» »

Kateri hladilnik za CPU i7 in katere ventilatorje?

Kateri hladilnik za CPU i7 in katere ventilatorje?

SkyEye90 ::

Kupujem hladilnik za procesor i7 4790K, podnožje 1150. Procesor je večinoma srednje obremenjen, občasno na polno. Temperature pri stock hladilniku dosegajo od 40 do 75 stopinj.
Rad bi dobil dober hladilnik, ki pa mora biti čim tišji. Ima kdo izkušnje z Akaso, večkrat sem slišal, da je dobra znamka? Npr: Akasa ak 968?
Gledal sem tudi modele s 120mm ventilatorjem, vendar me skrbi velikost in predvsem teža hladilnikov.. Matična plošča je Asus Z97-PRO.

Ali pa Zalman: acnps7x, vendar je samo za LGA1155 (je to v redu)?

Prosim za še kakšen predlog.

Potrebujem pa tudi nekaj navadnih 120mm ventilatorjev, prosim za nasvet, kateri so dobri in tihi, cene so od 4 eur, kjer se mi zdi da bolj ropota kot ne, pa tudi do 30 eur, kjer se mi zdi da je cena pretirana in da čudežev ne dela. Kje je torej smiselna meja med dobrimi in slabimi?

Hvala za vsak nasvet.

gddr85 ::

če hočeš tihega potem 120/140mm in low rpm + velik hladilnik, če ne je vseeno če imaš stock gor, ker razni aftermarket 80, 90cm ipd je vse isto sranje imho

darkolord ::

Thermalright HR-02 Macho Rev. B ali be quiet! Dark Rock Pro 3.

Oba sta izredno dobra in tiha. Prvi je tudi cenovno zelo sprejemljiv, glede na to, kaj ponuja.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Noctua
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

smacker ::

Dark Rock 3 (brez Pro) je dovolj dober. Mam na omenjenem procesorju, temperature pod obremenitvjo zlahka drži pod 60°C, če ga naviješ na 4,5GHz pa drži pod 70°C brez da bi se fan vrtel na polno in tulil. Če maš dobro zračnost v ohišju, lahko v mirovanju ventilator popolnoma izklopiš in je popolnoma neslišen.
Ventilatorje pa kar Noctua, veljajo za najtišje na trgu.

lovro535v2 ::

najboljši ventilatorji so noctua malo manj pa corsair.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

tomaz4 ::

Jaz sem nazadnje kupil low budget varianto Arctic Freezer.
CPU cooler: Arctic Freezer I11 Tower Kühler (dobrih 10 EUR v Nemčiji)
ventilatorji: Arctic F12 PWM 120mm (cca 4 EUR v Nemčiji)

CPU cooler deluje super (če procesorja ne boš overclockal oz. če misliš minimalno overclockat). Temperatura procesorja je 20 stopinj nižja kot na stock coolerju.
Ventilator F12 PWM je pa tudi zelo tih.
V bistvu sem zelo zadovoljen z CPU coolerjem in ventilatorji.
Upam da bosta tudi dolgo delovala, ne vem pa kako bi preveril koliko kvalitetna sta oz. kakšnja je pričakovana življenska doba za njiju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz4 ()

lonewolf_ ::

Sam imam Noctua u12p se2 že 6 let, ventilatorji so na 12v res tihi in mi ni žal, da sem takrat dal tistih 54€, saj je en ventilator bil 20+, notri sem pa dva dobil.
Sicer imam sedaj namontirane gor asaka apache black, zaradi večjega pritiska (boljše hlajenje), noctua ventilatorja pa sta za prepih ohišja skoraj neslišna.
Sem dal skozi enih par procesorjev, tudi OC na fx8150 je solidno držal med 50 in 60°C.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

SkyEye90 ::

Noctua so predragi.. 80eur za CPU + 4x dobrih 30 za ohišje.. Verjamem da so za CPU res dobri, ampak če bi z omenjeno Akaso za samo 26eur znižal temperaturo za 10 stopinj, koliko bi jo z Noctujo, še dodatnih 5? Če ja, ne vem če je smiselno. Nekateri dražji nimajo bakrenih heatpipe-ov, kako to?

Za ohišje pa bom potem pogledal Corsair, predlagate kakšen konkreten tip?

ps: kako je s težo, s 120mm ventilatorji dosegajo tudi 700g in 800g, koliko je dovoljeno za plato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

MacGyver141 ::

Kater hladilnik nima bakrenih heatpipov? Upam, da te drugačna barva heatpipov ne zavede :).

SkyEye90 ::

Sklepal sem samo po slikah - barvi ja :)

gddr85 ::

tist je ponavadi nikelj čez, kar je še bolj premium kao ;)

SkyEye90 ::

Zamenjal stock CPU hladilnik z Akaso X4 in lahko rečem, da sem zaenkrat zadovoljen. Temperature so padle za cca 10 stopinj s tem, da je ventilator tudi na nižjih obratih in je praktično neslišen. Za ohišje pa bom še malo pobrskal, tile Noctua so pre-pre dragi.

lonewolf_ ::

Arctic cooling f12 so izredno tihi in ZELO poceni. Sam imam dva že kakšno leto pa sem zadovoljen.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851862 (1158) freesty
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322354 (9563) Raptor F16
»

Težave s hlajenjem. Katere ventilatorje naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
141942 (1713) freesty
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516176 (13845) IvoJan
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029044 (27089) kuglvinkl

Več podobnih tem