» »

WLan + Lan

WLan + Lan

jernej_0x ::

Doma imam omrežje



Sedaj pa me zanima kako bi nastavil da bi vsi rač imeli NET in skupno rabo datotek, nekaj sem že poskušal vendar mi ne gre, zato Vas prosim za pomoč.

Tak sem mel nastavleno ampak ne dela

####################################################
Celeron 700
--------------------
Lan 192.168.0.3
D.G. 192.168.0.1
--------------------
Lan 2 192.168.0.8
D.G. 192.168.0.1
--------------------
Wlan 192.168.0.1 (omogočeno povezovanje preko te kartice -> intrenet)
D.G. 192.168.0.1
--------------------
####################################################
Duron 1300
--------------------
Lan 192.168.0.4
D.G. 192.168.0.1
--------------------
####################################################
Celeron 300
--------------------
Lan 2 192.168.0.9
D.G. 192.168.0.1
--------------------
####################################################
Sempron 2800+
--------------------
WLan 192.168.0.2
D.G. 192.168.0.1
--------------------
####################################################

Maska omrežja pa je 255.255.255.0 pri vseh.
D.G. = Default Gateway
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

shock ::

Nekaj podobnega sem imel jaz kot si ti narisal na sliki (wlan + navaden lan), s tem da sem imel na serverju naložen linux. Operacijski sistem pa mi je bil ClarkConnect. Delalo mi je vse lepo in prav. Lahko sem pingal in gledal vse datoteke v mreži.

jernej_0x ::

Mene zanima samo kako naj nastavim IPje da bom mel net na vseh rač. na linux pa verjetno nem šou ker nevem če podpira mojo kartico (WLAN)

shock ::

katero kartico pa imaš?

jernej_0x ::

WLan je MSIjeva
Lan pa je Relatek al nekak tak

sa rač sta povezana men samo zanima kak naj nastavim IP naslove da bo stvar štimala drugače pa mam tudi wlan povezavo stabilno in se ne prekinja pri jan pa mam dve isti meržni pa crossover tak da tu ni problmov .:)

shock ::

A lahko malo več poveš kateri pc-ji se ti ne povežejo na net in kateri pc-ji se ne vidijo med sabo za rabo skupnih datotek? A si pogledal če imaš kakšno routing tabelo, da bi preveril oz če si naredil kak most med tistima dvema mrežnima karticama, ki imaš v serverju itd?
Mimogrede MSI-jeve brezžične mrežne kartice so tudi podprte pod linux, tako da nič bat če bi šel kao na linux.

jernej_0x ::

In katrei linux priporočate drugače pa nimam omrežnega mosta ker nevem kak se postavi in mi je delal neke probleme, drugač pa mam še apache-ja gor na internet je povezan Celeron 700 (USB) potem pa so na tega celerona povezani še Duron 1300 (lan) celeron 300 (lan2) in pa Sempron 2800+ (wlan).


LP, Jernej

shock ::

A na vseh PC-jih ti dela internet, ker v prvem postu si nekaj omenjal da ti ne dela net?

Kar se tiče linuxa ti priporočam ClarkConnect samo boš moral dodatne konfiguracije naštimat za wlan (še zdaj nveme katero MSI-jevo wlan kartico imaš notri, a je to slučajno PC54G ali kaj drugega?). Pa če ti uspe na trenutnem serverju naštimat vse pol ostani kar tukaj. Če pa boš hotel imet vedno bolj zahtevne merila kot so web server ftp server email server, bandwidth limiter itd, pa bi ti raje prirpočal ClarkConnect, saj to ima že vse notri in enostavno uporabo, ko je že ta gor postavljen.

ješ ::

lan in wan moraš povezat (bridge), potem pa omogočit dostop do interneta preko usb modema (NAT).
ješ

jernej_0x ::

Wlan sta PC54G2, prosim če mi kdo pove kak je mostom (bridge) kako in kje se nastavi lahko tudi date kaki link vsega sem vesel ker sem že skoraj obupal drugače pa me zanima tudi kako se nastavi ta NAT.

Rač se vidita samo tista ki sta na lanu (vsak ma svoj ip) net pa ma samo tisti ko je priključen na modem, jaz bi pa rad da bi mel vse rač. deljenje datotek in pa internet.

Jst ::

Če človek noče Clarkconnecta (linuxa), potem si naj pa naloži nekaj od win server družine. So čisto sposobni za to kar rabiš. XPSp2 za deljenje povezave ti pa osebno ne priporočam. Default ima preveč omejitev, preveč servisov laufa, pa še ranljivost na netu. Niti NAT funkcije v povezavi z sp2 ne zna lepo opravljati. Sicer verjamem, da mi bo dosti ljudi trdilo nasprotno, vendar vem, da so imeli kar nekaj dela, da so usposobili omenjeno zadevo. Default je crap za namen serverja.

shock ::

Podpišem se pod postom Jst-a. Če že imaš odpor proti linuxu, daj si win 2003.
BTW tista kartica dela pod linuxom :D.

jernej_0x ::

Pod katerim Linux-om pa ??

shock ::

ClarkConnect 3.1, jedro je baziran na CentOS 4.

jernej_0x ::

Aja pa pozabo sem povedat da še v Linux-u nisem NIKOLI NIČ delal tak da nimam pojma o pojmuzaj grem Win 2k3 Enterprise Sp1 inštalirat.
Pol pa bomo vidli kak dalje. Saj apache dela na teh Winih ??

LP, Jernej

Zgodovina sprememb…

ješ ::

Velja za Windows XP:
Bridge: označiš mrežne kartice (control panel -> network & internet ... & Network Connections), desno klikneš na eno od označenih in izbereš "Bridge Connections".
NAT: desno klikneš na internetno povezavo, Properties -> Advanced , obkljukaš "Allow other network users to connect through this computer's internet connection"
ješ

misso ::

Ali lahko pingaš vsako mašino?

jernej_0x ::

Tiste na WLanu ne morem

misso ::

Najprej mrežo bo treba usposobit.

Tako da se izključi iz internete pa vse požarne zide izklopi pa poglej ,če lahko zdaj vse pingaš. Natere program uporabljaš?

jernej_0x ::

Sygate firewal
pingam pa skozi ukazno vrstico (oni k... ko zgleda ko dos)
win xp
win ser. 2k3 enterprise
apache server

sem kaj pozabo ?

misso ::

Na sliki ni razvidno če uporabljaš tudi AP na brežični mreži, pa če ga imaš ali ga lahko pingaš, pa katerega uporabljaš

jernej_0x ::

Sedaj, lahko pingam vse rač na serveru mam pa omrežni most AP nimam samo dve kartici na PCIju uporabo pa sem Win XP ker mi na 2k3 Software od WLan kartice ne dela pa tako pa sm kuj XP je nazaj gor vrgo ??

LP,J

Zgodovina sprememb…

misso ::

zdej lahko pingaš vse računalnike. Ali mreže ti dela vredu? In verjetno tudi internet na vsaki mašini?

jernej_0x ::

Mreža dela samo problem je da nimam neta na vseh rač, zaj me zanima samo kaj bi moral napisati pod Privzeti prehod


192.168.0.1 = Server
samo če to nastavim kot Privzeti prehod potem mi vseeno ne dela.

LP, Jernej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2008 NAT DNS forwarding

Oddelek: Operacijski sistemi
191774 (1599) Swiwer
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333333 (2609) MrStein
»

Pomoc - zakaj zahteva geslo

Oddelek: Omrežja in internet
71160 (1050) K0K0
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61399 (1373) @ljash
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft

Več podobnih tem