» »

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate

«
1
2

mat xxl ::

Torej, kot ime zgoraj pove, zakaj noče ???

Podam primer .. imam avto, ki želi za USB ključ format FAT32, da lahko bere muziko, no novi ključi USB pridejo navadno privzeto v tem rahlo zastarelem formatu in tu je vse OK. Je pa zanimivo, da sem en tak ključ od Sun diska zaradi potreb preformatiral v NTFS in ja sedaj pa, ko bi ga spet imel za v v avto, bi ga nazaj v Fat32 pa mi tega W10 ne dovoli, dovoli samo NTFS ali pa exFAT, Fat32 pa sploh ne ponudi. Tu je še en biser, dam drug ključ noter, ki je v formatu FAT32 in želim reči W10, naj ga formatirajo in ja ne boste verjeli tu mi ponudi NTFS, exFAT ali FAT32...????, ko sem gledal npr na kaj bi lahko formatiral eno nesistemsko particijo SSD diska, mi zanimivo ponudi celo samo NTFS.

Ali je komu jasno, zakaj je tako in pa, kako naj ključ, ki je bil v originalu FAT32 spravim nazaj v ta format. Zanima me tako, ker mi ni jasno zakaj W10 tega ne pustijo, ker isti ključ v W XP , tam to ni noben probem. Je kdo tu, kaj bolj posvečen in ve več ?

Duhec ::

Formatiraj ga v Command Promptu z ukazom:
format /FS:FAT32 X:
kjer X: predstavlja črko usb ključa
http://blackbird.si/

mat xxl ::

Napiše mi:

C:\Windows\System32>/format /FS:FAT32 H
'/format' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

FX6300B ::

diskpart
list disk // se ti izpišejo diski
sel disk # diska ki ga prej vidiš
clean
create partition primary
list partition / list partitions //nisem siguren katera je :D
sel partition # particije
format fs=fat32 quick
assign
exit
May the force be with you!

mat xxl ::

Tudi v disk manegmentu je enako, ne gre ....

Vprašanje je zakaj ??? ma Ok bom v službi na XP jih to naredil za šalo..... samo zakaj ne gre na 10 ki OZIROMA NE GRE NA TEMU KLJUČU ?

FX6300B ::

si probal v diskpartu?, si z disk managementom mislil diskpart?

drugače windowsi so pač windowsi, če nebo šlo drugače probaj z linuxom
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Ales ::

mat xxl je izjavil:

Napiše mi:

C:\Windows\System32>/format /FS:FAT32 H
'/format' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.


Poševnica pred format je odveč, torej "format" in ne "/format". In dvopičje za črko, torej "H:" in ne "H". Pa 3x preveri, ali je res H:... in potem še četrtič... in potem formatiraj. ;)

mat xxl ::

C:\Users\Mat>format /FS:FAT32 H:
Insert new disk for drive H:
and press ENTER when ready...
The type of the file system is NTFS.
The new file system is FAT32.
Verifying 59,6 GB
0 percent completed.

Ja tole je pa začelo no pustim, lahko , da bo trajalo ......

FX6300B ::

dodaj še /Q, da nebo šel celotnega ključka z 0-lami prepisavat
sepravi:
format /FS:FAT32 H: /Q
May the force be with you!

Duhec ::

mat xxl je izjavil:

Napiše mi:

C:\Windows\System32>/format /FS:FAT32 H
'/format' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Vidim, da še prepisati ne znaš točnega ukaza. :)
Ti je @Ales potem razložil.
Kaj lahko se ti zgodi, da boš pri 64GB ključku na koncu formata naletel na težavo z napako, da win ne more sformatirati do konca.
Za format uporabi RUFUS program.
http://blackbird.si/

mat xxl ::

Zanimivo :

\Users\Mat>format /FS:FAT32 H: /Q
Insert new disk for drive H:
and press ENTER when ready...
The type of the file system is NTFS.
The new file system is FAT32.
QuickFormatting 59,6 GB
The volume is too big for FAT32.
Format failed.

Ja bom na enem kompu z XP ji to naredil, samo zakaj se to po pravilih w10 ne da ?

smacker ::

FAT32 podpira samo particije v velikosti do 32GB. Zato ti windows ne ponudi opcije za format na FAT32 na tem ključku. Vprašanje če ti bo avtoradio bral ključke večje od 32GB.
Proof: https://support.microsoft.com/en-us/kb/...

Duhec ::

Z Rufusom lahko formatiraš tudi v Win10, ne samo v XPjih.
Fat32 podpira do 2TB. Bremza je interni Win10 format ukaz, ki za particije večje kot 32GB enostavno ne prikaže tega izbora datotečnega sistema ampak samo NTFS in exFAT.
Če razdeliš 64GB usb ključek na dva dela, se zna pojaviti Fat32 izbor pri formatiranju posamezne particije.
Poročaj.
http://blackbird.si/

Nikonja ::

LedStorm+++ ::

Jaz sem imel večkrat probleme s formatiranjem linux particij v windows. Mi ga ni formatiral rad, potem sem našel kar en programček po naključju in ta mi je sformatiral. Je pa za SD kartice, a tudi za ključke formatira. :)

https://www.sdcard.org/downloads/format...
Pingvin :-)

d4vid ::

LedStorm+++ je izjavil:

Jaz sem imel večkrat probleme s formatiranjem linux particij v windows. Mi ga ni formatiral rad, potem sem našel kar en programček po naključju in ta mi je sformatiral. Je pa za SD kartice, a tudi za ključke formatira. :)

https://www.sdcard.org/downloads/format...


saj USB z live linuxom je v fat32?

tole je uporabno za SD kartice od RPija, ker drugače je nemogoče to formatirat v Windows.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

Delo krepa človeka

OttoParts ::

d4vid je izjavil:

LedStorm+++ je izjavil:

Jaz sem imel večkrat probleme s formatiranjem linux particij v windows. Mi ga ni formatiral rad, potem sem našel kar en programček po naključju in ta mi je sformatiral. Je pa za SD kartice, a tudi za ključke formatira. :)

https://www.sdcard.org/downloads/format...


saj USB z live linuxom je v fat32?

tole je uporabno za SD kartice od RPija, ker drugače je nemogoče to formatirat v Windows.

Linux particija je nekako "zaščitena" in se je Windows noče lotit pri formatiranju - meni je vedno sformatiral samo tisti ostanek prostora na USB ključu, ki ga za seboj pusti live linux in sem tako imel 8 GB USB ključ formatiran na nekih 750 Kb.

Problem sem rešil ročno, tako kot je predlagal FX6300B, z uporabo diskpart-a.

issak ::

mat xxl je izjavil:

Napiše mi:

C:\Windows\System32>/format /FS:FAT32 H
'/format' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.


format, ne /format
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

boogie_xlr ::

@mat xxl vse se da, tudi v windows 10, samo pravo orodje potrebuješ

mat xxl ::

Saj sem rešil, hvala za pomoč, samo v osnovi mi ni jasno, zakaj si sistem sam sebi postavi ene neumne omejitve, ki niso potrebne ...... samo ja saj vemo MS = nepotrebni problemi..... in sledenje uporabnika in vohljanje za njim...

boogie_xlr ::

To je zato, da se zaščiti pred neumnimi uporabniki.

Pithlit ::

boogie_xlr je izjavil:

To je zato, da se zaščiti pred neumnimi uporabniki.

Neumni uporabniki ki želijo met FAT32 ključek? Svašta...
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

Neumni uporabniki, ki ne zastopijo, zakaj ne gre dat gor fajla večjega od 4gb.

Pithlit ::

boogie_xlr je izjavil:

Neumni uporabniki, ki ne zastopijo, zakaj ne gre dat gor fajla večjega od 4gb.

In kateri uporabnik v tej temi tega ne zastopi? Da si nisi kar izmislil?
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

Jaz sem si izmislil, M$ pa že ve, kaj dela...

Pithlit ::

Aha.
Life is as complicated as we make it...

mat xxl ::

Sun pa vsekakor tudi, ki nove ključke 64gb dostavi v formatu FAT32 in ja berljivi so brez šroblemov v W7 in W10, oboje sem sprobal, samo će želiš pa tak ključek formatirati hitro ali počasno pa ponudi samo EXFat ali NTFS, za one 32GB pa ponudi tudi FAT32.

Torej kaj tu niso neumne omejitve ? BTW BMW letnik 2010 deluje glasba v nulo z 32 ali 64 GB ključka, vendar žal le v formatu FAT32 in ja ne v ex FAT in ne v NTFS.

Tako, da ja pri tako butastem sistemu, kot je MS ov, se strinjam, da smo butasti tudi uporabniki, ker to sploh uporabljamo.
Sicer pa če je 64gb ključ v fat32 taka norost, zakaj ga w10 potem berejo brez problemov ???

boogie_xlr ::

Pobrano direktno iz MS strani za podporo:
You cannot format a volume larger than 32 GB in size using the FAT32 file system in Windows 2000. The Windows 2000 FastFAT driver can mount and support volumes larger than 32 GB that use the FAT32 file system (subject to the other limits), but you cannot create one using the Format tool. This behavior is by design. If you need to create a volume larger than 32 GB, use the NTFS file system instead.

Pithlit ::

Ja... ampak uporabnik je neumen če hoče standard uporabit (MS pa pameten ker tega ne dovoli). Go figure...

Je treba NTFS forsirat...
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

MS je pameten, če tebi ni všeč, uporabi drug OS.
Drugače pa si narobe interpretiral mojo izjavo. Neumni so tisti, ki hočejo na vsak način spravit datoteko večjo od 4GB na FAT32 FS. Rešitev je simpl: formatiraš NTFS ali exFAT. Ta dva sta še podprta v običajnih verzijah windowsov brez dodatnih modifikacij. Če radio/tv/stb/u_name_it ne podpira, se pa MS gladko jede.

Pithlit ::

boogie_xlr je izjavil:

Neumni so tisti, ki hočejo na vsak način spravit datoteko večjo od 4GB na FAT32 FS.

Ja, ampak to s temo nima ama ništa. Tolk offtopic da se lahko tudi o barvi moje šminke pogovarjava pa bo efekt popolnoma enak.

Problem te teme je da je MS (spet, po svoji stari navadi) 'pohabil' standard... brez enega pametnega razloga.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Invictus ::

Ni ga pohabil, sam ti ne razumeš, ker ne poznaš razlogov, ki so ti jih tukaj našteli...

Preprosto nimaš pojma kako formatirati en USB ključek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

:))
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

FAT32 ni noben standard, ampak le zastarel datotečni sistem z enostavno implementacijo. Razlog da MS ukinja FAT32 je ravno v tem, da je zastarel in nezanesljiv. Prehitijo ga vsi sodobni datotečni sistemi. Če naprava bere le FAT32 to ni problem od MS, pač pa od tistega, ki je napravo dizajniral (omenja se BMW avtoradio).

Pithlit ::

File Allocation Table (FAT) is a computer file system architecture and a family of industry-standard file systems utilizing it. The FAT file system is a legacy file system which is simple and robust. It offers good performance even in light-weight implementations, but cannot deliver the same performance, reliability and scalability as some modern file systems. It is, however, supported for compatibility reasons by nearly all currently developed operating systems for personal computers and many mobile devices and embedded systems, and thus is a well-suited format for data exchange between computers and devices of almost any type and age from 1981 up to the present.


Ponovno, MS se spet špila šerifa tam kjer ni nobene potrebe. Če si fanboy si pač fanboy... Problem je na MS strani.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Potem so se nekateri igrali šerife že prej. Kje je 4 bitni sistem, kje so flopy-i, kje je vhs standard,.........

Nekatere stvari pač romajo v pozabo, če pa razni predvajalniki niso pripravljeni na novi čas, zaradi zaspanosti, za to ni kriv M$.
Razvoj nekega izdelka pač stane in namesto, da bi nove naprave uporabljale standarde za usb2, 3 naprave, ki gredo na vedno večjo količino, si pri vseh še vedno omejena na 4GB velike datoteke, zaradi FAT32.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

A je kdo umetno pohabljal te omenjene standarde? Kolikor je meni znano so se uporabljali praktično dokler niso umrli naravne smrti. Tu pa ti MS lepo dovoli formatirat fat32... ampak le do neke velikosti (za katero so se odločili pač kar tako... ker se je nekdo tko zmislil). Kot da bi si nek Sony zmislil da bodo delal le še 10 minutne vhs kasete. Al pa 320kB diskete.

Pa pustimo stat da obstaja nebroj naprav ki prepoznajo le fat32.
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

NTFS has several technical improvements over FAT and HPFS (High Performance File System), the file systems that it superseded, such as improved support for metadata, and the use of advanced data structures to improve performance, reliability, and disk space utilization, plus additional extensions, such as security access control lists (ACL) and file system journaling.
Vir isti kot tvoj. FAT mora nekako umret in nekje je treba začet. Si predstavljaš kaos, če bi MS kar odstranil FAT driver?

Pithlit ::

Aja... zdej k mu je dve kolesi odsekal je pa boljš, ane? Saj ne da rabiš vse 4 za se vozit.

Ja, seveda je NTFS boljši. Ni nobenega dvoma o tem. Ampak kaj ti to pomaga če pa ključek z NTFS na pol napravah dela približno tolk kot en cegu? Pa dejmo še NTFS omejit, ker ZFS je boljši (pa bojo ključki pol lahko praktično povsod cegle nadomestil).
Life is as complicated as we make it...

boogie_xlr ::

ZFS ni last MS in MS ni v interesu podpirat konkurenčne FS. MS je v določenih primerih v svojem grafičnem vmesniku odstranil opcijo formatiranja v FAT. Če ti to ne ustreza, uporabi drug program.
p.s. ZFS ni optimalen za običajnega uporabnika, ki v večini primerov nima niti dovolj sposobnega HW

Pithlit ::

Pa zamenjaj ZFS s čim drugim. ext4 recimo. MS nima pametnega razloga da je šel pohabljat FAT32. Razen seveda forsiranja NTFS.

Če ti gre pa kao za performanse in zanesljivost imaš pa na voljo kar nekaj drugih FS-ov, ki NTFS peljejo scat.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Pithlit - nikoli za formatiranje nisem uporabljal M$ orodij, ker so zelo slaba in pač niso v špici teh orodij. Nekaj postov nazaj sem dal link do HP-jevega orodja za formatiranje ključkov, ki niti enkrat še ni zatajil, tudi 512GB ključek, ti lepo sformatira v FAT32, vendar še vedno ne moreš na ključek namestiti datoteke, ki so večje od 4GB, ker je to pač omejitev tega standarda.
Kaj vam tu ni jasno. Enako je z 32 bitnim sistemom, ki ne požre več kot 4GB RAM-a.

To, da je večina naprav v letu 2016 še vedno na FAT32 pa je velik problem uporabnikov in feler proizvajalcev teh naprav, saj enega BR filma ne moreš predvajati iz ključka.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

Enako je z 32 bitnim sistemom, ki ne požre več kot 4GB RAM-a.
A lahko prosim že prenehamo s tem mitom - vsaj v posplošeni obliki? Saj OK, dati laiku tak odgovor je še nekako smiselno, vendar je to kao Slo-Tech.

Kar pa se tiče FAT32. Zadevo uporablja nebroj naprav. MS naj se pač ne vtika v potrebe uporabnikov.
In ja, sem imel en kup težav s formatiranjem nekega ključka na W10. Očitno problem polizdelka, ker je W7 zadevo formatiral brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Invictus ::

bluefish je izjavil:

solatko je izjavil:

Enako je z 32 bitnim sistemom, ki ne požre več kot 4GB RAM-a.
A lahko prosim že prenehamo s tem mitom? Saj OK, dati laiku tak odgovor je še nekako smiselno, vendar je to kao Slo-Tech.

Kak mit?

4GB RAMa je pač omejitev 32 bitnih procesorjev, če nimajo kakega posebnega moda v MMU. Pika.

bluefish je izjavil:


Kar pa se tiče FAT32. Zadevo uporablja nebroj naprav. MS naj se pač ne vtika v potrebe uporabnikov.

MS je lastnik FAT32. Vsi ostali plačujejo njemu licenčnino ;).

File Allocation Table @ Wikipedia

Lastnik bo pa že počel s svojo lastnino kar hoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hojnikb ::

4GB rama je omejitev, če memory controler ne podpira PAE. Sicer je zgornjaj omejitev precej večja. ž
Druga stvar je pa omejitev na proces, tam je pa pri 32 bitnih sistemih fiksirana na 2GB.
#brezpodpisa

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Lastnik bo pa že počel s svojo lastnino kar hoče...
Vsekakor. Ampak slej ko prej postanejo uporabniki nezadovoljni.

Pithlit ::

solatko je izjavil:

vendar še vedno ne moreš na ključek namestiti datoteke, ki so večje od 4GB, ker je to pač omejitev tega standarda.
Kaj vam tu ni jasno.

Ni nam jasno zakaj s tem opletate v tej temi. Ker ste tolk offtopic kot če jaz začnem tebi razlagat da moja šminka ni rdeča ampak je bordo.

Ne gre se za to da se ne da gor dat datoteke večje od 4GB... ampak za to da MS iz nekega razloga ne podpira formatiranja (fat32) particij večjih od 32GB. To, da se gre za njihov lasten standard naredi vse skupaj le še veliko bolj bizarno. Kot da bi Ferrari svoje avte čipiral na max 130km/h.

*edit* oz. (bolj pravilno) kot da bi to Ferrari naredil na tvojem avtu ob naslednjem servisu (z nadgradnjo ECU).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

hojnikb ::

a je tako težko posnet dol sdformatter ?
#brezpodpisa

solatko ::

Pithlit - Poglej kapacitete ključkov, kartic,.... ko je bil narejen standard FAT32. Tako majhnih zadev, danes ne dobiš v nobeni štacuni več, razen pri kitajskih trgovcih.
Nikoli ni windows nudil kakšno kvalitetno orodje za snemanje in formatiranje, za to je nebroj drugih, tudi free programov, samo v googlu se je poterebno potrudit.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253899 (1808) Skylord
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215293 (14632) s6c-gEL
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295314 (4934) bbenci2
»

dvd predvajalnik ne zazna usb disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101217 (1127) cobrica
»

Formatiranje diska v FAT32

Oddelek: Strojna oprema
133468 (3292) Redorange

Več podobnih tem