» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
19 / 170
»»

gddr85 ::

ne vem kako bi se lahko pcie 4.0 poznal pri gpuju, afair še niti konkretne razlike ni med 2.0 vs 3.0 + stvar sploh ni neka entuzijast roba ala 2080ti..

Wrop ::

Naredili so kar dober skok naprej v arhitekturi. S precej manj CU so presegli Vego 64. Za AMD bi bilo dobro, da ponudijo še kaj blizu 300 W TDP. Cena se bo v vsakem primeru prilagodila, da bodo konkurenčni.

klinker ::

Wrop je izjavil:

Za AMD bi bilo dobro, da ponudijo še kaj blizu 300 W TDP. Cena se bo v vsakem primeru prilagodila, da bodo konkurenčni.


Sem postal ta leak nekaj strani nazaj...

AMD Radeon RX 5950, 5900, 5850 & 5800 Graphics Cards Leaked

Predator X ::

za 250mm^2 čip še vseeno kr dost pokuri.

klinker ::

Jup. Pa ce bi vsaj performans bil kot se zagre, naj pokuri teh nekaj W vec, a kaj ko niti tu ni nic kaj hudega.

Jarno ::

klinker je izjavil:

Jup. Pa ce bi vsaj performans bil kot se zagre, naj pokuri teh nekaj W vec, a kaj ko niti tu ni nic kaj hudega.

Ne vem, če se pritožuješ nad Vega64LC performansom in RX 570 porabo, potem si prezahteven. Shame on you. :)
#65W!

Izi ::

Resno? Kar 20 novih modelov v eni sami generaciji RX 5000 ?
10 osnovnih modelov:
RX 5950
RX 5900
RX 5850
RX 5800
RX 5750
RX 5700
RX 5650
RX 5600
RX 5550
RX 5500
Pa vsak od teh dobi še XT verzijo.

Trenutno prihajajoča RX 5700 je torej šele srednji rang, celo v spodnji polovici ponudbe.
Le kakšna zverina bo šele RX 5950 XT, ki bo kar 10 stopničk višje od RX 5700 XT 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

gddr85 ::

mogoče 3x 8pin up to 2080ti rang :))

FlyingBee ::

Verjetno bo ostalo pri 5700 in nižje, kot včasih hd4870. 7nm naj bi bil še vedno neprimeren za big chips in bo šele naslednje leto čas za večji 5800, 5900. Govori se, da je to 1st gen Navi, naslednje leto pa bo 2nd gen Navi, ki bo tudi RT podpiral in šel v določeni verziji v next gen konzole.

Izi ::

 AMD 7nm

AMD 7nm

Semafor ::

Dolgo se že nisem tako nasmejal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

FlyingBee ::

Pa je Vulkan, čudno.

Semafor ::

PCIE 4.0 fantje! Hitro po novega Ryzna da boste lahko izkoristili 5700 do kraja :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Mr.B ::

Semafor je izjavil:

PCIE 4.0 fantje! Hitro po novega Ryzna da boste lahko izkoristili 5700 do kraja :))

Obstaja cel kup študij o zafrustriranosti slovenkega moškea povezano z seksualno frustracijo nad ženskami.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

m0LN4r ::

neo5468 je izjavil:

Kok se ne marate ne me jebat. Flyingbee pravilno napiše, folk se pa smeji k nima pojma. Kakšna črnina nekej, to ni oled. Va panel ima veliko boljši kontrast in "črnino" če to hočeš. Ips je res boljši kot TN ampak ima tudi drawbacks. Zakaj misliš da noben top TV ni ips, ampak VA ali pa oled? To se tok rukate iz teme v temo, da folk sploh ne more nč napisat, ker takoj treba blato metat. Bog ne daj da čebela napiše kej pravilnega, policaj D3m takoj za njem z lučkami.

Da ne omenjam, da mr.b kot kaže uporablja ips, pa ne ve prednosti/slabosti panel. In vi ste neki "strokovnjaki" ki svetujete ljudem.

Da ni drazjih TVjev z IPS? lol Seveda je treba se lociti med cenovnimi razredi, en poceni VA nebo magicno boljsi od drazjega IPS...
Drugace pa jaz vem, da je 144hz smooth, ampak ne orgazmiram na 144hz, tako da me ne gane pa tudi ne scrollam tolko po internetu, ampak se ustavim in vcasih kaj preberem. Jebes tiste poceni 144hz monitorje, k so bledi ko nevemkaj, dam rajs 2x-3x vec pa mam 60hz in panel brez kompromisov. Vglavnem stvar okusa oz. preferenc. Trenutno mi pa potrebe pokrije TV z 10 bitnim panelom in teh nekaj HDR iger z Atmosom (pa ne zdej neki o 7.1/Atmos slusalkah, bruh), tudi dovolj in pokrije vse moje potrebe, ne grem vec nazaj za pisalno mizico in micken monitorcek sedet, za take stvari mi je dovolj laptop ce bi se rad stiskal.
Sem pa tudi poskusil HDR pred ze nekaj casa na Sammyjevem G49, stvar je tako za drek da joj, potem pa se cena monitorja. Ok ne recem, ce bi imel monitor izkljucno za drkanje.
Trenutno edini monitor, ki mi je vsec je LGjev 34GK950F-B, sem pa tudi imel na isti mizi Acer Predator XB1 XB271 enkrat z IPS in enkrat z poceni TN, IPS bi vzel any day.
Edini omembe vreden 1080p 144hz monitor je bil MSI Optix MPG27CQ z VA panelom, ta pride nekako z crnino na nivo drazjih IPSov, ampak so druge barve malo cudne, prevec nasicene surrealisticne, je pa vsekakor boljsi od raznih 180evrov AOC in Asus modelov, ki so res najbolj poceni roba, ki je gledat nemores. Pa jaz si vzamem cajt za sprobat, saj jih imam razstavljene in se ne odlocam glede na internet komentarje.

Zdaj pa nazaj na AMD Navi, verjetno je ze kdo posumil zakaj je AMD dal za ime 5700 in ne 5800 oz. 5900 :P

Kot zanimivost bo tudi tole: VR Benchmarking

Nekako LiquidVR doesn´t kick really in.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Izi je izjavil:

Če to drži, je sedaj jasno zakaj je Nvidia tako hitela s Super verzijami.
Kaže da bo moja naslednja grafična spet AMD.

Po tistem poljskem benchmarku sodec je zadeva v nekaterih naslovih med 2070 in 2070 Supet, ampak od moje 1080Ti se vedno dalec in bo se ostala vsaj do "Ti" ampera.
V nekaterih drugih spilih pa niti lastne V64 in navadne 2060 ne prehiti.
To je AMDjeva konsistentnost, kot ponavadi. Ali je v dveh treh spilih res dobra kartica, potem pa v drugi polovici spilov katastrofalna in niti polovico svojega dnarja vredna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Izi ::

m0LN4r je izjavil:

Po tistem poljskem benchmarku sodec je zadeva v nekaterih naslovih med 2070 in 2070 Supet, ampak od moje 1080Ti se vedno dalec in bo se ostala vsaj do "Ti" ampera.

Tvoja 1080Ti je grafična ranga 1000EUR, jasno, da jo grafične ranga 300 do 400EUR to in verjetno tudi naslednjo generacijo še ne bodo dohitele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

DarwiN ::

AMD to lower the price of Radeon RX 5700 series ahead of launch

hehe, šalabajzerji.. Ampak ok, vse je enkrat prvič.. Nižje cene so vedno dobrodošle. :P

Update, new pricing (two confirmations):

RX 5700 XT 50th Anniversary: $449
RX 5700 XT: $399
RX 5700: $349
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Wrop ::

MSRP 1080 TI je bila 700 $. Prodajale so se po 800 $. Potem pa ...
Ponavadi naslednja generacija dosega zmogljivosti enega ranga višje, za ceno nižjega ranga. 1080 TI doseže 2080, naslednja bo 3070, nato pa že 4060.
Nvidia pa je to generacijo precej navila cene in posledično ni bilo toliko kupcev kot ponavadi. Še sami so priznali, da je prodaja pod pričakovanji. Če je kaj pameti, tudi SUPER ne bo kaj veliko spremenila.

klinker ::

Izi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Po tistem poljskem benchmarku sodec je zadeva v nekaterih naslovih med 2070 in 2070 Supet, ampak od moje 1080Ti se vedno dalec in bo se ostala vsaj do "Ti" ampera.

Tvoja 1080Ti je grafična ranga 1000EUR, jasno, da jo grafične ranga 300 do 400EUR to in verjetno tudi naslednjo generacijo še ne bodo dohitele.


Cip star kolko let? 5700XT je sveza 7nm roba, ki bi za keks mogla bit ba nivoju 1080Ti...pa ne v porabi :D
Sej eni skozi pravimo, da so Radeoni ene 3 leta zadaj, pa feni takoj u luft :))

Semafor ::

GamerNexus je zadnjič še govoril kako bojo zaklenili power tabelo, tako da nič več Vega56 odklepa porabe :'(

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Jarno ::

Ne 3 leta, 20%. :))
Manjši tim pač, pa še konzolno verzijo pripravljajo.
Nižje cene so vsekakor dobrodošle.
Upoštevati je še potrebno, da je arhitektura nova in so driverji še nedodelani.
Sam se bom najbolj smejal, ko bo čez nekaj let proizvodni proces dosegel končne omejitve in bodo začeli še večjo meglo mešat.
nVidia prej, AMD kasnej.
#65W!

m0LN4r ::

Izi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Po tistem poljskem benchmarku sodec je zadeva v nekaterih naslovih med 2070 in 2070 Supet, ampak od moje 1080Ti se vedno dalec in bo se ostala vsaj do "Ti" ampera.

Tvoja 1080Ti je grafična ranga 1000EUR, jasno, da jo grafične ranga 300 do 400EUR to in verjetno tudi naslednjo generacijo še ne bodo dohitele.

Kako 1000, ce je ze dve leti stara in sem dal za njo 700eur takrat? Zaradi mininga? Zaradi mininga je tudi 580 karta ranga 500 po isti logiki ane?

Manjši tim pač, pa še konzolno verzijo pripravljajo.

Ja res so bogi, MS in Sony jih filajo z dnarjem in delno Apple. Kako so lahko se vedno revezi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Semafor ::

m0LN4r je izjavil:


Kako 1000, ce je ze dve leti stara in sem dal za njo 700eur takrat? Zaradi mininga? Zaradi mininga je tudi 580 karta ranga 500 po isti logiki ane?


Ja mining je bil velik faktor pri prejšnjih generacijah. Jaz se spomnim da sploh nisem mogel kupiti grafe.

FlyingBee ::

Deal s konzolaši je pogodba s hudičem

gddr85 ::

je lej, če bi bla pogodba z nvidijo, potem ne bi ble konzole po 400 bucks :P

D3m ::

Zanimivo, da je vsak deal za vas minus za AMD. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Glede na to, da ima AMD prek MSjeve konzole, Sonyjeve konzole, dominiral v Miningu in Apple Macse ze nekaj let, bi morali doziveti zlato dobo.


Boga Nvidija nima nic :'( GPU oddelek mora preziveti od gamerjev, ki jo dissajo na vsakem koraku
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Hehe, kdor misli biti pametnejši od trga, bo ostal trol.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Wrop ::

Saj trg je povedal da ne rabi RTX po ponujenih cenah. Nvidia je imela prodajo pod pričakovanji. Sedaj se bo odvijala 2. runda. Prvo rundo so troli zmagali.

Jarno ::

Navi ni tako slaba zadeva, spet bo vsaj izbira v določenem cenovnem segmentu.
Sicer pa mi je zanimivo, da so pri nVidii dokaj natančno ocenili performance konkurence in so "instantno" prenovili ponudbo.
Someone at AMD must be dirty.
#65W!

DarwiN ::

Vprašanje koliko dobička so jim odžre te visoke cene. Po poku mining mehurčka je povpraševanje po novih karticah močno padlo in nižji dobički so bili neizbežni.. Vprašanje, koliko bi bilo prihodka, če bi Nvidija postavila nižje cene.

Jarno, IMO ne gre toliko za "načitanje konkurence", ampak pač za vmesni refresh, ki postaja stalnica.. 2017 je so bile to kartice s hitrejšim ramom in 1070Ti... Dokaj neurejeno torej.. Nek zmazek v stilu AMDja. Tokrat pač bolj urejeno in čisto. Simple as that.

Ko bi le pri AMDju bili toliko sposobni, da bi 14 dni vnaprej predvideli to nižanje cen Nvidie.. Potem bi lahko postavili nižje msrp cene Navi kartic in bi se izognili vsem tem kritikam, ki letijo po njih že vse od najave kartic. Zdaj pa menda popravljajo to napako in nižajo cene še preden so kartice sploh zunaj. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Jensen ima Lisine lase navite okoli dlani in samo čaka kaj bo rekla. Hehe, malo za hec. 5700 bo kar dobra grafična, resno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

m0LN4r ::

Seveda bo dobra, za nekoga ki nabavlja nekaj povsem novega. Kdor pa ima 1080 ali 1080Ti ali Vego 64 ali 2060 ali 2070 ali Radeon 7 je bolj meh vseskup.
Jaz bi raje videl nek nov Titan Killer od AMDja od leta 2014 do danes nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

strumf666 ::

Malenkost upanje je, če bodo 5900 izdal; skrivaj, nenapovedano, kakorkoli :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

bi raje videl


Od takih, ki gledajo, nimajo firme ničesar.
Naslednji!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Pricecut tudi uradno
https://m.facebook.com/AMDRyzenRadeon/p...

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

bi raje videl


Od takih, ki gledajo, nimajo firme ničesar.
Naslednji!

80% jih gleda Radeonke, 20% pa gleda Geforce.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Izi ::

FlyingBee je izjavil:

80% jih gleda Radeonke, 20% pa gleda Geforce.
Jaz ves čas gledam oba, ampak čisto na koncu, ko je treba odpreti denarnico me pa vedno odnese k Radeonom :D

FlyingBee ::

Nisi edini.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Izi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

80% jih gleda Radeonke, 20% pa gleda Geforce.
Jaz ves čas gledam oba, ampak čisto na koncu, ko je treba odpreti denarnico me pa vedno odnese k Radeonom :D


Normalno, sej cenovno so vedno vec ponudili. Ampak ce gledas highend pa z Radeonom nimas kaj pocet, ker ze midhigh end Nvidia sisa top Radeone ze kr nekaj let.

Kayzon ::

FireSnake je izjavil:

AMD niža cene ob izplavitvi:
https://www.techpowerup.com/257085/amd-...

https://videocardz.com/newz/amd-to-lowe...



Znizali so za 50 dolarjev,kar pri nam se vedno pomeni graficne s ceno 600e haha..

Naj grejo v picku mater ce mislijo d bo folk kupoval po takih cenah.

Vuli ::

emm, a če je mrsp 399$ to pomeni da bo v trgovini 399$ oz pri nas 399€? Itak pri nas majo oderuške marže tako da pridemo na 450€.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

neo5468 ::

Zato pa naročiš iz nemčije.

ModriN96 ::

V letu 2019 moras biti res kreten kupovat v tej gnili sloveniji z bolanimi cenami!!

D3m ::

Slovenija je lepa. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scorpy84 ::

ModriN96 je izjavil:

V letu 2019 moras biti res kreten kupovat v tej gnili sloveniji z bolanimi cenami!!


Kartica ne vem če deluje, zato tudi temu primerna cena.
S testiranjem se ne bom ubadal, zato tisti, ki jo kupi prevzame riziko in JE NE VRAČA.
Ohranjena je kot nova.


Se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Vuli ::

neo5468 je izjavil:

Zato pa naročiš iz nemčije.

... sej nazadnje sem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Nyana ::

Scorpy84 je izjavil:

ModriN96 je izjavil:

V letu 2019 moras biti res kreten kupovat v tej gnili sloveniji z bolanimi cenami!!


Kartica ne vem če deluje, zato tudi temu primerna cena.
S testiranjem se ne bom ubadal, zato tisti, ki jo kupi prevzame riziko in JE NE VRAČA.
Ohranjena je kot nova.


Se popolnoma strinjam.


Ja, saj ni čudno ko pol taki najbol glasni prodajajo nedelujočo robo v tej gnili Sloveniji :) Mislim, da nimaš par minut časa da bi probal, če kartica deluje... wtf?

klinker ::

On ze ve da ne deluje, ampak mogoce se pa najde kaka budala, ki verjame taki pravljici :D
««
19 / 170
»»