» »

mreža ne dela

mreža ne dela

mare_ ::

Živjo!
Doma imam dva računalnika povezana v mrežo. Prvi je namizni (P4, asus p4s8x-mrežna na njej), drugi prenosnik (Celeron, mrežna integrirana). Prenosnik je imel povezavo na net preko namiznega. Do zdaj mi je vse lepo delalo, včeraj pa je hotel moj brat s prenosnikom priti na internet, vendar ni uspelo. Kaj je potem naredil, ne vem (me ni bilo doma), najbrž pa je oba računalnika parkrat resetiral.
Na namiznem je IP naslov 192.168.0.1, maska podomrežja 225.225.225.0, vklopljena je skupna raba povezave. Pri prenosniku je stvar malo čudna (glej sliko). IP naslov in ostale stvari lahko nastavljam le pri Omrežnem mostu, pri LANu pa ne. Kaj sploh je omrežni most???

Še to: Računalnika zaznata, da sem utaknil kabel v kartrico, vendar se tudi pingata ne.
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Lith ::

daj ti lepo odstrani tist omrežni most (to naredi čarovnik za povezavo, ker je zdaj namenjena tudi Firewire za povezavo med računalnikoma, ne samo mrežna), potem pa nazaj nastavi Local area connection - TCP/IP properties - default gateway 192.16...1 in subnet 255.....0, firewire pusti pri miru (aja, to vse delaš pod properties od MREŽNE kartice). Verjetno bo po krajšem času (nekaj min.) samodejno laptop spoznal domači računalnik kot prehod v internetno povezavo....
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

mare_ ::

Hm, čarovnik ni odstranu mosta...

ali3n ::

odstrani ga ročno...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mare_ ::

Še vedno ne dela...

sash ::

kaj odstranit ga ne gre al kaj ?

ker ko ga boš zbrisal in nato začel z kreiranjem nove povezave, te bo nekje vmes zopet vprašalo preko katere naprave želiš imet povezavo in tam MORAŠ (!!!) odstranit "1394 Connection" in pustiti samo LAN kartico, sicer ti bo zopet naredilo most
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mare_ ::

Most sem odstranil. Ko sem šel delat novo povezavo, sem izbral samo Lan kartico, vendar je povezava čez Firewire kartico še vedno prisotna in je ne morem odstranit.
Piše, da povezave ni mogoče odstraniti med vzpostavljanjem povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

sash ::

zakaj pa bi odstrano FW povezavo 8-O , odstraniš jo lahko le tako da jo disablaš v biosu če je na MB, če pa je na zvočni pa nevem. Venda FW zagotovo ni vzrok da tebi mreža ne dela, ker imam sam tud FW pa mi mreža šiba ko ujgn >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mare_ ::

Aja...
Sam zakaj mi pa pol še zmeri ne dela? Mostu ni več.

P.S:KAj pomen ujgn?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

sash ::

zakaj tebi ne dela nevem, malo se pošpilaj, ker to enostavn more delat - sploh zato ker praviš da je že delalo, pa tud marsikomu to dela.

"P.S:KAj pomen ujgn", hjaaaa očitno nisi štajerc :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mare_ ::

Mah ja, sej to mi gre najbol na k****, k dela ena stvar pol leta čist OK, pol pa kr naenkrat ne več.
A bi bilo lahko recimo kaj s kablom ali pa katricama narobe?

Ne, nisem Štajerc, sem prebivalec Dolenjske:D

ali3n ::

Možno _je_ da je vzrok v karticah ali kablu, vendar je ta možnost zelo majhna (sploh glede na to, da ti je delal do bratovega "izumljanja tople vode":D )
Mal poglej tale članek preveri nastavitve... upam da ti bo pomagalo...
Nasvet - odinštaliraj FW in mrežno, rebootaj in ponovno inštaliraj; skratka - začni iz nule...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mare_ ::

Sej članek sem že ene trikrat prebral:D
Bom poskusil ''iz nule''.

mare_ ::

Evo, stvar končno dela.:D Problem je bil v firewall-u, ki je blokiral mrežno katrico na namiznem računalniku.

swar ::

Glupi M$jev firewall,zakaj so to dal notr k sam stale dela?

mare_ ::

Niti ni bil majhnomehek ampak trendovsko majhen (Trend Micro).:D
Zraven antivirusa je še firewall.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem...

Oddelek: Omrežja in internet
53730 (3657) mdezel5
»

Težava z deljenjem povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61367 (1303) Smukec1
»

wlan - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
101445 (1136) cegu
»

WLan + Lan

Oddelek: Omrežja in internet
231584 (1285) jernej_0x
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132319 (2052) boogie

Več podobnih tem