» »

Vprašanje zobozdravnik

Vprašanje zobozdravnik

bigbada ::

Zobozdravnik mi je vrtal in nato nekaj delal, zgleda dal not zdravilo in nazaj zacementiral? Potem ko sem domov prisel in je popustila injekcija me je noro bolelo prvi dan, bolj kot ko sem sel k zobarju, danes me ze dosti manj boli.. Na pritisk je zob malce zaskeleti in če jem na oni strani tudi malce še boli. Ampak veliko manj kot včeraj. Je to normalno?

VE calcip + calvit piše na listu da je delal. Predvidevam da je to zdravilo + začasna plomba? Ali pač?

jest10 ::

Je normalno, ker je živec razdražen od posega. Če še vedno boli po nekaj(5+) dneh, se lahko pritožiš zobarju.

D3m0r4l1z3d ::

Če je zacementiral, pomeni, da bo še delal na tem zobu. Kaj ti bo živce ven pobral? Sicer pa se za take stvari pokliče ordinacijo in ti že bodo svetovali, saj itak še ni stvar zaključena.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Smrekar1 ::

Pokliči zobozdravnika, ki ti je to delal in ga vprašaj. On bo najbolje vedel kaj je delal, kaj namerava delati in ali je prav, da te tako boli (načeloma te ne bi smelo). On je tudi odgovoren da vodi zdravljenje naprej.

Tema sicer sodi v Ložo in ne Probleme človeštva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ToniT ::

V zob ti je dal zdravilo. Če te bo še bolj bolelo, se vrni k zdravniku, da ti odpre plombo in spusti gnoj ven iz zoba. Glede na to, da ti bolečina pojenjuje, zdravilo očitno deluje...

Smurf ::

Temu kar se pogovorno rece "zdravilo" v bistvu ni zdravilo, ampak sredstvo, ki pobije zivce (zato s casom tudi neha boleti). Zobozdravnik se posluzi tega sredstva takrat, ko je zob v dovolj slabem stanju (vneti zivci).

otago ::

Sam sem imel podobno štorijo, je rekel zobozdravnik, da lahko boli še dva dni. Po enem dnevu je bila manjša občutljivost, po dveh še pa to ne.

bigbada ::

Prav ste imeli. Danes me skoraj nic vec ne boli. Obcutek je cist drugace

Nagi Bator ::

Smurf je se najbolj pravilno povaedal. S tem zdravilom ti je prakticno ubil zob, kar je zadnja resitev (razen puljenja), ko se enkrat vse vname.
Skoraj sigurno te je tudi narocil za naslednji obisk, ko ti bo zadevo pobral ven in zob ocistil, nakar bo stvar ponovil se vsaj enkrat, ce gre
za kompetentnega zobarja, preden bo zob dokoncno zaplombiral. Naj bi pa ta stvar, ki ti jo je dal not bila tam do najvec enga mesca.
Zacasna plomba je bolj kot ne nekaj gipsu podobnega, zato se hitro obrabi ter lahko tudi pade ven, ce prevec grizes na tej strani, kar pa ne zelis.
Naj bi pa zob uporabljal v vmesnem casu, vsaj tako je meni pojasnil v istem primeru, sam lih kakih lesnikov ne grizi z njim.
Ne vem zakaj ljudje ne vprasate zdravnikov/zobozdravnikov, kaj vam bodo sploh delali, preden jih pustite, da vas "naskocijo"?

jest10 ::

Smurf je izjavil:

Temu kar se pogovorno rece "zdravilo" v bistvu ni zdravilo, ampak sredstvo, ki pobije zivce (zato s casom tudi neha boleti). Zobozdravnik se posluzi tega sredstva takrat, ko je zob v dovolj slabem stanju (vneti zivci).

No to ne drži vedno. Lahko da v zob antibiotik. Lahko pa sredstvo za fentanje živcev.

Smurf ::

jest10 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Temu kar se pogovorno rece "zdravilo" v bistvu ni zdravilo, ampak sredstvo, ki pobije zivce (zato s casom tudi neha boleti). Zobozdravnik se posluzi tega sredstva takrat, ko je zob v dovolj slabem stanju (vneti zivci).

No to ne drži vedno. Lahko da v zob antibiotik. Lahko pa sredstvo za fentanje živcev.

Ne, ne drzi vedno. Recimo, da je v 95% tako.

jest10 ::

Pol je pa moj zobar fejst izven tvojega povprečja

Smurf ::

jest10 je izjavil:

Pol je pa moj zobar fejst izven tvojega povprečja

Mogoce bi ga moral zamenjati, glede na to, da stroka na splosno odsvetuje zdravljenje z antibiotiki v zobu (ker nima nobenega dokazanega ucinka). Lahko pa samo, da sta se narobe razumela.

Sveder1 ::

Slab začetek zdravljenja zoba, normalen za javno zobozdravstvo
Obstajajo še slabši "začetki", kar se javnega zobozdravstva tiče

noraguta ::

Smurf je izjavil:

jest10 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Temu kar se pogovorno rece "zdravilo" v bistvu ni zdravilo, ampak sredstvo, ki pobije zivce (zato s casom tudi neha boleti). Zobozdravnik se posluzi tega sredstva takrat, ko je zob v dovolj slabem stanju (vneti zivci).

No to ne drži vedno. Lahko da v zob antibiotik. Lahko pa sredstvo za fentanje živcev.

Ne, ne drzi vedno. Recimo, da je v 95% tako.

Tudi približno ne. Če se da zdravit zobozdravnik zdravi živc. Puljenje živca je zadnji spas. Procent je kvečjem obraten. Ampak nebi smelo bolet dva dni. Pokličeš zobarja, pa je. On ve kaj je naredil in kaj storit naprej. Slotech tega ne ve. In zobar stoji za svojim delom ne nek forum na internetu. Če ga sumiš šušmarstva ga pa zamenjaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Sveder1 ::

Optimist (kar se zdravljenja tiče)
Vse se začne in konča pri denarju
Ni šušmarstvo, ampak redni protokol (obstaja tudi "slabši" redni protokol) značilen za javno zobozdravstvo

noraguta ::

Ne haluciniraj, večji del vnetij živcev se pocajta. Če se ne je praktično zob mrtev. Pa tud sicer brazveze ugibat. Tam ima človeka ki ve kaj je naredil tu pa lahko le ugibamo.

Glede denarja pa ne vem kaj hočeš povedat, da je bolje ubit zob in računat prezgoden implantant al kaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Smurf ::

noraguta je izjavil:


Tudi približno ne. Če se da zdravit zobozdravnik zdravi živc. Puljenje živca je zadnji spas. Procent je kvečjem obraten. Ampak nebi smelo bolet dva dni. Pokličeš zobarja, pa je. On ve kaj je naredil in kaj storit naprej. Slotech tega ne ve. In zobar stoji za svojim delom ne nek forum na internetu. Če ga sumiš šušmarstva ga pa zamenjaj.

1.) Zivec se ne zdravi z antibiotikom.
2.) Ko ti odprejo zob in ti dajo notri "zdravilo" je to tocno to kar sem prvotno napisal.
3.) Zivec se ne "puli"

Sveder1 ::

Zdravit živc...? Živec ostane zdrav v zobu
Pulit živc...? Začetek zdravljenja zoba
Zdravit zob...? Več obiskov z menjavo zdravila, faze zdravljenja zoba
Pulit zob...? Vemo kaj to pomeni (puljenje je tudi terapija zdravljenja živca, zoba (stara, dokončna... ampak je)
Implantat
...vse to stane


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722387 (11456) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427199 (7709) mat xxl
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790516 (33775) Steinkauz
»

pocen zob ne boli

Oddelek: Loža
448489 (7238) Nagi Bator
»

zobar ™

Oddelek: Loža
417671 (5561) detroit

Več podobnih tem