» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
20 / 170
»»

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

Izi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

80% jih gleda Radeonke, 20% pa gleda Geforce.
Jaz ves čas gledam oba, ampak čisto na koncu, ko je treba odpreti denarnico me pa vedno odnese k Radeonom :D


Normalno, sej cenovno so vedno vec ponudili. Ampak ce gledas highend pa z Radeonom nimas kaj pocet, ker ze midhigh end Nvidia sisa top Radeone ze kr nekaj let.

Ne vem, če je res glede prvega dela, ker market share se dela na low in mid range-u.

FlyingBee ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda bo dobra, za nekoga ki nabavlja nekaj povsem novega. Kdor pa ima 1080 ali 1080Ti ali Vego 64 ali 2060 ali 2070 ali Radeon 7 je bolj meh vseskup.
Jaz bi raje videl nek nov Titan Killer od AMDja od leta 2014 do danes nic.

Ja, dobra v smislu, ko ne bo samo v blower varijanti in za 300 eur. Znižali so launch price pa bi moralo biti že na začetku tako najavljeno, že samo zaradi blower ed.

gddr85 ::

aka FE roba, pa xt kuler z vapor chamber noter..

meho7 ::

DarwiN ::

Te cifre so spet brez repa in glave. Kaj dogaja v PUBG in Fortnite? Pa samo 60 stopinj, in to z blower hladilnikom?

Dajmo raje počakat na GamersNexus in TPU review.-
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

MF cene
5700xt - 420€
5700 - 370€

https://www.mindfactory.de/search_resul...

Vuli ::

meho7 je izjavil:

Japonski review

https://imgur.com/a/DR08Ooa

sej ne zgleda slabo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

za nas nepoznavalce, 5700/5700xt kok je to boljša od rx580/590?
ni za casual gamerje?

Kayzon ::

scipascapa je izjavil:

za nas nepoznavalce, 5700/5700xt kok je to boljša od rx580/590?
ni za casual gamerje?


Kaj je tok odvec poguglat za mninutko?

5700 na ravni RTX 2060,malo boljsa.
5700XT tam nekje RTX 2070/2070 super.

meho7 ::

Jarno ::

Tu sem dobro predvideval, Navi 5700 ima Vega64 LC performance in RX 570 porabo. :))

#65W!

FlyingBee ::

Custom 5700 bo kar dobra izbira, p/W ima sicer slab za 7nm, ampak v blower varijanti je vseeno slaba, še posebej pa 5700XT



Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Vega ima HBM rame, tole pa navadne, DDR6. Pa poseka na polno. Kapo dol, Brawo!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tikitoki ::

Ce bi bilo malce cenejse, potem bi bil no brainer. Tko pa je vse odvidno od zelje po RT.

FlyingBee ::

Blower ni nikoli no brainer.

Jst ::

Ahh, rabim več vazelina, nvidia me je dobro z 2070. Malo ji fali za dober 4K performance, malo ji fali za RT, malo ji fali za 144Hz, vedno pri vsaki nadgradnji driverjev problemi z HDR...

AMD non XT zgleda poštena karta, edino uradna cena bi morala biti $300, kar pomeni ASUS z dobrim hlajenjem 400EUR. Toliko sem dal za 7970, ki mi je zdržala do 1070. 1070 sem sovražil, ampak pri nakupu novega 1800x EntertainmentPC-ja ni bilo druge, kot 2070.

Nova arhitektura + nove konzole + igre, ki so v delu za nove konzole = mislim, da ima Navi in prihodnje generacije kar lepo prihodnost. Zame AMD ni razočaral. Itak ni bilo pričakovati, da bo najhitrejša top-end karta, in super, da ni takšen flop, kot so bile Vege. Performance je na nivoju, nima ekcesne 300W porabe, ampak v meji normale, AMD referenčne so glasne, ampak to bodo AIB rešili.

AMD se je vrnil. Da so lahko izdali tako dobre CPUje (zen arch) IN poštene GPUje (rDNA arch)... lahko se samo veselimo konkurence...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Res je, aib 5700 brez XT za 300EUR bi bila prava izbira. Verjetno bodo že jeseni take cene.

Vmes pa do 500eur ne bi nič, najmanj bi 2070 Super.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Blower ni nikoli no brainer.


Se je AMD odlocil, da bodo sam blowerji?

FlyingBee ::

Ne, se pa AIBji odločijo, da bodo dražji od blowerjev.

tikitoki ::

Ce bodo kupci. CE jih ne bo, bodo tudi cene sle dol.

gddr85 ::

ni nujno, cheap aib zna bit tolk kot blower al pa mogoče še kej cenej, seveda razni msi, sapphire ipd. pa vedno plačaš ekstra

FlyingBee ::

ponavadi le od FE blowerjev, od Radeonk ne

gddr85 ::

ajde, če bi bil to en cheap rx470/480 blower, potem ne rečem, ampak ne izgleda glih tolk zanič roba

FlyingBee ::

nisi videl grafa z glasnostjo in temperaturami?

gddr85 ::

u pa res, nekam visoke temp., damn :))

7982884e ::

Jst je izjavil:

1070 sem sovražil, ampak pri nakupu novega 1800x EntertainmentPC-ja ni bilo druge, kot 2070.

kaj je bil problem s 1070?

m0LN4r ::

O kakih HDR tezavah se tu govori? Od predzadnje windows verzije ni nobenih oz. jih jaz nimam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

Slepa kura zrno najde. Oz. dokaz, da gre za high troughput arhiterkturo. Morebiti bodo novi driverji prinesli večji performance.
https://postimg.cc/tZHLWy9p
https://postimg.cc/8FqTYqD0
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

DarwiN ::

AMD je bojda karticam zaklenil frekvenčni plafon preko biosa, tko da tudi če boš zadel na silicijevi loteriji in dobil kak hud čip, kartice ne boš mogel nič kaj navit.... Če boš želel višjo frekvenco, boš moral plačat več za boljši model z boljše binanim čipom, ki bo imel odklenjeno višjo max frekvenco..

Ko k temu dodamo še procesorje, kjer so efektivno ubili navijanje, ker procesor sam boosta do čistega maximuma in z navijanjem ne pridobiš prav nič.. Skratka, AMD bo odslej prodajal še tisti zadnji hertz.. Medtem pa sta Ryzen 1000/2000 imela prav to veliko prednost, da si lahko procesor navil brezplačno, brez drage plate ali hladilnika..

AMDesperate v tistem najbolj pristnem pomenu.. Požeruhi plenilski.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Radeon RX 5700 XT averages ~5W-higher power consumption compared to Nvidia's GeForce RTX 2070 Super in this workload. Again, AMD made serious headway in improving performance per watt, contrasted by the Radeon VII's >300W average.

Tole mi ni všeč, 2070super je tu104 čip kot 2080, precej večji in 12nm, tranzistorjev pa več, je pa res, da je delež njih od RT dela čipa. Zanimivo, da ima performančno primerljiv tu106 čip 2060super ˝le˝ 0,5 miljard več tranzistorjev - 10.8-billion-transistor chip measuring 445 mm2 and built using TSMC's 12nm FinFET process. Torej vseeno zaradi RT dela, ki naj bi bil 15%, se tu106 čip odreže v rangu med 5700 in XT.

Darwin, torej od AIB modelov ne bo kaj več perf., aib 2060 in 2070 super pa še pridejo. Me prav zanima ali se bo šla nvidia cenovno vojno.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

kaj jim je pa tle gor padlo, da je tako vdrto

gddr85 ::

temu se reče dizajn

DarwiN ::

Dizajn za 95 stupnjeva ob stress testu... It just works. :)

Kdo bo to kupil, in za takšno ceno? :S Bo treba počakat mesec ali dva na AIB modele in upamo realne cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

mogoče bo pa 50th anniversary kej boljša :P

FlyingBee ::

ne, še bolj bo vroča, heheh
Darwin dobra, sem se nasmejal za danes

Jst ::

>O kakih HDR tezavah se tu govori?

Si resen? Google: "Nvidia HDR problems"

Ob skoraj vsaki nadgradnji driverjev mi default-a. Po novi nadgradnji Winsev na 1903, ki ima nek spremenjen HDR sistem, se to spet ponavlja. Potem, tudi ko nastavim monitor, mi pri špilih, ki naj bi podpirali, včasih prikaže HDR switch včasih je grayed out. Včasih, ko dam kak Netflix flick, ki naj bi bil HDR, to včasih ni. Isto pri ostalih media playerjih. Ali pa se driver sesuje. Fun times. Vazelin needed even more...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Vrži nvidio v smeti ali prodaj in si kupi 5700XT, ti bo vse to prihranjeno.

D3m ::

Res je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

>O kakih HDR tezavah se tu govori?

Si resen? Google: "Nvidia HDR problems"

Ob skoraj vsaki nadgradnji driverjev mi default-a. Po novi nadgradnji Winsev na 1903, ki ima nek spremenjen HDR sistem, se to spet ponavlja. Potem, tudi ko nastavim monitor, mi pri špilih, ki naj bi podpirali, včasih prikaže HDR switch včasih je grayed out. Včasih, ko dam kak Netflix flick, ki naj bi bil HDR, to včasih ni. Isto pri ostalih media playerjih. Ali pa se driver sesuje. Fun times. Vazelin needed even more...

Aja zal ti ne morem pomagat, se mi ne dogaja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pennywis3 ::

Jarno je izjavil:

Tu sem dobro predvideval, Navi 5700 ima Vega64 LC performance in RX 570 porabo. :))



Tole zna bit bolano za mining, navkljub manjku HBM2.

dolenc ::

Sej hbm2 je slab za mining.

m0LN4r ::

Zanimivo kartico je to AMD skup spacal, mislim za ceno primerna roba, ce ves katere igre bi rad igral. Malo je kot dvorezen mec, tam kjer je GCN arh dober je RDNA pod pricakovanji in se odreze zelo slabo, tam pa kjer je bil GCN slab pa se odreze odlicno.

Po povprecnem performancu se giba med Vego64 in Radeon7, ampak zadeva je zelo zelo nekonsistentna, ko se posamezne igre pogleda. Vcasih blizu 2070 Super oz. 1080Ti, ampak pogosto tudi spodaj pri 2060.

Kdor ima rad tako nihanje in lahko stem kompromisom zivi, je zanj odlicna kartica, ce doplacilo za 2070 Super ali rabljena 1080Ti ne pride v postev.

Ampak bok ne daj kupiti tele turbo izvedbe, naj ze enkrat nehajo delati to poceni preglasno hlajenje.

VIR: 2560 x 1440 Testi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dolenc ::

To bi dal vn za 300eur/250eur pa bi ble top grafe, tko jih pa noben ne mara :)

Wrop ::

Pa saj ima že sedaj boljše razmerje cena/zmogljivost od primerljivih produktov. Še 50 € manj za vsako, bi bilo še bolje ja. Verjetno bodo kmalu še morali znižati ceno.

DarwiN ::

Testi so čist razmetani... Tisti zanesljivi testerji (GN, TPU) kažejo performance na nivoju 2070 oz. malenkost hitreje..

Potem pa imaš tiste malo bolj površne teste, kot je denimo HardwareUnboxed review, kjer pa je zadeva hitrejša od 2070 Super, in tudi porabe očitno ne znajo izmerit.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

Dokler imajo "beta" driverje, je isti K,. Stanje je skor tako kot ob izidu Vege VII. Ne reöejo sicer da je slaba kartica, priporocajo pa da kupis ne Blower edition ki bo / ko bo na voljo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

Testi so čist razmetani... Tisti zanesljivi testerji (GN, TPU) kažejo performance na nivoju 2070 oz. malenkost hitreje..

Potem pa imaš tiste malo bolj površne teste, kot je denimo HardwareUnboxed review, kjer pa je zadeva hitrejša od 2070 Super, in tudi porabe očitno ne znajo izmerit.



HU review je čisto legit, manjka morda kak Apex Legends. :)
Kaj pa je narobe s porabo?




Morda AMD driverji malce bolj zaposlijo cpu, je verjeten scenarij.
#65W!

DarwiN ::

Ne vem. Teh 23W razlike med gpu in total system power.. Sploh pa ta rezultat namiguje, da sta 5700XT in 2070S praktično enako energetsko učinkoviti.. Medtem ko drugi reviewi kažejo neke ~10-15% razlike v korist Turinga.. Skratka, tako performance kot poraba, povsod so nekje iz lufta vzeli ~10%.. Še same AMDjeve prosojnice niso kazale takšne zmogljivosti.. Tam je bila XT za 5.8% hitrejša od 2070 non-super.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Mene bolj moti nekonsistentnost graficne. Ponekod 2070, ponekod pod 2060. Pr nvidiji se vsaj to ne dogaja, da je 2060 hitrejsa od 2070... Medtem ko pri AMD se zna zgodit, da je vcasih V64 hitrejsa, pol spet 5700xt skor na nivoju Radeon 7...
Kot macek v zaklju oz. neuravnovesena arhitektura.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Wrop ::

Saj je nova arhitektura in rabi nekaj poliranja. Saj tudi GCN ima še danes takšne "težave". Veliko je odvisno od razvijalcev koliko časa bodo posvetili za optimizacijo določene arhitekture.
««
20 / 170
»»