...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

D3m je izjavil:

Vuli je izjavil:

AMD Radeon RX 5500 4GB GDDR6 vs Radeon RX 580 8GB GDDR5
žalost že, a nadomestilo polarisu. 22cu vs 36cu


Samo 4GB je bila,verjetno, ker je za OEM?

Retail bo potlej tudi 8GB.

DarwiN je izjavil:

Jaz ne govorim o marketingu s strani podjetij. Tu so bile vedno umazane igrice in vedno bodo.

Govora je o fanboyizmu, in tu se je AMD boysom čist utrgalo in so šli full trumptard mode. Za Nvidio in Intel nimaš dedicated fake news youtuberjev, ki bi hvalili Nvidio/Intel in kritizirali AMD. Takšni kanali preprosto ne rastejo kot gobe, ker ni dovolj zelenih/modrih fanboyjev, oziroma so le-ti bolj racionalni in manj razgreti.
Zanimivo je tudi kako lahko recenzisti mirne volje popljuvajo Intel/Nvidio in je pravzaprav to zaželjeno, medtem ko če kdorkoli reče kaj negativnega čez AMD, se nanj usuje cel plaz krvoločnih komentarjev. Prav smešno je videt tiste objektivne recenziste/youtuberje, ki se čutijo dolžni upravičit vsako najmanjšo negativno opazko glede AMDja.


Jaz opažam (ali pa se mi samo zdi) , če se že kje omenja nvidia in, če je kritika se post briše.


Kritiko cez Nvidio imas lahko samo glede cene, pa se to ne bi blo potrebno, ce bi imel kaj soli v glavi, ker je jasno da boljsi produkt tudi vec stane.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Jaz ne govorim o marketingu s strani podjetij. Tu so bile vedno umazane igrice in vedno bodo.

Govora je o fanboyizmu, in tu se je AMD boysom čist utrgalo in so šli full trumptard mode. Za Nvidio in Intel nimaš dedicated fake news youtuberjev, ki bi hvalili Nvidio/Intel in kritizirali AMD. Takšni kanali preprosto ne rastejo kot gobe, ker ni dovolj zelenih/modrih fanboyjev, oziroma so le-ti bolj racionalni in manj razgreti.
Zanimivo je tudi kako lahko recenzisti mirne volje popljuvajo Intel/Nvidio in je pravzaprav to zaželjeno, medtem ko če kdorkoli reče kaj negativnega čez AMD, se nanj usuje cel plaz krvoločnih komentarjev. Prav smešno je videt tiste objektivne recenziste/youtuberje, ki se čutijo dolžni upravičit vsako najmanjšo negativno opazko glede AMDja.


Dej ne seri. Nvdioti so tolk racionalni, k glovice ma nogah, s tem, da so ravno tolk nadlezni in tezko se jih znebis.

DarwiN ::

Dude, sodeč po sami kakovosti izdelkov in tržnem deležu bi moralo bit v divjini vsaj ene 4x več Nvidiotov kot AMDtardov. Zdaj pa se pejt malo razgledat, kakšno je dejansko stanje online.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
38 / 170
»»